Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Pytania i Odpowiedzi

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 05-07-15, 23:21   #1
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie Rycerz versus reszta

Dlaczego dla maga i zwiadowcy, priorytetem jest expić z rycerzem?
Dlaczego rycerz ma w dupie inne profesje?
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-15, 23:26   #2
Marancza
 
Zarejestrowany: Sie 2014
Skąd: xd
Postów: 522
Domyślnie

Dlaczego ludzie zakładają takie tematy, a potem dziwią się, że zrobiła się gównoburza?
Marancza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-15, 23:40   #3
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
Dlaczego dla maga i zwiadowcy, priorytetem jest expić z rycerzem?
Dlaczego rycerz ma w dupie inne profesje?
1. To zależy od umiejętności magów/zwiadowców i ich poziomów. Na wyższych poziomach potwory typu Profany, Starsze Czerwone Smoki, Czarnoksiężnicy, Demony, itp. biją bez rycerza, który jest im niepotrzebny.

2. Proszę mi pokazać jednego rycerza, który samodzielnie zdobywał doświadczenie na lodowych potworach (hrimtury/chilherry/ymirsony), bagiennych hydrach, gargantuanach.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-07-15, 00:06   #4
mortans
 
Avatar mortans
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 46
Domyślnie

Nie wiem w jaką Ty grę grasz ale na pewno nie w Altaron. Gram wojownikiem (przed resetem też miałem okazję z nim trochę pograć...) i powiem Ci, że wojownik sam nigdy nie zrobi takiego expa jak w drużynie (np. z magiem duch/nekro). Warunek jest taki, że to czarodziej musi być osobą ogarniętą. I bzdurą jest, że rycerze mają inne profesje w dupie.... Prawdopodobnie nie masz kolegów bądź tak ogarniasz grę, że ludzie nie mają ochoty z Tobą chodzić.

PS. Czekam na scerany, gdzie wojownik SAM ubija np. Rokite, Plugastwo lub Amoka :)
__________________
"Potęga głupoty tak szybko nie zgaśnie
Pogaństwo współczesne - oto Polska właśnie."
Żywiołak - "Pogaństwo"
mortans jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-07-15, 00:10   #5
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

1. Dlaczego Rycerz na każdym poziomie, nie potrzebuje pomocy? EDIT: przepraszam do 30 poziomu, przydałaby się pomoc.

2. Po co bić lodowe, skoro są kościane, upiory, górskie, węże wodne, rekinołaki?

3. Dlaczego rycerzem może grać byle noob a i tak wbije poziom i zarobi pieniądze?
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-07-15, 00:15   #6
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
1. Dlaczego Rycerz na każdym poziomie, nie potrzebuje pomocy? EDIT: przepraszam do 30 poziomu, przydałaby się pomoc.

2. Po co bić lodowe, skoro są kościane, upiory, górskie, węże wodne, rekinołaki?

3. Dlaczego rycerzem może grać byle noob a i tak wbije poziom i zarobi pieniądze?
1. Żadna profesja na żadnym poziomie nie potrzebuje pomocy ze strony innych profesji jeżeli osoba grająca potrafi nią grać.

2. Na górskich trollach i rekinołakach widuję dużo częściej magów i zwiadowców niż rycerzy. Zwiadowcy spokojnie poradzą sobie również z wężami wodnymi i kościanymi smokami (na tych drugich również zwiadowcy duchowni zdobywają doświadczenie). Magowie mogą bić upiory metodą góra dół bez jakiejkolwiek obawy o omdlenie.

3. Każdą profesją 'byle noob' wbije poziom i zarobi pieniądze, gdyż z czasem nauczy się nią grać, decyduje o tym również styl gry i wybór legowisk.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-07-15, 00:28   #7
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

1. Dleczego średni exp dla poszczególnych profesji wynosi:
Rycerz - 900 k
Mag - 600 k
Zwiadowca - ?

2. Dlaczego mag expiąc na rekinołakach robi 400 k /h, gdy rycerz robi tam 600?

3. Dlaczego rycerze najczęściej giną na wypadach grupowych, zaś rzadko się zdarza im to w pojedynkę, natomiast magowie i zwiadowcy (z naciskiem na magowie) tracą przytomność najczęściej zdobywając doświadczenie w pojedynkę?

4. Jaka jest szansa na śmieć Rycerza expiącego solo, a jaka maga lub zwiadowcy?
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-07-15, 00:46   #8
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Odpowiedź na wszystkie pytanie można wyrazić jednym zdaniem - są to trzy różne profesje, nie będziemy tworzyć wojowniko-łuczniko-maga, profesja determinuje styl gry.

Licznik doświadczenia/godzinę ma to do siebie, że wyświetla planowane doświadczenie po zabiciu x potworów, im szybciej to zrobimy tym więcej wyświetli, potem za sprawą tempa odradzania się potworów u wojownika spadnie do y, u pozostałych profesji będzie się utrzymywał, to ile wyświetli się w najbardziej wydajnym momencie nie jest wartością miarodajną.

Proszę iść wojownikiem zdobywać doświadczenie na czarnoksiężników/diabliki i sprawdzić czy zrobi Pan więcej doświadczenia/pieniędzy niż pozostałe profesje.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-07-15, 01:13   #9
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

Chujowy balans prowesji w pve. Kiedy skończysz w końcu, Mr. ALtrelu, udawać, że wszystko jest okej?

Nie wiem już sam czy posty Mr Altrela mają pokazywać "jest wyjątek" czy on naprawdę nie ma pojęcia o rozgrywce. Ja osobiście już nie mam sił walczyć o zmiany w kierunku w którym są potrzebne.
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-07-15, 01:22   #10
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał Windykator Zobacz post
Chujowy balans prowesji w pve. Kiedy skończysz w końcu, Mr. ALtrelu, udawać, że wszystko jest okej?

Nie wiem już sam czy posty Mr Altrela mają pokazywać "jest wyjątek" czy on naprawdę nie ma pojęcia o rozgrywce. Ja osobiście już nie mam sił walczyć o zmiany w kierunku w którym są potrzebne.
Nie czyta Pan ze zrozumieniem moich odpowiedzi. Nigdzie nie napisałem, że wszystko jest w porządku, koryguję kłamstwa, że wojownicy mogą wszędzie zdobywać doświadczenie sami, że wszędzie zarobią więcej/zrobią więcej doświadczenia, że tylko wojownik może zdobywać doświadczenie na danym typie potwora, że inne profesje nie mogą nigdzie na lepszych potworach zdobywać doświadczenia samodzielnie.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:27.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin