Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 08-08-18, 10:03   #161
wilddd
 
Zarejestrowany: Lut 2018
Postów: 150
Domyślnie

To losowanie mi też się podoba.
A same ogórki jako nagroda to za mało - inne nagrody, o których Selbo już wspomniał (pacc/outfity itp.) to dobry pomysł. Może też jakiś Hall of Fame na stronie główniej?
wilddd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-18, 10:12   #162
Happyde
 
Zarejestrowany: Cze 2012
Postów: 99
Domyślnie

1. Większa regeneracja zdrowia i many (x2/x3/x4)
2. Więcej punktów nauki na poziom
3. Darmowe błogosławieństwa
4. Większy loot (x2/x3/x4)
5. Większy exp (+25%/+50%/+100%)
6. Szybszy respawn potworów (x2/x3/x4)
7. Ryby dawałyby większe efekty (x2/x3/x4)
8. Mikstury dawałyby większe efekty (x2/x3/x4)(fechtunku,celności etc)
9. Większa szansa na wyloocenie przedmiotu z dodatkowymi statystykami
10. Wyloocone przedmioty by miałby większe bonusy (np +4% kryta, albo i wiecej)
11. Przedmioty mogą mieć od teraz 3w/4w! (jak się bawić to się bawić!)
12. Obrażenia krytyczne w pvp
Happyde jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-18, 10:35   #163
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Altaron: Battle Royal coming this Summer...
Jezeli cos mpzna zrobić, to przywrocic hp potworow do 100%. Aluki i gfbki znerfione więc będzie ciekawiej na starcie. Licor bym zostawił mimo wszystko, przecież go "naprawilismy". Nie ustalalbym narazie terminów restartu cyklicznego., po prostu go zrestartujmy i zobaczymy co czas przyniesie. Dla zwycięzców "sezonu" dalbym nagrody nic nie dające poza prestizem, np unikatowe addony, outfity, medale na kolejny sezon.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-18, 11:16   #164
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Obecne ustalenia:
  1. reset co 3 miesiące
  2. exp, loot, skille, bossy x2
  3. możliwe testy nowych systemów pod nową grę czy update - na 1 sezon jak ulał nowy system pancerza/obrony
  4. granie na globalu daje pewne bonusy na starcie kolejnych edycji
  5. pod koniec sezonu, na globalu, dawane są upominki najlepszym w danym sezonie

Do ustalenia:
  1. brak Licoru
  2. losowe zmienne w poszczególnych sezonach (w 1 obejdzie się bez tego)
  3. dajemy highscore ze skillami (jedynie dla tego serwera)
  4. przerwa pomiędzy sezonami
  5. kwestia pvp

Reset co 3 miesiące
Eremce - uważam, ze z góry narzucony czas oszczędzi nam późniejszych sporów, które będą dotyczyć czy zamykamy serwer czy nie. Zawsze przy kolejnej edycji możemy zmienić ten okres.

Brak Licoru
Skoro serwer ma być przyjemny to Licor wydaje się najgorszym miejscem na start, szczególnie, że przy zwiększonym expie to jego przejście będzie szybkim, niepotrzebnym przymusem + przy większej ilości graczy na starcie są zablokowane przejścia przy zielarkach.
Z drugiej strony, co by nie mówili niektórzy, Licor ma swój urok i gdy wszyscy na początku rozgrywki są tam zduszeni to jest zabawnie! Przynajmniej ja mam ubaw ;d No i jeszcze nie mamy problemu z wyborem postaci - rezygnując z Licoru musielibyśmy dużo namieszać, by gra nie zwariowała a jednocześnie umożliwić wybranie profesji.

Losowe zmienne
Przy starcie chciałbym, by obeszło się bez tego - raz, że mamy coś ciekawego już na 2 sezon a dwa, że samo powstanie takiego serwera spowoduje odpowiedni rozpierdziel, nawet bez dodatkowych bonusów. Poza tym trzeba je pierw wymyślić, a mogą być na prawdę oryginalne.

Highscore
Wg. mnie pasuje idealnie do tego typu rozgrywki. Gracze lubią cyferki a cyferki lubią graczy. Można dodać tam też np najlepszego zabójcę czy cokolwiek innego.

Przerwa pomiędzy sezonami
Czy po skończeniu się sezonu robimy przerwę przed kolejnym - ze względów technicznych na pewno będzie potrzebna choć 2-3 dniowa - pytanie czy ten okres powinien trwać dłużej, by np na globalu był powiew świeżości a chętka na kolejny sezon wzrosła. O tym jednak można zdecydować później.

PvP
Myślę, że można by zostawić tak jak jest - dla walczących wciąż pozostaje war-mode + dochodzi realna możliwość, że niektórzy już tak nie będą się bać o dobro swoich postaci więc walki i bez war-mode powinno być ostrzejsze. Strefa n-pvp wciąż zaś powinna spełniać swoją rolę i dać żyć dla nowych, którzy zapewne będą celem wielu dziko-graczy.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.

Ostatnio edytowane przez Obles ; 08-08-18 o 11:30
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-18, 11:50   #165
909794
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 131
Domyślnie

Cytat:
Napisał Obles Zobacz post
Coś Ci przeszkadzają Polacy? Z chęcią wysłucham - wrogów trzeba tropić.
ok super xD

Cytat:
Napisał Obles Zobacz post
Co do samego pomysłu - obecny system spełniał swoją rolę a Twoje propozycje nie pasują do wizji bossów pojawiających się po prostu na respie, co też ma swoje ciekawe aspekty. Zresztą nie róbmy z bossów aż tak istotny element gry, który tak czy siak się u nas znajduje, tylko niezgodny z Twoją wizją.
Aktualny (nota bene dziwno-tibijski) system bossów działa fajnie na wyższych poziomach, a jego jedynym mankamentem (na tych wyższych poziomach) jest niezrozumiale mały exp, zostawiany przez bossy, ale to można łatwo naprawić. Na poziomach niższych nie ma czegoś takiego jak jakikolwiek system bossów, a byłoby super, gdyby był - huncenie bossów jest zajebistą rozrywką, więc nie wiem, dlaczego gracze nie mieliby dostępu do tej rozrywki już od niskich poziomów, tym bardziej, że pozwoliłoby to starym graczom zrobienie czegokolwiek nowego na poziomach 20-70, a nie znowu to samo. Tak, to trzeba powiedzieć: nie ma żadnego systemu bossów dla low/mid lvli, a byłoby fajnie, gdyby był. I tyle. Moja propozycja w żaden sposób nie koliduje z tym, jaki jest aktualny system bossów, mają działać równolegle, ja proponuję zmienić tylko koło 5 z low/mid lvlowych bossów na respiące się co 4-24h we własnych mini legowiskach. Plus bramki. A co do ostatniego zdania: bossy są istotnym elementem gry, a aktualny ich system, ten "niezgodny z moją wizją", nie działa poprawnie i można go poprawić. Albo można go nie poprawiać i pozwolić żeby wciąż działał źle.
909794 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-18, 12:01   #166
makozul
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 61
Domyślnie

Licor zostawmy, wątpię by było problematyczne przejście rooka na expie x2.

Co do pvp. Myślę, że to może być jedna z niewielu edycji na której być może będą większe teamy, skoro reset i tak nastąpi.. Taki serwer 4fun może być zabawny
makozul jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-18, 12:03   #167
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Pytanie, nagradzanie wszystkich z topki.

Też w skillach?

Też na licor xD?
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-18, 12:30   #168
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Bez licoru wszędzie będą wylogowane noob chary, aby blokować cokolwiek. Jeżeli ustalimy czas do restartu to tak naprawdę ustalimy dzień dead otsa na ten w ktorym dwoch najwiekszych psychopatow altaronu będzie mialo dwukrotnie większe poziomy od pozostałych. Nie z poziomem jest problem tylko z pieniędzmi, zwiekszylbym droprate bo wtedy jednocześnie przyspieszymy expienie. Co do PVP: pz za bicie potworów 2-3minuty, pz za zaatakowanie gracza 5 minut, pz za za bicie gracza 30 minut dla wszystkich i niech bramy piekieł się otworzą.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-18, 12:43   #169
Makon
 
Zarejestrowany: Kwi 2013
Postów: 177
Domyślnie

po płynąłeś z tym pół godzinnym pzetem xD
Makon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-18, 13:54   #170
Makon
 
Zarejestrowany: Kwi 2013
Postów: 177
Domyślnie

Tak teraz jeszcze naszła mnie taka zagwozdka. Że na tym servie będą aby magi i może parę zwiadów :D granie wojem trochę mija się z celem przy 3 miesięcznym resecie. Chyba ze pójdą jakieś upgrade dla tych profesji.
Makon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:13.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin