Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Pytania i Odpowiedzi

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 15-05-15, 20:32   #1
Sacred
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 57
Domyślnie Altaron = inwigilacja jego graczy?

Pytanie do administracji. Dlaczego wasz klient ma możliwość sprawdzania i wysyłania wam danych z tego, co mamy włączone na komputerze? Co to kur** ma być, policja? Jak chcecie antybot system wprowadzać to proponuję nie łamać prawa, ponieważ inwigilacja wszelkiego rodzaju jest karana pozbawieniem wolności za naruszanie prywatności. Dowiedziałem się, że niektóre osoby dostały bany za granie na innych serwerach w czasie gdy na Altaronie np trenowali (afk training, który jest całkowicie legalny według waszego regulaminu). Prosiłbym o wyjaśnienie naruszania mojej prywatności w momencie włączania Altaronu. Prosiłbym również o sprawdzenie logów i pakietów wysyłanych przez graczy w momencie kiedy dostali bany przez wasz "system". Piszę w ich imieniu ponieważ zostałem o to poproszony.

@Edit: programy, które dodaliście do listy można włączyć na wielu innych serwerach, więc wasz system jest kulawy pod względem wykrywania i wlepia bany nie zawsze słusznie.

Pozdrawiam serdecznie.
Sacred jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-05-15, 20:39   #2
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

A wiesz w ogóle jak dokładnie działa ten system, że tak się oburzyłeś?
Tron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-05-15, 20:43   #3
Sacred
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 57
Domyślnie

Owszem, Altaron sprawdza listę procesów odpalonych na moim komputerze i porównuje pliki exe, które są w danym momencie włączone. Jeśli któryś z danych plików ma nazwę, która znajduje się na liście wykluczonych programów to z automatu dostaje się bana. Wiesz dlaczego? Ponieważ włączenie programu (nawet nie użycie go na Altaronie) skutkuje banem.. A program bez włączonej jakiejkolwiek funkcji nie wysyła pakietów. Stąd też ten temat. Jakieś pytania? Chętnie odpowiem.
Sacred jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-05-15, 20:44   #4
pan
 
Avatar pan
 
Zarejestrowany: Lip 2012
Postów: 71
Domyślnie

Cytat:
Art. 267. § 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.
§ 3. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem.
§ 4. Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w § 1--3 ujawnia innej osobie.
§ 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 1--4 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
Macie problem :P
pan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-05-15, 20:46   #5
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, czy stosowane przez Nas systemy są zgodne z prawem polskim może Pan zgłosić odpowiednim organom zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-05-15, 20:47   #6
Sacred
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 57
Domyślnie

W tym momencie, kiedy dystaliście paragrafy od mojego kolegi raczej jesteście zmuszni do udowodnienia słuszności banów. W innym wypadku, osoby, które je dostały mogą was pozwać do sądu za inwigilację.. najgorsze dla was jest to, że niestety każdy typ pliku pobierający informację z innego komputera pozostawia ślad, a konkretnie, na jaki adres zwrotny owa informacja została wysłana... tutaj też macie problem, ponieważ wasz program narusza prywatność użytkownika.

@Edit, ruch w sieci jest rejestrowany przez każdego dostawcę internetu i można łatwo udowodnić, że program wysłał informację zwrotną z danego komputera.
Sacred jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-05-15, 20:52   #7
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Jak napisałem wyżej - jeżeli ma Pan jakiekolwiek wątpliwości proszę to zgłosić odpowiednim organom.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-05-15, 20:55   #8
Sacred
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 57
Domyślnie

Wiem co jest przyczyną Pańskich słów, Panie Altrel. Uważa Pan, że nikt tego nie zrobi, bo szkoda zawracać sobie dupę, co nie zmienia faktu iż moja teza jest w 100% słuszna, a bany nadane przez wasz system w 80% nie są słuszne.
Sacred jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-05-15, 20:57   #9
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Nie stosujemy systemów autorskich, a takie, które wykorzystywane są w wielu innych grach, tak więc podtrzymuję moje stanowisko przedstawione w poprzednim poście.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-05-15, 21:04   #10
Sacred
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 57
Domyślnie

A ja nadal podtrzymuję swoje stanowisko. Jedyny sposób, aby wykryć bota przez system jest napisanie skryptu, który sprawdzałby wysyłanie pakietów przez owego "przestępce". Jak sami potwierdziliście "do listy zostały dodane 3 programy, za które leci ban". Skoro program jest tylko uruchomiony podczas gdy włączamy Altaron, dlaczego leci z automatu ban? Dlaczego postać jest banowana, gdy bot/tasker nie wykonał żadnego ruchu, nie wysłał pakietu etc.? Jedynym wyjaśnieniem jest ingerowanie w pracę systemu - tj. - jakie programy są jeszcze oprócz Ataronu włączone.

@Edit
Jeśli się mylę, proszę mnie pouczyć, ale np antybot w WoWie działa na zasadzie wykrywania wysyłanych pakietów i wykonywania funkcji w określonym odstępie czasu lub wykrycie algorytmu, który powtarza sekwencję co jakiś czas. W momencie, gdy w bocie/taskerze żadna funkcja nie jest aktywowana, system nie może niczego wykryć, ponieważ nie są wysyłane żadne pakiety. Zapoznałem się z mechaniką antybotów w wielu grach, gdzie jest on stosowany, ale tylko w przypadku Altaronu zastanawia mnie ban z automatu, nawet gdy nie używamy bota/taskera.
Sacred jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:29.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin