Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 23-07-16, 22:08   #1
Shidar
 
Zarejestrowany: Cze 2013
Postów: 35
Domyślnie Wersja robocza

Witam,

Mam parę przemyśleń a propos "nowej gry". Nie będzie to raczej odkrycie Ameryki, część na pewno już przewinęła się przez forum , na inne pewnie administracja sama wpadła.

Temat będę edytował ,bo ciągle mi coś przychodzi do głowy i na początku może to być napisane z lekka chaotycznie. Na razie będzie to wersja robocza( głównie dla mnie) i pewnie każdy podpunkt choć trochę zmodyfikuje.

Mam świadomość ,że nawet proste zmiany wymagają szeregu dostosowań innych mechanizmów.

Ekonomia/loot/hajs ect :

1.Obniżenie drop rate itemów.

Wiem ,że raz już rate był obniżany i zamysł jest generalnie administracji znany. Chodzi mi jedynie o bronie,pancerze ect. Tak aby nawet warto było podnosić łuskowe itemy ,a nie że "capa szkoda na ten syf".

Przy aktualnym drop rate nawet gdyby gralo 200 osób online rynek by się nasycił w ciągu tygodnia może dwóch i dalej by się przedmioty ze słabszych setów walały po ziemi na respie.

Łuskowy to może i przesada żeby go podnosić na hlvl'u ,ale wszelkie od płytowego w górę powinny być warte dużo więcej jeżeli gospodarka ma się kręcić. Przedmioty powinny być na tyle rzadkie ,że sprzedawanie ich do urbana wgl nie powinno się opłacać.

Z powyższego wynika jeszcze jedna rzecz - pieniądz będzie choć trochę więcej wart.


2. Niejako rozwinięcie poprzedniego ,ale też podstawa jeżeli serwer ma być żywotny przez długi czas.

Stały dopływ nowych graczy to jedno ,ale aby miało to ręce i nogi to muszą oni być w przedziale low/mid lvl przez pewien czas ,żeby rynek zbytu na ciernie,kolczatki, czy sety miedziane istniał.

Jak to zrobić - temat rzeka , potem to rozwinę.

Klient :

1.Usunąć paski po bokach i zwiększyć widoczność o te 3-4 SQM.

2.Możliwość przesuwania okien, dostosowywania okien ect. - Standard przy OTC.

3. Ciemniejsze noce. Na medivii jakiś czas temu tak zrobili i powiem ,że fajnie to wyszło.

4. Pierdoła ,ale robi różnice - minimape powinno się dać przybliżać/oddalać za pomocą kółka od myszki ,a nie tylko przycisków + -

5.Przy zalogowaniu automatyczne otwieranie plecaków , które były otwarte przy wylogowaniu.

"Gameplay"

Na pierwszy ogień ogólny zamysł - jeżeli już coś dodajemy do gry lub w niej jest to niech to będzie w praktyce użyteczne ,a nie jedynie jest bo jest.
Czyli po co ma spadać z moba 5 itemów gdy tylko 1 tak naprawdę jest warty podniesienia. To już lepiej niech spada tylko jeden. Identycznie z respami - niech ich będzie o połowe mniej nawet ,ale niech każdy będzie faktycznie użyteczny w jakimś momencie gry. Nie potrzeba nam itemów bez żadnego zastosowania czy respów na które nikt nawet z nudów nie pójdzie.

1.Stała ilość expa/pn czy ich odpowiednika za misje - a jeżeli nie to odwróćmy to co jest aktualne ,czyli im niższy "lvl" tym większa nagroda.

Jeżeli ktoś jest taki kozak ,że zabije rokitę solo na 20 lvl to niech dostanie 200k expa i 20pn(wartości wzięte z miejsca gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę) ,a jeżeli ktoś woli zrobić to łatwo i przyjemnie na 300 lvl to niech dostanie 1PN i spada.

Wydaje mi się to bardziej logiczne niż stały ,czy wzrastający exp za misję.
Można nawet to rozciągnąć na system znany z innych gier a mianowicie doświadczenie uzyskiwane z moba zależy od stosunku naszego poziomu do pozomu moba. Osobiście nie jestem tego(expa za moby) zwolennikiem ,ale w sumie czemu nie.

2.Hmm.. pomysł wymagający znaczącego rozwinięcia i przebudowania, teraz mi wpadł do głowy.
Niech skile , lvl ,czy cokolwiek będzie w nowej grze mają większe znaczenie.

Odnoszę się teraz typowo do tibi ,ale myślę ,że zasada jest dość uniwersalna.

Grając na Medivii ekiem jedynie skille i atk broni się liczą do DMG ,a lvl wpływa jedynie na minimalnego hita. Według mnie zarówno w altaronie jak i w oryginalnej tibi rozpiętość atk broni oraz wpływ skili na dmg był/jest zbyt mały.

Niech bronie mają ATK od 0 do tych 100 czy nawet 150 bo czemu nie.. niech będzie co zdobywać.

Jeżeli chodzi o skile to widzę dwie opcje. Albo przykładowo zwiększamy przyrost hp z lvlem i zarazem znacząco zwiększamy wpływ skili na DMG , tak aby czuć było różnice nawet mając o 1-2 więcej pkt danej umiejętności.

Opcja druga to zmniejszamy mnożnik i zwiększamy wpływ umiejętności bez podnoszenia hp ect.

Właściwie wydaje mi się ,że należało by wszystko zwiększyć tak aby mieć większe pole manewru od posiadanego hp i dmg graczy do hp i dmg potworów.

Jeżeli teraz założę set +5% do dmg to praktycznie nie zobaczę różnicy ,a nawet na 200mlvl czy skilu zakładam ,że będzie ona mało widoczna.
Jeżeli zmiast 500 z pocisku bazowo będę uderzał np.. 2k to i na pierwszy rzut oka zauważę różnicę mając set +1,2,3 - wiadomo o co chodzi

3.Jeżeli chodzi o alchemię to mam kilka uwag - ilość zbieranych grzybków liści ect. powinna być na tyle znacząca żeby był sens podejścia do krzaka i zebrania tego co na nim rośnie. Podobnie z długością/siła mikstur innych niż many/leczące - muszą one trwać na tyle długo lub też dawać takie bonusy żeby był sens je robić. Np. Mikstura pogromcy żywiołów - ile ona działa 30sec? minutę? ,ale zwiększmy to do 5 min czy 10 albo niech z tej samej ilości składników robi się ich kilka ,aby zrekompensować krótką długość działania.

4. Jakkolwiek ,ale musi w jakiś wymierny sposób rosnąć siła postaci wraz z zainwestowanym czasem. Nie powinno być czegoś takiego jak max lvl , max skill. I tak nikt nie wyskiluje postaci do 200 na akutalnym alcie ,ale sama świadomość ,że można "przejść" grę robi
różnicę.

5.Na pn/umiejetności/skille i wszystko co z tym związane pomysł już na pewno macie i system zapewne będzie zupełne inny ,ale tylko powtórzę to co już było wałkowane na forum X razy. Albo wywalamy Pn lub skilowanie i zostawiamy jedno albo skile zdobyte ręcznie liczymy osobno a te dodane PN'ami osobno.

6.Dialogi "z jajem". Mam na myśli tutaj coś w stylu Wiedzmina. Niech czasem postać rzuci kurwa czy innym chujem. Skoro ma to być serwer RPG to niech dialogi będą ciekawe, postacie niech mają jakiś swój charakter ,a nie jałowe linijki tekstu który nijak nie jest ciekawy.

7.Niech strażnicy w mieście spełniają swoją rolę, czyli w przypadku "PK" niech atakują delikwenta ,a w przypadku jego pokonania(przez strażników) agresor trafia to więzienia na kilka dni(realnych dni).

Reklama

Trochę melodia przyszłości ,ale czemu i nad tym już nie myśleć.

1.Sądzę ,że reklama na forum OTS i pochodnych za przeproszeniem gówno da - pieniądz wywalony w błoto. Jeżeli są to jakieś małe koszta to czemu i nie.

To co ma realne szanse na ściągniecie graczy i to z poza tibi to danie w łapę jakiemuś pożal się boże "jutubero-strimerowi".

Tutaj przychodzi mi na myśl jeszcze jedna kwestia ,a mianowicie jaka ma być grupa docelowa ,że tak to pozwolę sobie ująć. Skąd chcemy ściągać graczy.

Bo z jednej strony gra musi być dość tibiopodobna żeby ściągnąć tych którzy bronią tej gry krzesłem ,a z drugiej musi być na tyle różna żeby ściągnąć ludzi z poza niej i co ważniejsze ich tutaj zatrzymać.

Łatwo przedobrzyć i dać się ponieść ambicji tworząc super mega hiper unikatowy projekt w który nikt nie będzie grał jak Necronia.

2.W jakiś sposób zachęcić ludzi do streamowania - na takiej medivii gdzie online jest po 350-500 osób ludzie którzy streamują mają po 100 widziów non stop i ciągle rośnie. Bez wątpienia o ile nie jest to może jakaś reklama to jest to metoda na stworzenie aktywnej społeczności.

Ostatnio edytowane przez Shidar ; 29-07-16 o 22:54
Shidar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-07-16, 12:32   #2
paaaprikos96
 
Avatar paaaprikos96
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Białystok
Postów: 637
Domyślnie

Cytat:
Napisał Shidar Zobacz post
żeby rynek zbytu na ciernie,kolczatki, czy sety miedziane istniał.
Istnieje. U Urbana
__________________
paaaprikos96 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-07-16, 14:09   #3
Shrime
Doradca
 
Avatar Shrime
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: J-Bie Zdr.
Postów: 230
Domyślnie

Balans ekonomii jest zaburzany przez alchemików. W Tibii wydajesz hajs na potki u NPC, i ten hajs już nie wraca do obiegu. W Altaronie, odkupujesz składniki od graczy przez co hajs dalej jest w grze. Imo to jest problemem :P
Shrime jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-07-16, 14:27   #4
Marancza
 
Zarejestrowany: Sie 2014
Skąd: xd
Postów: 522
Domyślnie

Cytat:
Napisał Shidar Zobacz post
3. Ciemniejsze noce. Na medivii jakiś czas temu tak zrobili i powiem ,że fajnie to wyszło.

"Gameplay"
Noce w Altaronie są i tak już wyjątkowo ciemne. Chcesz popsuć graczom oczy, czy co?
__________________
Marancza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-07-16, 14:46   #5
Noratl
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 144
Domyślnie

Cytat:
Napisał Shrime Zobacz post
Balans ekonomii jest zaburzany przez alchemików. W Tibii wydajesz hajs na potki u NPC, i ten hajs już nie wraca do obiegu. W Altaronie, odkupujesz składniki od graczy przez co hajs dalej jest w grze. Imo to jest problemem :P
racja, alchemik w pewnym momencie staje się maszynką do zarabiania pieniędzy, robi takie kokosy że pała mała ;)
Noratl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-07-16, 16:06   #6
pregusia
niby admin
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Postów: 1,017
Domyślnie

@Shidar

Dzieki za opinie i sugestie, napewno do czesci sie zastosujemy :)
Jednakze piszac konkretniej

Ad 1) tak, drop-rate bedzie obnizony, a w zasadzie i tak bedize przebudowywany od nowa ze skupieniem uwagi na creature-products i ogolnie crafting itemow - a nie ze z mobow leca gotowe.
Ad 2) bedziemy starali sie dostosowac wszystko aby wyszlo to wszystkim na dobre. Uwagi zeby przedzial ludzi low/mid lvl sie utrzymywal sa sluszne. Dalsze rozwiniecie tego tematu przez Ciebie napewno sie przyda :)
Jednakze w tym miejscu warto zaznaczyc, ze operowanie okresleniami typu low/mid lvl moze sie okazac bledne - wkoncu kto wie czy bedzie wgl istnialo cos takiego jak lvl postaci ;p

Ad klient/1) Zwiekszenie widocznosci jest planowane. Co do paskow po bokach jak i calego systemu kontenerow/eq -> bedzie to zrealizowane inaczej, wiec raczej te po bokach odejda.
Jednakze przy tym nalezy miec na uwadze propocje ekranu etc i ze te paski wynikaja glownie z tego ze proporja ekranu gry jest inna niz ekranu na ktorym ludzie graja - dlatego te paski sie tam tworza.

Ad klient/2) Tak, takie rzeczy beda - zreszta, jak zostalo wspomniane, jako ze na OTC bazujemy to czesc funkcjonalnosci w nim obecnych zostanie przeniesiona
Ad klient/3) Co do ciemnosci/jasnosci i ogolnie systemu oswietlenia -> bedzie dynamiczny system oswietlenia, wiec noce napewno beda ciemne i chodzenie bez pochodni czy tez innego zrodla swiatla przez lasy i inne bedzie takie srednie (no chyba ze ktos lubi chodzic w ciemnosciach ;p)

I na zakonczenie - w swoich sugestiach nie wzorujcie sie stricte na Tibi -> to co tworzymy powoli przestaje nia byc ;p
Takze w swoich propozycjach zachowajcie otwarty umysl i poprostu badzcie kreatywni ;p
pregusia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-07-16, 16:11   #7
Shidar
 
Zarejestrowany: Cze 2013
Postów: 35
Domyślnie

Jak nazwa wskazuje to jest wersja robocza - po prostu gdzies musiałem sobie zapisać ;) potem to wszystko złoże w jakąś spójną całość , zresztą nie ma tutaj nawet 1/3 tego co ma być.

A co do alchemika i innych subprof to raczej nie ma sensu nad tym dyskutować bo zgaduję ,że pomysł na nie już mają.

Tak sobie na tej medivii gram i myślę co oni robią ,że utrzymują się kilka lat i mają o dziwo coraz więcej graczy , a taki classicus i inne po tygodniu upadają.

16:10 Total: 344 players online.

EDIT

LOW/MID LVL możemy równie dobrze potraktować jako "koncept" - każdy z nas mniej więcej czuje czym ten low/mid lvl jest nawet jeżeli lvl sam w sobie zostanie usunięty ;)
Shidar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-07-16, 18:18   #8
Shidar
 
Zarejestrowany: Cze 2013
Postów: 35
Domyślnie

Trochę swych wypocin dodałem zapraszam do hejtowania ;)
Shidar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-07-16, 18:24   #9
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Hejt na obrażenia 2k.
Hejt na skille 200.
Hejt na gorąco na dworzu.
Hejt na wszystko czego jest za dużo i niezdrowo.

Podstawą hejtu jest to, że nie jest merytoryczny, więc nie zapraszaj do hejtowania. :/
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-07-16, 18:26   #10
Shidar
 
Zarejestrowany: Cze 2013
Postów: 35
Domyślnie

2k to przykład - jedzie evo otsem ,ale jako przykład całkiem spoko ;p
Shidar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:05.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin