Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 06-01-13, 14:07   #11
Tyrond
 
Avatar Tyrond
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 254
Domyślnie

Może się mylę, ale ten nowy spell nie miał być głównym narzędziem do expienia, a tak się stało. Nic dziwnego iż teraz będzie on ograniczany.
Tyrond jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 14:16   #12
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

@UP dokładnie o to chodzi.
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 14:35   #13
Śliski
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 49
Domyślnie

Tyrond ja widzę, że administracja ma nowego testera stąd te informacje co do teoretycznego zamysłu czaru. Gratuluje awansu.
Nie jest głównym, ale przydatnym.

#Wind of Hope.
Wiesz czemu Merv'a nie obchodzi ta zmiana? Bo Quaino jest alch-duchem, więc tyle w temacie.


Jak mam uciekać w czasie 3 sekund trwania czaru? W życiu nie wyrobie różnicy dystansu, kolejna rzecz, której jako duchowny nie masz i czujesz się jak zwykle pokrzywdzony. Exhuast 10 sekund na następny czar? Na hape odes z ringiem mnie dogonią bo trwa dłużej.

Co tam, byle dobrze się grało garstce wybrańców/doradców, którzy pewnie się obkupili przed zmianą puginałów bo wiedzieli.
Śliski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 14:37   #14
Tyrond
 
Avatar Tyrond
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 254
Domyślnie

@Śliski
Po prostu czytałem zapowiedzi i wyciągam wnioski z wypowiedzi przedstawicieli administracji, jak widać słuszne bo trafiłem. Co do testera to na niego się nie nadaje i jeśli nawet by mi to zaproponowali to bym odmówił.
Tyrond jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 14:55   #15
krrystian
 
Avatar krrystian
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Skąd: Zielona Góra
Postów: 36
Domyślnie

Jako zwiad wypowiem sie w tym temacie na temat puginału.

Zmiane ceny trzeba rozpatrzyć w 2 kateogriach.

1. Sprawa sprawiedliwosci.

Zgodze sie z tym ze puginał byl za tani w stosunku do jego ataku przy porownaniu do SD maga. Takze jestem wstanie zaakceptowac nowa cene.

2. Sprawę ekonomiki gry zwiadem.

I tu juz sie sprawa rypie. Bo o ile moze jest sprawiedliwa wyższa cena puginału o tyle juz całkowicie psuje to ekonomike gry zwiadem.

O ile mag ma szeroki wachlarz roznych czarów i pocisków o tyle zwiad ma tylko puginał i kpiro. Kpiro na pewnych potworach bez możliwości biegania jest poprostu do dupy i do niczego sie nie nadaje takze puginał jest koniecznoscią.

Dobrym przykładem byly kosciane napisane kilka postów wyzej, ja przedstawie sprawe na hydrach.


Do tej pory na hydrach na 1h expa mialem srednio 2-3 talary straty.
400 potów + 1k bełow + 700 puginałow to koszt okolo 80k.
zysk to kolo 40-50-60k.
Jeden hełm , jakas kolczatka. Czasem bez helmu bylo jeszcze gorzej, bo strata kolo 4-5 talarów sie zdarzała. Zysk bardzo rzadko, bo ciezko dorwać w godzine wiecej niz 1 helm.

Teraz, koszt pojścia na hydry zwieksza sie do 100-105k. Przy zysku 40-50k to jest strata 5 talarów na godzine. Przy expie 2h dziennie jest to strata 10 talarów czasem wiecej.

Jest to niemozliwe do uciagniecia na dłuzsza mete, co sprawia ze hydry na dobra sprawe calkowicie odpadaja jako exp....


Najbardziej w tych wszystkich zmianach martwi mnie to ze są one robione bez długo terminowej strategi, bez zadnego uprzedzenia, pytania o zdanie i testów na rózne aspekty a nie obserwacji ile kto bije. Wszystko odbywa sie tak nagle, trzasniemy zmiane zobaczymy co bedzie.

Aż strach wchodzic co rano, nigdy niewiadomo jaka profesja została wlasnie udupiona, moze trafi wlasnie na Twoją !

p.s

I prosze nie pisac takich glupot ze mozna sobie zbierac scyzoryki, nikt nie kaze kupować. Jesli ja expiać 2h dziennie, godzinka rano, godzinka wieczorem, zuzywam 1500 puginałów, to życzę powodzenia w ich zbieraniu. 7500 capa, czyli jakies 3-4 repoty, 75 plecaków, bez masowego ataku mobow tylko pojedynczo, przy locie, 1 na 10 sek co jest malo realne to 4h + repoty 5h zbierania. Super.

zbierać to sobie moze 50 lvl ktory nosi 100 puginałow, a nie 100+ ktory z nich expi i go realnie dotyka zmiana ich ceny.

ALe co tam lepiej nie majac zadnego realnego odniesienia trzasnąc komentarz ze zbieraj sobie scyzoryki

Ostatnio edytowane przez krrystian ; 06-01-13 o 15:02
krrystian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 15:06   #16
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Puginały nigdy nie miały służyć do masowego expienia, przyglądając się sytuacji, w której 40 poziom zwiadowca nekromanta w kilka godzin z blokerem mógł wbić 55 poziom i wyjść z ogromnym profitem spamując puginały zmusiła nas do takich zmian. Nadal możesz robić pg w takim tempie ale jeżeli chcesz osiągać takie wyniki musisz zainwestować odpowiednią kwotę.
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 15:06   #17
Śliski
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 49
Domyślnie

W takim razie gdzie tu sprawiedliwość?! Po Twoim wywodzie widzimy, że takiej brak.

SD = 800 many = 3 ładunki = 3,5 mikstury maga = 3,5x 145 =500~
Czyli jakieś 170 mdz na jeden strzał, ALE są lżejsze, mogą stać pod dp i afkować (bez biegania i ich teoretycznego dropienia <sick>).

Rozwiązanie jest proste jeśli wszystkich tak bolą te SD (żaden mag nekro tu nie powiedział słowa) to DODAJCIE 1 ładunek więcej bądź zmniejszcie potrzebną ilość many do 600~.

A jeśli tak bardzo Wam zależy na psuedo wyrównaniu to dodajcie opcje tworzenia puginału zwiadowcy, ale dopasowaną ilością many do jego regeneracji (żadnych 200 many...). Czasowy regen many na SD i z tego (70% czasu na 3-4 puginały).

A teraz szukam maga, który masowo expi SD? Pewnie znajdzie się kilku na obu serwerach katujących górskie trolle, a zwiadów to 60% populacji.

#Edit

Ja się w takim razie pytam po jaką cholerę Wam serwer testowy jak NIC tam nie jest testowane w prawidłowy sposób. Za każdym razem jest jakieś(po wprowadzeniu danej rzeczy), ale i debilne argumenty na poparcie swojej nowej wtopy.
Śliski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 15:11   #18
krrystian
 
Avatar krrystian
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Skąd: Zielona Góra
Postów: 36
Domyślnie

Nalezy tez pamietać ze sd leci za darmo.

strzał z puginału kosztuje 100 many + niewidka 300 many.


Ale nie w tym rzecz.

Takze mowie uwazam ze nie byl sprawiedliwy stosunek pomiedzy puginałem a sd i potrzebne byly zmiany ale takiej ktore nie odbija sie calkiem na ekonomice gry jednej z profesji

Bo teraz po zmianach na wiekszosci potworów jest zasada - idz expij tracac X talarów, albo nie expij w cale.

Co oznacza to w praktyce ? ze cześć mobow zostanie olana bo nie da sie juz tam expic z głową co spowoduje ze kazdy zwiad hlvl expiac solo bedzie kisic sie na jednym okreslonym rodzaju mobow, na jednej miejscówce, na ktorym da sie wyjsc w przyblizeniu na zero.

A to chyba krok w tył w rozwoju alataronu ? miało byc wiecej expowisk i mobow, a nie ograniczenie ilosci istniejących przez ich nie opacalność ?

Ostatnio edytowane przez krrystian ; 06-01-13 o 15:16
krrystian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 15:15   #19
Śliski
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 49
Domyślnie

Myślisz, że któryś z tych wyżej wpadł na pomysł niewidki? Oni liczą tylko puginał i 100 many. Fakt, że co 90 sec trzeba marnować mane na niewidke nic nie znaczy, przecież mam regen szybszy niż elitarny czarodziej...
Śliski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 15:18   #20
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Zwiadowca z puginałów może expić praktycznie wszędzie nawet na czarnoksiężnikach solo, idź tam proszę solo magiem nekromantą expić z sd. Robienie sd wymaga czasu, nawet na manasach musisz spalić manasy, zrobić runki, znowu iść po manasy, znowu zrobić runki, a potem jeszcze znaleźć alchemika, który Ci je postackuje żeby zajmowały mniej udźwigu. Zwiadowca idzie do gildii nekromantów kupi sztylety i przerobi je na miejscu w 5 minut. I teraz pytanie do Krrystiana - czy wg Ciebie grając 2h dziennie wolisz na szybko kupić puginały i iść expić czy wolałbyś poświęcać 1/3 tego czasu na trzaskanie sd pod depo?

Dodatkowo - Zwiadowca nekro może stać nawet z 2 kościanymi na klacie i bić z puginałów, mag nekro spadłby w sekundę - to samo tyczy się górskich trolli.
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:07.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin