Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 07-05-11, 23:58   #1
Pawlo182
 
Avatar Pawlo182
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 40
Domyślnie Zmiany dotyczące Łucznika

1.Ogólnie bardzo fajnie gra się łucznikiem, nie jest łatwo, ale nie jest bardzo ciężko. Często zwiedzam Altaron z bratem - rycerzem i zauważyłem, że mu odnawia się mana szybciej, tj. 3many/1sekunda, a u zwiadowcy 2many/1sekunda. Nie wiem czy taki mieliście zamiar, czy też nie, ale dla mnie jest trochę dziwne, że postać posiadająca więcej many, odnawia ją wolniej. Powinno być chyba na odwrót, czyż nie?

2.Uwaga odnośnie umiejętności:
Czar "potrójny strzał", który ma bić 3 mobki, tak naprawdę w większości użyć będzie bił tylko 1. Dlaczego? Bo przeciwnicy nie chodzą gęsiego czy rzędami jak w wojsku. Oprócz tego czar działa tylko wtedy, kiedy mamy łuk i strzały, a nie działa podczas noszenia kuszy z bełtami.
Zmiana tego czaru:
Proponuję zmienić ten czar na inny, bardziej przydatny, np. "rzut piachem", albo coś w tym stylu. Chodziło by o to, że czaru możemy użyć tylko wtedy, kiedy przeciwnik stoi kratkę obok. Zadawałby ten czar obrażenia zależne od mlvl, albo od skilla.

3.I może takie pytanie na koniec, żeby nie robić nowego tematu:
Czy istnieją lepsze bronie dystansowe (np. kusze +x ataku czy gwiazdki assasynki) albo amunicja (np. coś w rodzaju power boltów)??
Pytam, bo zauważyłem, że jako łucznik mam obrażenia mniejsze niż mój brat (mamy podobny lvl i skille, różnica o 2-3). I wiem, że wraz ze wzrostem poziomu, ja będę używał dalej bełtów o stałym ataku, a wojownik będzie sobie zmieniał coraz to lepsze bronie o wyższym ataku.

Ostatnio edytowane przez Tron ; 27-11-11 o 13:18
Pawlo182 jest nieaktywny  
Stare 08-05-11, 01:10   #2
Salltron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1
Angry dopowiedź

Mg mogli byście się postarać o dorobienie łucznika bo moim zdaniem zrobiliście go na odwal się! Nie ma żadnych broni po za włóczniami (zwykłymi) i lukiem +strzały czy też kusza + bełty jak se wyobrażacie 50 łucznika z włócznią ataku 20 ?? :\:\:\:\ Jeśli inne profesje mają możliwość wyboru broni na dany lvl to czemu łucznik ma biegać z jedną bronią nie wiadomo do jakiego lvl? ZRÓBCIE COŚ Z TYM!!:\:\

Ostatnio edytowane przez Salltron ; 08-05-11 o 01:11 Powód: ortografia
Salltron jest nieaktywny  
Stare 08-05-11, 01:24   #3
crunchips
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Łódź,Bielsko-Biała,Kraków
Postów: 50
Domyślnie

Zgadzam sie z przed mówcą łucznikiem sie nie da grać bo
1. tak jak juz było wspomniane nie ma lepszych broni oprócz włóczni, kuszy, łuku
2. Łucznik nie ma czarów z których dobrze wali np. jak exori u rycerza którym na 25 lvl z 55 skilami wali sie po 150
3. Skile! jak to możliwe że rycerz z 55 skilami wali po 100+ a ja łucznikiem wale z skilami 60 po 80 max jak dobrze trafie bo zazwyczaj wale po 20-40
4. Z tego co doświadczyłem to rycerz szybciej może wbijać umiejętność Ryceszem w 30 min wbiłem od 17 do 30 skila a łucznikiem zajeło mi to 2h

Prosze o rozpatrzenie tego tematu bo ja lubie grać z łukiem a 20 łucznik z 60 skilami odpowiada 10 rycerzowi z 40 skilami
crunchips jest nieaktywny  
Stare 08-05-11, 08:08   #4
Tomek119
 
Avatar Tomek119
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 17
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Tomek119
Domyślnie

@crunchips rycerzem*

Ja gram rycerzem, lecz mam paru kumpli łuczników.. zauważyłem, że ja na 13 lvlu mam skill 42 a zwiadowca na 21 lvlu skill 41 -.^ mi idzie w miare szybko (nie doświadczyłem nigdy skillowania więc nie wiem jak jest wolno :D) natomiast kumpel ze skillami stoi :<
Nie proponuję tu żadnego osłabiania, ale dodania jakichś czarów ofensywnych do zwiadowcy, lub czarów do subprofesji :) ułatwiłoby to grę łucznikom, jednocześnie nie uprzykrzając za bardzo innym profesjom ;D

Mam nadzieję, że piszę zrozumiale (zdarza mi się)
Tomek119 jest nieaktywny  
Stare 08-05-11, 09:23   #5
Pawlo182
 
Avatar Pawlo182
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 40
Domyślnie

Racja, jeśli chodzi o skille, to zwiadowcy idą jak krew z nosa... Mam 63 dista. Po 3 godzinach expa wbiłem... chwila grozy... 1%! A nie wspominam o obronie, bo i tak założenie jest takie, że będę biegał z kuszą. Obrona tarczą na 29lvl: 25 :D
Pawlo182 jest nieaktywny  
Stare 08-05-11, 09:48   #6
Evenix
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 6
Domyślnie

Ja się tu zgadzam na pewno z broniami. Wojownik może sobie zmieniać na bronie o większym atk co ileś tam lvli a łucznik będzie biegał z tym samym przez całą grę? To jest śmieszne. O reszcie tych rzeczy się nie wypowiadam bo nie grałem łucznikiem.
__________________
"Warto uchodzić za uczciwego, by w kluczowym momencie oszukać" - Bardzo mądry cytat z książki której tytułu nie pamiętam :)
Evenix jest nieaktywny  
Stare 08-05-11, 10:45   #7
Okocim
 
Zarejestrowany: Lut 2011
Postów: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pawlo182 Zobacz post
1.Ogólnie bardzo fajnie gra się łucznikiem, nie jest łatwo, ale nie jest bardzo ciężko. Często zwiedzam Altaron z bratem - rycerzem i zauważyłem, że mu odnawia się mana szybciej, tj. 3many/1sekunda, a u zwiadowcy 2many/1sekunda. Nie wiem czy taki mieliście zamiar, czy też nie, ale dla mnie jest trochę dziwne, że postać posiadająca więcej many, odnawia ją wolniej. Powinno być chyba na odwrót, czyż nie?
I tu mamy błąd. Nie jestem pewien czy rzeczywiście mana łucznika odnawia się wolniej niż mana Rycerza, ale jestem pewien, że wartości 3many/1sekunda są błędne gdyż w rzeczywistości jest to 3 many co 3 sekundy. Zaznaczmy jeszcze, że jest to wartość po promocji regeneracja many wojownika jest wolniejsza nie wiem czy to uwzględniłeś.

Cytat:
1. tak jak juz było wspomniane nie ma lepszych broni oprócz włóczni, kuszy, łuku
2. Łucznik nie ma czarów z których dobrze wali np. jak exori u rycerza którym na 25 lvl z 55 skilami wali sie po 150
1. Powiedziałeś to z takim przekonaniem, że niemal uwierzyłem, ale czy jesteś pewny tego co napisałeś?

2. Rago to rzeczywiście bardzo silny czar jednak jego użycie odbiera rycerzowi całą manę i może go użyć tylko w zwarciu nie mówiąc, że jest to jeden z dwóch czarów ofensywnych towarzyszących rycerzowi do końca gry podczas gdy z tego co się orientuje łucznik ma ich znacznie więcej i może ich używać z odległości dzięki czemu zabija potwory dużo silniejsze od siebie.
Okocim jest nieaktywny  
Stare 08-05-11, 11:18   #8
Daykiri
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 0
Domyślnie

Zgodze się z tym, że łucznik powinien zostać zbalansowany....
1 rzecz-skille. Ktoś powiedział mi, że u łucznika idą wolniej bo rycerz musi rozdawać w obrone i atak. A co z rycerzami z bronią dwuręczną? Niedość, że skille ida im o ok. 4 razy szybciej niż łucznikowi to wszystkie punkty dają w atak. Jest to troche nie fair ;p
2 rzecz- czary tak jak powyżej, z tym, że ja bym sugerowal "potrójny strzał" zastosować pod każdą broń dystansową, bo działa tylko na strzały a ze strzał malo kiedy się korzysta ze względu na ich mały atak, ludzie głównie używają bełtów co czyni ten czar bezużytecznym...
3 rzecz- Bronie to tak jak wypowiedzi powyżej z tym, że dodał bym propozycje aby bełty byly po 2gp szt. nie 3gp szt. ^^ Bo jak narazie wychodzi na to ze łucznik ma najsłabszy dmg i najbardziej kosztowny
To było by na tle ;) Jak coś mi sie przypomni to dopiszę.
Pozdrawiam, Daykiri.
Daykiri jest nieaktywny  
Stare 08-05-11, 11:33   #9
Camol
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 73
Domyślnie

1. Łucznik rozdaje PN tylko w atak dystansowy. Rycerz, musi rozdawać go pomiędzy obroną, bronią jednoręczną a bronią dwuręczną. Dlategoteż rycerzowi skille rosną szybciej bo musi trenować aż 3.
2. Potrójny strzał może jest dla strzał z tego powodu, że strzały mają właśnie mało ataku? Nie wiem ile atakuje się ze strzał i bełtów ale pomyśl np. 20 łucznik strzela potrójnie z bełta 3x100?
3. Co do najsłabszego dmg. Ja swoim 18 wojownikiem wale średnio po 40. Dla mnie, zabić krasnoluda tego, mocniejszego niż zwykły to czasami problem, bo potrafi mnie on zjechać z 300 do 70 hp. Wy łucznicy możecie atakować z daleka. Pomyśl o tym. Kumpel na 17 poziomie łucznikiem śmigał na abitańskich. Nie płaczcie, że łucznikowi rosna wolniej skille niż wojownikowi a na realu jest odwrotnie bo to jest coś INNEGO niż TIBIA i tu wszystko jest zrobione tak, żeby było inaczej.
Pozdro.
Camol jest nieaktywny  
Stare 08-05-11, 11:45   #10
nie ma lipy
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 1
Domyślnie

"17 poziomie łucznikiem śmigał na abitańskich"
chciał bym to zobaczyć, przy ich szybkości nawet nie zdołał by im uciec,a stojąc i bijąc je to z bp potów na 1 mu by szlo bo w łucznika hity wchodzą 80+ non stop.

co do tematu
łucznik jest najsłabszą postacią w tym momencie
-blokerem być nie może
-dps ma o wiele słabszy od rycerza
-leczyć też za bardzo nie może
-jako suport do teamu się nie nadaje bo w sumie nic nie wnosi
slaby dps, żadnych bufów , nie uleczy

Ostatnio edytowane przez nie ma lipy ; 08-05-11 o 11:52
nie ma lipy jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:20.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin