Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Pytania i Odpowiedzi

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 02-10-14, 19:10   #11
Mastach
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 193
Domyślnie

wiec poczekaja, az upadnie samowolnie ... i go zamkna, proste :D mowili ze nie bedzie resetu to nie bedzie, po prostu wylacza te serwery.
Mastach jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-10-14, 21:06   #12
Walles
 
Avatar Walles
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Warszawa
Postów: 978
Domyślnie

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Zarówno konta jak i postacie się na nich znajdujące zostaną przeniesione na nowy silnik, nie będzie to przeniesienie 1:1 ponieważ zmianie ulegnie większość aktualnie stosowanych systemów, brane będą pod uwagę takie czynniki jak doświadczenie, umiejętności, itp., które odzwierciedlają postęp w grze.

Jedyne co tu mogę dodać to fakt, że zostanie stworzony nowy serwer, który nie będzie przewidywał podziałów na PVP i NON-PVP.
hmm

edyta:
Tron nieźle im mózgi rozpierdalasz, celowe to czy bawisz się
Walles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-10-14, 00:23   #13
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Nie bierzcie mojej wypowiedzi tak bardzo za prawdziwą. To jedynie moje domysły do których każdy mógł dojść. Jak byłem w administracji to jakiś wielkich rozmów co się stanie z postaciami wraz z powstaniem nowej gry nie było (albo nie byłem w nie wtajemniczony, kto wie). Sami wiedzieliśmy na temat nowej gry tyle co wy - kiedyś będzie, ładnie czekajcie. Wystarczy trochę się nad tym zastanowić.

Gracy Windykator twierdzi, że taki nowy Altaron będzie nieopłacalny, ale w sumie dlaczego? Zadajcie sobie takie pytanie. Bo ci gracze którzy grają tutaj, czyli cała dwudziestka walnie focha na nową grę bo ich zepsute postacie ciągle zmieniane przez ciągłe to wywracające wszystko aktualizacje nie zostaną przeniesione?

Przytoczę tutaj ciekawy tekst:
"Procesy niszczenia i budowania cywilizacji są z nami do początku historii. Cywilizacje rodziły się i upadały, budując na swoich zgliszczach nowe społeczeństwa czy cywilizacje[...]. Schemat ten niemalże zawsze przebiegał przez te same fazy i kończył się kompletnym chaosem społecznym z którego wyłaniał się nowy twór."

Więc aby powstała nowa gra, stara musi upaść, aby nowa mogła powstać na jej zgliszczach. Bawienie się w takie transfery byłoby bardzo nierozważne. Nie mówiąc o przeszkodach technicznych czyli jakby tu przenieś takie postacie na nową grę, która będzie miała kompletnie inną mechanikę, tak aby to miało ręce i nogi to jaki jest tego sens? Altaron potrzebuje nowego startu, czystej karty w swojej historii, do lamusa z tym Altaronem, który jest najzwyklejszym test serwerem na którym administracja przez te całe cztery lata zbierała doświadczenie w prowadzeniu serwera (ja tam się dużo nauczyłem). Bo patrząc wstecz, wielu błędów administracji można by było uniknąć.

Przenoszenie tego syfu na nową grę byłoby właśnie kompletnie nierozważne. Więc zastanówcie się czy nie warto poświęcić tych waszych postaci na koszt lepszej gry, która miałaby łatwiej na start bez tych waszych postaci, które przysporzyłyby więcej problemów (i znając Altaron - błędów) niż jakby ich nie było.

Obiecaliśmy wam, że resetu nie będzie. A co mieliśmy powiedzieć jak się tego dopytywaliście? "Sorki ludziska, wyjebiemy wasze postacie do kosza ( ÍĄ° ͜ʖ ÍĄ°)". To byłby strzał w łeb dla tej grze, kto by tu wtedy grał po takiej wypowiedzi? No ja bym tu nie grał po czymś takim jakbym kiedyś w ogóle tutaj zamierzał grać.

Nie mam pojęcia co zrobią, może przeniosą, może nie, jeśli zrobią, bo pamiętajmy, że nowa gra się nadal tworzy, pregusia pracuje na pewno w pocie czoła, ale jednocześnie mu nie umniejszając umiejętności - jest szansa, że w nowy Altaron pograją nasze wnuki. Spekulujemy tu tylko na temat co będzie, a moim zdaniem najlepszym wyjściem byłoby zostawienie tego obecnego Altaronu samemu sobie, tym samym administracja dotrzymałaby swojego słowa, że resetu nie będzie, a gracze nie straciliby czegoś nad czym pracowali tyle czasu. Wilk syty, owca cała. A jako ładny gest to postacie, które grały w starą grę mogłyby dostać jakieś wyróżnienie, upominek, zwierzątko, strój czy coś tam jeszcze można sobie wymyślić w nowej grze.

No bo kto wie, może nowy Altaron będzie taki, że stary Altaron będzie tym czym wersja 7.6 Tibi jest teraz dla starych tibijskich graczy.

Ostatnio edytowane przez Tron ; 03-10-14 o 00:29
Tron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-10-14, 02:44   #14
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

I Altaron PVP i N-PVP będzie niczym retro serwer na tibii.
Ale jak Tron mówi - to tylko nasze domysły. Ja tam sram na wszystko, byle gra miała się dobrze i tak jak Merv mi opowiadał miała ten power na nowym silniku. Cóż nic tylko czekać na kolejny prezent na święta :D

Pozdrawiam,
Arkon.
__________________
Akrą Siocher
Arkon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-10-14, 15:43   #15
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Ave Tron. Wszystko się zgadza.

@Ogryz
Nie wiem jak inni, ale ja gram/grałem dla przyjemności. Nie mam zwyczaju przywiązywać się do jakichś pixeli, więc spokojnie mogą moje postacie pousuwać.
Fajnie byłoby zacząć kompletnie od nowa. Niestety wiele osób (z 20 jak to Tron napisał) rzuciło by fochem, że usunęli im pixele :(

@Cewix
Ile masz postaci w Altaronie? Ile razy wbijałeś to samo? Tak się mówi, że nie chce się znowu wbijać tego samego, a w gruncie rzeczy i tak to się robi.
__________________
Cytat:
Napisał piniovsky Zobacz post
a ty eletrix zdradliwa ku*wo morda . jestes taki cwaniak to zapraszam w rl na ustawke piz*o

Ostatnio edytowane przez tomakeo ; 03-10-14 o 17:05
tomakeo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-10-14, 16:44   #16
ogryz1988
 
Avatar ogryz1988
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 33
Domyślnie

Ja bym tam poświęcił moje postacie, tak z nich nic nie ma, a czasem jest dobrze od nowa wszystko zacząć, szkoda tylko tego czasu.
ogryz1988 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-10-14, 17:02   #17
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

O ile też gram dla przyjemności to mi osobiście nie chciałoby się wbijać od nowa TEGO SAMEGO
cewix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-10-14, 21:04   #18
dawidees
 
Zarejestrowany: Wrz 2013
Postów: 123
Domyślnie

sraltaron co mi sie kiedyś obiło o uszy stoi na takiej maszynie, że można tu jeszcze z dwa takie postawić.
dawidees jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-10-14, 21:51   #19
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

ezzak, zamiast sie udzielać idź gnój przerzucaćxD napisze obszerną wypowiedźw tym większym temacie, więc czekać niecierpliwie.
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-10-14, 00:25   #20
7784021
 
Zarejestrowany: Lis 2011
Postów: 1
Domyślnie

Dla wiadomości ci ktozi nie dowierzają to, że wszystkie postacie na nowy silnik będą przeniesione to jedno a drugie, że będzie gra bardziej urozmaicona pod względem pvp jak i czarów i takim tam różnych. Silnik nowy ma dać lepszy start wraz z reklamą gdy wejdzie.
Moja opinia dotycząca silnika odnosi się tak. Większość ludzi po prostu już by się nie chciało od nowa kręcić tu lvla i marnować czasu który włożyli wkład ze starych graczy, a nie mówiąc do nowych iż w tydzień nabijać tu 100 lvl bez problemu .

Kiedyś była opinia czy by dużo ludzi grało na nowym serwerze jak by był np reset to połowa od razu wykreśliła by się i stawianie silnika od zera dla nowych mija się z celem w wersji polsko znacznej bo by musieli wprowadzić ją wersji Angielszczyzny.

Gra zmieni się w nowej od słonie w pvp jak i zarazem pvp balance postaci i zobaczmy jak to będzie wyglądało jak już będzie.
7784021 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:44.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin