Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Który system PVP jest wg Państwa lepszy?
Obecny system 22 32.35%
Nowy system 46 67.65%
Głosujących: 68. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 15-06-15, 16:09   #41
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Dziękujemy wszystkim za oddane głosy, nowy system wejdzie w łatce. Za nowym systemem głosowało 39 osób (6 głosów nieważnych), za obecnym 20 osób (1 głos nieważny).

Cytat:
Napisał corkarypto Zobacz post
Czyli nic nie będzie nic z tym robione? To ja chce zmianę subprofki na elementaliste bo ten alchemik mi nic nie daje, jedynie redukuje mi liczbę legowisk potworów na których mogę zdobywać doświadczenie. Wybierając Alchemika chciałem po prostu się więcej manasować tym magiem więcej od pozostałych ale obecnie manasuje się praktycznie tyle samo.

Chyba możecie pomnożyć obecną alchemie 1,5 * (dany poziom alchemii) co ile chcecie zwiekszyć szybkość jej wbijania i Ci co wbili alchemie pnami też będą zadowoleni.
Nie ma możliwości zmiany pod-profesji. Każdy poziom alchemii zwiększa wartość many/życia przywracanej miksturami.

Zmieniając delikatnie przelicznik sytuacja wygląda w następujący sposób:
Pański 53 poziom alchemii zmienia się na 77.
Osoby posiadającej 120 poziom alchemii zmienia się na 164.
Sytuacja wygląda w ten sposób ponieważ PNy zwiększają posiadaną liczbę tries.

Tak więc jakiekolwiek ruszenie alchemii aktualnie sprawiłoby, że osoby, które już wydały stosunkowo niewielką liczbę PN (by wbić 120 poziom alchemii) po przeliczeniu zaoszczędziłyby aż 905 PN, które Pan musiałby wydać w przyszłości, by im dorównać.

Testowałem kilka wariantów zmian i wszystkie wpływają negatywnie na aktualną sytuację zostawiając nowych Graczy i tych, którzy nie wydali PN daleko w tyle.

Stąd jak już wspomniałem - żadna zmiana przy użyciu aktualnie dostępnych metod nie wchodzi w grę.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 15-06-15, 16:52   #42
mario
 
Avatar mario
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 506
Domyślnie

kiedy łatka będzie?
__________________
Lorem ipsum voluptatis optimis
amicorum ludere simul Augusti
mario jest nieaktywny  
Stare 15-06-15, 16:53   #43
inbass
 
Zarejestrowany: Sty 2015
Skąd: ~Warszawa
Postów: 335
Domyślnie

[2015-06-15 14:01] W godzinach wieczornych (po 22) serwery gry zostaną wyłączone w celu wgrania łatki.
inbass jest nieaktywny  
Stare 15-06-15, 16:54   #44
mario
 
Avatar mario
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 506
Domyślnie

Dzięki śliczne za info : )
__________________
Lorem ipsum voluptatis optimis
amicorum ludere simul Augusti
mario jest nieaktywny  
Stare 15-06-15, 17:21   #45
corkarypto
 
Avatar corkarypto
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Dziękujemy wszystkim za oddane głosy, nowy system wejdzie w łatce. Za nowym systemem głosowało 39 osób (6 głosów nieważnych), za obecnym 20 osób (1 głos nieważny).



Nie ma możliwości zmiany pod-profesji. Każdy poziom alchemii zwiększa wartość many/życia przywracanej miksturami.

Zmieniając delikatnie przelicznik sytuacja wygląda w następujący sposób:
Pański 53 poziom alchemii zmienia się na 77.
Osoby posiadającej 120 poziom alchemii zmienia się na 164.
Sytuacja wygląda w ten sposób ponieważ PNy zwiększają posiadaną liczbę tries.

Tak więc jakiekolwiek ruszenie alchemii aktualnie sprawiłoby, że osoby, które już wydały stosunkowo niewielką liczbę PN (by wbić 120 poziom alchemii) po przeliczeniu zaoszczędziłyby aż 905 PN, które Pan musiałby wydać w przyszłości, by im dorównać.

Testowałem kilka wariantów zmian i wszystkie wpływają negatywnie na aktualną sytuację zostawiając nowych Graczy i tych, którzy nie wydali PN daleko w tyle.

Stąd jak już wspomniałem - żadna zmiana przy użyciu aktualnie dostępnych metod nie wchodzi w grę.
Dobra, wróciłem. Z całym szacunkiem ale nie ma możliwości rozdzielenia umiejętności alchemii która została wbita ręcznie a która PNami? Jeżeli jest taka możliwość to zróbcie cofkę tego skilla i oddajcie PNy a następnie zróbcie porządek z tą alchemią.
__________________
Kiedy byłem już na dnie ...
... usłyszałem pukanie od spodu.
corkarypto jest nieaktywny  
Stare 15-06-15, 17:25   #46
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Nie ma takiej możliwości, PNy są automatycznie przekształcane w zdefiniowaną liczbę tries i sumują się z tymi wbitymi ręcznie. Nie da się ustalić ile poziomów umiejętności zdobyto ręcznie. Trzeba by każdemu Graczowi cofać umiejętności indywidualnie i zwracać liczbę PN bazując na ich deklaracjach odnośnie poziomu umiejętności, na której wydali PN.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 15-06-15, 17:35   #47
corkarypto
 
Avatar corkarypto
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 177
Domyślnie

Jak dla mnie ta sprawa jest dość marginalna jeśli chodzi o grę alchemikiem, więc proponuje: Wszystkim ludziom którzy mają Alchemie powyżej 50 zrównać do 50 poziomu alchemii i wrócić im PNy. Następnie naprawić alchemie. Jak będziecie dalej z tym zwlekać będzie jeszcze gorzej.
__________________
Kiedy byłem już na dnie ...
... usłyszałem pukanie od spodu.
corkarypto jest nieaktywny  
Stare 15-06-15, 17:40   #48
Graata
 
Zarejestrowany: Kwi 2015
Postów: 118
Domyślnie

To może by tak zmniejszyć koszt bukowych liści z 10 do 6-7md? Dzięki temu można by wbić jakiś sensowny poziom alchemi ręcznie, nie tracąc na tym aż tylu talarów. Obecnie za sprzedaż 10.000 ekstraktów z bukowych liści u Jakuba otrzymamy 200k, a na zlewki i bukowe liście przyjdzie nam wydać 250k. Zaś zrobienie 10.000 ekstraktów na takiej 50 alchemi to zaledwie 1 skill więcej.

Przy okazji przydałoby się zwiększyć limit sprzedawanych ekstraktów do Jakuba bo 100 to stanowczo za mało.
Graata jest nieaktywny  
Stare 15-06-15, 17:48   #49
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał corkarypto Zobacz post
Jak dla mnie ta sprawa jest dość marginalna jeśli chodzi o grę alchemikiem, więc proponuje: Wszystkim ludziom którzy mają Alchemie powyżej 50 zrównać do 50 poziomu alchemii i wrócić im PNy. Następnie naprawić alchemie. Jak będziecie dalej z tym zwlekać będzie jeszcze gorzej.
Tu właśnie pojawia się problem indywidualności. Każdy poziom umiejętności wymaga innej liczby PN, a każdy z wydanych PN przypisany jest innej wartości tries, tak więc nie można cofnąć umiejętności z automatu.

Cytat:
Napisał Graata Zobacz post
To może by tak zmniejszyć koszt bukowych liści z 10 do 6-7md? Dzięki temu można by wbić jakiś sensowny poziom alchemi ręcznie, nie tracąc na tym aż tylu talarów. Obecnie za sprzedaż 10.000 ekstraktów z bukowych liści u Jakuba otrzymamy 200k, a na zlewki i bukowe liście przyjdzie nam wydać 250k. Zaś zrobienie 10.000 ekstraktów na takiej 50 alchemi to zaledwie 1 skill więcej.

Przy okazji przydałoby się zwiększyć limit sprzedawanych ekstraktów do Jakuba bo 100 to stanowczo za mało.
Ceny celowo są tak ustawione, by na miksturach/ekstraktach sprzdawanych do NPC nie można było wyjść na zero/zarobić.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 15-06-15, 17:51   #50
Noratl
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 144
Domyślnie

Cytat:
Napisał Graata Zobacz post
Przy okazji przydałoby się zwiększyć limit sprzedawanych ekstraktów do Jakuba bo 100 to stanowczo za mało.
można sprzedawać po 200, pasowało by dać możliwość kupna i sprzedaży większej ilości składników/mikstur przy okazji tej łatki.
Noratl jest nieaktywny  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:16.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin