Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 09-09-12, 07:24   #21
Haurix666
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 30
Domyślnie

Trochę racji Kael ma, właśnie wszedłem na stronkę, obejżałem zestawy i już wiem że np. nie ma sensu uganiać się za niektórymi itemami (drogimi, niełatwymi do zdobycia) bo za kilka poziomów zatąpie je innymi (których jest wszędzie pełno), troszkę zachacza mi to o spojlowanie. Umieszczanie wartości faktycznie nie ma sensu (toć to nie ceny regulowane, wolny rynek mamy), lepiej to zmienić na wartość sprzedaży w sklepie.
Haurix666 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 09-09-12, 08:01   #22
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Z cenami masz rację. Postaram się, by na wiki został dodany kolejny podpunkt a mianowicie 'ceny na serwerze non - pvp'.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 09-09-12, 12:15   #23
Kuzyn
 
Avatar Kuzyn
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 177
Domyślnie

@Haurix
Pisanie wiadomości na temat zestawów to spoilowanie? No wy ku*wa śmieszni chyba jesteście :X
Ceny sugerowane można w ogóle wyrzucić bo to się waha i może zmienić cały czas.
A jak chcecie klimatu to sobie nie zaglądajcie na wiki i tyle, albo zróbcie własną księgarnie in-game i zafałszujcie tam ceny żeby robić wyzysk na low lvlach.
Kuzyn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 09-09-12, 12:17   #24
Legolas
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 148
Domyślnie

Ta nasza gospodarka, nie wiem co powiedzieć.
Dobrze ,że są jakieś respy na których da się zarobić.
Za mało osób gra aby kwitnął handel między graczami. Cokolwiek ciężko sprzedać lub jak już to ludzie kupują za grosze.
Graczy wielu nie ma bo nawet 100 to nie dużo.
Ja proponuję wszystkim windować ceny.
Ale chyba najlepiej jak by był Npc który by ceny podniósł ,bo innego rozwiązania nie mam.
Nie wiem jak jest teraz , ale ja bym jeszcze bardziej podniósł zdobywanie loota .
Bo juz z egzekutorami jest problem .Nie ma komu sprzedać lub bardzo ciężko. A za 5k to by mi się nie opłacało na to polować.
Legolas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 09-09-12, 12:19   #25
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

2@up,
Nie chodzi o wyzysk, a o zysk. 30-40 lvle są mądre, bo to nie oni chodzą na hydry, abitańce czy inne rzeczy, oni sobie spokojnie expią na cycach i sądzą, że jak idziemy na coś, to marnujemy 2 poty i spada tona itemów. I że sprzedając za te 50-60k to nabijamy sobie kiesę i zdzieramy chamsko...

Edit:

@up,
Egzekutorów absolutnie sie nie opłaca loocić. Sprawdzone.
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 09-09-12, 15:30   #26
sub
 
Zarejestrowany: Lip 2012
Postów: 4
Domyślnie

Też uważam, że błędem było wstawianie mieszanych setów. Kiedyś trzeba było kupić kilka zwykłych setów albo jakieś częsci i można się bylo pobawic w wyszukiwanie nowych. A teraz? Wszystko podane.
sub jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-09-12, 22:18   #27
Legolas
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 148
Domyślnie

Administracjo.
Najpierw zadam pytanie-Czy macie pojęcie o gospodarce w grze? I jak ona działa? Przy tak małej liczbie graczy.
Nie pisz ktoś , że nie wiem o czym piszę bo 100 graczy to nie dużo.
Od kilku miesięcy prosimy o jakiegoś NPC który kupował by wyposażenie za lepsze ceny.
Mam na myśli królewskie sety itd.
Dlaczego takiego NPC nie ma ? Mamy ciągle się męczyć ? Tymi kilkoma respami gdzie da się zarobić ?
Ja nie chce posiadać w domku każdy sqm wyścielony talarami , ale czy idąc na te fajne silniejsze potwory ,muszę mieć waste po 100k + ?
Bo bardzo dobre miecze mam okazje sprzedać za 6.5k u NPC ?
Weź ktoś trochę mi wyjaśnij ten wasz plan działania dotyczący handlu czy gospodarki , bo się nie pokoje.
Nie chce abyście nie spali po nocach, ciągle rozwijali ten projekt , ale NPC postawić to chyba nie problem ?
A czekać ,aż będzie 600 graczy codziennie na serwerze to chyba można czekać 2 lata , oby.
Legolas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-09-12, 22:43   #28
Kuzyn
 
Avatar Kuzyn
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 177
Domyślnie

Taa, postawią Wam tego NPC i nagle będziecie pływać w kasie. Niektórych rzeczy się po prostu nie robi i tyle, zrozumcie to.
Kuzyn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-09-12, 23:09   #29
Kosiek
 
Avatar Kosiek
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 75
Domyślnie

Czpisu, tak, dodać kolejnego NPC, który będzie skupował przedmioty, żeby Exorit i Collegium znowu dostały jeszcze więcej kasy na wojnę i (R)PG. Świetny pomysł, indeed! Może jeszcze zróbmy NPC rozdającego kasę, to będzie jeszcze lepiej... A potem NPC rozdającego runki SD, i dodającego doświadczenia. Nie, właściwie to ten ostatni już jest, wystarczy go przenieść z TSa... :P

Ja jestem zwolennikiem gospodarki, w której nie potrzeba NPC aby rynek nie zalewał się masą niepotrzebnych przedmiotów. Ale do tego trzeba zbalansować loot, a nie widzę, żeby był w Teamie ktoś dość mądry.

Przede wszystkim, uzbrojenie to nie cały świat loota. Są przecież miedziaki, srebrniki, talary, klejnoty i świecidełka, cała masa różnych kawałków ubrań, składników alchemicznych i innych rzeczy, które sprzedane, mogłyby podnosić opłacalność polowań. Dzięki temu można zmniejszyć dość drastycznie drop uzbrojenia i gospodarka sama się wyrówna bez potrzeby dorabiania NPC.

Ale oczywiście, Teamowi się nie będzie chciało, bo po co i kto to zrobi...

@edit: co do Wiki: uważam, że jeżeli jest problem z sugestiami cen, to należy to wy... walić w cholerę. I problemu nie będzie. Mi też nie podobają się te sugestie cen, bo ktoś coś zobaczy na Wiki i już nie mogę się targować z takim graczem, bo mi odpowie "a na wiki tak pisze i ci nie spszedam za mniej gp"...
Kosiek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-09-12, 11:39   #30
Legolas
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 148
Domyślnie

Ja też nie jestem za dodaniem NPC.
Ale jeżeli gospodarka nie funkcjonuje jak należy ,to nie znam innego rozwiązania.

@up O jakim ty PG mówisz ?
Jak tu nic nie trzyma się wartości , weź zobacz co się dzieje kiedy chcesz sprzedać rozpruwacz czy egzekutor .
Dam na przykład hydry , bez sd to będziesz ją bić dość długo ,a jak zabierzesz z 1000sd to będziesz miał waste 130k.
Musi być to tibijskie ryzyko ,że kiedyś poszedłeś na hydry i ciągle było waste,ale jak miałeś szczęście to czasami profit. A tutaj ciągle to samo .
Sam piszesz ,że nie jest dobrze .
Więc podaj swoją wizje na rozwiązanie tego problemu .
I nawet coś piszesz o balansie loota.
Niby już jest , droższe przedmioty ciężej jest zdobyć. Ale co z tego jak nawet gdy je zdobędziesz nie ma komu sprzedać.
Pamiętaj ,że gra nas garstka i z tej garstki rzadko jest ktoś chętny do zakupu czegoś droższego.
Ja bardzo chciałbym poznać plan administracji ,dotyczący właśnie gospodarki.
Legolas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:00.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin