Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Zmiany w kuszach??
Jestem na tak. 26 50.98%
Jestem na nie. (napisz w komentarzu dlaczego nie). 25 49.02%
Głosujących: 51. Nie możesz głosować w tej sondzie

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 07-04-15, 21:56   #11
WarlordPL
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 107
Domyślnie

Cytat:
Napisał brave12013 Zobacz post
90% tych co daje nie. Nawet nie gra zwiadem. 70 siła to za mało zdecydowanie, ale 85-90 to już ok.
To by musiali teraz zwiadowcą jakoś inaczej przeliczyć siłe.
Postaw się na moim miejscu. Jako 90 lvl wydałem PN w magic,sile,dista. Gdzie siłe mam 70 i PN brak.
A taki 10lvl do 50-60lvla może spokojnie rozdać PN do 100,nie dająć w MAGIC bo zaoszczędzi PN,i jeszcze By mu zostały PN.
__________________
Suchy [WKL]: SRAM Suchy [WKL]: NA TWOJA
Suchy [WKL]: MATKE Suchy [WKL]: PSIE
WarlordPL jest nieaktywny  
Stare 07-04-15, 22:03   #12
Legkan
 
Zarejestrowany: Gru 2014
Postów: 57
Domyślnie

zedytować całkowicie dmg zwiadowcy pierw. niech zaboli ich jak rycerza. :> Bez głosu, bo tu jest zbyt wiele zmiennych, by dyskutować.
Legkan jest nieaktywny  
Stare 07-04-15, 22:08   #13
WarlordPL
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 107
Domyślnie

ryckek jest bardzo dobry,zbiera po 3-5 koscianych smoków lub 5-8 gorskich trolli(exp 2x wiekszy niż zwiad) i klepie je na 2-4 odes rago. A zwiad musi uciekac przed 1 bo może paść.
Więc nie wiem jakie to narzekanie na rycka..]
A Ryckiem nie gram bo nigdy nie lubiłem tanka :)
__________________
Suchy [WKL]: SRAM Suchy [WKL]: NA TWOJA
Suchy [WKL]: MATKE Suchy [WKL]: PSIE
WarlordPL jest nieaktywny  
Stare 07-04-15, 22:10   #14
brave12013
 
Avatar brave12013
 
Zarejestrowany: Maj 2013
Postów: 284
Domyślnie

Legkan weź pod uwagę, że szybkość expienia wojownika nie jest, aż tak bardzo zależna od dmg jak w przypadku zwiadowcy. WarlordPL nie przesadzaj z tym 2-4 odes rago na górskiego xD kościane może tak, ale na pewno nie górskie i żeby wziąć 8 górskich to też musi mieć niezły skill i eq, ale prawdą jest, że exp ma większy dużo.
brave12013 jest nieaktywny  
Stare 07-04-15, 22:11   #15
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

specjalnie dla Was dzisiejszą noc poświęcę na pisanie zgodne z tabelą.
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.
Windykator jest nieaktywny  
Stare 07-04-15, 22:33   #16
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

I znowu porównywanie Zwiadowcy do innych profesji. Dlaczego?? Bo nie macie żadnych konkretnych powodów, dlaczego by, nie dać Kruka/Sępa z innymi wymaganiami. Szczerze, mam teraz 138 zręczności moim zwiadowcą, wiem, że wbiłbym 150 zręczności nim, ale nie mam czasu i chęci patrzeć z 30h na ekran i klikać w wodę używając 1 hotkeya. 1h łowienia odpycha mnie na cały dzień od gry. Żeby rozdać 90-95 siły (przy tym mieć odpowiednią walkę dystansową) musimy mieć jakiś 120-130 lvl. Z własnego doświadczenia wiem, że rozrywające może będą lepsze na 150 walce dystansowej, ale nie o wiele. Muszę mieć z 160-170 dista, żeby to zrobić i mieć siłe muszę mieć około 130 poziom +/-, więc nie jest to najmniejszy lvl.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny  
Stare 07-04-15, 23:10   #17
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

Z góry uprzedzam, że będzie to chyba pierwszy tego typu post z mojej strony na otwartym forum, więc proszę nie przyzwyczajać się, bo zwykłem nie przywiązywać tak dużej uwagi do graczy, którzy, niestety, w 80% przypadków są totalnymi baranami i ignorantami.
Do założenia go zmusiła mnie dyskusja wielu graczy w kwestii zręczności, broni zwiadowcy oraz ogólnego rozkładu obrażeń.
Mimo, że nie posiadam dostępu do wielu tabel, które sprawiłyby, że post ten byłby rzetelniejszy - postawiam się wszystko opisać najdokładniej jak potrafię, poświęcając wiele czasu na edycje wzorów i inne farmazony czy kolorowanki.

Zacznijmy od samego pojęcia 'balans'. W obecnym altaronie są 3 główne klasy oraz 4 pod profesje. Każda z nich cechuje się innymi umiejętnościami oraz statystykami, więc każda kombinacja spełnia inną rolę. Balans nie prowadzi do sprawiedliwości, gdyż w wielu przypadkach ludzie skupiają się na jednej, konkretnej wartości, przykładowo obrażeniach, zapominając o innych, nieistotnych, dla nich parametrach.

Ostatnio jest głośno na temat różnic pomiędzy rycerzem, a zwiadowcą. Rozpoczęło się od statystyki zwanej zręcznością, która w przeciwieństwie do sytuacji sprzed 'wielkiego wybuchu' (resetu) zaczęła przybywać zarówno zwiadowcy jak i rycerzowi (oczywiście nie pomijając maga) w takim samym tempie. Wzbudziło to ogólną panikę, gdyż zręczność teoretycznie byłaby sporym zarobkiem dla 'poszkodowanego w pieniążkach' zwiadowcy.

Co do 'starego zwiadowcy', gdzie do użytku miał tylko zwykłą kuszę, bez bonusów do krytyka, zaś jedyną możliwością na poprawę sytuacji były liczne plecaki kusz i zwojów - nie będę się wypowiadał, gdyż mechanika "zwiada" była wtedy zupełnie inna.

Cofnijmy się jednak do maja 2015 roku, gdy na forum pojawił się temat 'Mechanika obrażeń zadawanych bronią'. Pojawiły się tam zarówno wzory jak i dosyć istotna wzmianka na temat parametrów broni dystansowych. Pozwoliłem sobie na delikatną edycję jednego z obrazków tam zawartych, by wskazać Wam jak wielkie zmiany w parametrach amunicji zaszły.
Uwaga: wartości 'blokady broni na skillu x' zmieniły się wraz ze zmianą parametrów amunicji!



Oto ogólny wzór na blokadę umiejętności w broni/amunicji.
blokada_umiejętności = 3.6667 * (atak_broni* (1+ (siła/1000) )

Jak widać zwiadowca dostał niemały buff do obrażeń. Teraz zajmijmy się dostępnością broni pomiędzy nim, a rycerzem. Na ogół wszystko jest proste, na początku servera był problem z dostępem kompozytowych łuków (łotrzyce), jednak od 40 poziomu było ich już całkiem sporo, a to było nie dalej niż tydzień od startu, więc teraz to nie jest już żaden problem. Dodatkowo istnieje kusza dostępna z szeregowców. Jej zdobycie nie jest specjalnie wielkim wyzwaniem, a zwykłe bełty blokują się na dist >124, więc niemałym.
Wraz z kompozytowymi łukami pojawiły się również czaple będące alternatywą dla zwykłych kusz, a znacznie szybciej Jastrzębie z nekromantów, które zawyżyły blokadę walki dystansowej na >143.
Sójki zostały niestety pominięte, a na serverach pojawił się już zarówno sępy jak i kruki, które są ostateczną bronią zwiadowców.

O co jest teraz cała "afera"? O to, że zwiadowca nie może korzystać ze swoich najlepszych kusz, a w alternatywie znalazł inny problem, a konkretniej niesprawiedliwość pomiędzy profesjami.

Z mojej strony niesprawiedliwością jest to, że ja, rycerzem, nie mam jeszcze mojej "najsilniejszej" broni i będę jeszcze musiał poczekać na prawdę długo nim ktokolwiek zdobędzie jakąkolwiek z górnej półki. Uważam, że to logiczne, na coś takiego trzeba się napracować, ale skoro zwiadowcy przeszkadza, że tak długo musi czekać nim ubierze zakurzoną kuszę, która spadła mu z widma/umarłego mnicha...

Zapewne teraz zostanę zaatakowany rozkładem obrażeń. Fakt, system pomiędzy wojownikiem i zwiadowcą się różni. Ilość broni u wojownika jest zdecydowanie większa, częściej je zmienia. Mimo wszystko szablon blokady jest niezmienny, a dostępność poszczególnych elementów wyposażenia jest znacznie na korzyść zwiadowcy. Proszę mi nie wmawiać, że mój dmg jest stały, u mnie również występują wahania dmg i to naprawdę ogromne, chodź fakt, nie tak duże jak u zwiadowcy, ale ja dostaje po pancerzu, a on atakuje z daleka i to ze znacznie większą siłą co jest całkowicie zbalansowane. Dodatkowo obrażenia zwiadowcy są porównywalne, a nieraz większe niż maga.

Jeżeli mamy więc dyskutować o zmianie jakiejkolwiek wartości w ekwipunku zwiadowcy to pierw proszę o podanie propozycji zmiany całego systemu obrażeń na taki, by był adekwatny do zmian w parametrach.

Wszystko chcecie dostać od razu...

A na koniec chciałbym jeszcze skomentować sprawę zręczności. Zwiadowca bije na ogół z broni 2 ręcznej( łuk i kusza), więc rozdaje punkty nauki w: siła, poziom magiczny, walka dystansowa, alchemia, zręczność = 5 umiejętności.
Wojownik bijący z broni jednoręcznej rozdaje zaś w: poziom magiczny, siła, walka bronią jednoręczną, obrona tarczą, alchemia, zręczność = 6.
Nikt nigdy nie będzie dobry we wszystkim, postać do wszystkiego jest do niczego, to, że rycerze poświęcają się i robią z siebie albo typowy dmg, albo typowego tanka (zależnie od stylu gry) oznacza, że Wy również musicie wybrać pomiędzy tym czy chcecie mieć większy % w sile czy w zręczności, niezależnie, czy Wasza broń tego wymaga, a już na pewno nie ubierać najlepszych elementów wyposażenia po niecałym miesiącu gry.

W ramach podsumowania - chcecie takiej zmiany w kuszach - zmieńcie pierw system, bo inaczej nicholery tego nie podbije.
W ankiecie 'nie'.

@edit: tak, nie chciało mi się przeciągać o dodatkowe wzory.

Cytat:
ryckek jest bardzo dobry,zbiera po 3-5 koscianych smoków lub 5-8 gorskich trolli(exp 2x wiekszy niż zwiad) i klepie je na 2-4 odes rago. A zwiad musi uciekac przed 1 bo może paść.
Więc nie wiem jakie to narzekanie na rycka..]
A Ryckiem nie gram bo nigdy nie lubiłem tanka :)
Nosz kurwa dajcie mu test server, niech sprawdzi czy stanie 3-5 kościanych lub 5-8 górskich i klepie rago.
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.

Ostatnio edytowane przez Windykator ; 08-04-15 o 01:17
Windykator jest nieaktywny  
Stare 08-04-15, 02:47   #18
Sacred
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 57
Domyślnie

Oanin, znów patrzysz przez pryzmat 10-80 lvl. Kur**. Za miesiąc 90% z top 50 będzie miała 120+ lvle. Zwiad będzie nadal miał tylko rozrywające i taki sam dmg jak teraz i nadal będzie orał punktowo. Kiedy już sie pojawi 150 rycek to tak - będzie mógł z pogromcą smoków (1h) stanąć sobie nawet na 8 górskich i rypać je w ryj nie zastanawiając się nawet o desce (kosteelnar, 4-5 rago i górskie śpią). Mag? proszę bardzo! Necro z swojego ue od śmierci na wszystkim co jest na nią podatne z mega profitem. Mag duch? Proszę bardzo - katakumby z ue od świętości (1kk/h gwarantowane). Zwiad? nadal ten sam biedny dmg od 100 lvla czy wbije 150 czy 300 lvl (jedyne co się zmieni to walka na dystans i boost dmg w porównaniu do 100 lvla może o jakieś 50 dmg/bolt /pvp). Jeśli ma być balans dmg i coś ma wyglądać dobrze, to dmg też powinien być stosunkowo zależny od lvla. To, że kusze byłyby od niższych wymagań? Dlaczego niby złe? Bo zwiad będzie lepszy od innych profek do max 110 lvla, a potem jego dmg będzie ciągle w dupie tak jak i jego leczenie? Cmon : )... Ten sam problem ma nowa tibia. Dlaczego stara tibia była dobra? Bo wraz ze wzrostem lvla postać była lepsza (zwiększał się jej dmg, miała większy speed i robiła to do czego została stworzona). Tutaj nie dość, że zwiad necro nie ma saim unar (jego dps spadł drastycznie i stał się mniej użyteczny niż wcześniej) to zwiad duchowny ma bardzo podobny dmg do necro (ojjjj bardzo bardzo + kusza która ma mniej wymagań od kruka daje więcej % dmg do żywiołu i ma większy atk speed). Necro ma znerfione lecznie (takie powinno być), ale czemu kurwa ma znerfiony dmg w stosunku do innych profek? Necro miał być właśnie tym dmg dealerem zawsze, teraz jest coś nie teges. Nawet na huntach widać porównanie w kosztach expienia i tego ile lvla na refill wbija zwiad. Expiłem nie raz grupowo i zawsze (ALE TO ZAWSZE) koszt expienia zwiada nawet w grupie był większy. W stosunku do maga o jakieś 300-400% a w stosunku do rycka o jakieś 150-200%. Jak na moje - zwiad powinien być tą profesją pomiędzy ryckiem i magiem, a co pokazują realia? Cóż...

Ostatnio edytowane przez Sacred ; 08-04-15 o 02:58
Sacred jest nieaktywny  
Stare 08-04-15, 02:59   #19
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

zwiad nekro robi w dalszym ciągu większy dmg niż mag nekro alchem przed edycją sd, dodatkowo dobrze ugrany ma większy surv. Mówię o wyższym lvlu.
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.
Windykator jest nieaktywny  
Stare 08-04-15, 03:46   #20
Sacred
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 57
Domyślnie

No jaja se robisz ;p... alchemik jest dobry z tego względu że jak na 200+ lvlu dobijesz te 200 alchemii (CUD?) to wtedy będzie usefull jak cholera. Póki co można sobie myśleć, że jest git ^^
Sacred jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:52.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin