Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 21-10-13, 15:37   #1
sebastianix
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 191
Domyślnie System antycrashow

Ostatnio gram na słabym internecie, który często mi wywala, dlatego pomyślałem nad systemem który by ratował osoby którym wywala internet. Pomysł jest dość prosty, ale myślę że skuteczny.
**********
Punktowo:
-Wywala Ci neta, co się wtedy dzieje z Twoją postacią? zostaje rozłączona z serwerem

-Po odłączeniu internetu twoja postać stoi w miejscu i po 4 sekundach postać staje się niewidoczna dla potwór (myślę, że w granicach 3-5 sekund)

-Dlaczego po 4 sekundach? Jeżeli ktoś trzyma wysoko hp to przy normalnym expie przeżyje, jednocześnie nikt nie będzie mógł dać xloga na red hp, żeby się uratować.

-Dlaczego niewidoczny ? Myślałem jeszcze nad regularnym leczeniem względem lvl i o zamrożeniu hp, ale to nie wypali, bo w taki sposób można by było bloczyć potwory.

-Kiedy Cie wyloguje? Stwierdziłem, że aż po 5 minutach. Dlaczego? Tu tylko w grę weszło pvp. Osoba jest widoczna dla innych postaci, ale nie dla potworów. Czyli inny gracz może nas w tym czasie zabić, czyli system nie chroni od pk.

-Dlaczego 5 minut? A to dlatego, żeby w wojnie nie wykorzystywano tego do szybkiego dawania loga. W akcji typu "Snake", czyli biegniemy po kogoś na warloki ;D

-Co po zalogowaniu? Po zalogowaniu postać ma "protekcje na 3 sekundy" w czasie której może się uleczyć. Dostaje też automatycznie krzyżyki, aby nie mogła się wylogować.

*********
Starałem się wytłumaczyć dość klarownie. System nadzwyczaj prosty, chociaż nie tak łatwo na niego wpaść.

Myślałem jeszcze nad leczeniem, czy przeniesieniem do safe room. Ale stanie się niewidocznym to najlepszy pomysł.

Oczywiście, gdy postać Cie nie bije w przypadku xloga wylogowanie by trwało standardowo minute.
Jeszcze jeden +. Jak mama komuś odłączy internet, to nie dostanie krzesłem ;D


Jeżeli, o jakimś ważnym fakcie zapomniałem lub jakieś sytuacji nie przewidziałem, proszę o komentarz.
__________________
Sprawdź ten flow, mam w sobie go na 100%
Skąd? Skąd się wziął, to nieokiełznane moce

Ostatnio edytowane przez sebastianix ; 21-10-13 o 15:51
sebastianix jest nieaktywny  
Stare 21-10-13, 16:49   #2
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=5533
Uiop jest nieaktywny  
Stare 21-10-13, 18:26   #3
Voltix
 
Zarejestrowany: Lip 2010
Postów: 44
Domyślnie

Malo hp i myk kabelek odlaczasz xd Nie ma szans, aby takie cos przeszlo.
Voltix jest nieaktywny  
Stare 21-10-13, 18:48   #4
Swistakowy
 
Avatar Swistakowy
 
Zarejestrowany: Wrz 2013
Skąd: Warszawa
Postów: 249
Domyślnie

Cytat:
Napisał Voltix Zobacz post
Malo hp i myk kabelek odlaczasz xd Nie ma szans, aby takie cos przeszlo.
Cytat:

-Dlaczego po 4 sekundach? Jeżeli ktoś trzyma wysoko hp to przy normalnym expie przeżyje, jednocześnie nikt nie będzie mógł dać xloga na red hp, żeby się uratować.
..............
Swistakowy jest nieaktywny  
Stare 21-10-13, 18:51   #5
majster.bro
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 8
Domyślnie

Oczywiście na tak. Pewnie tego nie wprowadza, bo więcej graczy bedzie wymyślać naciągane historie z wykorzystywaniem tego systemu..
majster.bro jest nieaktywny  
Stare 21-10-13, 20:27   #6
sebastianix
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 191
Domyślnie

Doczytaj się, to nie pomoże uratować się przed mocnym potworem, czy mając malo hp. Przez 4 sekundy normlanie expiac spada ponad polowa hp.
System który wymyśliłem powinien być ok.

Uiop, to co ja opisałem jest lepiej przemyślane niż w tamtym temacie. Przewidziałem dawanie xlogow zeby sie uratowac, a także uciekanie przed pk i robieniem na kogoś akcjii.
__________________
Sprawdź ten flow, mam w sobie go na 100%
Skąd? Skąd się wziął, to nieokiełznane moce
sebastianix jest nieaktywny  
Stare 21-10-13, 21:39   #7
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Cytat:
Napisał sebastianix Zobacz post
Uiop, to co ja opisałem jest lepiej przemyślane niż w tamtym temacie. Przewidziałem dawanie xlogow zeby sie uratowac, a także uciekanie przed pk i robieniem na kogoś akcjii.
Może skopiowałem nie ten odrzucony temat co trzeba, ale miałem na myśli posty dot. lurowania bossów i takie tam
Uiop jest nieaktywny  
Stare 21-10-13, 21:41   #8
Samo Dobro Come Back
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 6
Domyślnie

O ile się nie myle jest coś takiego w tibii, ale jednak jestem na tak ;)

Pozdrawiam
Samo Dobro Come Back jest nieaktywny  
Stare 21-10-13, 22:00   #9
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Jeśli kogoś wyrzuci z gry podczas walki, lub tuż po niej to postać nadal 'stoi' w grze. Informacja, że gracz stracił połączenie z serwerem może przyjść do 'nas' nawet po 20 sekundach. Więc dopiero po tych przykładowych dwudziestu sekundach serwer stwierdzi, że połączenie zostało zerwane. Dlatego nie jest możliwe sprawienie, że gracz stanie się niewidoczny dla potworów po czterech zaproponowanych przez Ciebie sebastianix sekundach.

Taką odpowiedź otrzymałem po dyskusji z programistą serwera na temat proponowanego już wcześniej systemu chroniącego graczy przed pokonaniem gracza (gracz nie ginie!) na skutek zerwanego połączenia. Ale możliwe, że jesteśmy w błędzie, albo coś przekręciłem. Prędzej to drugie

Istnieje sposób na sprawienie, że serwer dowie się od razu, że gracz stracił połączenie, ale każdego z wiedzą i umiejętnościami edycji klienta, byłoby to łatwe do wykorzystania na swoją korzyść w celu uniknięcia strat po wylądowaniu w lecznicy. Tego byśmy nie chcieli.
Tron jest nieaktywny  
Stare 22-10-13, 16:16   #10
sebastianix
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 191
Domyślnie

Powoli, w systemie który zaproponowałem nie można jej użyć na korzyść gracza. Uciekając przed potworem nikt nie da xloga bo i tak padnie w ciągu 4 sekund. Na pk to by nie działało. Jeżeli byłaby możliwość edycjii klijenta w taki sposób aby automatycznie wysyłał do serwera informacje, że połączenie zostało zerwane to nie widzę przeciwwskazań.

Rozumiem, że jeżeli ktoś by odpowiednio był zapoznany z klijentem stałby się nieśmiertelnym? Chyba nawet rozumiem na jakiej zasadzie. Ale gdyby np. podczas bycia "niewidzialnym" system blokował możliwość atakowania itd. to nadal by miało to sens.

Kwestia czy programista by to potrafił zrobić, bo wiem, że to nie łatwe. Co do tibii to grałem na 7.6 więc nie wiem jak to tam działa.
__________________
Sprawdź ten flow, mam w sobie go na 100%
Skąd? Skąd się wziął, to nieokiełznane moce
sebastianix jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:25.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin