Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Pytania i Odpowiedzi

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 16-06-12, 17:56   #1
Wójek
 
Zarejestrowany: Cze 2012
Postów: 6
Question Początek

Witam. Zaczynam dzisiaj grę, jednak zanim zacznę chciałbym się o kilku rzeczach dowiedzieć.
Może zacznę od najważniejszej- Czy Altaron jest inny od Tibii? Zależy mi na tym ponieważ Tibia znudziła mi się: nie ma nic nowego, co mnie zaciekawi, ani porządnego klimatu (chciałbym, żeby w Altaronie te dwie rzeczy były).
Drugą ważną sprawą jest jak zacząć- którą z wysp wybrać i jak/gdzie expić. Po wbiciu tego 10lvl mam zamiar grać magiem (przywiązanie do profesji magicznych) i na 20lvl wybrać subprofesję Duchowny, a na 50lvl (o ile dobrze pamiętam) Elementalistę. Myślę, że wyjdzie mi z tego druid, a na takim efekcie mi zależy. :D
Ostatnią sprawą, jaką do Was mam są porady, które moglibyście mi dać. :D
Nie bardzo wiem o co chodzi, więc przydałoby się kilka. Jeśli ktoś ma postać na wyspie początkujących to chętnie wybrałbym się z nim na polowanie i pozwiedzał okolice.


Proszę o szybkie odpowiedzi bo się nie mogę doczekać, aby rozpocząć.
:rolleyes:
---------------------------------------------------------------------------
19.06.2012r.

Wyszedłem już z archipelagu. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc w "zwiedzaniu" miasta i ew. pokazać gdzie są jakieś ciekawe expowiska, to proszę o PW w grze.

Ostatnio edytowane przez Wójek ; 19-06-12 o 15:57
Wójek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-06-12, 18:00   #2
siwyus
 
Avatar siwyus
 
Zarejestrowany: Paz 2010
Postów: 450
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do siwyus
Domyślnie

@up
Dla mnie Altaron jest dużo lepszy od rl Tibii. Wybór postaci należy do Ciebie. Pamiętaj tylko, że ten "druid" którego chcesz zrobić nie posiada tu parala.
siwyus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-06-12, 18:03   #3
Wójek
 
Zarejestrowany: Cze 2012
Postów: 6
Domyślnie

Wiem, patrzyłem wiki. Główne zależy mi na czarach leczących i związanymi z żywiołami natury mi zależy. :D
A jaka wyspa? Wybrałem Lewanę.

Ostatnio edytowane przez Wójek ; 16-06-12 o 18:23
Wójek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-06-12, 19:26   #4
Serio
 
Avatar Serio
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 78
Domyślnie

Anan/Lewana, różnica jest nie duża bo poziom 10 można wbić w 3 godziny, więc to nie ma znaczenia którą wyspę wybrales.
__________________
http://w562.wrzuta.pl/audio/6xm4IBZ7Vd0/wiatr_intro

Mój track - jesli sluchasz RAPu to sprawdz ;)
Serio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-06-12, 09:03   #5
PiekaR880
 
Avatar PiekaR880
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 42
Domyślnie

Witaj,

Może nie gram za dużo ale śledzę historię Altaronu od początku :)

Tak więc:

1. Klimat jest taki, że z każdym porozmawiasz w Ojczystym języku.
2. Nowości - na pewno system punktów umiejętności, system profesji do klas, mapa (chcąc nie chcąc jest inna i zwiedzasz ja na nowo).
Osobne zdanie sobie teraz dodam na jedną nowość co mnie bardzo zaciekawiła: Masz misje, za które dostajesz pokaźną sumkę doświadczenia czego nie pamiętam w Tibi za swoich czasów.
3. W kwestii Druida Ci nie pomogę bo gram zwiadowcą ^^,
4. Rady do gry:
- Graj na luzie,
- Nie angażuj się w piksele na monitorze bo może być płacz,
- Znajomości to podstawa dobrej rozgrywki - nie jako protekcja, a jako towarzysze rozmów w nudnym expie.
- Na twój lvl i na tyle ile ja poznałem miejsca Altaronu polecam od razu Krasnoludy/Dwarfy. Dlaczego? Grając magiem czy masz 10 czy 100 lvl zawsze masz 100% trafienia. Ja zrobiłem błąd i do 18 lvla biłem na czerwiach co zaowocowało brakiem pieniążków (skubane nie są hojne, czyt. 0 kasy dają). Dodatkowo czerwie biją mocniej od krasnali co dla maga na niskim lvlu jest istotne. Przy wejściu do terytorium krasi masz schody co na niskim lvlu pozwoli Ci pogrywać techniką - wejść > hit > zejść (oczywiście ta technika gdy jest gorąco)
- No i najważniejsza zasada serwera :) graj wtedy kiedy nie gra Gildia Exori he he he ^^, bez urazy chłopaki to był lekki żarcik...


Tyle z mojej strony - Pozdrawiam
__________________
Nie potrzebne mi wojny by odnosić zwycięstwa ^^,
PiekaR880 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-06-12, 10:44   #6
beta2468
 
Avatar beta2468
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 681
Domyślnie

To, która wyspę wybierzesz na początku nie ma większego znaczenia, bo i tak zawsze trafiasz w to samo miejsce po wbiciu 10 lvla. Co prawda moim zdaniem lepsza jest Lewana bo tam łatwiej robić misje w pojedynke, a na Ananie nie koniecznie. Ale to drugorzędna sprawa.
Co do Twojego połączenia maga, fakt, zalatuje to druidem :D Duchowny ma swoje zalety, dużo się leczy i może robić UHy, za to elementalista ma dużo czarów ofensywnych :) Nie będę się tu rozpisywać na 5 stron, więc jeśli będziesz miał jakieś pytania lub potrzebował pomocy napisz w grze, chętnie pomogę.
beta2468 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-06-12, 11:31   #7
PiekaR880
 
Avatar PiekaR880
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 42
Domyślnie

Beti przedstaw się ładnie chłopakowi i podaj link do FB. Wtedy będzie Cię słuchać jak marionetka ^^,

Będziesz miała ucznia hihi :)
__________________
Nie potrzebne mi wojny by odnosić zwycięstwa ^^,
PiekaR880 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-06-12, 14:34   #8
Agri
 
Avatar Agri
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Silesia
Postów: 317
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Agri
Domyślnie

Uważaj z wyciąganiem kasy z potworów, bo jeśli będziesz to robił zbyt szybko, to jakiś rozgarnięty GM może Cię zbanować, a tak to jest całkiem przyjemnie :)
__________________
Sygnatura usunięta przez administrację.
Agri jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-06-12, 13:49   #9
Wójek
 
Zarejestrowany: Cze 2012
Postów: 6
Lightbulb

Cytat:
Napisał Agri Zobacz post
Uważaj z wyciąganiem kasy z potworów, bo jeśli będziesz to robił zbyt szybko, to jakiś rozgarnięty GM może Cię zbanować, a tak to jest całkiem przyjemnie :)
Dlaczego? :p
Dzisiaj doexpię sobie 10lvl i zobaczę jak ten Neolith wygląda. Oprowadziłby mnie ktoś po expowiskach i mieście? ;) Na PvP baaardzo długo nie grałem, więc zastanawiam się jak mi pójdzie. :confused:

Ostatnio edytowane przez Wójek ; 19-06-12 o 15:31
Wójek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-06-12, 14:22   #10
voagar
 
Avatar voagar
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Opole/Wrocław
Postów: 166
Domyślnie

Cytat:
Napisał Agri Zobacz post
Uważaj z wyciąganiem kasy z potworów, bo jeśli będziesz to robił zbyt szybko, to jakiś rozgarnięty GM może Cię zbanować, a tak to jest całkiem przyjemnie :)
Tak szybko, ze az stakuje po 100 golda? :d
__________________
"i z tej historii moral jest taki ze teraz w kraju kroluja buraki i przepychaja sie lokciami w czasach powszechnej chlopomanii kazdy z nich mysli o sukcesie w polytyce i w byznesie kazdy wydyma cie za pare centow bo teraz w kraju kroluje potejto"
voagar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:16.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin