Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Exp Stage?
Tak 19 67.86%
Nie 8 28.57%
Coś innego 1 3.57%
Głosujących: 28. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 30-05-19, 20:06   #11
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Starzy gracze wbijający expa na złotówkach nie będą się czuć urażeni?
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 31-05-19, 23:30   #12
Medalikarz
 
Avatar Medalikarz
 
Zarejestrowany: Wrz 2018
Postów: 249
Domyślnie

Cytat:
Napisał Veliothe Zobacz post
Nie lepiej dać exp-runki za sms?
Tak serio to sądzę, że zabawa jest na niskich poziomach właśnie. Najlepiej bawiłem się tutaj odkrywając Altaron na małym lvlu. Ta gra nie ma sensu przy takim rozwoju. Wolałbym exp stage w takim wydaniu :
0-13 1x
14-20 0.9x
21-30 0.8x
31-45 0.7x
46-60 0.6x
61-75 0.5x
,ale żeby było co robić w grze. Nowe miejscówki, expowiska, zadania, eventy.
Potwierdzam, altaron jest najfajniejszy na poczatku, tym dalej tym gorzej....
__________________
"Układ który tu panuje, niedorzeczny i spaczony,
może czasem inspiruje, jednak musi być zgładzony."
Medalikarz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-06-19, 17:46   #13
paaaprikos96
 
Avatar paaaprikos96
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Białystok
Postów: 637
Domyślnie

SMS shop z itemami!!!!!!
__________________
paaaprikos96 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-06-19, 02:06   #14
Figovsky
 
Avatar Figovsky
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 470
Domyślnie

Cytat:
Napisał paaaprikos96 Zobacz post
SMS shop z itemami!!!!!!
Jak najbardziej. Myślę, że tak do złotegu setu, można by wyposażyć sms shopik.
Dla mnie czy dla ciebie zdobycie takiego seta to nie jest problem, ale dla nowego gracza to jest problem.
Jakiś exp boost na godzine czy coś, dla ludzi, którzy mają mniej czasu na grę też byłby spoko.
Bronie to myślę, że dla zwiadowców do kruka, dla wojów do szpona, a dla magów do kosturów i naręcz (no bo jak inaczej)

I jeszcze dobrą opcją byłoby wprowadzenie takiej opcji hazardziku sms shopowego. Np. kupując dany przedmiot są losowane statystyki jakie będzie miał ten przedmiot. Np szpon +1, złota zbroja +1 itd. Powiedzmy, że +10 to byłoby max, ale szansa na +10 by wynosiła z 0.1%? 0.01%? W sumie to nie moja działka. Ale byłaby to bardzo dobra opcja zarówno dla graczy jak i kieszeni Administracji, a co za tym idzie dla Altaronuw.

Taki sms shopik będzie jedyną opcją dla tych, którzy mogą zapomnieć o wydropieniu sobie potrzebnych przedmiotów z bossów. Lepsza jakaś opcja niż żadna. Bo jak wiemy, bossy te należą do gildii rządzącej lub gildii biorącej udział w wojnie. Więc nawet jak jesteś wyjadaczem altaronuw, a nie uczestniczysz w wojnie, to zdobycie choćby złotego seta 1w jest dla ciebie problemem, a co dopiero jakiegoś szpona czy raskolnika xD Jeszcze jak jesteś solowym graczem, a takich jest wielu, to już wgl podwójne combo zdobywasz płytowy set i elo

Sęk w tym, że wszystko to co wymieniłem, będzie do zdobycia w grze i nadal będą takie przedmioty, których sobie nie kupisz, tylko będziesz musiał grać, żeby je zdobyć. No może po za exp boostem.

Natomiast nie ma to większego sensu, jeśli hajs i tak trafi do Bosala. Bo może sms shop utrzyma kilku może nastu, a nawet dziesięciu graczy w grze, to i tak nic w porównaniu z tym, co pieniądze mogłyby zrobić z altaronem.

Np. Słyszałem, że Kasti dostał 500zł za reklame altaronu trwającą może godzine. Troche to dało, nie mówie, że nie, mieliśmy wtedy 250 graczy na starcie.
A jakby tak mieć na to środki, które wpłyną z sms shopa, a nie z kieszeni Selba i dać, powiedzmy, 500zł każdemu streamerowi tibijskiemu, żeby postrimował Altaron? Jakby każdy zaczął streamować altarony na twitchu i yt, to zrobiłoby się kilka k online w momencie na Altaronach. Dam sobie łape uciąć, że tak by było. Oczywiście to nie jest dobry pomysł. Głównie dlatego, że może i by wjechało kilka k graczy, ale po 3 dniach zostałoby ich ze 100. To był tylko przykład co mógłby hajs zrobić.

Żeby utrzymać z 500 graczy to wersja angielska, grudniowy updejt to minimum.

Oczywiście z innych przykładów to:
- hajs na grafiki,
- pracownicy! :D

Nie chce mi się tego wymieniać bo to zbyt oczywiste i szkoda czasu.
Im lepiej sms shop byłby zrobiony, tym więcej byłoby hajsu, a nikt by się nie obraził, gdyby altaron zarabiał i nie wprowadzał do rozgrywki zauważalnego p2w. Byleby się rozwijał.

A hajsik byłby dobry nawet jak ilość graczy byłaby niska. Aktualnie średnia wieku graczy tibijskich to na oko 25-30 lat. Czyli ludzi pracujących i zarabiających. Jeśli tibijczyk jest w stanie zajebac donejta za 5tyś jakiemuś streamerowi, który przez 5 sek był zabawny, to myślicie, że nie włoży drugich tyle, żeby kupić SOBIE smakołyka w grze na którą poświęca SWÓJ czas? :)

Widziałem kiedyś mema, który przedstawiał dwóch graczy z dwóch róznych czasów, z przeszłości i teraźniejszości. Przy pierwszym graczu, z przeszłości widniał napis "JEST! Wkoncu zdobyłem wszystkie przedmioty!'' Zaś przy drugim graczu, z terażniejszości widniał napis: "JEST! Wkońcu kupiłem wszystkie przedmioty"
Osobiście mi się to nie podoba, ale taka jest prawda. Dzisiaj większość graczy woli sobię kupić, że tak to ujme, ułatwienie w grze, niż zapierdalać w niej jak wół, żeby zdobyć jakieś pixele. Dla takich graczy Altaron nie istnieje. Dlatego Altaron nie ma prawa istnieć bez sms shopa w dzisiejszych czasach.


PS: Polecam serial Czarnobyl. Jak na moje dorównuje, a nawet łamie grę o tron. Taka tam niespodzianka hbo za słaby 8 sezon gota :D

Ostatnio edytowane przez Figovsky ; 03-06-19 o 07:38
Figovsky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-06-19, 07:44   #15
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

Tylko zanim dacie kasę tym streamerom zróbcie przechodzenie przez graczy bo ten tysiąc nowych zablokuje się na strefie npvp
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-06-19, 21:34   #16
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Może jednak ograniczmy się do outfitów, jakichś itemków kolekcjonerskich czy potrawek dających fooda na tygodnie czy 48godzin w sms shopie, itemów tego typu a nie robić z tego gierki p2w, wystarczy, że ktoś sprzedaje pacce a tu jeszcze podsunąć mu pod nos free itemy i usunąć grindowanie mobów dla przedmiotów.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-06-19, 21:38   #17
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Ta gra zawsze była, jest i będzie pay2win.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-06-19, 22:35   #18
Figovsky
 
Avatar Figovsky
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 470
Domyślnie

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
Ta gra zawsze była, jest i będzie pay2win.
Ale żeś zajebał ogólnikowe podsumowanie całej gry jaką jest tibia (co się tyczy również wszystkich otsów.
No w tej grze, musi być p2w inaczej będzie ona stała w miejscu jak Altaron. Ale myślę, że idzie zrobić tak niezauważalne p2w, że nie będzie to nikomu przeszkadzać. Takie odwrócenie tego co jest aktualnie w tibijce - w tibii za hajs możesz mieć wszystko.

Cytat:
Napisał Rahilux Zobacz post
Może jednak ograniczmy się do outfitów, jakichś itemków kolekcjonerskich czy potrawek dających fooda na tygodnie czy 48godzin w sms shopie, itemów tego typu a nie robić z tego gierki p2w, wystarczy, że ktoś sprzedaje pacce a tu jeszcze podsunąć mu pod nos free itemy i usunąć grindowanie mobów dla przedmiotów.
Nie zrozumiałeś czegoś. Free itemy w sms shopie? Jeśli dla ciebie free jest czymś za co płacisz, to może czas usunąć konto na tym forum? xd

A co do grindu mobów dla itemów. Co? To ja myślałem, że moby się bije dla expa i profitu (czyli loota, którego ojebiesz do urbana, a nie założysz na siebie). Jedyne co grindujesz dla itemów to bossy, które należą do mnie i gildii w której jestem, więc jak choćby się dowiem, że kurwa miałeś taką myśl wczoraj w szkółce na pszyrce, żeby popatrzeć się na mojego bosika w altaronach, to wyłapujesz hunta i masz pograne. Myślę, że wystarczająco zoobrazowałem Ci jak to działa, kiedy MY gramy. Również Exorit.

Zaś grind bossów się nie skończy, bo tak jak napisałem, sety będą do złotego, a po złotym jest o wiele lepszych setów niż przed nim. Najlepsze bronie również będą do zdobycia tylko z bossów.
Oczywiście, może być tylko do smoczego setu, albo tylko do sztyletu. To nie moja broszka, decydować o takich rzeczach. Ja tylko piszę, że taki sms shop by niesamowicie pomógł sytuacji w Altaronach i im lepiej będzie on skonstruowany, tym więcej hajsu będzie miała Administracja na rozwój Altaronuw, czyli kurwa EWOLUCJA ja pierdole WÓDA ZIEMIA WODA HALUCYNACJA HEMOGLOBINA DWUTLENEK WĘGLA TAKA SYTUACJA

@edit

A to co napisałeś odnośnie jakichś itemów kolekcjonerskich, owszem też może być. Tylko problem w tym, że z tego nie wpłynie dużo hajsu, rzekłbym, że na tyle mało, że nic by to nie zmieniło

Ostatnio edytowane przez Figovsky ; 03-06-19 o 22:42
Figovsky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-06-19, 23:20   #19
mexiunio
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 610
Domyślnie

Cytat:
Napisał Figovsky Zobacz post
A co do grindu mobów dla itemów. Co? To ja myślałem, że moby się bije dla expa i profitu (czyli loota, którego ojebiesz do urbana, a nie założysz na siebie). Jedyne co grindujesz dla itemów to bossy, które należą do mnie i gildii w której jestem, więc jak choćby się dowiem, że kurwa miałeś taką myśl wczoraj w szkółce na pszyrce, żeby popatrzeć się na mojego bosika w altaronach, to wyłapujesz hunta i masz pograne. Myślę, że wystarczająco zoobrazowałem Ci jak to działa, kiedy MY gramy. Również Exorit.



XDDDDDDDDDDDD kogoś ładnie poniosły wodze fantazji
__________________
To do list:
x 200 lvl na abitańcach
x 400 lvl na legionistach
mexiunio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-06-19, 10:01   #20
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Trainery za złotówki!
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:06.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin