Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 21-11-18, 17:06   #21
kantex
 
Zarejestrowany: Gru 2013
Postów: 194
Domyślnie rago tote

Cytat:
Napisał Rahilux Zobacz post
Trzeba to zrobić w taki sposób, żeby nie zmienić tego co jest na początku serwera - knight 2h który wbija się za 600 z rago tote na 50poziomie w maga/zwiada innego knighta xD.
Potem i tak każdy knight jest gównem wbijającym się za 30 w maga/zwiada i 0 innego knighta.


Żaden rycerz nie bije z rago tote po 600 to raz jak i odes rago rycerz również bo ma stałą wartość przypisaną i nie rośnie dmg w góre prócz co daje to broń ataku i siła że może wiecej lekko uderzyć.
kantex jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-18, 17:09   #22
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Cytat:
Napisał kantex Zobacz post
Żaden rycerz nie bije z rago tote po 600 to raz jak i odes rago rycerz również bo ma stałą wartość przypisaną i nie rośnie dmg w góre prócz co daje to broń ataku i siła że może wiecej lekko uderzyć.
Mało widziałeś widocznie ^^


Cytat:
Napisał Rahilux Zobacz post
Dodajmy zależność dmg odes rago w dualu od zręki i zwiększmy dmg rago tote. Wszystko.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-18, 17:11   #23
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał kantex Zobacz post
Catthon ja patrze z prostej sytuacji gracza patrząc z rozgrywki pod względem dmg że 1h h bije bardziej statycznie pod wzgledem wartości, 2h znowu ma za dużą wartość utraty stałej wartości obrażen zadawanych i to jest widać gołym okiem. Jeśli chodzi o 2h to fakt jest taki, że 10 hit około pieprznie z ręki do 320 55 lvl 2h a 1h walnie do 280 maks i częściej uderza w góre hity niż 2h.

2h jednak powinien pierdolnąć z tej łapy bo to w końcu 2h < argument jest prosty zbiera obrażenia większę to niech ma pierdolniecie.

Patrząc na zdobyte doświadczenia podczas polowania to nie ma co tego tak liczyć bo to jest żadna kalkulacja bo mamy tu do czynienia z wartościami ataku które jasno trzeba zmienić jak i nieco popracować na blokadą skilli 1,2 h rycerzy.

Drugą stroną 1h bronie atak ok , 2h ataka bym się zastanawiał nad niektórymi aby wartośći po zmieniać i dodać nieco ataku.
1. Lepsza broń oznacza wyższy średni atak. Nie jest tak, że nagle 1h ma więcej hitów w wyższym zakresie niż 2h.

2. Od kiedy wskaźnik k/h podczas polowań nie jest skutecznym wskaźnikiem? A niby co nim jest? Nie rozumiem. Dodatkowo - temat jest o dual wieldzie, nie rycerzu 2h.

3. Rahilux ma pełną rację w sprawie rycerza 2h - buff dmg spowoduje, że będzie on przesadzony w PVP zwłaszcza na początku rozgrywki.

Dobra, zostawiam ten temat Wam do dalszej dyskusji. Nie rozważamy podwyższenia dmg rycerzy 2h. Zapraszam do dyskusji tylko i wyłącznie o dual wieldzie.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-18, 17:35   #24
Astero
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 115
Domyślnie

GDZIE NA TYM OTS WY WIDZICIE PVP ?
Chyba jak 80 lvl wpadaja w 4 po ruda ....
600 z rago tote chyba w gościa bez tarczy i w secie poniżej bitewnego jak nie smoczego seta .....
17:33 Zadajesz 100 punktów obrażeń świętości do Mariusz'ek.
17:33 Zadajesz 181 punktów obrażeń świętości do Mariusz'ek.
17:33 Zadajesz 139 punktów obrażeń świętości do Mariusz'ek.

17:33 Zadajesz 280 punktów obrażeń świętości do Mariusz'ek.
17:33 Zadajesz 177 punktów obrażeń świętości do Mariusz'ek.
17:33 Zadajesz 172 punktów obrażeń świętości do Mariusz'ek.

17:33 Zadajesz 104 punktów obrażeń świętości do Mariusz'ek.
17:33 Zadajesz 123 punktów obrażeń świętości do Mariusz'ek.
17:33 Zadajesz 199 punktów obrażeń świętości do Mariusz'ek.

17:33 Zadajesz 222 punktów obrażeń świętości do Mariusz'ek.
17:33 Zadajesz 126 punktów obrażeń świętości do Mariusz'ek.
17:33 Zadajesz 136 punktów obrażeń świętości do Mariusz'ek.

17:33 Zadajesz 292 punktów obrażeń świętości do Mariusz'ek.
17:33 Zadajesz 208 punktów obrażeń świętości do Mariusz'ek.
17:33 Zadajesz 203 punktów obrażeń świętości do Mariusz'ek.


MAriuszek bez tarczy i w królewskim secie ja z raskolnikiem +3 czyli 71 atk 173 siły i 145 2h
Astero jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-18, 18:25   #25
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rahilux Zobacz post
Trzeba to zrobić w taki sposób, żeby nie zmienić tego co jest na początku serwera - knight 2h który wbija się za 600 z rago tote na 50poziomie w maga/zwiada innego knighta xD.
Potem i tak każdy knight jest gównem wbijającym się za 30 w maga/zwiada i 0 innego knighta.


Przywołałbym tu chętnie pszczółke aka gofera który wbijał się swoim ryckiem nekro we wszystkich magów na początku spvp xD


Ale kwestia samego pvp jest na inny temat xD.

Knight po 2 tygodniu jak nie pierwszym jest już takim brainletem który biega i pushuje magów albo rzuca mw.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-18, 18:33   #26
Happyde
 
Zarejestrowany: Cze 2012
Postów: 99
Domyślnie

Cóż ja mogę powiedzieć... Dual ma spore obrażenia, to fakt, ale nie biorą się one z powietrza. Poświęciłem sporo czasu na wbijanie zręczności, właśnie po to by mieć przewagę nad postacią, która jej nie potrzebuje do zadawania obrażeń.

Temat ogólnie dość trudny, bo widzę, że ciężko przekonać pewne osoby do tego, że jeśli w życiu poświęcisz na coś więcej czasu niż inni, to jesteś w tym po prostu lepszy, jeśli ten argument nie trafia do was, to możecie dalej nie czytać.

Dualem zacząłem grać jeszcze na starym n-pvp, na którym dual był uważany za "gówno", nie był gównem. Po prostu prędkość przyrostu zręczności pokonywała każdego przy 130 skila. Teraz gdy zręczność jest prostsza do wbicia, uznałem, że będę grał dalej dualem (jakbym kiedykolwiek zamierzał grać kim innym). Okazało się, że dual jest dobry, a nawet bardzo dobry. Postanowiłem więc poświęcić sporo swojego wolnego czasu, po to by wbić +190 zręczności. Uwierzcie mi, że wbijanie zręczności na rybach jest najbardziej monotonną czynnością w tej grze - no może zaraz po próbach tłumaczenia pewnych spraw, pewnym osobom. Wbijając te zręczność widziałem jak moja postać buduje swoją przewagę nad wojownikiem 2h. Dla mnie jednak nie wydawało się to czymś co wypadałoby komukolwiek zgłaszać.

Kiedy ja robiłem zręczność Makon czy też Ugi, robili na kościanych smokach exp rzędu 1,5kk ponoć nawet 1,7kk? Czy ja kiedykolwiek zgłaszałem ich jako op? Nie, bo potrafiłem się zając sobą i męczyć górskie trolle robiąc ledwo 1kk. Jednak z tyłu głowy miałem wiedzę, że osiągnę ich poziom, jak tylko wbije zręczność. W dzisiejszym altaronie dmg duala nie jest problemem, problemem jest dmg 2h, który mocno odstaje od całej reszty graczy. Skoro jak tutaj gdzieś czytałem nawet sam 1h+tarcza robi duży dmg solo, to jak wy możecie uważać, że to z nami jest problem. Obniżycie dmg 1h, to na czym taki biedak będzie mógł expić ew sam?

Dalej, Catthon, uważasz za niesłuszne podnoszenie dmg dla woja 2h, z obawy przed zbyt dużym zdobywaniem doświadczenia. W czym problem? To gra mmorpg, co oznacza, że poświęcając czas na postać staje się ona lepsza, tylko w altaronie od zawsze istnieje przekonanie, że nerf załagodzi sytuacje, być może, ale nie na stałe. Niech robią solo duży exp i tak na endgame'owe potwory trzeba chodzić w th, więc tutaj się nic nie zmienia.

Natomiast jeśli tak bardzo pragniemy ograniczyć nieco duala, proponowałbym wprowadzić ograniczenia na korzystanie z broni do duala, tak by miały one wymagania dodatkowo od zręczności np. smoczy tasak +150 zręczności, tizona +160 zręczności, pogromca +180 zręczności, zmusi to graczy do tego by musieli przejść przez to samo co inni jeśli chcą coś więcej osiągnąć. Lub też mogą wybrać prostszą drogę gry 2h, który jest o wiele prostszy w konstrukcji.

Cieszę się, że mam poparcie w Małej Kasi, bo przeszedł te samą drogę co ja i rozumie mechanikę działania duala.

Mówię, możemy nerfić wszystko co jest za "mocne", zadajcie sobie tylko pytanie, czy tędy droga?
Happyde jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-18, 18:40   #27
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Cytat:
Napisał Happyde Zobacz post

Natomiast jeśli tak bardzo pragniemy ograniczyć nieco duala, proponowałbym wprowadzić ograniczenia na korzystanie z broni do duala, tak by miały one wymagania dodatkowo od zręczności np. smoczy tasak +150 zręczności, tizona +160 zręczności, pogromca +180 zręczności, zmusi to graczy do tego by musieli przejść przez to samo co inni jeśli chcą coś więcej osiągnąć. Lub też mogą wybrać prostszą drogę gry 2h, który jest o wiele prostszy w konstrukcji.

Cytat:
Napisał Rahilux Zobacz post
Dodajmy zależność dmg odes rago w dualu od zręki i zwiększmy dmg rago tote. Wszystko.
Nawet nie trzeba zwiększać dmg rago tote.

Bo Comum, jest jeden problem - jeśli chcesz powiedzieć, że na dmg duala trzeba wbijać długo zrękę to się mylisz, bo odes rago jak sam mi przyznałeś nie wymaga w ogóle zręki - skaluje się z dmgiem broni i naszym 1h a za free bije 2x.


To mój ostatni post w tym temacie, pyzy z mięsem zawsze dobre.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-18, 18:51   #28
Kr3jzoL
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 19
Domyślnie

Tylko i ile się nie mylę masz kary do tego dmg broni od zręczności.

Ogólnie to popieram w 102% to co Comum napisał. W dodatku szanuję, że chciało mu się w merytoryczny sposób przekazać obecną sytuację i swoją opinie bo jak wiemy trafia to w wąskie grono altarońskiej społeczności i najczęściej szkoda marnować czas na pisanie czegoś co nikt nie zrozumie.
Kr3jzoL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-18, 19:07   #29
kantex
 
Zarejestrowany: Gru 2013
Postów: 194
Domyślnie

Comum brawo dla Ciebie tylko wytłumaczyć komuś że 2h ryc z dualem ma po dupie i będą twierdzić że nie ma problemu xD
kantex jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-18, 22:20   #30
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

Comum wyczerpał temat. Oburzenie w stylu nic nie robilem a chce bic więcej od tych co ciężko pracowali jest niedorzeczne. Nawet wszelkiego rodzaju nerfy jeśli maja w kogos trafiać to proporcjonalnie w 2h i duala ponieważ to dual spedzil dni na rybach, a 2h poszedł się spnowac do dp.
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:58.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin