Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 29-05-14, 17:35   #1
Lonewolf
 
Avatar Lonewolf
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 83
Domyślnie Bronie

Witam,

Sugeruję na broniach dopisać w detalach jakiego skill'u 2h/1h wymagają aby używać ich poprawnie bez strat w obrażeniach, obecnie bronie posiadają tylko informacje o sile ale o równie ważnym czynniku skilla 1h/2h nic nie piszę więc właściwie nie wiem od jakiego skilla 2h mogę używać broń 2h normalnie.
Lonewolf jest nieaktywny  
Stare 29-05-14, 17:43   #2
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Nie ma czegoś takiego jak straty w obrażeniach, niedostateczna umiejętność nie sprawia, że bijemy słabiej niż słabszą bronią, tylko że bijemy minimalnie więcej/tak samo. Tylko brak siły redukuje obrażenia.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 29-05-14, 17:47   #3
Lonewolf
 
Avatar Lonewolf
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 83
Domyślnie

no nie wiem jak to ma się w praniu, ale ja ze słabszej broni ( ezgekutor 70 siły ) wyciągam hity po 125 a cryty po 240, z kolei wampirze ostrze na 78 siły często bije po 10-20 a hita ponad 100 nie osiągnąłem nigdy.
Lonewolf jest nieaktywny  
Stare 29-05-14, 18:00   #4
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Obie bronie były niezaczarowane i testowane na 1 potworze? (Jednym i tym samym, nie z tego samego gatunku, każdy przedstawiciel danej rasy ma losowo inny pancerz). Redukcja siły przez zestaw nie spowodowała spadku siły poniżej wymagań?

Ja jak tizone i elfa sprawdzam to różnica jest, a jak ubierałem bitewny to mi redukowało, że brakowało mi 1 siły.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 29-05-14, 18:01   #5
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

To chyba jednak nie masz 78 siły, bo to różnica tylko 1 ataku, czyli wystarczy takie 5-10 więcej skilla w 2h, żeby bardziej się opłacało używać tą drugą
cewix jest nieaktywny  
Stare 29-05-14, 18:01   #6
encorre95
 
Zarejestrowany: Kwi 2014
Postów: 32
Domyślnie

Ja tak samo zauważyłem. Wczoraj miałem równo 70 poziom siły i biłem z tasaka biłem z niego mniej niż z sokoła, dziś bije z kolczatki a dmg który nią zadaje jest taki sam jak z tasaka a nawet bym się sprzeczał że mniejszy jest ten dmg z tej kolczatki. Więc jeśli wbije 140 poziom siły i nałożę szpon to będę bić tyle samo co np. z odkażacza? A może nawet mniej z tego szponu będę bił?
encorre95 jest nieaktywny  
Stare 29-05-14, 18:04   #7
Lonewolf
 
Avatar Lonewolf
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 83
Domyślnie

dlatego mowie ze to nalezy sprostowac bo w informacji nt update o tym slowa nie ma, obrazenia moje byly testowane na dicerosach z broni nie zaczarowanych a sily mam 81
Lonewolf jest nieaktywny  
Stare 29-05-14, 18:24   #8
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

@Bejnn - na wzrost obrażeń wpływa umiejętność władania bronią, siła jest jedynie wyznacznikiem, który pozwala na prawidłowe posługiwanie się daną bronią (bez kar) i każdy poziom siły dodaje 0,05 do wartości ataku. Jeżeli nawet zdobędzie Pan szpon, ale będzie miał niski poziom umiejętności walki, to obrażenia praktycznie nie będą się różniły niż te zadawane broniami słabszymi.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 29-05-14, 18:55   #9
Lonewolf
 
Avatar Lonewolf
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 83
Domyślnie

No czyli trzeba mieć jakis skill 2h żeby tym szponem się posługiwać lepiej niż jakiś noob z egzekuturem, nie wiem, popierdoliście tak to po tym update że większość pytanych osób nie rozumie tego, poza mervakisem ale on to wszystko wie.

okreslcie jasno do jakiego skilla powinno sie uzywac slabych broni a od jakiego powinno sie przeskakiwac na lepsze zeby odczuc roznice.
Lonewolf jest nieaktywny  
Stare 29-05-14, 19:00   #10
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Co tu do rozumienia?

Przykładowo:

Mam 100siły i 10 1h:
Sztyletem bije po 10
Kataną po 11
Elfickim po 12

Mam 105siły i 130 1h:
Sztyletem biję po 30(max)
Kataną po 150(max)
Elfickim 250 i nadal rośnie do 140 skilla 1h.

To powyżej to oczywiście dane zmyślone, które mają pokazać jak to działa. Innymi słowy tak jak zawsze, umiejętność władania bronią zwiększa atak, ale słabe bronie po osiągnięciu pewnych obrażeń się blokują i więcej się nimi nie walnie.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:41.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin