Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 03-09-12, 19:44   #11
Sherrax
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 2
Domyślnie

Kuszy nie naciąga sie dłonią tylko korbą wiec powinna wymagac dłuższeg przeładowania co rekompensowałaby siła ognia Łuk słabszy strzelałby szybciej albo dalej (parabola) Wysokopoziomowa postać mogłaby być na tyle silna ze naciagałaby kusze szybciej i unikała kary za trudne ładowania
Poprostu szukam logicznego wyjaśnienia ograniczeń by nie były narzucane a jakoś sie wynikały same z siebie
Sherrax jest nieaktywny  
Stare 03-09-12, 20:36   #12
MrMavado
 
Avatar MrMavado
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Skąd: Ziemia Dobrzyńska
Postów: 52
Domyślnie

Kusza w praktyce wymaga około 15 sekund na załadowanie jednego strzału i udaje się to tylko gdy strzelec w czasie ładowania nie porusza się. Kusza ma większy zasięg i siłę rażenia (przebija niemal każdą zbroję).
Gdybyśmy mieli tak sztywno trzymać się faktów to ta gra wyglądałaby zupełnie inaczej. Wiem, że do pewnego stopnia prawdziwość buduje klimat ale kusza jest po prostu lepsza i już.
Co twórcy gry mogliby wprowadzić jako kolejną broń do arsenału łucznika? Może jakąś broń palną? Albo kuszę, która szybciej by strzelała?
Był już pomysł żeby łucznik taszczył ze sobą harpun czy balistę.


Cytat:
Napisał Sherrax Zobacz post
Kuszy nie naciąga sie dłonią tylko korbą wiec powinna wymagac dłuższeg przeładowania co rekompensowałaby siła ognia Łuk słabszy strzelałby szybciej albo dalej (parabola) Wysokopoziomowa postać mogłaby być na tyle silna ze naciagałaby kusze szybciej i unikała kary za trudne ładowania
Poprostu szukam logicznego wyjaśnienia ograniczeń by nie były narzucane a jakoś sie wynikały same z siebie
Akurat kusze nie zawsze (choć najczęściej) są naciągane na korbę. Istniały mniejsze wersje kuszy. Chińczycy lub inny podobny im lud wymyślili kuszę półautomatyczną co umożliwiało wystrzelenie jednej strzały na sekundę.
MrMavado jest nieaktywny  
Stare 03-09-12, 21:05   #13
Sherrax
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 2
Domyślnie

"kusza jest po prostu lepsza i już" -nie zgodze się angielski długi łuk przeszywał ówczesną zbroję przy niesamowitym zasięgu. Pozatym doba w grze nie jest równa dobie w rl tak wiec twój argument odpada.Zauważ że dało sie jakoś wprowadzić wolniejszy atak dla broni 2 ręcznych co moglo by sie odbić w kuszach poprostu idąc na hunt można by było rozważyć czy bardziej opłaci nam sie zabrać szybkostrzlny łuk czy kusze z dobrym kopnięciem
Automatyczna kusza czemu nie. Ale czemu nie łuk kompozytowy krótki i długi?
Harpun to tylko inny typ włóczni na dodatek łowic ryby by sie dało a balista to jadnak fakt przesada :)
Sherrax jest nieaktywny  
Stare 03-09-12, 21:17   #14
zoozol95
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 12
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sherrax Zobacz post
"kusza jest po prostu lepsza i już" -nie zgodze się angielski długi łuk przeszywał ówczesną zbroję przy niesamowitym zasięgu. Pozatym doba w grze nie jest równa dobie w rl tak wiec twój argument odpada.Zauważ że dało sie jakoś wprowadzić wolniejszy atak dla broni 2 ręcznych co moglo by sie odbić w kuszach poprostu idąc na hunt można by było rozważyć czy bardziej opłaci nam sie zabrać szybkostrzlny łuk czy kusze z dobrym kopnięciem
Automatyczna kusza czemu nie. Ale czemu nie łuk kompozytowy krótki i długi?
Harpun to tylko inny typ włóczni na dodatek łowic ryby by sie dało a balista to jadnak fakt przesada :)
Tak dodajcie jeszcze strzelby i armaty.... Jesli tak trudno tobie wbic 45 lvl aby móc posługiwać się kusza to odpusc sobie i zagraj inna profesja a jesli nie to pomecz sie z lukiem i potem miej przyjemnosc z expienia.
zoozol95 jest nieaktywny  
Stare 03-09-12, 21:41   #15
Sherrax
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 2
Domyślnie

Strzelba i armata niestety nie pasują do klimatu wczesnego średniowiecza więc sie wstrzymam. To jest temat sugestii i propozycji. Pozwól że popuszczę sobie wodze fantazji i zasugeruje ze używanie takiego sprzętu powinna ograniczać ekonomika a nie sztucznie narzucony poziom Nigdzie nie napisałem niczego o expieniu wiec nie wiem o czym mówisz więc jeślibyś raczył byś powiedzieć cokolwiek na temat to prosze bardzo.
Sherrax jest nieaktywny  
Stare 03-09-12, 22:14   #16
Milczman
 
Zarejestrowany: Cze 2012
Postów: 2
Domyślnie

smoki też nie pasują do czasów wczesnego średniowiecza :D.
A tak na temat... Widać różnicę w strzelaniu z łuku czy z kuszy w obrażeniach i to bez zbędnego liczenia i kalkulowania. Po co ograniczenia ktoś pytał. po to że jak osoba wychodzi z początkowych wysp nie dostawała od razu elfickiego miecza od 'znajomego', tylko żeby poznawała stopniowo wszystkie bronie. wtedy właśnie kwitnie handel. tak to każdy by zbierał tylko kasę ile tylko wlezie żeby kupić od razu najlepszy miecz. Zaczęliście wyżej dyskusję o to czy długi łuk angielski przebije każdą zbroję tak jak kusza... Ch*j wie... może tak... ale czy ktoś kiedyś sprawdzał czy tak samo poradzi sobie ze zbrojami wykutymi przez elfów, krasnoludów, troli i ludzkich kowali ze świata altaronu? ... Może to nasz niewidzialny ojciec daje nam kuszę w swoim spadku kiedy przeżyjemy jakiś etap naszego 'altarońskiego życia' ? może najpierw w naszej gildii musimy zasłużyć i wykazać się doświadczeniem i umiejętnościami żeby otrzymać chociażby pozwolenie na używanie najbardziej prestiżowego narzędzia pracy cechu zwiadowców? Doróbcie sobie historię jaką chcecie. to tylko gra, ale jak napierdalasz (przepraszam za słowo, serio) tylko dla lvla, damedżu, złota... to nie pograsz za długo... Jestem tylko pionem w wojnie i spędzam mało czasu z odpalonym altaronem, ale jak nie dorobisz sobie jakiejś historyjki rpg, czy nie masz z kim pogadać o bzdurach, kobietach w rlu, studiach, szkole, pracy, tylko jak słyszysz cały czas "Ku*wa ty Ch*ju pie**olony ale zlamiłeś, ćwok jesteś, Wyp****alaj' to albo masz nudne życie , albo jesteś przyzwyczajony do braku szacunku, albo skończysz tu grać z nudów, albo będziesz grał rozrywkowo po kilka godzin w tygodniu żeby zabić chwilę nudy.

Ja czasami nawet nie musze odpalać altarona przez tych 'kochanych debili' których lubie i szanuję i słyszę w głośnikach. A noon nie raz powoduje że leże pod krzesłem i płaczę ze śmiechu :D

Pozdrawiam
A. (pion)
Milczman jest nieaktywny  
Stare 03-09-12, 22:29   #17
Kosiek
 
Avatar Kosiek
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 75
Domyślnie

Altaron jest grą fantasy w klimacie RPG. Nie próbujcie stosować jakiejkolwiek logiki do tej gry, jej klimatu i realiów, bo zwiedzie ona Was na manowce. ;)

Uproszczenia są urokiem gier. Dlatego właśnie są grami. Zgodzę się z tym, że system kusz i łuków wymaga ulepszeń, a chociażby proste arkebuzy, czy zmiany w systemie broni dystansowej, są warte rozważenia. ;)

Problem w tym, że twórcom nie zależy na dyskusji nad ulepszaniem tej gry.
Kosiek jest nieaktywny  
Stare 03-09-12, 22:37   #18
Milczman
 
Zarejestrowany: Cze 2012
Postów: 2
Domyślnie

czemu nie zależy? zależy i to bardzo. cały czas coś jest poprawiane. potrzebny tylko dobry projekt. wg mnie nowe bronie dystansowe również są potrzebne, ale jak do tej pory każdy daje sobie z tym radę. z czasem na pewno ulegnie to zmianie. Na pewno nie będzie dzidy żadnej, bo prestiżowy zwiadowca to nie tępy dzikus. Wg mnie jest pewna różnorodność amunicji i możliwość ich czarowania, oraz ulepszania broni dystansowych. Nie jest źle, zawsze może być lepiej, ale po jakiego czorta od razu zwalać wszystko na administrację? czy każdy polak musi być tak głupio zaściankowy? jesteś mały? nieważny? malkontenctwo masz we krwi? narzekasz byle narzekać? "pluj na tych na górze! jak odpluną i Cię zgnoją to powiesz że dlatego że Ty mały a oni więcej mogą ale ja i tak wiedziałem lepiej i jestem poszkodowany i jestem ofiarą..." chyba dewiza pewnej grupy na tym serwerze...

I krótki apel do tych ludzi: - Nie podoba się !? WYPIERDALAJ ! kto Cię na siłę tu trzyma? po co narzekasz? masz gdzieś lepiej? to na chuj siedzisz tu masochisto a nie tam? jest źle? TO WON !
Milczman jest nieaktywny  
Stare 03-09-12, 22:57   #19
Majkul
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 745
Domyślnie

A tak swoją drogą to strzelby i armaty istnieją już w świecie Altaronu i są jak najbardziej zgodne z fabułą gry, tyle że nie ma ich na ziemiach neolitu. Ale wraz z którymś updatem jak wprowadzą pewną krainę to na pewno je zobaczycie, być może pojawi się jakiś muszkiet czy sztucer jako nowa broń dla zwiadowcy. Także ja bym osobiście poczekał.
Majkul jest nieaktywny  
Stare 04-09-12, 09:06   #20
Yossarian
 
Zarejestrowany: Sty 2012
Postów: 46
Domyślnie

Zgadzam sie, rozwiazania dla zwiadowcy sa pilnie potrzebne, w tej chwili jest najsłabsza profesja.
Yossarian jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:58.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin