Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Aktualności

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 22-08-13, 16:53  
Doniesienia o problemach w grze - Apel i ostrzeżenie
Trav Trav jest nieaktywny 22-08-13, 16:53

Od pewnego czasu otrzymujemy wiele zgłoszeń dotyczących problemów, jakie gracze czasem mogą mieć w czasie gry. Objawiać się one mają przerwami w używaniu przedmiotów, czarów lub hotkeyów, co może doprowadzić w ekstremalnych sytuacjach do strat u postaci. Takich doniesień nie mam zamiaru ignorować i ciągle badam ich przyczyny i możliwości rozwiązania. Niestety nie potrafię jeszcze wskazać dokładnie kiedy ten problem zostanie zażegnany, dlatego piszemy tę wiadomość, by ostrzec Was przed możliwością takich wydarzeń.

Badanie problemu rzeczą skomplikowaną, dlatego z chęcią przyjmę każde informacje, jakie Wy, gracze, możecie Praktowi w tej sprawie przekazać, a jeszcze nie przekazaliście. Wszelkie wieści, zgłoszenia, pytania proszę kierujcie do Prakta na forum przez PW. Mówiąc o kłopotach, jakich doświadczyliście lub o których więcej wiecie, prosiłbym byście m.in. odnieśli się do takich wytycznych:
  • Co dokładnie robił ten "lag"? Czy blokował użycie hotkeya? Użycie przedmiotu? Rzucenie czaru? Czego z kolei nie blokował? Można się było poruszać na przykład? Mówić?
  • Czy jeśli blokował np. hotkey na czar, to blokował również próbę rzucenia tego czaru ręcznie (o ile była taka)? Lub jeśli blokował użycie mikstury, to czy dało się jej użyć ręcznie myszą?
  • Jak wyglądała próba np. rzucenia czaru? Czy na postaci pojawiały się "chmurki" sugerujące zmęczenie/nieznajomość zaklęcia? Czy pojawiał się jakiś szczególny biały komunikat na dole ekranu gry? Czy słowa inkantacji pojawiały się widoczne na ekranie gry?
  • O której godzinie się to dokładnie przytrafiało? W przypadku pokonania postaci odpowiedź jest prosta i zapisana, ale jeśli udało się uniknąć, to godzina byłaby przydatna.
  • Czy postać była może pod wpływem działania czegoś niecodziennego, np. mikstury, paraliżu, tymczasowego ulepszenia umiejętności lub czarów chroniących przed obrażeniami ale blokującymi atak?
  • Czy w tym samym czasie problem dotknął jakieś znajome osoby lub towarzyszy? A może kolega stojący obok miał wszystko bez problemu?
Apeluję przez ten nieokreślony czas o ostrożność podczas bardziej niebezpiecznych polowań, wręcz nawet o wyruszanie na takie w towarzystwie, a nie samotnie.

Życzymy jak najmniej problemów zaburzających wygodę grania
Ekipa Altaron.pl

Trav
Super Moderator
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 347
Odwiedzin: 8750
Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-08-13, 23:21   #11
Zenon von Wons
 
Avatar Zenon von Wons
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Wezmę piwo?
Postów: 596
Domyślnie

@2up

2013-08-13 22:11:15 Gracz poległ na poziomie 138 , pokonany przez gargantuana.
2013-08-12 22:28:34 Gracz poległ na poziomie 138 , pokonany przez gargantuana.
Zenon von Wons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-09-13, 08:58   #12
Lonewolf
 
Avatar Lonewolf
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 83
Domyślnie

Myśle że wasz antybot jest zrypany i jakoś ingeruje w postać, nie doszukiwałbym się w błedach na mapie tylko właśnie w antybocie, odkąd on jest, są i te problemy.
Lonewolf jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-09-13, 09:39   #13
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Problem ten występował na długo przed antybotem, ale nie na taką skalę, więc na pewno nie to jest przyczyną.
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-09-13, 10:56   #14
Ellegon
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Nigdzie
Postów: 40
Domyślnie

Mi się zdaje, że to wina ich własnoręcznie napisanych botów, które wcześniej się bardzo rzadko kiedy zacinały, a teraz dzięki wprowadzeniu antybota świrują częściej (kiedyś jeden programista z którym rozmawiałem powiedział, że napisanie prostego bota to tak naprawdę chwila i tego nic nie wykryje).
Ellegon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-09-13, 12:28   #15
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Co za bzdura? To w takim razie też napisałem sobie bota, bo już kilka razy miałem podobną sytuację? Ellegon nie baw się w Macierewicza :P
__________________
Cytat:
Napisał piniovsky Zobacz post
a ty eletrix zdradliwa ku*wo morda . jestes taki cwaniak to zapraszam w rl na ustawke piz*o
tomakeo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-09-13, 13:56   #16
Walles
 
Avatar Walles
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Warszawa
Postów: 978
Domyślnie

Sam przed chwilą byłem ofiarą tychże lagów, expiąc z Keavira Aman na hydrach, nagle wszystko się zatrzymało z czego Keavira na VC mówił że on biega normalnie, gdy próbowałem się pushować to wywalało mnie z gry. sytuacja zdarzyła się trzy razy w przeciągu 5 minut.
Walles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-09-13, 14:40   #17
adamo199412
 
Avatar adamo199412
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Kraków
Postów: 130
Domyślnie

To jest zamach !!! Dlaczego te lagi zdarzają się tylko na potworach typu hydry czy innych mobkach na których można paść w 5 sekund? Czy komuś zdarzyło się to na czerwiach albo szczurach? To skandal. Winni muszą zostać ukarani !!! Precz z komuną !!!
__________________
O Boże Boże Boże Bożenko, Jak mogłaś to robić z Cyganem?
On bił cię w du du dużym pokoju,
A Ty mu obciągnęłaś...sweter bo miał gołe plecy,
adamo199412 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-09-13, 16:30   #18
Askarnoh
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 7
Domyślnie

Kleiq się złożył na ghulu.
Askarnoh jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-09-13, 18:06   #19
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

To wina własnoręcznie pisanego bota. Równie dobre stwierdzenie, że "to wina XP". Ktoś tu się wczuwa już w rolę, czyżby? :D
__________________
14:24 Grejpfrut [151]: nie poradzisz nic bracie mój gdy na tronie siedzi ....
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-09-13, 18:58   #20
Reyane
 
Avatar Reyane
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 16
Domyślnie

Ja dodam, że nie tylko Altaron ma problemy z tymi ścinami. Siedzę trochę w OTSach i wiem, że wszystkie, na których grałam były takie zwiechy, nawet na moim serwerze takie były. Coś mi się obiło o uszy, że problem jest, w którychś rev'ach TFS'a, a z tego prawdopodobnie Altaron korzysta (lub korzystał). Kiedyś problem był omawiany na Otlandzie dlatego radzę poprzeglądać tam starsze posty.
Reyane jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:29.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin