Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 11-09-12, 13:10   #11
broda
 
Zarejestrowany: Kwi 2012
Postów: 33
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do broda
Domyślnie

@up zależy czy dobry bloker w grupie :D
broda jest nieaktywny  
Stare 11-09-12, 14:06   #12
maja1414
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Bielsko-Biała
Postów: 326
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do maja1414
Domyślnie

Cytat:
Napisał broda Zobacz post
co za durzo to niezdrowo można doda 1 kusze na 100lvl lub 75 lvl żęby z niej tylko możn było walić z wzmocnionych bełtów bo teraz można meć zwykłą kusze i walić kpiro nawet z wzmocnionych
Powiedział to rycerz z ortografią na minusie.
Jak to podsumował Furya i Attax "bezkarna zabawa" w ulepszanie kończy się na +4 .
Nowe bełty? Ciekawy pomysł, ale fajne też by było gdyby jednak nie było tylko jednego wyboru co do broni dla zwiadowcy.
maja1414 jest nieaktywny  
Stare 11-09-12, 14:27   #13
Kosiek
 
Avatar Kosiek
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 75
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slythia Zobacz post
1) Kpiro w ogóle bym nie zmieniała. Obecnie masz wybór - albo stać i zadać większe obrażenie, albo uciec i ewentualnie uniknąć mocnego ciosu. Dodawanie paraliżu moim zdaniem jest bezsensowne.

2) Zauważ, że wojownik także nie ma 'gwarancji hita'. Obserwowałam w grze wielu łuczników i obrażenia przez nich zadawane są dość spore, nawet włączając w to pudła, które aż tak często się nie zdarzają.
Slythia, zadam Ci proste pytanie: ile grałaś łucznikiem po zmianie kpiro? ;x
Jest potrzeba zmian technicznych w kpiro, bo wygląda jak fuszerka. Przede wszystkim rzuca się w oczy ten problem z ruszeniem się, bo po ponownym zatrzymaniu się kpiro się nie wznawia, a 100 punktów many mówi papa. Trzeba iść w którąś stronę. Oddać możliwość strzału w ruchu za cenę paraliżu (w granicach rozsądku), albo po rzuceniu Kpiro zablokować możliwość ruchu. Po drugie, nadal jest problem ze strzelaniem przez ścianę. Kiedy rzucasz Kpiro w zasięgu strzału, a potwór ucieka poza zasięg, strzały/bełty i tak lecą, wygląda to dość śmiesznie. Po trzecie, brak możliwości strzelania w ruchu sprawia, że (w założeniu i przeniesieniu z teorii Tibijskiej) główne zastosowanie kpiro, czyli dobijanie potworów, też zrobiło papa, bo jak ci ucieka, to nie możesz go gonić i rzucić w pogoni kpiro, bo się nie wykona przecież, nie? A wojownik dalej ma swoje niezmienione hoxe alp, i w żadnym wypadku nie sugeruję pogorszyć hoxe alp, sugeruję rozwiązać problem z dobijaniem.

Co do gwarancji obrażeń - czemu obie profesje mają nie dostać gwarancji zadanego obrażenia? Co stoi na przeszkodzie? Obniżyć maksymalne obrażenia, w zamian za ich względną stabilność. To jest problem, ponieważ czy grasz zwiadowcą, czy rycerzem, masz podobny problem: czasami wejdzie dwa razy po 300, a czasami masz 10 rund w których odbierasz 15-80, i w przypadku zwiadowcy, musisz uciekać, a w końcu kończy Ci się miejsce do ucieczki, albo wpadniesz w już odrodzonych przeciwników.

Czy naprawdę uważasz, że to można zostawić ot tak sobie? Że tak jest dobrze?
Kosiek jest nieaktywny  
Stare 11-09-12, 15:34   #14
Dinoo20
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 462
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kosiek Zobacz post
Po trzecie, brak możliwości strzelania w ruchu sprawia, że (w założeniu i przeniesieniu z teorii Tibijskiej) główne zastosowanie kpiro, czyli dobijanie potworów, też zrobiło papa, bo jak ci ucieka, to nie możesz go gonić i rzucić w pogoni kpiro, bo się nie wykona przecież, nie?

Kośku drogi, jeśli wprowadzony zostanie twój pomysł z chwilowym sparaliżowaniem zwiadowcy podczas rzucania kpiro, to i tak nic nie zmieni i jak to ująłeś "dobijanie potworów, też zrobi papa".

Podkreśle to jeszcze raz.Zwiadowca pełni rolę dystansowego dpsa, chodząc w teamie NIE MA POTRZEBY UCIEKANIA, co sprawia, że rzucając kpiro można stać w miejscu. Gracze powinni w końcu zrozumieć, że żeby coś osiągnąć muszą współpracować. A jeśli ktoś preferuje gre samotną, to musi borykać się z przerywaniem kpiro.

W dość krótkim czasie po wprowadzeniu udpate, dostrzec można jak wiele zalet ma zmodyfikowanie kpiro. Już nawet nie mówię o współpracy graczy i chodzeniu na exp w party, ale zobaczmy jak wiele zyskała na tym rozgrywka pvp. Nie ma już podczepiania się pod pierwszego lepszego maga i spamowania kpiro.
__________________
"There is no force on Earth more powerful than the will to live"
Dinoo20 jest nieaktywny  
Stare 11-09-12, 15:56   #15
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Nie muszę grać by widzieć niektóre rzeczy.

Zacznijmy od tego, że 'kpiro' nie służy do dobijania stworków. Nie jest to rzut mieczem jak w przypadku wojownika, to jeden z główniejszych i najczęściej stosowanych ataków.

Po drugie, nawet jakbym łucznikiem grała to osobiście preferowałabym mieć wybór - albo stać i pilnować, czy wystrzeliłam te trzy strzały / bełty, czy też uciekać bo coś zbyt szybko się do mnie zbliża. To Ty kierujesz postacią, to Ty przerywasz ten atak. Nie system, robisz to samodzielnie.

Także rozstrzał obrażeń, z tego co obserwuję, jest odpowiedni. Logiczne jest, że czasem trafisz, czasem zaś nie. Poobserwuję to jednak u graczy na wyższych poziomach i wraz z administracją ustalimy, czy zmieniać to (także w aspekcie do wojowników) czy też nie.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
Stare 11-09-12, 17:15   #16
Kosiek
 
Avatar Kosiek
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 75
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dinoo20 Zobacz post
Kośku drogi, jeśli wprowadzony zostanie twój pomysł z chwilowym sparaliżowaniem zwiadowcy podczas rzucania kpiro, to i tak nic nie zmieni i jak to ująłeś "dobijanie potworów, też zrobi papa".

Podkreśle to jeszcze raz.Zwiadowca pełni rolę dystansowego dpsa, chodząc w teamie NIE MA POTRZEBY UCIEKANIA, co sprawia, że rzucając kpiro można stać w miejscu. Gracze powinni w końcu zrozumieć, że żeby coś osiągnąć muszą współpracować. A jeśli ktoś preferuje gre samotną, to musi borykać się z przerywaniem kpiro.

W dość krótkim czasie po wprowadzeniu udpate, dostrzec można jak wiele zalet ma zmodyfikowanie kpiro. Już nawet nie mówię o współpracy graczy i chodzeniu na exp w party, ale zobaczmy jak wiele zyskała na tym rozgrywka pvp. Nie ma już podczepiania się pod pierwszego lepszego maga i spamowania kpiro.
Absolutnie się zgadzam i podpisuję obiema rękoma, jednak ja osobiście uważam, że Odes Kpiro wciąż jest zbyt mocne (może to być z lekka dziwne w ustach zwiadowcy, ale tak, uważam, że ten czar ma wciąż zbyt dużą siłę i warto go chociaż jeszcze trochę obwarować). Natomiast ja w polowaniach z Kpiro korzystałem przeważnie w ekstremalnych sytuacjach, rzadko do prowadzenia 'regularnego ognia', teraz natomiast już nie mogę. Jeżeli chodzi o polowania drużynowe, to tak, Kpiro to podstawa. Nie krytykuję tego, że nie wolno rzucać Szybkostrzelności w ruchu, bo to dobry manewr i dość realistyczny. Stwierdzam tylko, że implementacja moim zdaniem ma wady i konsekwencje, jak na przykład brak możliwości dobijania, która nie tylko się przydaje w zabawie solowej, ale także i drużynowej.

I proszę, przemyślcie dobrze moje sugestie. :)
Kosiek jest nieaktywny  
Stare 12-09-12, 02:07   #17
WsT
Mistrz Gry
 
Avatar WsT
 
Zarejestrowany: Lut 2010
Postów: 414
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do WsT
Domyślnie

W samym pomyśle trochę przesadziłeś ale jak najbardziej byłbym za dodaniem 1 łuku i z 2/3 nowych kusz. Może wtedy zwoje błogo miały by jakiś sens w tej kwestii.

Błogosławione zwoje dista tak na prawde po co nam one? Różnicy w ulepszaniu nie zauważyłem tyle że nie stracimy naszej drogiej kuszy wartej 400 miedziaków mhmm.

Zwiadowca miał raczej zadawać obrażenia na odległość i w tym nowe kpiro mi się nie podoba rozumiem gdyby zmniejszyć dmg, większy koszt many. Ale co to za zwiadowca, który stoi w miejscu by expić i w czasie każdy potwór do niego dobiegnie. Ale może to tylko ja tak uważam.
__________________
https://discord.gg/ZqAF2xgnRW - Oficjalny Discord Altaronu
https://discordapp.com/invite/2G9ZRTJ - Hertagon Society
WsT jest nieaktywny  
Stare 12-09-12, 02:48   #18
Kosiara
 
Avatar Kosiara
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Kattowitz
Postów: 130
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Kosiara
Domyślnie

Ahh, gdyby pomysłodawców było tyle samo ilu tych, którzy znają się na rzeczy :rolleyes:

Ontopic, aktualne łuki tudzież kusze najprawdopodobniej nie mają żadnych wartości typu celność/obrażenia, wszystko jest w 'rękach' amunicji (i myśle, że to tylko damage). Wyobraź sobie teraz kogoś, kto podjął by się zadania skodowania całego tego nowego systemu (chyba, że gdzieś są gotowce do edycji), dodania grafik, przeprowadzenia testów..

.. oo, testów. Sugerując się tym co widziałem/słyszałem to Twoje pomysły zrujnowały by totalnie rozgrywke (zwiad > all). Ewentualnie można by było SPORO zjechać ze statystyk owych przedmiotów aby miało to jakiekolwiek (minimalne zapewne) szanse na wprowadzenie do gry..
Kosiara jest nieaktywny  
Stare 12-09-12, 06:34   #19
siwyus
 
Avatar siwyus
 
Zarejestrowany: Paz 2010
Postów: 450
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do siwyus
Domyślnie

Wg mnie łuk powinien strzelać szybciej od kuszy, za to kusza powinna mieć większy dmg (dmg już ma większy :D). Jestem za dodaniem paru broni dla zwiadowcy, ale na pewno nie z takim statystykami jakie widnieją w pierwszym poście. Teraz blogosławiony zwój dysta jest bezużyteczny, no chyba, że ma on większą szanse na ulepszenie (ale tak chyba nie jest).

Co do kpiro: teraz jest trochę bardziej realistyczne i zachęca do gry w party :p Jednak zużycie many mogłoby zależeć od ilości wystrzelonych bełtów, np. każdy bełt 40 many (oczywiście 3 max. na jedno użycie kprio).

Ostatnio edytowane przez siwyus ; 12-09-12 o 15:16
siwyus jest nieaktywny  
Stare 12-09-12, 07:27   #20
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

Nie przyczepiajcie się do prędkości strzelania, bo można się przyczepić tego że dobry łucznik uczył się strzelać kilka lat, a kuszników szkolono kilka miesięcy
jasiek50 jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:10.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin