Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 20-07-13, 12:37   #1
sebastianix
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 191
Domyślnie Problem bosów/bramki lvl

Według mnie jednym z problemów dlaczego tak mało ekip chodzi na bosy, po pierwsze jest to, że informacje o pojawieniu się bosa są najzwyczajniej słabe. Niektórych npc. którzy informują o bosach mało kto odwiedza. Po drugie niektóre respy z bosami, jak np. bagienne hydry mało kto chodzi, więc nikt nie zobaczy kiedy pojawi się boss.
Już była o tym mowa, ale proponuję, że gdy pojawia się boss co jakiś czas powinny być wyświetlane komunikaty na głównym, że "jakiś tam potwór wyszedł z czeluści" itp.

Co za tym idzie... żeby nie było łatwo, a graczy zachęcić do expienia, bossroom'y powinny być ograniczone bramkami lvl. Jak patrze na teraźniejsze lvl, to nawet lvlami takimi jak:

Gorynycz - 180
Plugastwo - 200
Faust - 220
Czarny smok - 250
Boruta - 300? może przesada ale... ;p

Z pewnością gra stanie się trudniejsza i zachęci ludzi, aby wbijać lvl.
__________________
Sprawdź ten flow, mam w sobie go na 100%
Skąd? Skąd się wziął, to nieokiełznane moce
sebastianix jest nieaktywny  
Stare 20-07-13, 12:42   #2
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Wysoki lvl to nie jest najważniejsza sprawa w tej grze. Znajomi, zgranie, przygody, walka - to jest ważne. Dlaczego dobry team złożony z 100-150 poziomów ma nie mieć prawa wstępu na gorgonycza? Tylko dlatego, że paru szalonych ludzi wbiło już 250 poziomy?
Catthon jest nieaktywny  
Stare 20-07-13, 12:58   #3
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Na pewno nie będzie ani bramek (na non całkiem radzili sobie z Borutą mimo, że nawet główny bloker nie miał 300) ani komunikatów na czatach. Zostało to ustalone już na samym początku projektowania potworków.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
Stare 20-07-13, 13:01   #4
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Co do informacji/respawnach bossów to się zgadzam. Biegam jak kretyn dzień w dzień po kilku NPC i jeszcze nie widziałem ani jednej informacji o pojawieniu się bossa. Trzeba w końcu coś z tym zrobić ...

Co do ograniczeń poziomowych to kategorycznie NIE. Catthon wyjaśnił dlaczego.
__________________
Cytat:
Napisał piniovsky Zobacz post
a ty eletrix zdradliwa ku*wo morda . jestes taki cwaniak to zapraszam w rl na ustawke piz*o

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 20-07-13 o 13:08
tomakeo jest nieaktywny  
Stare 20-07-13, 14:53   #5
grysik
 
Zarejestrowany: Cze 2013
Postów: 48
Domyślnie

z tymi bramkami przesada ale dobrze by bylo by 100~ lvl nie chocili zabijac pisaka itp. bo te bosy sa przeznaczone na male poziomy
grysik jest nieaktywny  
Stare 20-07-13, 15:00   #6
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

Kiedyś ktoś zarzucił dobry pomysł, aby po wejściu na respawn kiedy boss jest zrespiony powinny pojawiać się komunikaty typu "słyszysz głośnie krzyki... coś tam coś tam".
Ograniczyłoby to przypadkowe zgony, bo przykładowo na gryfach siedzą 20-30 lvle, gdzie sfinks osobiście łupał we mnie z łapy po 150 i z wave jakoś podobne, co oznacza, że taki 20 lvl składa się odrazu..
cewix jest nieaktywny  
Stare 20-07-13, 19:07   #7
dawid2910
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 44
Domyślnie

Jeśli nie chcecie dawać ograniczeń to możecie też w tym momencie zrobić tak jak pisał cewix dac komunikat bądź wyraźnie zwiększyć ilość potworów. Moim zdaniem pomysł z bramkami wydaje się dosyć ciekawy.
dawid2910 jest nieaktywny  
Stare 20-07-13, 20:40   #8
19960314
 
Avatar 19960314
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 299
Domyślnie

Jak dla mnie pomysł z bramkami lvl jest całkowicie nie trafiony i wręcz kłoci się z głównym założeniem tego serwera, czyli grą zespołową. Zabawa w drużynie polega na tym, że bez różnicy na jakiego potwora czy też bossa (nie licząc tych super potężnych) możemy się wybrać grupą liczącą dwadzieścia osób nie przekraczających 100lvla. Wprowadzenie tych bramek nałożyło by ograniczenia do gry zespołowej, więc na pewno nie zostanie on wprowadzony. Dobrym pomysłem wydaje mi się komunikat ostrzegający przed bossem gdy zbliżymy się do niego np. na 20 kratek (co też już ktoś zaproponował)
19960314 jest nieaktywny  
Stare 21-07-13, 01:17   #9
Arkadiasz
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Postów: 57
Domyślnie

Ja sądzę, że gdy dany boss się pojawi, to npc od tego bossa powinien przybiec do dp z prośbą o pomoc do dzielnych wojowników, aby uratowali wioski, miasta, altaron przed tym potworem. Wszyscy byliby happy, bo jest to realne, nie ma komunikatów i nie trzeba biegać nie wiadomo ile :)
Arkadiasz jest nieaktywny  
Stare 21-07-13, 02:10   #10
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

Słaby pomysł, wszyscy by tylko biegli zabić tego bossa, przez co by były walki kto pierwszy go dorwie, nawet jeśli boss będzie dla 50 lvla to przybiegną 100+
cewix jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:49.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin