Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Jak wykonujesz misje dzienne?
Systematycznie. 11 23.40%
Jak mi się chce. 18 38.30%
Nie robię żadnej. 11 23.40%
Tylko dzienne profesji. (woj, mag, łucznik) 5 10.64%
Tylko dzienne subprofesji. (nekro, duch, ele, alche) 0 0%
Karawany. 0 0%
Inne. 2 4.26%
Głosujących: 47. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 30-09-14, 13:25   #1
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
uśmiech czy robisz misje dzienne? porównanie przed i po.

Witam.
Chciałbym was zapytać czy robicie misje dzienne:
systematycznie
jak mi się chce
nie robię
tylko dzienne profesji (woj, mag, łucznik)
tylko dzienne subprofesji (nekro, duch, ele, alche)
karawany
inne ( są ale nie wiem czy zdradzać wam ;). )

możecie również się wypowiedzieć, czy dzienne są w porządku pod względem expa, kasy, PN, sprawiedliwości (subprofesje.)

a oto moje zdanie.
Nie podoba mi się, że jako nekro + ele muszę zapierdalać przez hordy mobów (groby) czy zabijając je (żywiołaki), gdy Duchowny robi spacer po mapie bez konieczności (przynajmniej tak słyszałem) zabijania niczego, alchemik ma trochę trudniej, bo musi mieć składniki oczywiście może kupić/znaleźć/wylocić ale i tak ma lipę.

Kasa - jest w porządku jak za misje dzienne, które nie są jakieś trudne.
PN - "zawsze coś."
Exp - i tu sądzę, że za mało expa jest za teleskopy 25k to mało, nawet jeśli mało tam bijemy i w ogóle jest to misja od szefa + nie ma za niej kasy. (ale Robert zdradza nam sztuczki zwiadowcze ^^)

o innych misjach nie wspomniałem, bo po prostu ich nie robię.
Misje u Elementalistów zrobiłem z 2x, nekro kilka razy.
Kiedyś było lepiej.

Edit. Zapomniałem dodać możliwości wyboru więcej niż jedna odpowiedź, czyli nie zaznaczysz np. karawany + inne. Jakby jakiś Moderator mógł to zrobić, byłoby miło. (no chyba że wpadnie Pan Altrel i powie, ze nie zamierzają nic zrobić z dziennymi czy coś to zamknąć temat. )
__________________
Akrą Siocher

Ostatnio edytowane przez Arkon ; 30-09-14 o 13:32
Arkon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-09-14, 14:20   #2
Siupek
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 132
Domyślnie

Generalnie robię te misje kiedy mam na to ochotę - staram się robić raz dziennie chociaż dwie podstawowe misje związane z archetypem klasy. Jeśli bardzo mi się nie chce to sobie odpuszczam, ale właściwie i tak częściej odwiedzam NPC'tów od zadań dziennych niż expowiska (expię tylko drużynowo, gdyż samemu mi się nie chce).

Właściwie nic mi nie przeszkadza w tych zadaniach, ale bardzo możliwe, że po prostu tych nowych nie znam...a zatem mówię wyłącznie o tych z gildii wojowników/magów (zwiadowcą nie grałem). W tej kwestii mogę tylko wspomnieć, że zadania maga są banalne i na dodatek wszystkie trzy (w tym jedno dla posiadaczy SS) robi się błyskawicznie, przez co bardzo szybko można wyexpić maga na samych zadaniach - wydaje mi się, że PvP trochę na tym cierpi. Aktualnie sam posiadam jedną postać maga (37 poziom), którą robiłem wyłącznie zadania z noszeniem proszku i zabijaniem potworów w kanałach.

Questy maga stanowią lekki kontrast do zadań wojownika. Wojownikiem paczkę nosi się łatwo, ale już zdobywanie abitańskich planów na poziomie niższym niż 25-30 wcale łatwe nie jest. Dla nowych graczy jest wręcz niemożliwe. Są jeszcze zadania na ubijanie potworów na Ankardii, ale zdaje się, że dopiero na poziom 25+ (te od Shaktaa'y). Podsumowując początkującemu wojownikowi zostaje właściwie noszenie paczki podczas gdy początkujący mag robi sobie bez problemu trzy zadania.

Wiem, że to troszeczkę niezwiązane z tematem, ale moim zdaniem powinien być zwiększony exp za zadania duchownych, alchemików, nekromantów, elementalistów, których robienie zwiększa nasz stopień ważności w gildii i prowadzi do zdobycia nowego outfitu. Za niektóre questy jest wręcz śmieszna ilość punktów doświadczenia.
Siupek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-09-14, 14:30   #3
Mcree
 
Avatar Mcree
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Poznań
Postów: 645
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Mcree
Domyślnie

Dlaczego uważasz, że kapliczka dla duchownych jest nie fair i powinni oni coś bić? Przecież celowo nie mają oni dmg'a to bić nie będą, drugim argumentem niech będzie to, że nekromanci mieli dodatkową misję przez 3 lata, zwiadowcy na 10 poziomie latali po teleskopach podczas gdy taki sam wojownik nie miał by szans zdobyć planów, więc chyba teraz jest ok?

Ankietę usuń. Wielokrotnie mówiono, że wyniki nie odzwierciedlają rzeczywistości- taka już cecha społeczności, że będzie głosować z kilku kont.
Misje dzienne nie są spoilem więc mogę opisać.

Jak to wygląda u mnie?
Na 240 poziomie

Gildia wojowników (robię codziennie)
-Aragorn 30k exp i kasa
-Maćko 25k exp
-Shakta 30k exp i kasa

Karawana (robię raz dziennie)
-Krasnale (tylko dlatego, że jest o normalnych godzinach) ~70k exp, 8 srebrników

Duchowni
-Kapliczka (robię co 2 dni bo nie stać mnie na tyle zeszytów co ma Arteron, żeby co do minuty zapisać o której dokładnie oddałem zadanie) jakieś 25k exp

Elementaliści
-Harmonia Żywiołów - nie robię wcale- ilość żywiołaków do zabicia jest tak duża, że punkty doświadczenia za nie zdobyte przewyższa exp za misje (koło 25k)//f*ck logic!!!//Poza tym szkoda czasu i bonusu, można to spożytkować w przyjemniejszy sposób. Jak by ta misja dawała 10x więcej punktów doświadczenia chyba i tak bym jej nie robił- ale jest to pierwsza misja do poprawy wg mnie.

Bekalelu
-Kamil- robię codziennie, bo mam wszystkie ryby w dp, koło 15k exp, 3 srebrniki

Przeszłość
-Smoki- robię codziennie, 65k exp i kasa



Teraz mój Nekrusik na 46 poziomie.

Gildia wojowników (robię codziennie)
W sumie analogicznie jak wyżej tylko połowa punktów doświadczenia, gdzie różnica to 200 poziomów.

Karawana
-Bekalelu (raz dziennie, znośny zasób godzin, a że trzeba 60 wykonać żeby robić krasnale to muszę się przemęczyć jakoś) exp jakiś tam śmieszny 3 albo 5k, kasa 3 srebrniki

Pozostałych zadań dziennych nim nie robię, bo nie ma sensu na tym poziomie, dodatkowo nie znam się zupełnie na nekro. Tym bardziej, że 2 subką będzie Alchemik więc bym musiał latać z ładunkami, za dużo kombinowania jak dla mnie.

//Na marginesie
Założyłem swój temat o misjach dziennych dawno temu- nie sądzę by cokolwiek w tej kwestii miało się zmienić. Co do wykonalności dziennych- śmieszy mnie gdy Bajerant o ~22 robi te zadania i mówi, że robi je jako pierwszy dzisiaj na serwerze bo drzwi od pokoju npc gildii są zamknięte, a teleskopy nieobrócone. Ale to śmiech przez łzy.
__________________
R.I.P. Altarony :< Niezapomniane chwile, niezapomniani ludzie i przygody...
GG 40756490

Ostatnio edytowane przez Mcree ; 30-09-14 o 15:37
Mcree jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-09-14, 14:50   #4
jopi
 
Avatar jopi
 
Zarejestrowany: Wrz 2013
Postów: 52
Domyślnie

Jako mag przeważnie robię proszek i kanały. Ewentualnie ryby jak musze iść do Bekalelu. Pozostałych misji raczej nie ruszam, chyba że na czacie gildyjnym trwa jakaś ciekawa dyskusja to wtedy zostaję i robię pozostałe, ale nie wszystkie.
Misji nekro nie zrobiłem jeszcze ani razu, nie chce mi się szukać.
jopi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-09-14, 14:54   #5
neccoz
 
Avatar neccoz
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Katowice
Postów: 177
Domyślnie

Podoba mi się to, że teraz misje dzienne są naprawdę misjami dziennymi, a nie co 4h.
Wg mnie, zadanie z planami jest przesadzone, z racji, że sam do 40 poziomu nie zrobiłem jej ani raz, ponieważ musiałbym iść z kimś.
neccoz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-09-14, 15:09   #6
Mcree
 
Avatar Mcree
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Poznań
Postów: 645
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Mcree
Domyślnie

Cytat:
Napisał neccoz Zobacz post
Podoba mi się to, że teraz misje dzienne są naprawdę misjami dziennymi, a nie co 4h.
Nie są dopóki nie wejdzie ten pomysł.

Cytat:
Napisał neccoz Zobacz post
Wg mnie, zadanie z planami jest przesadzone, z racji, że sam do 40 poziomu nie zrobiłem jej ani raz, ponieważ musiałbym iść z kimś.
Jeśli masz status szlachecki bez problemu je zrobisz od momentu zakupu "hoxe alp".
__________________
R.I.P. Altarony :< Niezapomniane chwile, niezapomniani ludzie i przygody...
GG 40756490
Mcree jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-09-14, 15:10   #7
wejnos
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Skąd: krakow
Postów: 122
Domyślnie

Osobiście Robię misje dzienne tylko jak mam coś innego do roboty tzn. idę zrobić kanapkę czy czegoś się napić,bo wtedy jedyne co mi jest potrzebne to mapclick albo słowo ,klucz' do danego npc.
wejnos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-09-14, 15:42   #8
Cannabis
 
Zarejestrowany: Gru 2013
Skąd: Białystok
Postów: 65
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mcree Zobacz post
Nie są dopóki nie wejdzie ten pomysł.



Jeśli masz status szlachecki bez problemu je zrobisz od momentu zakupu "hoxe alp".
Spokojnie mozna wykonać bez pacc, oprócz jednej: w głębi obozu na południowy-wschód od miasta.
Cannabis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-09-14, 17:45   #9
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Czyli wszystko jest tak jak być powinno. Misje z założenie wykonuje się wtedy kiedy ma się na to ochotę, nie ma odgórnego nakazu - rób misje bo coś stracisz, etc. Głównie po to zostały dodane (w gildiach subek) żeby można było sobie zwiększyć liczbę PN, exp i kasa to bonusik.

Co do niesprawiedliwości - świat jest niesprawiedliwy, więc czego wymagasz Arkonie od gry? Precyzując - niesprawiedliwość jest pojęciem względnym, Ty uważasz coś za niesprawiedliwe, inne osoby nie. Nekromanta jest dmg dealerem, stąd ma zadania związane z walką, duchowny jest księdzo-uzdrowicielem stąd zadania związane z wiarą i leczeniem.

Co do prośby - nawet moderator nie może zmienić typu ankiety, może zmienić pytania, a nawet jej wyniki, ale typu nie da rady.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-09-14, 18:45   #10
dawidees
 
Zarejestrowany: Wrz 2013
Postów: 123
Domyślnie

1. PNy są wystarczającą nagrodą za questy dzienne, które przy wszystkich jeźdźcach zajmują pare minutek (mówie o dziennych profesji, dzienne sub profesji są już cięższe do wykonania)
2. Ja plany wojownikiem zbierałem już od 10 poziomu, jak tak Was bolą te szamanki to kupcie sobie raz plecak masowych porażeń za te 4k miedziaków, one zawsze biją po 200 i przejdziecie szamanki bez problemu ..
dawidees jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:16.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin