Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 11-08-18, 01:11   #231
5310053
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 129
Domyślnie

Bełty swoje ważą, runy nie ważą. Zwiadowca bez robionych potek/robienia sobie bełtów pojdzie na expa na 40 min i musi wracac, mag może siedzieć na pociskach i manasach pół dnia. Chuja a nie żywotność, lecząc się po 400 z hape tawisa w porównaniu do 600 maga nekro, + uhy maga za 1400, uhy zwiada za 700 xD. Patrzysz najbogatsi zwiadowcy? Wydaje mi się że ty z fafka utrzymujesz lidera jeżeli chodzi o ilość zdobytych talarów. Proszę Cię, sam mówiłeś że z lekka ręką stoisz po 5 hydr które cię nawet nie tykają. Szczerze? Ja bym tylu nie wystał bez potek na hp. GRANICA ISTNIENIA XD. Ostatnio byliśmy na piro i wyszliśmy jakoś na 0, ty strzeląc z sdkow. Z fafka raz w 3 poszliśmy, wy na sd i tak był profit. A raz ja poszedłem z puginałami, to w połowie kółka musiałem zmienić na bełty, bo by nie wystarczyło mi 2 multi maga żeby kółko na dole zrobić xD. Po co expić na hydrach, rekinach czy górskich z sd, jak o wiele lepiej sprawdzają się nutki, co nie?
5310053 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-08-18, 03:34   #232
sokoskiii
 
Zarejestrowany: Lip 2017
Postów: 155
Domyślnie

1 "Runy w sklepie nie sa za grosze, za grosze sa robione, przekladajac 400 objektów do reki" -serio ty przekładasz kamienie runiczne do reki xd? Robienie run to owszem strata czasu ale teraz mozna je robic praktycznie z zamkniętymi oczami wciskając 2 hoty + co 40 runek przekładasz 2 plecaki.
2 SD jak i puginały nie są typowo do expa tylko do pvp
3 Nuty maga sa dobre jak sa przynajmniej jakis czar obszarowy opłacalny do expa jak i do pvp. Mimo to czar ten zabrał bym magowi necro i dał magowi ele tylko te nuty by biły z ognia i lodu<2 spele> a te gówno skile jak obszarówka z ziemi i te inne bezuzyteczne obszarówki bym usunął.Podsumowując Mag nekro nadal by miał parala/sd za to ele by miał fajna obszarówke do pvp której jemu brakuje <nie oszukujmy sie oflando/heper sa po prostu słabe na tej edycji> przy okazji mag duch moze by zyskał na popularności.
4"Zwiadowca bez robionych potek/robienia sobie bełtów pojdzie na expa na 40 min i musi wracac" - kupujesz na full manasy bełty do bp i targasz po ziemi na expa i siedzisz 2h. manasy tez mozesz targac. My podczas wojny targalismy po pare multi manasów/pare bp bełtów to i ty możesz nie bój sie nikt Ci tego nie ukradnie na servi e gdzie gra 15 osób.
5"mag może siedzieć na pociskach i manasach pół dnia"- To prawda ale pierw musi zrobic te runy i je psotakować. Jesli zaś kupi runy to zarobi mniej niz zwiadek.
7"Patrzysz najbogatsi zwiadowcy? Wydaje mi się że ty z fafka utrzymujesz lidera jeżeli chodzi o ilość zdobytych talarów."-Njabogatsi nie sa ani magowie ani zwiadowcy tylko Ci którzy wykorzystuja alchemika. NIc dziwnego ze lucan jest najbogatszy jak zawsze mial kilka postaci na piórkach xd
8"Chuja a nie żywotność, lecząc się po 400 z hape tawisa w porównaniu do 600 maga nekro"- Taki mały przykładzik . Idzie ekipa na piaskowe hydry 140 ryc 100 mag 100 pal idzie sobie hydra wali gfb i mag budzi sie w temple. Większa ilość hp daje lepszą przezywalność.

Uważam ze balans między magiem a palkiem wydaje sie byc ok. (early game maga został znerfiony pela aluki/gfb co jest ok).
Do poprawy zaś jest ryc nekro ssie totalnie.
Usunąłbym bym zaś możliwośc wybrania kombinacji w subprofesjach eleementalista/alchemik jest mało co używana trudna do zbalansowania wręcz tylko miesza i utrudnia zbalansowanie postaci. Mniej kombinacji wyjdzie tylko na dobre.
Pozdro idę spać.
sokoskiii jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-08-18, 06:24   #233
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

Cytat:
Napisał 5310053 Zobacz post
Bełty swoje ważą, runy nie ważą. Zwiadowca bez robionych potek/robienia sobie bełtów pojdzie na expa na 40 min i musi wracac, mag może siedzieć na pociskach i manasach pół dnia. Chuja a nie żywotność, lecząc się po 400 z hape tawisa w porównaniu do 600 maga nekro, + uhy maga za 1400, uhy zwiada za 700 xD. Patrzysz najbogatsi zwiadowcy? Wydaje mi się że ty z fafka utrzymujesz lidera jeżeli chodzi o ilość zdobytych talarów. Proszę Cię, sam mówiłeś że z lekka ręką stoisz po 5 hydr które cię nawet nie tykają. Szczerze? Ja bym tylu nie wystał bez potek na hp. GRANICA ISTNIENIA XD. Ostatnio byliśmy na piro i wyszliśmy jakoś na 0, ty strzeląc z sdkow. Z fafka raz w 3 poszliśmy, wy na sd i tak był profit. A raz ja poszedłem z puginałami, to w połowie kółka musiałem zmienić na bełty, bo by nie wystarczyło mi 2 multi maga żeby kółko na dole zrobić xD. Po co expić na hydrach, rekinach czy górskich z sd, jak o wiele lepiej sprawdzają się nutki, co nie?
Nie mozna wszystkiego traktowac doslownie, raz mnie nie zbija do reda, a raz latam red-full i na to nie ma wzoru jakie sie hydry trafia i jak im hity posiadają. O tym mowilem z sdkami, na endgejmowych potworach to pasuje zeby sie na nich zarabiało albo przynajmniej nie traciło- jak nie na piromantach to na czym? i przyklad z tego samego expa odnoscnie przezywalnosci, wybiegasz dobijac kaplanki i masz w dupie bo nie padniesz na fale, ja wybieglem dobic i mnie zmiotła, i palek nie jest przezywalny? Nie mowie ze tak nie powinno byc, ale za to ze jestem taki papierowy bije te pareset wiecej. SDki fajne tylko zabieraja 2,(6)x wiecej many dajac ilosciowo 60% strzałow w stosunku do pocisków wiec trzeba wypic te 2,(6)x manasow wiecej zeby miec 60% pocisków(-strzałów), robienie tego na malych manasach solo jest masakrycznie żmudne i jak dla mnie niewykonalne(robione na mixach maga juz nie sa takie tanie i "zwrotne").

Ostatnio edytowane przez hejhop ; 11-08-18 o 07:31
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-08-18, 08:56   #234
Walant58
 
Zarejestrowany: Sie 2018
Postów: 0
Domyślnie

Nie zapomninajcie o paralu zwiada nekro, który juz użyteczny :)
Walant58 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-08-18, 09:41   #235
19Fafarafa06
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 182
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do 19Fafarafa06
Domyślnie

Cytat:
Napisał sokoskiii Zobacz post
1 "Runy w sklepie nie sa za grosze, za grosze sa robione, przekladajac 400 objektów do reki" -serio ty przekładasz kamienie runiczne do reki xd? Robienie run to owszem strata czasu ale teraz mozna je robic praktycznie z zamkniętymi oczami wciskając 2 hoty + co 40 runek przekładasz 2 plecaki.
2 SD jak i puginały nie są typowo do expa tylko do pvp
3 Nuty maga sa dobre jak sa przynajmniej jakis czar obszarowy opłacalny do expa jak i do pvp. Mimo to czar ten zabrał bym magowi necro i dał magowi ele tylko te nuty by biły z ognia i lodu<2 spele> a te gówno skile jak obszarówka z ziemi i te inne bezuzyteczne obszarówki bym usunął.Podsumowując Mag nekro nadal by miał parala/sd za to ele by miał fajna obszarówke do pvp której jemu brakuje <nie oszukujmy sie oflando/heper sa po prostu słabe na tej edycji> przy okazji mag duch moze by zyskał na popularności.
4"Zwiadowca bez robionych potek/robienia sobie bełtów pojdzie na expa na 40 min i musi wracac" - kupujesz na full manasy bełty do bp i targasz po ziemi na expa i siedzisz 2h. manasy tez mozesz targac. My podczas wojny targalismy po pare multi manasów/pare bp bełtów to i ty możesz nie bój sie nikt Ci tego nie ukradnie na servi e gdzie gra 15 osób.
5"mag może siedzieć na pociskach i manasach pół dnia"- To prawda ale pierw musi zrobic te runy i je psotakować. Jesli zaś kupi runy to zarobi mniej niz zwiadek.
7"Patrzysz najbogatsi zwiadowcy? Wydaje mi się że ty z fafka utrzymujesz lidera jeżeli chodzi o ilość zdobytych talarów."-Njabogatsi nie sa ani magowie ani zwiadowcy tylko Ci którzy wykorzystuja alchemika. NIc dziwnego ze lucan jest najbogatszy jak zawsze mial kilka postaci na piórkach xd
8"Chuja a nie żywotność, lecząc się po 400 z hape tawisa w porównaniu do 600 maga nekro"- Taki mały przykładzik . Idzie ekipa na piaskowe hydry 140 ryc 100 mag 100 pal idzie sobie hydra wali gfb i mag budzi sie w temple. Większa ilość hp daje lepszą przezywalność.

Uważam ze balans między magiem a palkiem wydaje sie byc ok. (early game maga został znerfiony pela aluki/gfb co jest ok).
Do poprawy zaś jest ryc nekro ssie totalnie.
Usunąłbym bym zaś możliwośc wybrania kombinacji w subprofesjach eleementalista/alchemik jest mało co używana trudna do zbalansowania wręcz tylko miesza i utrudnia zbalansowanie postaci. Mniej kombinacji wyjdzie tylko na dobre.
Pozdro idę spać.
Nie doceniasz Tapen agro aluka, dla elementalisty, który robi pogrom na expie :)
19Fafarafa06 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-08-18, 10:43   #236
5310053
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 129
Domyślnie

Cytat:
2 SD jak i puginały nie są typowo do expa tylko do pvp
Cytat:
SDki fajne tylko zabieraja 2,(6)x wiecej many dajac ilosciowo 60% strzałow w stosunku do pocisków wiec trzeba wypic te 2,(6)x manasow wiecej zeby miec 60% pocisków(-strzałów), robienie tego na malych manasach solo jest masakrycznie żmudne i jak dla mnie niewykonalne(robione na mixach maga juz nie sa takie tanie i "zwrotne").
Takie jest ich założenie, tylko SD wychodzi z goła taniej niz puginały. Konrad, musisz je zrobić, ale nie zapominaj również znowu, że te sd potem ważą praktycznie 0 capa i się nie przejmujesz maną przy strzelaniu z nich, w odróżnieniu do zwiadowcy który musi mieć minimum mikstury mocy żeby móc z tego spamować, i nie daj boże musisz się uleczyć bo już brak many i RIP.

Cytat:
4"Zwiadowca bez robionych potek/robienia sobie bełtów pojdzie na expa na 40 min i musi wracac" - kupujesz na full manasy bełty do bp i targasz po ziemi na expa i siedzisz 2h. manasy tez mozesz targac. My podczas wojny targalismy po pare multi manasów/pare bp bełtów to i ty możesz nie bój sie nikt Ci tego nie ukradnie na servi e gdzie gra 15 osób.
tak samo mag sobie może potargać kamienie runiczne i poty, i runki robić na miejscu, co nie?

Cytat:
5"mag może siedzieć na pociskach i manasach pół dnia"- To prawda ale pierw musi zrobic te runy i je psotakować. Jesli zaś kupi runy to zarobi mniej niz zwiadek.
czytaj punkt wyżej

Cytat:
7"Patrzysz najbogatsi zwiadowcy? Wydaje mi się że ty z fafka utrzymujesz lidera jeżeli chodzi o ilość zdobytych talarów."-Njabogatsi nie sa ani magowie ani zwiadowcy tylko Ci którzy wykorzystuja alchemika. NIc dziwnego ze lucan jest najbogatszy jak zawsze mial kilka postaci na piórkach xd
też wykorzystuję alchemika. ale zdradze ci sekret, tylko tak między nami; więcej biją = więcej expa/h = więcej kasy

Cytat:
8"Chuja a nie żywotność, lecząc się po 400 z hape tawisa w porównaniu do 600 maga nekro"- Taki mały przykładzik . Idzie ekipa na piaskowe hydry 140 ryc 100 mag 100 pal idzie sobie hydra wali gfb i mag budzi sie w temple. Większa ilość hp daje lepszą przezywalność.
Cofam do punktu w którym pisałem, że mag jest jedyna profesją której coś daje lvl po 200. Poza tym, na piaskowych hydrach na takim lvlu to mag chodzi z pierścieniem utamki, i wytrzyma pewnie dłużej od zwiadowcy jeśli trzyma wysoko manę.

Cytat:
O tym mowilem z sdkami, na endgejmowych potworach to pasuje zeby sie na nich zarabiało albo przynajmniej nie traciło- jak nie na piromantach to na czym?
no nie, nie pasuje.

Cytat:
i przyklad z tego samego expa odnoscnie przezywalnosci, wybiegasz dobijac kaplanki i masz w dupie bo nie padniesz na fale, ja wybieglem dobic i mnie zmiotła, i palek nie jest przezywalny?
gdybyś się wyleczył zanim zacząłeś za nią biec, to też byś przeżyl. Mag, jeśli cos nie jest w stanie go zabić na buta, jest niezabijalny.
5310053 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-08-18, 11:15   #237
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

@milerus
-na utamce nie da sie nic wystac, mozna cos przezyc ale nie wystac
-oswiecony i kaplanka maja combo na ponad 2,1k(w secie mialbym 2184, bez 2080 wiec tak czy tak bym splynal) hp wiec moglem byc na utamce zeby to przezyc, i bylem wyleczony
-wiekszy exp na godzine =/= wiecej kasy, wrecz odwrotnie
-zwiad musialby chodzic na miksturach mocy? Spoko, caly czas na nich chodze, albo na maga
-loot jest kwestia farta i tez nie narzekasz na brak pieniedzy krecac taki sam exp patrzac w kategorii 200+. A pnow nie dalem w nic innego niz m lvl to chyba cos mi sie nalezy, za bieganie do 180 w plytowym secie.

Nasuwa mi sie mi sie taka puenta ze to wszystko jest bez znaczenia ten wielki spor o nerfienie maga i oddawanie kpiro palkom, bo finalnie wszystko zmierza do tego samego, czy to wlasnie nie jest balans? Po drodze do 200 faktycznie raz jedna profa jest lepsza, raz druga, ale koniec końców zwiad nekro/alch, mag nekro/alch kreca ten milion, jeszcze rycerz nekro/alch powinien w rozsadny sposob moc wykrecic ten milion z mniejszym lub wiekszym waste i byłaby idealna rownowaga w kategorii nekro/alch 200+.
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-08-18, 11:24   #238
5310053
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 129
Domyślnie

-o to chodzi, 100 zwiadowca tez nie wystoi piaskowej hydry xD
-nie byłeś wyleczony, biegłeś za nią mając żółte hp
-nie jest odwrotnie
-tylko na miksturach mocy drogi kolego, to ja już robię waste a nie profit xD w odróżnieniu do maga
-nie kręcę miliona na godzinę. mój rekord to 950k/h z wyjebanym w kosmos krukiem i na miksturach maga robionych, dodatkowo to było tylko przez chwilę w sumie, tak to robię tam 850 z miksturami many, z setem na światło na kościanych w nocy, mag nekro robi ponad milion: hydry, górskie trolle w ciągu dnia, na wyższym poziomie wodniki, starsze smoki, mag elementalista: pokutniki pod raindar, kościane smoki, upiory, pokutniki na katasach pod neo w nocy.
Tobie wszystko jest okej, bo grasz sobie jedną z najbardziej op profek na serwerze to wmawiaj że wszystko jest okej xD

Serio, pograłem trochę magiem na tej edycji i widzę jak bardzo niezbalansowana jest ta profesja

Ostatnio edytowane przez 5310053 ; 11-08-18 o 11:30
5310053 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-08-18, 11:39   #239
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

-setny rycerz tez, tylko 100 zwiadowca na spam pocie moze przezyc, mag bez utamki nie moze co by na siebie wlozyl
-moze, ale nie bieglem za nia bo wyszedlem zza rogu i padlem tak szybko, ze nawet nie zauwazyles tylko na tsie sie pytales czy padlem wiec mogles nie widziec dokladnie czy mialem zielone czy faktycznie sie zajebalem i na zoltym wybieglem. Jednak sens jest zachowany, faktem jest ze kaplanka i oswiecony sa wstanie zdmuchnac 220 maga na 2 fale i to jest fakt(chyba ze ma utamke)
-jest odwrotnie, z sakiewki z nieczego sie nie zwraca za sdki, trzeba polegac na loocie ktory jest zmienny, co do nut trafiaja sie dni ze leca po 3 bitewne helmy na refil, ale z tego co pamietam nie tylko magom.
-niewielka roznica te 50k/h, przyznam nieskromnie ze uwazam ze tez mam wyjebana w kosmos postac pod wzgledem m lvl, co do broni nie wiem czy ktos ma kostur +6 wiec jak na maga tez mam wyjebana w kosmos bron, a ta minimalna roznice w expie z pewnoscia pokrywa wieksza przezywalnosc, ktora tez jest FAKTEM i niewatpliwym atutem zwiadkow. Najbardziej obrazowymi przykladami przezywalnosci ktorej sie wypierasz sa bossy, nie ma mozliwosci zeby z jakimkolwiek siochem mag ustal skrzynkowego bosa kratka w kratke.
-Tak wyszlo, naprawde nie sledzilem forum na temat zmian zeby wyczaic najlepsza profke do gry, od zawsze mialem maga nekro alcha, ktorego mi transferneli i nim gram, staram sie jaknajbardziej go maxowac i nie robie tego w konwencjonalny sposob jak dobrze kazdy kto mnie zna wie.
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-08-18, 11:41   #240
5310053
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 129
Domyślnie

Selbo, daj opcje wymienić sie postaciami z konradem na 1 dzień xD
- tylko mag już wtedy przewyzsza dmg zwiadowcy
- kwestia seta, gdybyś już nosił set chaosu to byś pewnie przeżył, ja gdybym chodził w bitewnym secie pewnie tez bym się pare razy wywrócił
- chciałeś powiedzieć 350k/h różnicy?
- jak wbijesz 400 lvl to będziesz bossy tankował samemu się lecząc, nie będziesz potrzebował nawet siochera
5310053 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 2 (0 użytkownik(ów) i 2 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:16.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin