Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Pytania i Odpowiedzi

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 01-08-13, 01:02   #1
Lonewolf
 
Avatar Lonewolf
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 83
Domyślnie Puginały

Czy obecna forma puginałów już tak zostanie, czy będzie to może zmienione w niedalekiej przyszłości? troche mnie bawi że puginały biją tyle co nic a kosztują 3x więcej. Nie chcę być gołosłowny więc przytocze pare faktów.

Puginały, kosztują 8,5k za 100, postać która brała udział w teście posiada 110 poziom, elitarny zwiadowca nekromanta i elementalista.

Testy odbywały się na smokach, cała amunicja była zaczarowana na żywioł lodu, do sedna;

Koszt eksploatacji puginałów to niewidka za 300 many co kilka minut, bądz ring za 4-5k na 10 minut. Koszt strzału puginałem wynosi 100 many, czyli tyle ile odes kpiro, koszt puginałów już przytoczyłem wyżej. Wszystko ok, gdyby nie fakt, że ich obrażenia są kompletnie nie adekwatne do ceny!

01:29 Smok otrzymuje 535 obrażeń.
01:29 Smok otrzymuje 577 obrażeń.
01:30 Czerwony Smok otrzymuje 537 obrażeń.
01:30 Czerwony Smok otrzymuje 534 obrażeń.
01:30 Czerwony Smok otrzymuje 558 obrażeń.


To kilka strzałow z pugi bedąc w stanie niewidzialności, cały czas po marne 500.

Teraz czas na odes kpiro, koszt to 100 many, tak jak strzał z pugi, lecz nie trzeba mieć niewidzialności ani płacić słono za dodatkową amunicje, bowiem używamy zwykłych bełtów na 75 lvl (4k za 100).

01:31 Smok otrzymuje 215 obrażeń.
01:31 Smok otrzymuje 124 obrażeń.
01:31 Smok otrzymuje 63 obrażeń.
01:31 Smok otrzymuje 347 obrażeń.
01:31 Smok otrzymuje 114 obrażeń.



01:32 Smok otrzymuje 153 obrażeń.
01:32 Smok otrzymuje 40 obrażeń.
01:32 Smok otrzymuje 283 obrażeń.
01:32 Smok otrzymuje 333 obrażeń.
01:32 Smok otrzymuje 258 obrażeń.


01:33 Smok otrzymuje 134 obrażeń.
01:33 Smok otrzymuje 69 obrażeń.
01:33 Smok otrzymuje 215 obrażeń.
01:33 Smok otrzymuje 211 obrażeń.
01:33 Smok otrzymuje 307 obrażeń.


Jak widać, odes kpiro, dużo tańszym kosztem przewyższa dmg puginałów, bije dużo więcej a płacimy dużo mniej no i fatygować się specjalnie nie trzeba, gdzie tu sens i logika? Mam nadzieje że sprawa ulegnie zmianie bo nekro do 150 lvl'a posiada tylko niewidke i fajny out, pozdrawiam:)
Lonewolf jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-08-13, 06:30   #2
Walles
 
Avatar Walles
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Warszawa
Postów: 978
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kr92 Zobacz post
Saim unar i yase unar uzależnione są w tym momencie od bełtów które mamy na sobie, co dla mnie osobiście jest absurdem, bo co mają bełty do siły puginałów, druga rzecz to sprawdza z zaczarowanymi pugi, biją stanowczo za mocno, 200 palek 2x 700 z yase unara? ogarnijcie to do poziomów sd tak jak było mówione :)
Niestety musisz przecierpieć do najlepszych bełtów czyli 150 poziom.
Walles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-08-13, 07:20   #3
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

@Lonewolf
Sorry, że to powiem "Ale puginały nie są do expienia"-MG Slythia. Więc radzę zamknąć temat, nie wygrasz tej dyskusji.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-08-13, 07:55   #4
jaskolaa
 
Zarejestrowany: Cze 2013
Postów: 47
Domyślnie

Ale 100 2 h ryc bijący obszarówką za plus minus 1 k w moba to ok jest ? Gdzie mobilność zwiada? W kazdym mmo łucznik biega i strzela , tu stoi jak ciele i bierze na ryj bo Odes Kpiro sie wyłączy jak sie ruszysz.Wszystko super ale hp mniej niz 2 h ryc a i obszarówka slaba.Pugi ogolnie sa do niczego nie przydatne bo bijesz slabiej niz z Kpiro wiekszym nakladem srodków.
__________________
12:52 Dreazillo [19]: EEE gdzie som krasnoludy bo poszłem w dul od bramy pulnocnej i nie ma
jaskolaa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-08-13, 08:14   #5
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

No bo puginaly nie sa do expienia tylko przy zmianie dmg poszczegolnych czarow, ktora nastapila przy rebalansie hp zmniejszono dmg pugi, a nie ruszono dmg odes kpiro. Nie oszukujmy sie, ze obecnie jedynym slusznym wyborem dla zwiadowcy jest duchowny, ktory i tak bije wiecej od nekromanty i leczy sie duzo lepiej. Wina tu lezy bardziej po stronie zbyt silnego odes kpiro niz puginalow. Jedyne sluszne zastosowanie puginalu to combo na serwerze pvp w rycerza/zwiadowce, gdzie potrzebny jest instant dmg bo gdybysmy chcieli z puginalow spompowac maga z many to zajelo by to Nam kilkakrotnie wiecej czasu... Wroooc... Puginalami nie dalibysmy rady maga spompowac. Jedynym sensownym wg mnie rozwiazaniem w chwili obecnej jest oslabienie odes kpiro (sily beltow zarowno wzmocnionych jak i rozrywajacych). Chociaz nie... Zmiana dmg puginalow oslabi znow saim unara... Ciezko to bedzie zbalansowac dopoki dmg pugi zalezny jest od sily beltow.

Sorry za brak pl znakow, nie mam dostepu do kompa :/

Ostatnio edytowane przez Mervakis ; 01-08-13 o 08:20 Powód: .
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-08-13, 08:34   #6
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Cytat:
Nie oszukujmy sie, ze obecnie jedynym slusznym wyborem dla zwiadowcy jest duchowny, ktory i tak bije wiecej od nekromanty i leczy sie duzo lepiej.
A za pół roku nekromanta będzie mega wykurwisty w kosmos, bo tak ktoś na górze uzna (ale jebie LoLem, albo coś OP, albo shitlike)... i co?
"Trzeba było brać nekromantę, chociaż nie dało się nim grać!" albo nawet dało, ale sens tego jak dyskusji ze Slythią. :/
SG nam mówił, żeby robić duchownych, bo tym się gra sensowniej. Jaki sens czegoś takiego, gdy nie ma resetów profesji? Oczywiście resetu nie będzie, bo : "tu wstaw dowolny, absurdalny, wyciągnięty z rękawa argument".
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-08-13, 08:35   #7
tenio
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 100
Domyślnie

Merv, takie wasze ustawianie czarów maga, woja, a tym bardziej zwiada pod wasze PeVałPe!
Jeżeli zamierzacie się dalej tak nakur*** to dajcie zwiadomo na npvp możliwość używania odes kpiro w biegu. Ja nie widzę przeszkód, wy oczywiście tak bo jak tak można.

Jak dla mnie, totalna głupota ustawianie balansów pod PVP. Bo to jest jedyne wytłumaczenie jakie widzę, gdyż to nie pierwszy Twój jak i innych ludzi z pvp post na temat "Jedyne sluszne zastosowanie puginalu to combo na serwerze pvp w rycerza/zwiadowce, gdzie potrzebny jest instant dmg bo gdybysmy chcieli z puginalow spompowac maga z many to zajelo by to Nam kilkakrotnie wiecej czasu..."
Bla, bla, bla.. pvp i pvp. OBIEKTYWNOŚĆ administracjo!
tenio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-08-13, 08:48   #8
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Naucz sie czytac prosze. Jezeli przeanalizujesz to co napisalem zauwazysz, ze odnosilem sie do obu serwerow. Nie da sie czarow zrobic na zasadzie, ze na jednym serwerze dzialaja tak, a na innym inaczej. Zdanie o combo pokazywalo jedyna uzytecznosc puginalow i mialo na celu ukazanie, ze zarowno na pvp jak i na non pvp puginaly sa niczym w porownanii do odes kpiro przez brak zmiany dmg w tym drugim... Czytaj calosc wypowiedzi, a nie komentujesz pojedyncze zdanie wyrwane z kontekstu. Zreszta mowa tu o za slabych i nieoplacalnych puginalach, a Ty wyskakujesz z ulepszeniem odes kpiro, ktore i tak juz jest duzo lepsze od nich... Gdybysmy powrocili do odes kpiro w biegu znow nie byloby ani 1 zwiadowcy nekromanty na zadnym z serwerow.

Ostatnio edytowane przez Mervakis ; 01-08-13 o 08:54
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-08-13, 08:52   #9
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Jak byście zmniejszyli siłę bełtów rozrywających / wzmocnionych. To zwiad byłby do delete. Zawsze można dodać nekromancie zwiadowcy czar tak jak zrobiliście to dla Rycerzy co dodawało im 50 do skilla, wydaje mi się, że właśnie dałem wam rozwiązanie.

No ale tak też z drugiej strony bić po 500+ non stop na 110 lvlu - kozacko. Dark Shooter bije po 1k+ pewnie. Czyli na hita ma wszystkie moby do najemnika.

Ostatnio edytowane przez Attax ; 01-08-13 o 08:58
Attax jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-08-13, 09:03   #10
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Nie zmieniloby to praktycznie niczego w dmg puginalow, ktore sa najbardziej zalezne od dmg amunicji oraz poziomu gracza. Jak juz napisalem dmg czarow mial byc ogolnie zmniejszony, a poszedl w gore... Wielokrotnie pisalismy, ze chcielismy, aby expili sie wolniej, a nie robilo 1kk/h tak jak kiedys zwiad nekro, a teraz wojownik duchowny.
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:34.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin