Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 15-08-18, 20:44   #11
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

Ja widzę to tak
a) Nekro/alch-punktowy mrok +2, dmg obszarowy mrok/zywiolowy +1, leczenie punktowe 0, leczenie obszarowe-
b) Nekro/ele- punktowy mrok zywioly +1, obszarowy dmg mrok +2, lecznie punktowe 0, leczenie obszarowe 0
c)duch/alch- punktowe swiatło +2, dmg obszarowy swiatlo 0, leczenie punktowe +2, leczenie obszarowe +1
d)duch/ele- punktowe swiatło +1, dmg obszarowy swiatło/zywioly +2, lecznie punktowe +1, leczenie obszarowe +2
e)ele/alch- punktowe zywiolowe +1, obszarowe zywiolowe +3, leczenie pkt 0, leczenie obszarowe 0

-Z tymże do kazdej kombinacji nekromanty analogicznie odwrotny bonus do antagonistycznej szkoly magii(czyt. mrok pkt(-punktowe) +2 czyli swiatło pkt -2, mam nadzieje ze jest to jasne o co mi chodzi) oraz bonus do potowania dla alchemikow jak do tej pory.

-Jak ja to widze- łączna suma plusow u duchownych jest dlatego większa, ponieważ nie dysponują najpotężniejszymi narzędziami do zadawania obrażeń, rekompensuje im to stosunkowo duży bonus do leczenia.

-Elementalista alchemik ma najwiekszy bonus do obrazen obszarowych ponieważ nie ma ani SD ani leczenia, dlatego jego gradobicia i śnieżyca powinna siać rekompensujący im to chaos.

-Plusy podane przy poszczególnych rodzajach obrażeń oznaczają stosunki pomiedzy tymi rodzajami obrażeń ponieważ nie chce pisać wprost "zwiększyć o 5%", bo nie mam pojecia jak to długofalowo wpłynie na rozgrywkę, ideą tego co chcialem przekazać są stosunki pomiędzy poszczególnymi cechami charakterystycznymi kombinacji subprofesji.

-Zaletami tego jest to że każda z kombinacji ma swoją logiczną rolę i wszystko jest im rekompensowane. Przedstawione zostało to (mam nadzieje) w przejrzysty i czytelny sposób
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-08-18, 20:50   #12
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Mi tem temat dopiero dzisiaj sie pojawił.

Jak mniemam tabelki zostały wprowadzone w celu zwiększenia opłacalności grania dana profesja , czyli została wdrozona klasyczna procedura posypywania fekaliow brokatem. Ciezko przewidziec skutki usuniecia tabeli, ale wydaje mi sie ze bez niej bedzie lepiej. Napewno pierwsza edycja bedzie nadal zroznicowana klasowo, bo nikt raczej nie wykalkuluje dokladnie ktora profesja bedzie najlepsza a ktora najgorsza. Zatem jezeli zamierzamy stworzyc gre na prostych zasadach, nie widze przeciwskazan zeby usunac tabelke. Na nastepny sezon "urozmaici" sie te slabe profesje.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.

Ostatnio edytowane przez eremce ; 15-08-18 o 21:10
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-08-18, 21:08   #13
makozul
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 61
Domyślnie

Gdy zbufujemy tabelkę o 10%+ to cały balans się pójdzie chrzanić... Jeszcze niedawno mieliśmy magów nekro alch, którzy bili po 1k z sd, nie wracajmy do tego ;[
makozul jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-08-18, 21:20   #14
Makon
 
Zarejestrowany: Kwi 2013
Postów: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał makozul Zobacz post
Gdy zbufujemy tabelkę o 10%+ to cały balans się pójdzie chrzanić... Jeszcze niedawno mieliśmy magów nekro alch, którzy bili po 1k z sd, nie wracajmy do tego ;[
Mowimy o pvp czy pve z tymi kulami?
Makon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-08-18, 21:47   #15
Figovsky
 
Avatar Figovsky
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 470
Domyślnie

Punktowe leczenie czyli tawis/hape tawis/tapen tawis?
Obszarowe leczenie czyli uhanie/ihanie i siohanie innych?

Jeśli tak to ze względu na to, że nekromanci będą mieli tabelkowo ten sam dmg co duchowni, to też powinni leczyć się tyle samo co duchowni.
Przez co dmg tabelkowy i leczenie tabelkowe będzie takie samo, a różnicę między nimi będa otrzymywać przez czary: duchowni mają tapen tawisa(rycki hape tawisa), a nekromanci yase unar/sd/graate.
To samo w przypadku obszarowego leczenia. Duchowni mogą uhać, a nekromanci tylko ihać.


Elementalista-alchemik ze względu na brak tapen tawisa/sd/yase unar/graaty powinni napierniczać tabelkowo więcej. Może 130% z żywiołów?
Nadal mimo to mag elementalista potrzebuje reworku jego czarów obszarowych bo są bezużyteczne. Jesli rework nie wchodzi w grę, to usuńmy czar efo oreh nekromantom, a dodajmy go elementalistom. Aktualnie nekromanci mają sd, więc napierniczają punktowo w uj więcej od elementalisty oraz efo oreh, które jest lepszą obszarówką pod każdym względem od wszystkich obszarówek elementalisty razem wziętych. A założeniem chyba było, że to elementalista będzie siał postrach obszarówkami, nie? Nadal nekromanci będa mogli mieć efo oreh, ale tylko wybierając elementalistów na drugą podprofesję.


Zwiadek ele-alch będzie bił mocniej z kpiro, no ale nie będzie miał ani tapen tawisa, ani yase unar.

Rycek ele-alch będzie bił więcej z odes rago i rago tote, ale nie będzie miał ani hape tawisa, ani graaty czy wampirzego wyssania życia.


Do tego graate należy wzmocnić, bo rycek nekro-alch to gówno.

Ostatnio edytowane przez Figovsky ; 15-08-18 o 23:23
Figovsky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-08-18, 08:45   #16
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Według mnie usunięcie tabelki i zbalansowanie czarów/run jest lepsze. Nie wiem czy wszyscy ale większość się zgodzi, że przed tabelką był chyba balans najlepszy. Ewentualnie można dać bonusy takie jak:
Duchowny - +5% hp
Nekro - +5% dmg
Ele - +5% obszarowe
Alchemik - +5/10% potiony
Profesje nekromanty/duchownego tak naprawdę wybieramy dla możliwości używania czarów/run których przeciwna profesja nie może używać, ele i alchemik to zazwyczaj jest dodatek do tamtych.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-08-18, 15:34   #17
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał CySiO Zobacz post
Według mnie usunięcie tabelki i zbalansowanie czarów/run jest lepsze. Nie wiem czy wszyscy ale większość się zgodzi, że przed tabelką był chyba balans najlepszy. Ewentualnie można dać bonusy takie jak:
Duchowny - +5% hp
Nekro - +5% dmg
Ele - +5% obszarowe
Alchemik - +5/10% potiony
Profesje nekromanty/duchownego tak naprawdę wybieramy dla możliwości używania czarów/run których przeciwna profesja nie może używać, ele i alchemik to zazwyczaj jest dodatek do tamtych.
Przed tabelką pamiętam głównie, że serwer był wypełniony zwiadami ele-duch, ciężko mówić o dobrym balansie.

Z podanymi przez Ciebie propozycjami widzę takie problemy:
- mag duchowny/elementalista będzie prawie bezużyteczny
- prawie wszyscy magowie będą grali buildem nekro-alch, ponieważ czary obszarowe są takie sobie, a te 5% do nutek to nie jest przełomowa ilość
- czy odes rago to czar uznawany za obszarowy?



Mi generalnie podoba się bardziej tabela Hektora, za wyjątkiem "ele alchema", który nie wiem czemu jest absolutnie przekokszony.
@Hektor, co miałeś na myśli? Czemu ele-alchem sieka z żywiołów tyle co nekro z mroku?

Myślę, że możemy wspólnie wymyślić jaki efekt chcemy uzyskać (nawet w tabelce), a potem wziąć się za modyfikację obecnych prawideł.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-08-18, 15:48   #18
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post


Mi generalnie podoba się bardziej tabela Hektora, za wyjątkiem "ele alchema", który nie wiem czemu jest absolutnie przekokszony.
@Hektor, co miałeś na myśli? Czemu ele-alchem sieka z żywiołów tyle co nekro z mroku?

Myślę, że możemy wspólnie wymyślić jaki efekt chcemy uzyskać (nawet w tabelce), a potem wziąć się za modyfikację obecnych prawideł.

Ele alchem ze zbyt małym % do obrażeń zawsze będzie posysał, pewnie stąd przekokszenie. Które wg mnie przekokszeniem nie jest, ale to już trzeba przetestować.
__________________
Niech Licor spłonie!
Uiop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-08-18, 16:19   #19
makozul
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 61
Domyślnie

ele alch jest niegrywalny, w sumie mało kto kiedykolwiek nim grał, nawet jak bylo to 130 % z obszarowek? W pvp jest kupą, na expie sobie radzi, ale tak czy siak, każdy woli wziąć nekro ele/duch ele, bo albo masz SD + nuty/paral albo leczenie masowe/przyspieszenie, tak czy siak ele-alch przy tych dwoch przykładach ssssssieeeeee ;[

ele alch nie ma nic po za GFB na expie, bo czym uderzy w pvp? pociskiem? słabo...

Moim zdaniem powinien mieć nawet 115 z obszarowych, bo tak naprawde i tak nie widzę nikogo kto by chciał grać na serwerze ktorzy trwa 3 miesiace postacią, która sie do niczego nie nadaje jak tylko do expienia na nadzorcach ;/
makozul jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-08-18, 16:51   #20
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał makozul Zobacz post
ele alch jest niegrywalny, w sumie mało kto kiedykolwiek nim grał, nawet jak bylo to 130 % z obszarowek? W pvp jest kupą, na expie sobie radzi, ale tak czy siak, każdy woli wziąć nekro ele/duch ele, bo albo masz SD + nuty/paral albo leczenie masowe/przyspieszenie, tak czy siak ele-alch przy tych dwoch przykładach ssssssieeeeee ;[

ele alch nie ma nic po za GFB na expie, bo czym uderzy w pvp? pociskiem? słabo...

Moim zdaniem powinien mieć nawet 115 z obszarowych, bo tak naprawde i tak nie widzę nikogo kto by chciał grać na serwerze ktorzy trwa 3 miesiace postacią, która sie do niczego nie nadaje jak tylko do expienia na nadzorcach ;/
No tak, ale tabelka nie byłaby projektowana tylko pod 3-miesięczny serwer, ale też głównie pod CPVP. Ja sam wybrałem kiedyś ele-alchema dla maga i grało mi się nim świetnie (chociaż postać była wykluczona z pvp - serwer non-pvp).
W obecnej wersji widzę taki problem, że ele-alchem będzie na polowaniach bił więcej z żywiołu niż nekro-ele z mroku/żywiołu. I mam wrażenie, że będzie o to płacz. Zwłaszcza, że o ile od pewnego poziomu wjeżdżają sdki, puginały i nuty, to jednak pewien czas gracze naparzają się głównie na pociski i kpiro.

Nie podoba mi się jeszcze w 1. tabelce zwiększone leczenie punktowe ducha, zwłaszcza w przypadku ducha ele. Zwiększy to tylko przepaść między duchami a nekro.

Co myślicie?
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:41.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin