Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 29-06-15, 23:45   #11
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Cytat:
Napisał viviane Zobacz post
Szkoda tylko, że trzeba wybrać profesję żeby ją sprawdzić, czego niestety nie można już cofnąć. Sprawdziłem dział aktualności i nigdzie nie było informacji o zmianie szybkości wzrostu umiejętności. Ciekawe jak byś się czuł wybierając np. nekromantę bo do tej pory miał największy bonus obrażeń od żywiołu i okazało by się, że ten bonus jest na poziomie 22% jak u elementalisty? Moim zdaniem istotna informacja
Tu masz 100% racji. Informacje o zmianach są potrzebne. Wtedy tego brakło
__________________
Niech Licor spłonie!
Uiop jest nieaktywny  
Stare 30-06-15, 01:13   #12
Noratl
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 144
Domyślnie

Cytat:
Napisał brave12013 Zobacz post
Nie wbiłbyś 160 alchemii "lekko" już wtedy od 125+ szło po prostu wolno.
bodajże od 125 ekstrakty były zablokowane, ale kostka i mikstury dalej pchały alchemie, na 160 alchemia dalej "leciała", wbijałem kolejne poziomy ale niestety mój alchemik miał 150 poziom i miałem blokadę, wiec licznik się "przekręcał"

@uiop
przed resetem, ludzie wbijali 100 mlvle, ezzak wbił 115 mlvl.

@viviane
i to jest najgorsze, że grając kupę czasu nie mam pojęcia o co w tej grze chodzi, wszystko tu jest tak zagmatwane że ja jebe, większość ludzi nie jest świadoma tego że jak weźmie duchownego 2h to nie będzie biła dużo więcej od 1h, teoretycznie na tym samym skilu 1h i 2h z rago tote będziemy bić podobnie, a z odes rago 2h bije o 20% więcej (10% nerfa dla 1h i 10% zwiększonego dmg dla 2h), różnica jest w ataku broni który podobno nic nie daje, jeżeli go nie blokuje skill (oczywiście musimy się opierać na tabelkach kolesia który się namęczył żeby to ogarnąć, ale to nie jest potwierdzone przez administracje), administracja wymaga od nas wybierania sub-profesji metodą prób i błędów...
Noratl jest nieaktywny  
Stare 30-06-15, 08:18   #13
Sacred
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 57
Domyślnie

Dlatego m.in poddałem się i nie mam zamiaru więcej wydawać kasy na Altaron. Popierdolili i poplątali wszystko tak, że głowa boli. Alchemia - główny skill alchemika, wbija się tak wolno jak 2h u maga. Nie, że coś, ale chyba skill, który jest głównym skillem nie powinien mieć blokad wbijania, a jedyną możliwością jest wsadzanie pnów. Zróbcie przyrost proporcjonalny jak w zręczności czy innych skillach, a nie na 50 alchemii 1% wbija się 3 tygodnie >.<... to kurwa kpiny czy wybryk jakiegoś gendera z rodu tęczy?
Sacred jest nieaktywny  
Stare 30-06-15, 10:32   #14
ezzak
 
Zarejestrowany: Maj 2015
Postów: 126
Domyślnie

Już dawałem chyba jedną na najlepszych propozycji reworku systemu alchemii, więc znów rozpiszę:

60 - taki poziom alchemii jest przypisany miksturom kupionym u alchemików. Obecnie jest on niemal nieosiągalny bez rozdania punktów nauki. Moja propozycja wygląda tak:

* 60 poziom alchemii wbijamy przerabiając składniki na ekstrakty, dzieje się to stosunkowo szybko, ale nie za szybko;
* na 60 poziomie alchemii, ekstrakty przestają powodować wzrost umiejętności
* tworzenie mikstur powoduje przyrost kilkukrotnie większy niż obecnie - nie rozumiem, czemu najważniejszy ze wszystkich proces alchemiczny, daje obecnie przyrost 0,5% na ~80 stworzonych porcji
* lekkie zwiększenie przyrostu alchemii przy korzystaniu z kostki transmutacji

Uzasadnienie:
Tworzenie mikstur równych tym ze sklepu, powinno być dostępne dla każdego z alchemików, który poświęcił nieco czasu na rozwinięcie się w swoim fachu, za to tworzenie eliksirów doskonalszych niż te kupione, powinno wymagać praktyki w tym procesie, a samo korzystanie z kostki transmutacji byłoby dodatkiem do możliwości trenowania alchemii.
ezzak jest nieaktywny  
Stare 30-06-15, 11:36   #15
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Cytat:
Napisał Noratl Zobacz post

@uiop
przed resetem, ludzie wbijali 100 mlvle, ezzak wbił 115 mlvl.
Nie o te czasy mi chodzi. Jeszcze wcześniej ziom, Ezzaka nie było, nikt nie wbijał nawet 50 ręcznie. Źle przeczytałeś posta, pewnie nie pamiętasz tych czasów. :D
__________________
Niech Licor spłonie!
Uiop jest nieaktywny  
Stare 30-06-15, 12:00   #16
Noratl
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 144
Domyślnie

Cytat:
Napisał Uiop Zobacz post
Nie o te czasy mi chodzi. Jeszcze wcześniej ziom, Ezzaka nie było, nikt nie wbijał nawet 50 ręcznie. Źle przeczytałeś posta, pewnie nie pamiętasz tych czasów. :D
źle cię zrozumiałem, zrozumiałem że 80 się ręcznie wbijało, pamiętam te czasy jak ktoś wbił 32 mlvl to był kozak, a przed 100 lvlem był już max, tylko że wtedy skile spadały, teraz jak by leciały w dół to żyleta.
Noratl jest nieaktywny  
Stare 30-06-15, 12:28   #17
Rockier
 
Zarejestrowany: Maj 2013
Postów: 0
Domyślnie

@Uiop
Był już wtedy Ezzak :)
/Ezzak
Rockier jest nieaktywny  
Stare 30-06-15, 13:05   #18
Asayer
 
Zarejestrowany: Cze 2014
Postów: 9
Domyślnie

Również nie widzę sensu w aktualnym systemie alchemii. Ponieważ jestem miłośnikiem spożądzania mikstur to właśnie alchemia przyciągnęła mnie do Altaronu. O ile przed resetem, po wzięciu alchemika na pierwszą subprofesję dosyć szybko cieszyłem się wymiernymi korzyściami, tak teraz nie widzę żadnych plusów. Jako 20 poziomowy mag nie mam tyle złota by prowadzić kosztowny trening a robienie zwykłych mikstur jest nieopłacalne. Na niskim poziomie alchemii 80% partii się psuje. Oczywiście mógłbym zainwestować punkty nauki ale po cholerę miałbym je wydawać na alchemię skoro podczas expienia dla maga najważniejszy jest poziom magii. Tym bardziej, że ci, którzy wybrali inną subprofesje cieszą się korzyściami swojego wyboru bez wydawania PN‘ów. Skoro nie tylko mi się taki system nie podoba może warto jednak wprowadzić jakieś poprawki.
Asayer jest nieaktywny  
Stare 30-06-15, 13:23   #19
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

Pamiętajcie, że poziom alchemii wpływa także na tworzenie większych kamieni szlachetnych, przed resetem była szans zrobienia kryształu średniej jakości nawet ze 100 kamieni. W tym momencie nie ma na to najmniejszych szans, nie wiem jak jest z tworzeniem kamieni z 300, podejrzewam, że też niezbyt ciekawie, zaczniemy narzekać na alchemie ponownie gdy maso zacznie się robienie zestawów.
Kr92 jest nieaktywny  
Stare 30-06-15, 18:03   #20
corkarypto
 
Avatar corkarypto
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 177
Domyślnie

Zróbcie cofkę tego skilla dajmy na to do 55 poziom alchemii za każdy cofnięty poziom administracja odda nam PNy. Następny krok to naprawa alchemii i jej przyrost. Wszyscy alchemicy będą mogli w końcu się cieszyć ze swoich robionych mikstur bo teraz ta subprofesja jest bezsensu.
__________________
Kiedy byłem już na dnie ...
... usłyszałem pukanie od spodu.
corkarypto jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:04.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin