Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 11-09-12, 14:11   #31
Kosiek
 
Avatar Kosiek
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 75
Domyślnie

Jeżeli wychodzisz na minus na hydrach, to nie chodź sam, chodź w grupie i problemu nie ma. Altaron w założeniu miał być grą nastawioną na działanie w grupie, niestety się to jakoś rozlazło, może dlatego, że wszyscy już przez czasy Tibii 7.8 - 8.2 przywykli do tego, że umożliwiono im solowe polowania.

Natomiast jeżeli nawet to nie pomaga, wtedy należy balansować loot.

PS: Co do pomysłu na loota, przeczytaj mój post jeszcze raz, bo widzę że nic z niego nie zrozumiałeś. Szczególnie tę część:
Cytat:
Napisał Kosiek Zobacz post
Przede wszystkim, uzbrojenie to nie cały świat loota. Są przecież miedziaki, srebrniki, talary, klejnoty i świecidełka, cała masa różnych kawałków ubrań, składników alchemicznych i innych rzeczy, które sprzedane, mogłyby podnosić opłacalność polowań. Dzięki temu można zmniejszyć dość drastycznie drop uzbrojenia i gospodarka sama się wyrówna bez potrzeby dorabiania NPC.
Kosiek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-09-12, 15:28   #32
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

@Kosiek,
Ale on ma rację. My też chodzimy w 2-3 osoby, gdzie teoretycznie hydra pada szybko i wiele waste nie ma. ALE... nie ma co sprzedawać z nich. Rynek się kolczatkami zapchał, rozpruwaczami także. W sklepie można, ale to są grosze w porównaniu do kosztów. :\
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-09-12, 15:51   #33
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Wiemy o problemach z cenami i sprzedażą lota, postaramy się coś zaradzić.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-09-12, 17:12   #34
maja1414
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Bielsko-Biała
Postów: 326
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do maja1414
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slythia Zobacz post
Wiemy o problemach z cenami i sprzedażą lota, postaramy się coś zaradzić.
Już zaradziliście na pvp... Byłby plotki, że przed upem będzie się dało złote/bitewne sety sprzedawać w sklepie. No i się da, tylko za taką cenę, że chyba każdy gracz wolałby patrzeć na nie w dp niż je sprzedać.
Wy i gospodarka...
maja1414 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-09-12, 17:23   #35
Kosiek
 
Avatar Kosiek
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 75
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wicked Zobacz post
@Kosiek,
Ale on ma rację. My też chodzimy w 2-3 osoby, gdzie teoretycznie hydra pada szybko i wiele waste nie ma. ALE... nie ma co sprzedawać z nich. Rynek się kolczatkami zapchał, rozpruwaczami także. W sklepie można, ale to są grosze w porównaniu do kosztów. :\
Rozumiem Wasze uwagi, ale to i tak nic nie zmienia. Loot należy zbalansować.

Moja propozycja właśnie ma na zamiarze zastąpienie uzbrojenia rzeczami, które są dużo warte i łatwo je sprzedać, jak monety, szlachetne kamienie, mniej popularne składniki alchemiczne etc. Aby odśmiecić rynek z rzeczy, które nie schodzą. Drastyczne zmniejszenie dropu najdroższych rzeczy na parę miesięcy powinno poprawić sytuację gospodarki.
Kosiek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-09-12, 17:23   #36
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Nie wierz plotkom. Poza tym, czytaj ze zrozumieniem - postaramy się (w przyszłości) temu zaradzić. Nie 'zaradziliśmy i radźcie sobie sami'.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-09-12, 18:29   #37
Kuzyn
 
Avatar Kuzyn
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja1414 Zobacz post
Już zaradziliście na pvp... Byłby plotki, że przed upem będzie się dało złote/bitewne sety sprzedawać w sklepie. No i się da, tylko za taką cenę, że chyba każdy gracz wolałby patrzeć na nie w dp niż je sprzedać.
Wy i gospodarka...
Skoro macie tyle tych niepotrzebnych itemów to co Wam robi je sprzedać? ...
Kuzyn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-09-12, 21:57   #38
Legolas
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 148
Domyślnie

@Kosiek
Mówię ,że nawet w grupie mam 130k+ waste . I to może być cały czas tylko ,że nie stać mnie na taką zabawę z hydrami codziennie.W sumie bardzo rzadko. Chyba 2 razy tylko byłem.
Solo to nawet bym się dobrze nie pobawił.
A waste pewnie by było jeszcze większe .:)
Ty Kuzyn ,jeżeli masz jakiś pomysł to możesz napisać.
Ale nie potrzeba nas uspokajać ,czy zadawać idiotyczne pytania (UP).
Jestem otwarty na negatywne krytyki ,ale jeżeli ktoś mi powie że z gospodarką jest wszystko okej itd. To także mam prawo myśleć, że ten ktoś albo się nie zna albo jest idiotą.
Sory za pogrubiony text nie chcę nikogo obrazić ,ale ... . Swoje doświadczyłem.

Sylthia, Czekam . :)
Legolas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-09-12, 22:34   #39
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

Hydry nie są takie trudne... Kiedyś Ja na 50 lvl, procentowy na 40+ i kciunia na 37 ogarnialiśmy (oczywiście waste okropne) więc nie rozumiem jak kilka wysoko poziomowych postaci dalej ma takie waste jak piszesz, o ile dobrze pamiętam to sis roy tam expił (jeżeli się nie myle) niech on się wypowie na temat hydr a nie ty czipsu po dwóch wypadach. Po za tym fakt gospodarka kuleje, alchemia ją trochę podratowała ale wciąż nie ma szału... Według mnie śmiało można podnieść ceny smoczego setu, tą sumę którą otrzymujemy u Npc jest po prostu śmieszna, na przykład za smoczy hełm śmiało możemy otrzymać 10k bo koszt zrobienia go to mniej więcej 15k (za wysoka cena wywinduje koszt smoczych składników)... Takich przykładów jest więcej i można się o tym rozpisać, ale czy zostanie to wzięte pod uwagę?
jasiek50 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-09-12, 13:09   #40
Legolas
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 148
Domyślnie

@Felczyk ja się nie pytam czy ty ogarniałeś zabić hydrę.

Ale chodzi o to że to nie opłacalne . Hydry to tylko mój przykład ,ale do poprawki są górskie trolle i inne .
Z górskiego trolla loot -XX ,XX,XX,XX,xX wiem jaki . Także nie opłacalny .:)
Ale powinna być czasami szansa na jakiś rar item i wtedy by hunt się opłacił.
Bo po co takie respy ?
Nawet jak w drużynie na nie pójdę to w 3 jaki będzie exp przy dzieleniu doświadczenia ,100k/h ?
No całkowicie bez sensu resp jedyny + to , że lubię bić silniejsze i duże potwory to czasami się na to wybiorę.
Legolas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:38.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin