Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 13-09-12, 16:19   #21
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Cytat:
Oj pierw to musisz nauczyć się krytykować, ty po prostu napisałeś swoje zdanie co nie koniecznie jest krytyką ale odmiennym punktem widzenia. Pocisnąć a jak miałem zareagować na jakieś twoje durnowate wklejanie obrazków, bo przecież inteligencją nie zabłysłeś. Idę stąd bo nie będę przecież przekonywać Ciebie do swojej wizji skoro było już takich tematów naście, o wiele lepszych to na pewno administracja wie co robi. Ja tu żadnych drzwi nie widzę. Jak się trafi ktoś inny do rozmowy na poziomie NA ARGUMENTY to chętnie z takową osobą porozmawiam, jednakże z przykrością muszę ci oznajmić że się do takich osób nie zaliczasz.
1. Skrytykowałem Twój pomysł i podałem argumenty konkretnie. W formie, jaką preferuję. Na żaden nie padł kontrargument, a jedynie jakieś banialuki niezwiązane z tematem. Acz dobrze, specjalnie dla Ciebie przywołam je w prostych punktach, abyś nie musiał nadwyrężać płatów.
a) Rozwiązanie nie pasuje do świata NPvP i problemu, jaki tam jest.
b) Rozwiązanie nie rozwiązuje BRAKU pieniędzy, a ich NADMIAR.
c) Rozwiązanie sprowadza się do "sprzedaj albo przerób i sprzedaj", przynajmniej z tego co napisałeś.
d) Rozwiązanie w stylu "przerobię 5 płytowych pancerzy na stalowy" nie rozwiązuje problemów NPvP.
e) Rozwiązanie nie rozwiązuje braku rynku zbytu i niskich cen u kupców.
f*) Na zaś odpowiem: Zgodnie z tym co rzekła Slythia, na npvp nie będzie takiego problemu.

2. Zabłysnąłeś*

3. Obrażać zacząłeś Ty, ja jedynie wytykałem coraz dosadniej durnowatość i pomysłu i odpowiedzi na moje pytania/argumenty.

4. Widzę, że metafora to pojęcie też obce. Postaram się używać prostszych zabiegów stylistycznych. Czyli takich rzeczy, które sprawiają, że zdania są ładniejsze.
Wicked jest nieaktywny  
Stare 13-09-12, 16:31   #22
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

A. Czemu uważasz że tworzenie nowego uzbrojenia lepszego niż jest obecne za pośrednictwem topienia tego starego(płytowe-bitewne), nie sprawdzi się na świecie non pvp a tylko na świecie pvp.
B. Własnie że rozwiązuje brak pieniędzy bo np zamiast za kolczatkę dostać 5k możesz dostać np 10k ponieważ w niej może być pewny potrzebny materiał do stworzenia nowego opancerzenia.
C. Sprzedajesz u NPC płytowe nogawice za 150 miedziaków, albo je przetapiasz i sprzedajesz za 500 miedziaków na handlu ponieważ materiał ten potrzebny jest do stworzenia lepszych butów niż bitewne.
D. Nikt tu nie pisał o przerabianiu itemów na już istniejące itemy w stylu łuskowy>płytowy>stalowy itp.
E. Ceny u kupców mogą takie pozostać, w Tibii problemy niskich cen tak własnie rozwiązano dodano npc który skupuje przedmioty po ustalonej cenie, ale czy to rozwiązuje problem? Jest to ułatwienie i doprowadzenie do jeszcze większej monotonii, idź wydrop sprzedaj za 40k kup poty idź wydrop. Poza tym jak sądzisz o ile administracja poprawi ceny przedmiotów? Z 3k za królewski nagle zobaczysz 20k? Już kiedyś poprawiali cene królewskiego hełmu nie wiem czy pamietasz to z 2k chyba do 3,2k (cena obecna o ile się nie myle)

f) Dobrze wiedzieć że serwer non pvp jest faworyzowany a serwer pvp jest to śmietnik bez rynku zbytu.
Attax jest nieaktywny  
Stare 13-09-12, 17:04   #23
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Nie zgadzam się co do postawionych w dyskusji tez.

Po pierwsze, największym problemem serwera pvp są zalegające w depo cenne przedmioty, na które nijak nie ma zbytu. Ponieważ obecnie nie zamierzamy wprowadzać żadnego lepszego uzbrojenia, ewentualne przetapianie ich będzie skutkowało jedynie zamianą na najdroższe bądź pieniądze. Czyli zamiast 100 kościstych zbroi będziemy mieli 50 bitewnych albo 50 talarów, czyli nijak nie poprawia to obecnej sytuacji.

Sytuacji na non pvp także to nie poprawi. Nadal istnieje problem braku zbytu, nie zaś braku dobrych przedmiotów.

W dodatku, pomysł Twój stwarza zagrożenie, iż trudniejsze stwory będą całkiem nieopłacalne. Dlaczego? Wszakże prościej jest zdobyć 10, 100 czy nawet 1000 mosiężnych hełmów i przetopić je niż znaleźć bitewny hełm. Gracze znajdą najbardziej optymalny sposób zdobywania przedmiotów słabych w ilościach hurtowych by zamienić je na lepsze.

Nie zrozumiałeś także mojej wypowiedzi. Obecna sytuacja na rynku pvp to odbicie naszych błędów z przeszłości, kiedy to dobry ekwipunek wypadał niemal masowo oraz obecny stan serwera - dużo graczy silnych, mniej słabszych. W ten sposób tworzy się problem ze zbytem. Jednak wraz z ostatnią*aktualizacją znacznie zmieniliśmy statystyki loota i dzisiaj zdobycie bitewnego pancerza jest o wiele trudniejsze niż wcześniej, tak więc nowy serwer, działający od momentu zmian, pozbawiony jest balastu przeszłości.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
Stare 13-09-12, 17:25   #24
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slythia Zobacz post
Nie zgadzam się co do postawionych w dyskusji tez.

Po pierwsze, największym problemem serwera pvp są zalegające w depo cenne przedmioty, na które nijak nie ma zbytu. Ponieważ obecnie nie zamierzamy wprowadzać żadnego lepszego uzbrojenia, ewentualne przetapianie ich będzie skutkowało jedynie zamianą na najdroższe bądź pieniądze. Czyli zamiast 100 kościstych zbroi będziemy mieli 50 bitewnych albo 50 talarów, czyli nijak nie poprawia to obecnej sytuacji.

Sytuacji na non pvp także to nie poprawi. Nadal istnieje problem braku zbytu, nie zaś braku dobrych przedmiotów.

W dodatku, pomysł Twój stwarza zagrożenie, iż trudniejsze stwory będą całkiem nieopłacalne. Dlaczego? Wszakże prościej jest zdobyć 10, 100 czy nawet 1000 mosiężnych hełmów i przetopić je niż znaleźć bitewny hełm. Gracze znajdą najbardziej optymalny sposób zdobywania przedmiotów słabych w ilościach hurtowych by zamienić je na lepsze.

Nie zrozumiałeś także mojej wypowiedzi. Obecna sytuacja na rynku pvp to odbicie naszych błędów z przeszłości, kiedy to dobry ekwipunek wypadał niemal masowo oraz obecny stan serwera - dużo graczy silnych, mniej słabszych. W ten sposób tworzy się problem ze zbytem. Jednak wraz z ostatnią*aktualizacją znacznie zmieniliśmy statystyki loota i dzisiaj zdobycie bitewnego pancerza jest o wiele trudniejsze niż wcześniej, tak więc nowy serwer, działający od momentu zmian, pozbawiony jest balastu przeszłości.

Ale gdzie ja napisałem ze będzie można przetopić gorsze itemy i zrobić z nich już obecne.

Wybacz ze nie wywnioskowałem z zdania "Nie pojawią się bo zostało to już przez nas naprawione. "

tego . "Nie zrozumiałeś także mojej wypowiedzi. Obecna sytuacja na rynku pvp to odbicie naszych błędów z przeszłości, kiedy to dobry ekwipunek wypadał niemal masowo oraz obecny stan serwera - dużo graczy silnych, mniej słabszych. W ten sposób tworzy się problem ze zbytem. Jednak wraz z ostatnią*aktualizacją znacznie zmieniliśmy statystyki loota i dzisiaj zdobycie bitewnego pancerza jest o wiele trudniejsze niż wcześniej, tak więc nowy serwer, działający od momentu zmian, pozbawiony jest balastu przeszłości".

ale wróżbitą z EZO TV nie jestem
Attax jest nieaktywny  
Stare 13-09-12, 17:42   #25
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Wróżbitą być*nie trzeba, wystarczyło poczytać wypowiedzi Kaela by zauważyć, że na non - pvp tego problemu nie ma, że te dobre przedmioty prawie w ogóle nie lecą.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
Stare 13-09-12, 22:41   #26
Karthus
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 12
Domyślnie

Moim zdaniem na non pvp jest duży zbyt na każde przedmioty tylko i aż dlatego że to nowy serwer... Jedynie Kael swoim ryckiem jest w stanie zlocić parę dobrych itemków. Jest ich mało na serwie,gra tam dużo ludzi więc szybko to sprzeda,proste. Wszystko do czasu za 2-3 miesiące zaraz będzie płacz ze na non pvp też nikt nie może sprzedać itemów bo nikt nie kupuje... Gdzie to żeby rzeczy z królewskie setu sprzedawać za 4 tyś miedziaków do sklepu. Żałosne....
Karthus jest nieaktywny  
Stare 13-09-12, 23:01   #27
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

@up,

Nie, żeby coś, ale na większość itemów już nie ma zbytu. Zalegają w depo albo schodzą za żałośnie niskie kwoty, byle mieć coś kasy na suple.
Wicked jest nieaktywny  
Stare 13-09-12, 23:13   #28
Kosiek
 
Avatar Kosiek
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 75
Domyślnie

Niestety, Attax, nie dość, że użyłeś nieczytelnej czcionki, to Twoje pomysły (pomimo, że nawet całkiem ciekawe), są totalnie z sufitu, nie mają się, jak to wspomnieli Kael i Slythia, nijak do problemów Altaronu.

Przetapianie zbroi nie uratuje gospodarki, bo gospodarka choruje na niezrównoważony loot rate i brak popytu na przedmioty (m. in. ze względu na poprzednie, ale także na niskie zainteresowanie Altaronem). Tego przetapianie nie rozwiąże.

@Slythia, Kael: jesteście naprawdę genialni, jeżeli daliście poprawione loot rate'y na serwer non-PvP, a o PvP zapomnieliście. ;x
Kosiek jest nieaktywny  
Stare 13-09-12, 23:17   #29
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

Up
chodzi o to że na non pvp nie ma przedmiotów które zbierano przez ostatni rok na pvp, rozumiesz?
jasiek50 jest nieaktywny  
Stare 14-09-12, 06:32   #30
siwyus
 
Avatar siwyus
 
Zarejestrowany: Paz 2010
Postów: 450
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do siwyus
Domyślnie

Chodzi o to, że loot jest zmniejszony i na pvp, i na npvp. Już nie idziemy, dajmy na to, na czarnoksiężniki i po jednym "przejściu" wracamy z plecakiem złotych zbroji. Przez ten źle dobrany lootrate sporo starych graczy (na PVP) ma całe plecaki złotych, bitewnych i innych rzeczy. Teraz, gdy ten loot jest zmniejszony gracze na npvp tak łatwo nie zdobędą owych itemów, przez co gospodarka nie upadnie. O ile nie wystąpi sytuacja typu: gracze 80+lvl -90%, reszta - 10%. Chyba mnie rozumiecie :D
siwyus jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:40.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin