Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Czy rozwiązanie przedstawione w temacie podoba Ci się?
Jestem na TAK 21 56.76%
Jestem na NIE 16 43.24%
Głosujących: 37. Nie możesz głosować w tej sondzie

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 28-08-12, 20:00   #1
kasiek
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 3
Domyślnie Cios krytyczny

Hej. Na forum, jak i w grze jestem nowy, jednak już chcę wyjść z propozycją dla urozmaicenia świata Altaronu.

Czy nie sądzicie, że ciekawym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie tzw. "ciosów krytycznych"? Myślę, że to ciekawy sposób na częściowe zażegnanie monotonii, który jednocześnie nie niszczy balansu między profesjami. Już spieszę wyjaśnić na czym miałby ów cios polegać.

Cios krytyczny dotyczyłby jedynie ataków fizycznych. Oznacza to, że wpływałoby to na rozgrywkę jedynie w przypadku wojowników i łuczników.

Aby nie ingerować w grę zbyt drastycznie, przyjmijmy, że ilość obrażeń zadanych takim ciosem krytycznym wynosiłaby 150% obrażeń zadanych normalnym ciosem. Co do częstotliwości - proponuję na wstępie 5% (czyli teoretycznie 1 cios krytyczny przypada na 19 zwykłych).

Jednak to nie wszystko. Dla większego rozmachu, można by dodać kilka procent szans na cios krytyczny do bonusu w niektórych zestawach zbroi przeznaczonych czy to dla wojowników, czy dla łuczników.

Myślę, że takie rozwiązanie jest w stanie nawet zwiększyć zainteresowanie samym serwerem, co skutkować będzie po prostu większą ilością graczy. :)

Pozdrawiam,
Siewca Zagłady
kasiek jest nieaktywny  
Stare 28-08-12, 20:15   #2
WarlordPL
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 107
Domyślnie

z 1 strony to jest dobry pomysł a z drugiej do dupy...
Ja to widze tak po co dawać krytyki lepiej by było żeby bronie nie były od lvl kusze,miecze itp. wtedy większy dmg będzie.
Ale oczywiscie jestem za wprowadzeniem tych krytyków.
Tylko 1 nie rozumiem "proponuję na wstępie 5% (czyli teoretycznie 1 cios krytyczny przypada na 19 zwykłych)." Tzn. chodzi ci o to,że co 19 uderzenie to cios krytyczny?
Czy ogólnie danie szansy na trafienie ciosu krytycznego 5%?
WarlordPL jest nieaktywny  
Stare 28-08-12, 20:24   #3
kasiek
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 3
Domyślnie

Broń od lvla to świetne rozwiązanie i nie wiem po co je likwidować. Przynajmniej teraz nie ma 10lvl-owych łuczników z super-eq którzy pkują nowicjuszy w zestawach zwiadowcy.

5% szans na trafienie ciosu krytycznego (teoretycznie w 20 ciosach - 19 będzie zwykłych, a 1 krytyczny, ale wiadomo, że teoria znacznie odbiega od praktyki). Oczywiście, że może się zdarzyć tak, że na 100 ciosów żaden nie będzie krytyczny, a chwilę później 3 pod rząd siądą.
kasiek jest nieaktywny  
Stare 28-08-12, 21:09   #4
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

Hmm.. Przykładowo wojownik zada obrażenia: 200, 5, 80, 120 (bywa i taka rozpiętość) to jak drugi cios dostanie krytyczne uderzenie to walniesz za 8, jak rozpoznasz który to krytyczny?
P.s może trochę chaotycznie ale mam nadzieje że zrozumiecie
jasiek50 jest nieaktywny  
Stare 28-08-12, 21:15   #5
kasiek
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 3
Domyślnie

Inna animacja niż bloodhit i już wystarczy. Dodatkowo to, że zarówno cios za 5 jak i cios za 200 mogą być krytycznymi sprawia, że gra będzie ciekawsza ;) Ewentualnie można ustawić jakieś minimum odnośnie ciosu krytycznego zależne od poziomu gracza, czy skilla.
kasiek jest nieaktywny  
Stare 28-08-12, 21:18   #6
Agri
 
Avatar Agri
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Silesia
Postów: 317
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Agri
Domyślnie

Się grało w Metina, co? Się grało... Już myślałem że napiszesz "dla wojowników, sur czy ninji".
Jestem na NIE, jak to zwykle przy pomysłach żywcem z innych gier (tylko się nie wypieraj).
__________________
Sygnatura usunięta przez administrację.
Agri jest nieaktywny  
Stare 28-08-12, 21:26   #7
Kosiara
 
Avatar Kosiara
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Kattowitz
Postów: 130
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Kosiara
Domyślnie

Niestety ta gra nie jest przystosowana do systemu krytów. Nie ma odniesienia przeciętnych stałych obrażeń, to nie Lineage* :P



* wstaw obojętnie jaki tytuł MMO z tym systemem
Kosiara jest nieaktywny  
Stare 28-08-12, 21:53   #8
kasiek
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 3
Domyślnie

Nie grałem w śmiesznego metina, więc nie wiem o czym mówisz. Ciosy krytyczne można spotkać w wielu grach, nie tylko tych MMO. Faktem jest, że nie jest to pomysł który wleciał do mojej głowy od tak, ale przecież praktycznie niemożliwym jest wymyślenie czegoś, co nie zostało już gdzieś zastosowane (jeżeli chodzi o rozwiązania ingerujące w rozgrywkę typu właśnie ciosy krytyczne) chociaż w niewielkiej części.

Nie mów mi też, że gra nie jest przystosowana do systemu krytyków, bo tak nie jest. Wystarczy zoptymalizować obrażenia (skoro odcinamy się od Tibii, to dlaczego by tak nie zrobić?), chociaż to nie jest jedyny klucz do wprowadzenia ciosów krytycznych. Widziałem już serwery Tibii, w których podobne rozwiązania zostały zastosowane, więc na pewno nie jest to pomysł nie-do-zrobienia.

Nie rozumiem ludzi, którzy głosują na "NIE" gdy dany pomysł jest "rzekomo" zerżnięty z jakiejś gry (ciosy krytyczne są powszechne, więc nie można tutaj mówić o jakimkolwiek "xero"). Jak zaraz napiszę, że w prawdziwej Tibii nie ma ciosów krytycznych, to ta sama fala głosujących zmieni zdanie i napisze "Tak, wprowadźmy to, odetnijmy się od Tibii!".
kasiek jest nieaktywny  
Stare 28-08-12, 21:54   #9
siwyus
 
Avatar siwyus
 
Zarejestrowany: Paz 2010
Postów: 450
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do siwyus
Domyślnie

A ja bym chciał zobaczyć ciosy krytyczne, bloki, uniki itp. Może później rozpiszę się na ten temat.
siwyus jest nieaktywny  
Stare 28-08-12, 22:07   #10
cado
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 6
Domyślnie

Dajcie magom coś w zamian, to może być.
__________________
Jest jeszcze na świecie rozsądek? Czy już zostały na nim tylko skurwysyństwo i pogarda?
A. Sapkowski
cado jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:30.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin