Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Pytania i Odpowiedzi

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 04-02-18, 08:38   #21
pisior123
 
Zarejestrowany: Sty 2015
Postów: 13
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bass1 Zobacz post
Sonda niczego nie wniosłą i nie została rozstrzygnieta ponieważ na forum większość non pvp nie chce grać od zera a z pvp nie chcą tego więc jest większość głosów aby zostały dwa serwery zostały przekształcone w durny pomysł na którym totalnie altaron by się spalili i za Kilka dni zostanie napisane co będzie zrobione z serwerami.




Non pvp pogodziło się z resetem i będą grali ale chcemy resetu pvp żeby każdy mógł być równy nikt nie miał przewagi na nikim i tak się składa że ludzie z pvp tego nie chcą.
pisior123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-02-18, 10:00   #22
Bass1
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 102
Domyślnie

pisior123 tu nikt nie płacze z pvp aby konta mieli resetowane bo nie ma o co, płacz jest o to że bezsensowne jest robienie z pvp non-pvp bo nie będzie wcale więcej graczy grało gdyż większa społeczność online to i tak z udziałem graczy pvp była zawsze. Druga strona polega też w tym że większość już też nie wróci tutaj bo jest znudzona tymi bajkami i kitami które były nam obiecywane i wciskane że to i tamto będzie zrobione a nigdy nie wychodziły z tego poważne deklaracje tylko sam szajs i się do tego sami przyczynili na spadek graczy i stracili wobec graczy zaufanie.
Bass1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-02-18, 10:35   #23
Wyrosuaw
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 112
Domyślnie

Może strefy pvp co? Jest taka gierka mobilna "Mirage Realms". Tam problem pvp jest rozwiązany właśnie w taki sposób. Na większości spotów na początku gry nie ma pvp prawie nigdzie. Dopiero w jednej strefie od 15 lvla jest to możliwe i oczywiście na expowiskach od wyższych lvli. Powiem wam, że na jednym expowisku i biega 20 osób w teamie i rozwalają potworki, a obok kto chce się klepać ten się klepie, dosłownie obok siebie. Nie ma strat związanych ze śmiercią, jedynie frustracja, że trzeba dymać znowu kawał na respa. Tworzyć gildi tam jeszcze nie można, ale ludzie łączą się w teamy. Jak robią sobie wojenkę to każdy wchodzi z jakąś umowną przez oba teamy sumą i itemami i walczą o to. Nie chcę robić reklamy tej gry, ale jest po prostu podobna do mechaniki Tibii. Hardo nastawione na skillowanie. Fajnym rozwiązaniem, które być może i tutaj by się sprawdziło, jest możliwość wykupywania przez graczy np. 150% expa na godzinę, albo 200% prędkości na skillowanie. Rzecz polega na tym, że ktoś przelewa jakąś tam nie za dużą ilość dolarów co łaska i cały serwer z tego korzysta. Jak kilku graczy przeleje np. na te 150% expa to czas trwania bonusu się sumuje. No i dodatkowo postęp w grze jest czytelny, prostolinijny. Nie mówcie mi, że coś takiego się nie sprawdza bo przykład tej gry (mobilnej która jest w fazie beta) to idealny przykład, że takie rozwiązanie przyciąga masy ludzi, którzy zostają w grze na dłużej. Dodam, że tam update też są mega rzadko, ale gra sporo ludzi.. oczywiście wersja anglojęzyczna więc to wyklucza problem braku graczy. Gdyby nie to, że Altaron jest Polski to mogę się założyć, że w życiu by się tutaj polak z polakiem nie klepał tylko zajeżdżalibyście brazoli na przykład.. a tak, zostaliście zamknięci w kraju cebuli w którym niczym Pawlak i Kargul klepiecie się o byle co, będąc płot w płot ze sobą.
Gdyby do wyżej podanego rozwiązania dołączyć to o czym już pisałem wcześniej czyli (specjalnie ukryte, bo długi tekst):

Ukryty tekst:
Cytat:
Propozycja:
Usunąć możliwość ręcznego skillowania - skille wbijane tylko poprzez pn'y.
Dlaczego?
Większość ludzi w tych czasach szuka gier w których nie będą musieli poświęcać czasu na to, aby być w czymś najlepsi. PN'y uzyskujemy w sposób dwojaki - poprzez wbicie lvl'a oraz przez questy.Wbijanie skilli ręcznie to coś o czym ktoś pisał wyżej, czyli mordowanie siebie i przepalanie czasu na coś, aby mieć w miarę dobry start w expieniu wobec innych graczy. Może w ten sposób wyrównany start trochę ułatwić? Wyłączyć skillowanie ręczne czyli mordowanie siebie i przepalanie czasu na coś co nie sprawia przyjemności. Można ten start ułatwić właśnie tym, że od samego początku będzie można iść expić, a z lvl'em będą wzrastały nasze umiejętności. Dołożyć do większej ilości zadań możliwość uzyskania pn'ów. W ten sposób gracz zaczyna od razu bez dwu czy czterotygodniowego (w zależności ile kto poświęca na grę) "przygotowania do gry". Przecież po miesiącu większość osób stąd uciekała, czyli na dobrą sprawę pograli +/- 2 tyg po wbiciu ręcznym jakiś tam skilli.

Gracze lubią również gry czytelne, w któryś siła wzrasta liniowo. Możliwość usunięcia ręcznego skillowania = każdy wie z czym startuje. Wie, co ile mniej więcej wzrośnie jego DMG itd. Obecną mechanikę należałoby wyskalować do nowych wartości! Zrobić sumę pn'ów jakie trzeba wydać, aby uzyskać maksymalną ilość skilli z każdej umiejętności. Następnie podzielić to przez ilość pn'ów jakie dostajemy na lvl i przyjąć to za 100%. Te 100% przyrównać do obecnej mechaniki gry, zrobić tabelkę w excelu, napisać wzór w komórkę, przeciągnąć w dół i wartości mamy gotowe. Każdy zdobyty pn w inny sposób ponad te zdobyte za lvle to jest plus dla gracza, bo może być w czymś silniejszy od innych graczy. Oprócz zadań znaleźć jeszcze jeden sposób na zdobywanie nie wielkich ilości pn'ów, aby gracze mieli czym konkurować. Oczywiście należałoby również dostosować dodatki jakie dostajemy za pomocą atrybutów w ekwipunku tak, aby miały większy wpływ na rozgrywkę.

Co w ten sposób uzyskujemy?
- Gracz poświęca więcej czasu na grze, a nie na przygotowywaniu do niej.
- Gracz od początku uzyskuje miedziaki ponieważ od początku zbiera różne rzeczy (gruczoły czerwia itd.), a w ten sposób w szybszy sposób napędza się ekonomia gry (na oko jest to jakieś 20%).
- Łatwiej jest się pobawić mechaniką gry, czyli dostosować korzyści czerpane za bycie duchownym itd. Proste, łatwe,czytelne tabelki jak nasz dmg wzrasta oraz reszta statysty - co gracz lubi. To samo tyczy się wpływu naszego ekwipunku na dmg i obronę - nagle każdy dodatkowy plus w części ekwipunku nabiera sporego znaczenia.
- Łatwiej wyskalować różnice między postaciami z różną klasą i uzyskać balans poprzez proste, excelowo-tabelkowe wyliczenia. Przez co łatwiej pokazać graczowi jakie dokładnie są różnice między tymi klasami.

Co w ten sposób tracimy?
- Graczy, którzy są masochistami i lubią sobie zadawać ból w skillowaniu swoich umiejętności, męczarni idących w długie godziny, aby w reszcie po ch*j wie jakim czasie w końcu normalnie cieszyć się światem gry i czerpać korzyści z fabuły.

W połączeniu z systemem PVP, o którymś ktoś pisał na 4 stronie tego tematu (czyli trzeba mieć 2/3 czyjegoś poziomu żeby się z nim bić), sprawdziłoby się to idealnie. Czytelna gra, z czytelnymi różnicami i wpływem wartości skilli i ekwipunku na grę. Tworzenie nowych przedmiotów nie wymaga większych obliczeń co do ich parametrów. W ten sposób nastąpi wcześniejszym rozkręceniem ekonomi przy rozkręcaniu serwera po resecie. To spowoduje podtrzymanie przepływu gotówki, ponieważ więcej osób szybciej wbije wyższe lvle, co wpłynie na ciągły popyt na itemy na każdym poziomie gry w różnych ilościach (lvl + ciągła pogoń do wbicia lepszych wartości w ekwipunek).

Wszystko razem, z obecnym +50% hp u monstrów na cpvp, tworzy idealne połączenie które zachęciłoby mnie do zagłosowania za resetem obu serwerów i stworzeniu jednego serwera.

Usuńcie licor !

@edit
i to:
Cytat:
Cytat:
Napisał Windykator Zobacz post
pro elo miejscowki tylko w strefie pvp, gowno-miejscowki w strefie dla nonpvp. przenikanie przez graczy w strefach nonpvp, nieprzenikanie przez graczy w strefach pvp. przechodzenie przez magic walle na non-pvp etc etc etc etc. tylko nie sluchac sie rmca.

to wydaje mi się, że powstaje gra przyjazna i dla pvp i npvp. Rozmawiałem o tym z wieloma graczami z tego serwera. Tymi którzy grali jak wielu z was nie miało pojęcia o Altaronie, jak i tymi którzy dowiedzieli się nie dawno i większość byłą gotowa biec po piwo.. Peace&Love moje kochane cebulaczki.

PS. Nadal rozkminiam pomysł ograniczenia do minimum zachowań typu "jestem znudzoną parówką, twierdzę, że Altaron padnie to mu w tym pomogę i będę klepał co się da.". Zebrać się w kilku i pocisnąć tym niby władcom serwera nie ma sensu, ponieważ to idealna pożywka dla nich! Wrócą tylko na chwilę po to, bo swoimi świńskimi nosami wyczuli możliwość poklepania się, zniszczenia drugiej strony i kontynuowania noobowskiego trybu życia po kolejnym, jakże dumnie wielkim triumfie nad niczym. Właśnie takich ludzi na siłę zamykałbym w strefach w których już nigdy pvp nie będzie możliwe, do skutku, aż wyrwie się z korzeniami ten już spleśniały od góry chwast. Administracja jedynie musi znaleźć osobę do raportowania takich zachowań, a późnej ocenić i wsadzić tam, gdzie będą mogli tylko zbierać postacią miodki i oddawać je za darmo do frakcji przeciwnej. Taka powiedzmy kolonia karna dla niewyżytych.
__________________
Choć promowany jest szacunek, tolerancja
nie będziesz szanowany gdy sam utniesz sobie jajca,
a jakby co chętnie to za ciebie zrobią, pojadą Cię na forum - anonimowo.
Wyrosuaw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-02-18, 13:11   #24
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Co jak co ale wersja anglojęzyczna mogła by naprawdę dobrze naprawić problem braku graczy, jak i usunęła by po części walki polak vs polak


No bo nie ma większej frajdy jak cicha akcja dywersyjna o nazwie "worek mięcha" która polega na podjebaniu "worka mięcha" brazolowi :v.

No i ja bym zrobił to co wyrek nam przedstawił - usunięcie skillowania = tylko pny

Każdy mógłby się nastawić na jakiś typ rozgrywki
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-02-18, 13:34   #25
jaskolaa
 
Zarejestrowany: Cze 2013
Postów: 47
Domyślnie

Wersji anglojęzycznej nie bedzie bo robia NG. Mirage realms to tragiczny szajs bez przyszlosci ( bylem tam CMem). Dev olal gre i juz nic poza zarabianiem na losiach czekajacych na update ktorego nie bedzie , nie robi. Branie pomyslow stamtad to bylby blad. Powodzenia wszystkim na nowym servie , moj laptop umarl jakis czas temu , wiec poki co nie gram i tak.
__________________
12:52 Dreazillo [19]: EEE gdzie som krasnoludy bo poszłem w dul od bramy pulnocnej i nie ma
jaskolaa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-02-18, 10:27   #26
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

Ale o co chodzi Catthon? Kary sa przeciez surowe. Gdyby nie byly to nie wchodzilibysmy na noobchary. Osobiscie w ciagu kilku chwil mialem redskulla i gdyby podhacxyly mnie jakies grajki o przecietnych umiejetnosciach to bym stracil plecak i przedmioty. Problemem nie jest zbyt niska kara, a brak innych wyzwan dla nas. Zreszta zostawie rozmowy Tesiemu, bo po co mam sie produkowac. Jest to ostatni post na ten temat od nas, od teraz ewentualby kontakt z Nami ma wylacznie Selbo i Merv. Jezeli chca to Tesi jest gotowy podjac dialog (o ile wiem jest podjety).
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-02-18, 10:50   #27
Kajtek
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Postów: 53
Domyślnie

Cytat:
Napisał Windykator Zobacz post
Ale o co chodzi Catthon? Kary sa przeciez surowe. Gdyby nie byly to nie wchodzilibysmy na noobchary. Osobiscie w ciagu kilku chwil mialem redskulla i gdyby podhacxyly mnie jakies grajki o przecietnych umiejetnosciach to bym stracil plecak i przedmioty. Problemem nie jest zbyt niska kara, a brak innych wyzwan dla nas. Zreszta zostawie rozmowy Tesiemu, bo po co mam sie produkowac. Jest to ostatni post na ten temat od nas, od teraz ewentualby kontakt z Nami ma wylacznie Selbo i Merv. Jezeli chca to Tesi jest gotowy podjac dialog (o ile wiem jest podjety).
Nie powinno być dla Was dodatkowych kar. Karą jest tak jak napisałeś przysłowiowa "dętka" i stracenie bp z ekwipunkiem. Minusem serwera jest bierność wyższych lvl'i którzy nie chcą Was pogonić (nie rozumiem czego się boją).
Kajtek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-02-18, 10:59   #28
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

@up jak chcecie sobie obradować, to weźcie do waszego stołu neutrali i jakichś ludzi z npvp. Bynajmniej nie chodzi mi o mnie.

Cytat:
Napisał Windykator Zobacz post
Problemem nie jest zbyt niska kara, a brak innych wyzwan dla nas.
W waszym zachowaniu też jest problem, ale ciągle to wypieracie. Płaku plaku, bo nikt sie nie chce z wami bić.
Zrozum, że od momentu wycofania wsparcia dla npvp, dla wielu ludzi serwer cpvp był od początku opvp.
Waszym zachowaniem odstraszacie nowych ludzi, a bawić w obrońce i latać za wami mi się nie chce, bo nikt mi za to nie płaci, a żadna to dla mnie rozrywka, tyle bym z tego miał, że jeszcze bym sie wywrócił gdzieś.
My nie jesteśmy zorganizowani tak jak wy, ja nawet TSa nie mam i nie bede miał, bo nie chce. Wole pisać, niż gadać. Dla mnie to jest tylko gra, a nie sposób na życie.

Cytat:
Napisał Kajtek Zobacz post
Minusem serwera jest bierność wyższych lvl'i którzy nie chcą Was pogonić (nie rozumiem czego się boją).
Jak wyżej, a poza tym to właśnie o to im chodzi, żebyśmy dali im ich ulubioną rozrywke i chcieli się od nich nauczyć wojenek. A niektórzy z nas mają zupełnie inne oczekiwania od tej gry.
Ja przykładowo nie cierpie akcji, jak mam latać jak debil po respie za jakimś Kipakiem, to czuje że trace czas i nerwy.
Wilk nie zrozumie owcy.
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."

Ostatnio edytowane przez neilran ; 05-02-18 o 11:08
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-02-18, 11:02   #29
Kajtek
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Postów: 53
Domyślnie

Jedni płaczą, że padają. Drudzy, że nie mają kogo bić.
Normalnie gra dla samych płaczków :)
Kajtek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-02-18, 11:09   #30
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

Ja głównie płacze że nie mam od kogo kupować miodków :P
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:47.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin