Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Luźne pogaduchy > Strefa twórcza

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Co sądzisz o tych wszystkich jakże licznych pracach?
No cóż... Nic dodać nic ująć :D Oby tak dalej! 146 66.36%
Lubię twoje prace, ale zdecydowanie wolę widzieć outfity! 39 17.73%
Outfity są fajne, jednak tak naprawdę powinieneś robić meble! 11 5.00%
Średnio mi się to wszystko podoba... 8 3.64%
Nie widzę w tym nic ciekawego! 16 7.27%
Głosujących: 220. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 05-07-12, 12:20   #331
Drakon
Grafik
 
Avatar Drakon
 
Zarejestrowany: Lut 2011
Postów: 46
Domyślnie

Rozumiem żeś nie przyzwyczajony do pewnej krytyki, gdyż prawie wszyscy tu zdają się tylko i wyłącznie tobą zachwycać, ale siedzę w tym "biznesie" na tyle długo, że zawsze sie czegoś uczepie, co nie musi wcale oznaczać, iż czepiam się byle czego dla zasady.
Fantastyka, fantastyką, taki jej urok, że daje nam duże pole manewru i możemy dać upust swej wyobraźni, ale pewnych granic też trzeba się trzymać: rysując płomień nie mówimy że to kropla wody, bo tak nam sie podoba, trzeba to też jakoś uzasadnić, najlepiej w sensowny sposób.
Poza tym stwierdzilem tylko, że wygląda jakby miał 6 odnóży, po dokładniejszym przyjżeniu się widać czwartą parę, która po prostu jest niewyraźna, tylko o to mi chodziło.
Wyraziłem swoje zdanie na temat twoich grafik, nie możesz mi zakazać mówić pewnych rzeczy, które mam prawo wyrazić z racji wolności wypowidzi na forum, jeśli chcesz kontrolować takie sprawy założ własne forum/strone z własnym regulaminem, który ludzie będą musieli respektować.
Wystawiasz prace, ja je oceniam i komentuje prosta sprawa, możesz robić to samo w moim temacie.
__________________
Visit if you want:
http://madboy91.deviantart.com/
Drakon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-12, 16:36   #332
Shikate
 
Avatar Shikate
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 258
Domyślnie

^UP

Widzę, że nie masz problemu tylko z pisaniem(,,po dokładniejszym przyjżeniu'') ale również z czytaniem. Sam napisałem, że ,,Jeśli chodzi o Twój komentarz Drakon, to rozumiem, że nie podobają Ci się rzeczy'', więc całkowicie rozumiem krytykę innych, na czym ty bazowałeś pisząc swój komentarz, że jej przyjąć nie mogę. Chodzi mi po prostu o to, że to jest temat w którym chodzi o sztukę. Czy ty jak oglądasz jakiś obraz to zaczynasz od liczenia nóg(jeśli powiedzmy jest człowiek na nim)? Ja rozumiem komentarze z krytyką, rozumiem komentarze chwalące, ale nie zrozumiem komentarzy, których część jest taka. Ja piszę: Komentujcie i oceńcie. Ocena czyli napisanie, czy jest dobre, czy jest do bani, a nie ocena to: ma 6 odnóży. Owszem, rozumiem, że ktoś tak może napisać, ale łaskawie mógłbyś napisać też jak on wygląda. To, że ma 6 odnóży nie oznacza, że musi być ładny/brzydki.

,,Fantastyka, fantastyką, taki jej urok, że daje nam duże pole manewru i możemy dać upust swej wyobraźni, ale pewnych granic też trzeba się trzymać: rysując płomień nie mówimy że to kropla wody, bo tak nam sie podoba, trzeba to też jakoś uzasadnić, najlepiej w sensowny sposób.''

To w końcu fantastyka daje nam takie duże pole do manewru czy nie, skoro mój pająk musi wyglądać jak normalny? Człowieku, patrz co Ty piszesz. Czyli mogę zrobić trolla, mogę zrobić ogra, mogę nawet największe paskudztwo którego nie ma na świecie, ale pająk jest pająkiem i ma mieć x nóg.

,,widać czwartą parę, która po prostu jest niewyraźna, tylko o to mi chodziło.''

Nie, mylisz się, tu nie ma czwartej pary.

,,Wystawiasz prace, ja je oceniam i komentuje prosta sprawa, możesz robić to samo w moim temacie.''

Komentujesz? Uczepiłeś się szczegółów: Ogr ma krzywe nogi(kto powiedział, że ogr musi mieć proste? Może to akurat na potrzeby bossa, którym on jest?), pająk ma 6 odnóży. Nie wiem, każdy może myśleć inaczej, ale dla mnie to nie jest ocena, tylko tak jak powiedziałeś: czepianie się.

PS: Czemu każdy członek ekipy Altaronu nigdy nie komentuje moich prac tak jak powinien(kolorystyka, całość, cieniowanie) tylko się czepia albo pisze off-topic? Taki dajecie przykład użytkownikom.

PS2: Mi chodzi po prostu o to, żeby oceniać całościowo.
Shikate jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-12, 16:48   #333
Tisaya
 
Avatar Tisaya
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 455
Domyślnie

Jako "członek ekipy Altaronu" też skomentuję, ale tak, jak Ty sobie tego życzysz. Według mnie masz niezłe pomysły, ale moim skromnym zdaniem w rezultacie cieniowanie i cała reszta jest strasznie gumowa.:D ocena tu niepotrzebna:/
Prosiłeś o komentarze? Drakon w pewnym sensie skomentował, to co mu wpadło akurat w oko. Poczułeś się urażony? To może zacznij podkreślać, jak dokładnie mają wyglądać komentarze odnośnie Twoich pixeli. Napisz z góry, że powinno to wyglądać przykładowo tak: "twoje prace są wyborne, milordzie" albo po prostu "jesteś najlepszy, a Twoje prace.. no brak mi słów". I nie będzie nudnych wywodów, co jest komentarzem i oceną, a co nie.:)

Bez pozdrowień
__________________
Aż do końca od początku, zawsze z tymi, co w porządku.
Tisaya jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-12, 16:51   #334
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

A mi się podobają ostatnie prace ;p. Chociaż jedna bardzo przypomina tibijskiego trolla w pelerynce :o

A co do wytykania błędów pisowni (odwet za negatywną opinię?). Najpierw skontroluj siebie "...nawet największe paskudztwo którego nie ma na świecie,..." - czegoś Ci tutaj brakło.

Ostatnio edytowane przez Mervakis ; 05-07-12 o 17:09
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-12, 17:00   #335
nastan6
Grafik
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 124
Domyślnie

Ladne prace ;)
Kolesiostwo górą
nastan6 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-12, 17:07   #336
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Shikate Zobacz post
Chodzi mi po prostu o to, że to jest temat w którym chodzi o sztukę. Czy ty jak oglądasz jakiś obraz to zaczynasz od liczenia nóg(jeśli powiedzmy jest człowiek na nim)?
Tak, oglądając obraz reprezentujący nurt realizmu będę zwracać uwagę na banalne błędy jak nieprawidłowa anatomia człowieka. Nawet najbardziej abstrakcyjny obraz ma jedną, wspólną myśl czy nurt przewodni i każdy, kto chociaż trochę zna się na temacie, będzie widział go jako całość a nie miks zupełnie sobie odmiennych elementów.

Fantastyką nie można wytłumaczyć błędów. Zwróć uwagę na świat stworzony chociażby przez Tolkiena - wszystko tam do siebie pasuje. Owszem, panują tam inne prawa fizyki, jednak mają one sens. Przebywając w nim dłużej zaczynamy go rozumieć i wiemy, co dlań jest naturalne, co zaś do niego nie pasuje. Wszystko w świecie, zarówno realnym, jak i fantastycznym ma jakiś sens - począwszy od magii i jej ograniczeń, przez kolor pancerzyka najmniejszego owada.

Cytat:
Napisał Shikate Zobacz post
PS: Czemu każdy członek ekipy Altaronu nigdy nie komentuje moich prac tak jak powinien(kolorystyka, całość, cieniowanie) tylko się czepia albo pisze off-topic? Taki dajecie przykład użytkownikom.

PS2: Mi chodzi po prostu o to, żeby oceniać całościowo.
Właśnie sam odpowiedziałeś sobie na to pytanie pisząc tego posta. Nie wiem, jak inni, lecz ja nie potrafię pisać komentarzy jak 'śliczne, brawo', zaś nie mam ochoty się produkować byś potraktował mnie jak Drakona.

Poza tym, sam lepszego przykładu nie dajesz krytykując posta Drakona, który jako jedyny w tym temacie podjął się konstruktywnej krytyki.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-12, 17:27   #337
Shikate
 
Avatar Shikate
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 258
Domyślnie

No i właśnie Wam wszystkim(całej ekipie Altaronu) pokazałem to, co zaznaczyłem w moim komentarzu.

Tisaya powiedziała - grafika jest gumowa. Ja szczerze nie rozumiem co to znaczy gumowa. Może jestem jakiś głupszy.

Slythia oczywiście jak zwykle: nic nie powiedziała o grafikach i podobnie jak Drakon nic nie zrozumiałaś. ,,Który jako jedyny w tym temacie podjął się konstruktywnej krytyki''. Faktycznie, podjął się(zaczął) konstruktywną krytykę, na zasadzie że pająk ma 6 nóg. Dla mnie to nie jest krytyka tylko coś w stylu czepiania się.

Zresztą przetłumacz nierozumnemu, że krytykę rozumiem, powtórzyłem to dwa razy, a Altaron od razu zaczął swoje komentarze budować na tym, że krytyki nie rozumiem.

,,Fantastyką nie można wytłumaczyć błędów. Zwróć uwagę na świat stworzony chociażby przez Tolkiena - wszystko tam do siebie pasuje. Owszem, panują tam inne prawa fizyki, jednak mają one sens. Przebywając w nim dłużej zaczynamy go rozumieć i wiemy, co dlań jest naturalne, co zaś do niego nie pasuje. Wszystko w świecie, zarówno realnym, jak i fantastycznym ma jakiś sens - począwszy od magii i jej ograniczeń, przez kolor pancerzyka najmniejszego owada. ''

Faktycznie, od razu wszystko rozumiemy o świecie jeśli pająk ma 8 odnóży. Jeśli ma 6, pojąć go nie możemy...
Shikate jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-12, 17:28   #338
cinkiwonsz
 
Zarejestrowany: Sie 2011
Skąd: Óć
Postów: 545
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do cinkiwonsz
Domyślnie

Nie da się oceniać całościowo tak, jak o tym piszesz. Na każdą ocenę składają się oceny cząstkowe. Ocena to NIE JEST "napisanie czy coś jest dobre, czy jest do bani." Ponadto jakiś szczegół dla jednego może być wadą, dla drugiego nie. Ja tu żadnego czepialstwa nie widziałem.
Nasz przedmówca (Drakon) uznał pewne szczegóły za błędy i na pewno nie zwrócił na nie uwagi złośliwie. Raczej myślał, że zechcesz je poprawić. Nie twierdzę, że to są rzeczywiście błędy, mógł po prostu odebrać to inaczej, niż Ty byś chciał. Ot zwykłe nieporozumienie, każdy ma do tego prawo.
Dla uproszczenia uznam wspomnianego wyżej arachnoida za jakąś wypasioną kleszczo - biedronkę, a ilość odnóży w tej sytuacji za nieistotną. Niech to nie będzie pajęczak, tylko przedstawiciel jakiejś innej gromady i jej anatomię zostawmy w spokoju.
Stopy tego tego giganta zaś (czy czym on tam ma być), niosącego kawał drewna oparty środkiem ciężkości na ramieniu (zapewne gdzieś go niesie, nie jest to broń, a przynajmniej w momencie uchwyconym na obrazku nie jest gotowy go użyć jako broni) wyglądają mimo wszystko na zdeformowane i mogące powodować problemy z poruszaniem się. Ale zapewne nie jest to typowe dla przedstawicieli jego gatunku (bo przecież w każdym fantastycznym uniwersum taka wada z czasem doprowadziłaby do wymarcia) Musi to być albo nietypowy albo jedyny przedstawiciel swojej rasy... No, chyba, że to jednak jest do dopracowania.
Swoją drogą nie uważasz, że mogą zdarzyć się osoby, którym Twoje prace zwyczajnie nie będą się podobać? Najbardziej "negatywne" wybory w ankiecie to "średnio się podoba" i "nieciekawe". Nie za dużo pewności siebie?
P.S. Nie chciałem Cię tym postem obrazić, ośmieszyć, czy cokolwiek w tym rodzaju. Nie chciałem też w żaden sposób umniejszać Twoim pracom. Uważam, że są naprawdę niezłe, chociaż jakoś nie potrafię sobie ich wyobrazić w Altaronie. Jednak nie każdy musi uznawać ich za dobre. Jeśli ktoś potrafi powiedzieć, co mu się nie podoba, to dobrze. Jeśli nie, to... Też dobrze. Mówisz, że temat jest dla sztuki. Jak nie ma hejterów, to co to za sztuka? :D

Edit: Żebyśmy się źle nie zrozumieli, jeszcze żadnego podręcznikowego przykładu hejtera tu nie widziałem. To, co uznałeś za "czepianie się" dla mnie wygląda na normalne wyrażanie swojego zdania.
cinkiwonsz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-12, 17:34   #339
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Shikate Zobacz post
Zresztą przetłumacz nierozumnemu, że krytykę rozumiem, powtórzyłem to dwa razy, a Altaron od razu zaczął swoje komentarze budować na tym, że krytyki nie rozumiem.
Ja też mogę parę razy powiedzieć, że mam skrzydełka i potrafię latać, jednak nie zmieni to rzeczywistości. A szkoda.

Dlaczego gumowa grafika? Cieniujesz swoje prace, to prawda. Zapominasz jednak o tym, co określane jest mianem 'walor' - czyli zaznaczenia struktury, charakteru materiału, z którego wykonany jest dany element. W twoich pracach futerko wygląda identycznie jak metalowa zbroja, ona zaś nie różni się od lodowego kijka. W dodatku cieniujesz na zasadzie 'jak ładnie wygląda', nie zaś tak jak powinno być czyli na podstawie kąta promieni słonecznych.

Tak, czepiam się. Lecz to jakieś 5% moich możliwości.

I miły panie - ani słowa nie napisałam o tym przeklętym pająku, a o zasadzie, której nie stosujesz. NIE w przypadku ilości nóg pająka.

Jeśli chcesz się czegoś nauczyć, robić coraz lepsze prace to schowaj tą nadmuchaną dumę do kieszeni i zacznij słuchać krytycznych słów. To one, nie pochlebstwa, czegoś mogą cię nauczyć.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-12, 17:37   #340
Shikate
 
Avatar Shikate
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 258
Domyślnie

^UP

Twój komentarz całkowicie rozumiem. Mówisz konkretnie o co chodzi(nie wiem, czy w ironii czy nie). Nie wiem, po co się w ogóle czepiać anatomii pająka. Tak jak to mówi Slythia, świat Tolkiena rozumiemy, bo jeśli pajęczyca tam jest ogromnych rozmiarów i wygląda co najmniej nienormalnie to jest dobrze, ale sześć odnóży pająka to niewybaczalny błąd i nikt nie zrozumie wtedy świata.

Chcę przy tym przypomnieć Slythi, że kiedyś powiedziałaś, że zostawiasz ten temat. Jak widać kłopoty z pamięcią w tym wieku. Pewnie, spodziewałem się, że czytając mój powyższy komentarz zrozumiecie o co mi chodziło i jeśli już zaczniecie hejcić, to podobnie jak Cinkiwonsz - napisał jeszcze co uważa o grafikach, żebym nie mógł mu nic powiedzieć. A Slythia i Tisaya oczywiście całkowicie o innym temacie, o tym, że nie mogę przyjąć krytyki, choć ją słyszę na co dzień w ekipie itd. No i oczywiście jak zwykle ekipa Altaronu doczepiła się, spoko, ale nie tego co trzeba ;)

@EDIT
A ty Slythia naucz się wreszcie rozumieć komentarze i mówić prawdę, jeśli już coś mówisz. Chyba, że komentarz: ,,Lecz zgodnie z prośbą - zbieram swe zabawki i wychodzę z Twej piaskownicy. Życzę powodzenia w dążeniu do 40 strony nawet w moim przypadku.''
Oznaczał, że wrócisz zabawkami jak zacznę zarzucać coś Altaronowi. No cóż... Lodowej laski nie robiłem, nie wiem gdzie ją widzisz, problemy ze wzrokiem? O które futerko Ci chodzi, które wygląda jak zbroja?

Chyba zrobię nową ankietę, czy futerka(które podobno robię) wyglądają jak zbroje, co sądzicie?

PS: No, cieszcie się altarończycy, dzięki ekipie Altaronu już wkrótce będą nowe prace(miało być 50 komentarzy) xD Możecie jednak na nią liczyć.
Shikate jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:20.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin