Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 17-01-19, 11:28   #11
mexiunio
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 610
Domyślnie

Catthon z RiGCzem

Z tego co słyszałem, to na kogarze ma być kolejna dzienna misja. Obecnie i tak jest ich wystarczająco.
__________________
To do list:
x 200 lvl na abitańcach
x 400 lvl na legionistach
mexiunio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-01-19, 11:37   #12
Medalikarz
 
Avatar Medalikarz
 
Zarejestrowany: Wrz 2018
Postów: 249
Domyślnie

Cat:
Dokładnie odpowiem Ci tym co mi powiedziałeś mi o dualu, po to by wytrwali mieli bonus w postaci paru więcej PNów, by gracze decydowali czy chcą być lvl czy może robić te groszowe pny, cześć stoi i lubi skillować, część pójdzie zrobi dzienne i te pny co dostanie doda w skille by skrócić okres treningowy, zrobić coś aktywnie. Te misje co Ci wysłałem możesz zrobić raz i przestać robić, lub robić dalej, lecz chociaż raz musisz wykonać wszystkie by fabuła ruszyła dalej. Wysłałem wam 1/3 fabuły tej misji, dalsze etapy wymagają więcej pracy i nie są już dziennymi misjami.


Misje te zobacz że nie polegaja na tym samym jak reszta dziennych misji, sa losowane z puli, wymagają roznych umiejetnosci, a ich rozwiniecie bedzie co etap trudniejsze, już jako misja jednorazowa. I co najlepsze, gracza sie podoba bo dostali uproszczony skrypt fabuły bez konkretów, opis historii co i jak, sa bardzo na tak. Podobnie rozpisuje to jako osoba co pisała "troszkę", tak by nie robić dużo pracy przy wdrożeniu, bo większość ciężaru przyjmuje na siebie, szukam luk w terenach by je rozwinac i wykorzystac, w etapach które postrzegam jako wymagajace doszlifowania.

mexiunio:
Nikt nie zmusza do robienia dziennych misji mexiunio, to jedynie twoj wybor co chcesz robic, expic czy robic dzienne. To jest piaskownica ktora daje Ci wybór co chcesz, nikt nie zmusza do robienia wszystkiego. Znajdź to co lubisz i tym się ciesz. Tym bardziej że rozwiniecie dziennych może być tylko do cpvp, a wraz z ich zwiekszeniem liczebności moga byc przeliczone bonusy pnow by dawaly mniej, ale czesciej, tak by nie zachwiac balansem pnow, lecz by bonus byl widoczny. Nikt nie każe dawać pnów za te misje, może być mała tajemnicza skrzynka z przedmiotem(np. kamienie do armorow, młotek abso czy plecak potionów), kwestia kreatywności podejścia do tematu.
__________________
"Układ który tu panuje, niedorzeczny i spaczony,
może czasem inspiruje, jednak musi być zgładzony."
Medalikarz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-01-19, 11:48   #13
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Ale wytrwali mają już bonus:

- bonus w postaci lepszych skilli
- bonus w postaci lepszych obrażeń dla ludzi nakręconych na duala
- bonus w postaci pnów za misje dzienne

Ile jeszcze można boostować wytrwałych? Przez kolejne zmiany w tę stronę robi się grę, w którą nie ma sensu zaczynać nie mając 3 godzin dziennie.

PN wprowadzono po to, by gracze mogli uniknąć powtarzalnych czynności - takich jak trening. Wprowadzanie kolejnej misji dziennej (dodatkowo - faktycznie jedną już planujemy) zamienia trening na jeszcze nudniejsze bieganie w kółko.

Jeśli masz ochotę zrobić z tego misję - możemy coś takiego wdrożyć, ale na nowym terenie i nie jako misję dzienną. Jest tam już miejsce dla wędrującego NPC, chętnie skorzystam z Twojej pomocy w napisaniu kolejnych.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-01-19, 12:39   #14
Medalikarz
 
Avatar Medalikarz
 
Zarejestrowany: Wrz 2018
Postów: 249
Domyślnie

To niech początek jest w Neolith, II i III etap rozpisze pod nowe tereny. Niech Ci co przyjdą po latach zobacza cos nowego na starcie, jakieś nowe misje. Z tej dziennej niech nie ma PNow lub przysłowiowy 1pn co 5 misji. Niech dostaje się co wykonanie dziennej jakieś w postaci skrzynki (wszyscy tworcy gier powinni zrozumiec ze to jest trandy i gracze kochaja skrzynki) z których leci Potiony/Kamienie/Ringi/Młotek absorbcyjny/klejnoty/zwoje czy tym podobne rzeczy, trochę expa i tyle. To gracz zadecyduje czy poświęcić czas misji by zdobyć skrzynkę czy pójdzie expić. Sporo osób zrobi to z czystej przyjemności, część by zrobić coś innego co jakiś czas, a reszta 1 raz i pójdzie z fabuła dalej. Dobrze wiesz że nie uczyni to nikomu przewagi, jednak sa osoby co nie expia, loguja i robia dzienne misje, a to kroczek by były zróżnicowane.

Wracając do tematu czemu I etap w neolith:
- gryż przyjaciel Czarołaka w swych pieśniach będzie opowiadać o bohaterach nowej krainy, to oni zleca kolejne misje, lecz gracz pozna historie już we wczesnym etapie gry.
- bo tworząc coś od początku który znam, przez kolejne etapy które poznawałem łatwiej mi się odnaleźć tworząc spójna fabułę.
- finalnie, bo dzienne które są właśnie takie jak mówiłeś - nudne, a chciał bym widzieć, jako wyzwanie wymagajace troche myślenia co nas czeka teraz, by znaleźć lub wymusić integracje z innymi, by gracz pisał na czacie lub tworzył z innymi teamy, oraz by już na początku nowa linia questów była widoczna dla dochodzących.

Kolejne etapy chce postawić na mechaniki wymuszające posiadanie ekipy, ta linia questów wymuszać będzie zorganizowanie


Cytat:
Ile jeszcze można boostować wytrwałych? Przez kolejne zmiany w tę stronę robi się grę, w którą nie ma sensu zaczynać nie mając 3 godzin dziennie.
Przez 3 godziny można expić i olać wszystko, a część chce grać RPG i przejść grę bez wychodzenia, a jeśli ktoś chce zrobić wszystko i siedzieć 5 godzin i dopiero expić to nic tylko ciesz się że masz gracza online. Wytrwałość można zbalansować, lub nagrodzić w inny sposób. Jest wiele mechanik do wykorzystania co krok po kroczku pokaże.
__________________
"Układ który tu panuje, niedorzeczny i spaczony,
może czasem inspiruje, jednak musi być zgładzony."

Ostatnio edytowane przez Medalikarz ; 17-01-19 o 12:23 Powód: kursywa to co edytuje
Medalikarz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-01-19, 13:05   #15
tomekk
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Postów: 6
Domyślnie

Jestem na tak. Zawsze można będzie sobie wybrać które misje dzienne będę chciał zrobić, a i nowa misja pozytywnie wpłynie na społeczność Altaronu.
tomekk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-01-19, 14:28   #16
krok
 
Zarejestrowany: Lis 2015
Postów: 93
Domyślnie

Jestem za, propozycją Rudej.
krok jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-01-19, 14:33   #17
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

Niektórych rutyna dnia nie pozwala iść na piaskowe i bić po trzy na raz(edit:orzez cały dzień), bo czas na kompie ma w pracy. Wtedy w pracy robi dzienne i skilluje i cieszy się rozwojem postaci. Brak dziennych to brak rozwoju postaci w tzw międzyczasie. Bo gracze są z najróżniejszych środowisk. A druga sprawa że te groszowe pny to są jedyne pny na które liczę jak już nie mogę bić piaskowych.

Ostatnio edytowane przez hejhop ; 17-01-19 o 14:43
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-01-19, 14:39   #18
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Ciekawi mnie jak tam testy tego "nie mogę bić piaskowych". Sprawdziłeś, czy tylko od miesiąca gadasz że się nie da?
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-01-19, 15:03   #19
356278
 
Zarejestrowany: Lis 2011
Postów: 126
Domyślnie

Oj Konradek się już swobodnie czuje na forum po tym jak grzecznie przytakiwał gdy poruszane były tematy odnośnie warmode exp sprzedaży. Graj tam w swoim pustym świecie sam :)
356278 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-01-19, 16:11   #20
marekr
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 36
Domyślnie

Jestem za, rozwinięcie gry fabularnie(chyba ta gra opiera się na RPG, nie?). Ruda dobrze radzi sobie pod tym względem, dodanie kontentu jak najbardziej na plus.
marekr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:12.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin