Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Pytania i Odpowiedzi

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 20-06-15, 15:55   #21
corkarypto
 
Avatar corkarypto
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 177
Domyślnie

Jedyne co nie jest zbalansowane (aż tyle) w magu to stosunek survi do zadawanych obrażeń. Mag jest strasznie papierowy i w dodatku nie zadaje on największych obrażeń. Mag to przyjemna postać tak mi się wydaje dopiero na bardzo wysokim lvlu. Na niższych lvlach jesteś chłopcem do bicia.
__________________
Kiedy byłem już na dnie ...
... usłyszałem pukanie od spodu.
corkarypto jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-06-15, 16:03   #22
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
Rozumiem, że mam wyskilowac shielda i rozdać w niego pny? Wtedy będę unkillable? A ile muszę wbić mlvli bez rozdawania, żeby odblokować SD? Czemu na sd nie ma napisu używać od 180 magica? Cierpicie na brak ludzi, a twotzycie grę, do której bez poradnika nie usiadziesz.
To ile ktoś zdobywa umiejętności ręcznie, a ile poprzez PN zależy tylko i wyłącznie od niego, podnosząc poziom i robiąc misje dzienne każdy osiągnie kiedyś maksymalny poziom umiejętności. Mag nie jest postacią, która ma być trudna do zabicia, żeby zwiększyć przeżywalność należy osiągnąć 160 poziom magii i nosić pierścienie magicznej tarczy. O tym, że różne czary/runy odblokowują się na różnych poziomach magicznych pisaliśmy wielokrotnie.

Cytat:
Napisał kasko43 Zobacz post
Gdzie to jest opisane? Skąd mam wiedzieć jaką wartość potrzebuje dana tarcza? Skoro to takie tajne, to dlaczego są podane wymagania siłowe i poziomowe?

Jak działa ten mechanizm? Jeżeli dana tarcza wymaga 20 skilla obrony to jak zachowuje się gdy mam skill 10ty a jak gdy mam 19?

Dlaczego te wilki mnie doświadczonego maga biją aż 4 mocniej niż gościa który dopiero postanowił być wojownikiem mającego 2x słabszy ekwipunek? Nie jest dostateczną karą dla maga, to że ma o wiele mniej hp niż rycerz?
https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=11201

Ostatni nagłówek - Obrona

Biją mocniej ponieważ jest Pan magiem i specjalizuje się w walce dystansowej, a nie staniu z kilkoma potworami na sobie. Gdyby było inaczej to mag robiłby za blokera z powodu lepszego leczenia niż rycerz.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-06-15, 16:17   #23
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Moim zdaniem ekwipunek sam z siebie powinien nam dawać lepszą obronę, jeżeli ma więcej pancerza (tarcza również), tak samo z broniami, gdy ma więcej ataku powinna być widoczna różnica w zadawanych obrażeniach. Grę zniszczyło to, że WSZYSTKO jest uzależnione tylko i wyłącznie od skilli. Lvl + statystyki ekwipunku powinny wpływać na rozwój postaci.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-06-15, 16:29   #24
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Statystyki ekwipunku wpływają zarówno na atak jak i obronę, umiejętności i profesje modyfikują w jaki sposób to robią, blokując je na pewnych poziomach umiejętności i odblokowując (zwiększając przyrosty) na innych. Poziom również wpływa na rozwój postaci pozwalając używać coraz to lepszego ekwipunku.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-06-15, 16:46   #25
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Właśnie o to chodzi, że nie powinna zależeć efektywność broni od skilla (w sensie, że musimy mieć ileś skilla, żeby bić z niej lepiej niż z gorszej broni). Jeżeli mamy broń 35atk i broń 40atk, to nie ważne na jakim skillu "odblokowuje" się przyrost obrażeń, zawsze powinniśmy zauważyć różnice nawet na 1 skillu. Bo po co nakładać najlepsze bronie, jeżeli one odblokowują się na 250 skillu??
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-06-15, 16:59   #26
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Wszystkie bronie odblokowują się przed 200 poziomem umiejętności i różnica w ich obrażeniach jest zauważalna, dodatkowo wymagania poziomowe sprawiają, że broń możemy założyć dopiero, gdy już zapewne poziom umiejętności, który ją odblokowuje został osiągnięty.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-06-15, 17:38   #27
kasko43
 
Zarejestrowany: Gru 2013
Postów: 51
Domyślnie

Odsyła mnie Pan do poradnika a w nim tabelka jak działa tarcza.

Przedstawiam wycinek z tego wykresu i opis:




Z tego wynika że na 25 skillu obrony najlepsze są dla mnie tarcze o obronie 40 lub 50 lub 60. Ciężko rozróżnić 50 od 60ciu bo wykres robił ktoś ubogi w farby i musiał kombinować. Przyjmijmy że 40sta obrona w tarczy się zgadza i jest to ta najniższa czarna pozioma linia. Wynika z tego, że Trollowa tarcza(40 obrony) powinna redukować około 55 obrażeń.

Z poprzedniego postu widzimy, że
- średnio bez tarczy 158
-średnio z tarczą trollową 142

Obliczamy: 158-142= 16. redukcja obrażeń wynosi 16. Licząc dalej ( z obowiązującego wykresu) 55-16 = 39.

Co się dzieje z redukcją pozostałych 39 obrażeń? Co wpływa na to, że nie są redukowane?

Gdzie znajdę jakiś aktualny mechanizm, bo ten który Pan mi podał nie jest zgodny z rzeczywistością.
kasko43 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-06-15, 17:45   #28
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Podstawą do testów jest testowanie czegoś na 2 potworach, które zadają stałe obrażenia. Rozrzut obrażeń czerwi/wilków jak i modyfikatory ich siły nie dadzą miarodajnych wyników. Wykresy są aktualne.

Do wyniku końcowego - pojedynczych otrzymywanych obrażeń, a nie ich sumy, należy też brać pod uwagę sumę pancerza *0,6.

Ostatnio edytowane przez Altrel ; 20-06-15 o 17:54
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-06-15, 17:56   #29
kasko43
 
Zarejestrowany: Gru 2013
Postów: 51
Domyślnie

Testowane na renegacie przez 100 hitów, z tego wyliczona średnia. Każdy hit zadał dmg. Nie chcę marnować kolejnych potionów na test z dwoma renegatami bo jestem pewien, że wyszłoby to samo. Przed chwilą porównywałem tarczę trollową do kościstej znowu na renegacie (inny niż wcześniej być może silniejszy/słabszy) i na 100 hitów średnie obrażenia wyszły podobne tj:

koścista 144
Trollowa 148

W porównaniu do poprzedniego testu to różnica na trollowej wynosi 148- 142= 6 obrażeń (to jakieś 4%) - Może stwór był silniejszy.

Różnica między 55 a 16 to jakieś 350%, więc proszę się logicznie zastanowić czy błąd ze względu na rozrzut tyle by wyniósł. Miałbym czas i środki to zrobiłbym Panu średnią z 1000 hitów, lecz wynik byłby podobny (+-5-10%). Tak samo sondaże przed wyborami z reguły na 1000 osobach nie różnią się o 350%.



Z tego wychodzi, że nie opłaca się skillować tarczy bo żaden istniejący wykres nie da nam miarodajnej odpowiedzi, czy 90 skill jakkolwiek nam pomoże w redukcji obrażeń, a nawet jeśli to nie wiadomo w jakim stopniu w stosunku do nakładu pracy na wbicie go.
kasko43 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-06-15, 18:01   #30
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Potwór atakuje z daną siłą, jego silniejsza wersja może atakować nawet o 20% mocniej. Ciosy są losowane i redukowane. Żeby zobaczyć jaka jest różnica musiałby bić stale po tyle samo bez rozrzutu jak to robią potwory używane do testów, które posiadają stałą wartość ataku 100 punktów, nie mogą uderzyć ani więcej, ani mniej. Były one na serwerze testowym, gdy wprowadzano te zmiany i każdy mógł porównać wtedy różnice.



Redukcja odnosi się do ataku potwora, a nie ostatnie otrzymanych obrażeń.

Ostatnio edytowane przez Altrel ; 20-06-15 o 18:13
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:16.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin