Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 02-08-13, 00:17   #1
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Arrow Attax proponuje - nowe bronie dla zwiadowcy.

Kostucha



Historia : Kostucha jest to kusza, wykonana z kości. W gildii Nekromantów, pewna osoba ma wyjątkowe zdolności wykonywania przedmiotów z kości. Jak się okazało może wykonać kuszę. Za przyniesienie 400 twardych kości, 100 białych materiałów, 100 czaszek, 50 czarnych czaszek i 500 piszczeli. + Robocizna zrobi dla nas piękną kostuchę. Oczywiście bełty również sprawnie owa osoba, może dla nas wykonać

Statystyki Kostuchy : zasięg 5, + 5% celność, 1-2 do umiejętności dystansowej.
Bełty : czaszkowe bełty - na 50 poziom, piszczelowe bełty - 85 poziom, twarde bełty - 120 poziom.


Gwoździarka



Historia : jest to stalowa kusza z lekkiego stopu surowej,hartowanej stali oraz rud żelaza. Wykonuje się ja po ukończeniu zadania Mechaniczna Rezydencja. Do jej wytworzenia potrzeba - 250 surowej stali , 500 hartowanej i 1000 rud żelaza. Również i bełty można wykonać z tego samego stopu. Tutaj są 2 rodzaje, stalowe bełty - 140 poziom oraz hartowane bełty - 175 poziom.

Statystyki : Goździarka sama w sobie ma zasięg (4), celność + 8% oraz dodaje 4 do dystansu.
Bełty : Tutaj są 2 rodzaje, stalowe bełty - 140 poziom oraz hartowane bełty - 175 poziom.



Przepraszam, za użycie grafik Tibijskich. Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ! :)

Ostatnio edytowane przez Attax ; 02-08-13 o 00:32
Attax jest nieaktywny  
Stare 02-08-13, 01:20   #2
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

Pomysł dobry, ale nie potrzebny bo i tak sie nie przyjmie
cewix jest nieaktywny  
Stare 02-08-13, 01:21   #3
neccoz
 
Avatar neccoz
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Katowice
Postów: 177
Domyślnie

Bełty by się normalnie kupowało, czy dawało jeszcze jakieś itemy? :x

@up
Nerka Ci się nie przyjmie.
Propozycja jest dobra. W końcu ktoś pomyślał i zamiast próbować proponować %dmg to proponuje + do dysta.
neccoz jest nieaktywny  
Stare 02-08-13, 05:46   #4
sebastianix
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 191
Domyślnie

Wiesz, wszysko co proponujesz chcesz na siłe robić z xxx ilości jakichś itemów, czemu coś nie mogłoby po prostu lecieć z potworow, jak wszystkie najlepsze bronie. Jeżeli chodzi o bronie dystansowe, administracja najwyraźniej ich nie chce robić. Najpierw ich przekonaj żeby w ogóle takie bronie powstaly. Wymyślec kusze i łuki to żaden problem naprawdę.
Co fakt...to zwiadowca jest jednak poszkodowny jeżeli chodzi o rozmaitość broni.
__________________
Sprawdź ten flow, mam w sobie go na 100%
Skąd? Skąd się wziął, to nieokiełznane moce
sebastianix jest nieaktywny  
Stare 02-08-13, 08:00   #5
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Attax, zrozum, że palek po 150 lvl i tak jest za dobry więc nie wymyślaj nic na większy lvl. Zajmij się albo wymyślaniem czegoś na 75-125 poziom albo po prostu zostaw.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny  
Stare 02-08-13, 08:21   #6
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Cytat:
Napisał CySiO Zobacz post
Attax, zrozum, że palek po 150 lvl i tak jest za dobry więc nie wymyślaj nic na większy lvl. Zajmij się albo wymyślaniem czegoś na 75-125 poziom albo po prostu zostaw.
Przecież napisałem od 50 poziomu do 175. Skoro zwiad jest za dobry, to jaki jest Rycerz ele/duch ?

Ktoś się tam pytał co z bełtami, to na bełty trzeba zbierać składniki.

Cytat:
Napisał sebastianix Zobacz post
Wiesz, wszysko co proponujesz chcesz na siłe robić z xxx ilości jakichś itemów, czemu coś nie mogłoby po prostu lecieć z potworow, jak wszystkie najlepsze bronie. Jeżeli chodzi o bronie dystansowe, administracja najwyraźniej ich nie chce robić. Najpierw ich przekonaj żeby w ogóle takie bronie powstaly. Wymyślec kusze i łuki to żaden problem naprawdę.
Co fakt...to zwiadowca jest jednak poszkodowny jeżeli chodzi o rozmaitość broni.
Nie to nie jest na siłe to jest przemyślone, w średniowieczu były takie przedmioty rzadkie, gdzie szło kupić za taką np kusze wykonaną z kości parę wsi. Czaszki i kości są wszędzie - ustawić realny przelicznik + symboliczną dopłate np 150 md za 100 + jakieś czaszki czy cos. Gwoździarka jest bardzo droga, ale jest na wyzszy lvl. A hartowane bełty na 175 lvl, cieżko teraz o hartowaną stal nieprawdaż?

Na moje może i z potworów dropić, będzie 1 na serwer bo np dodadzą ją do gargantuana i po co belty od 50 skoro jakis 200 zwiad ją będzie miał. A ktoś zrobił Mechaniczną Rezydencje gdzie jest to najlepsza kuznia w grze a można robić tylko plecaki, gdzie nawet ten NPC(zapomniałem imienia) mówi nam, że kiedyś bedzie możliwa broń palna.

No to jak żaden problem wymyśleć to czemu, nie ma tu więcej takich propozycji i tylko ja teraz po łatce trąbie o nowe bronie/amo dla zwiada a reszta, graczy - fajnie ale nie bo sie nie przyjmnie. No nie bedziemy grali do końca świata z 1 kuszą i łukiem. A dla ryca może jeszcze niech nowe bronie dodadza.


Cytat:
Napisał cewix Zobacz post
Pomysł dobry, ale nie potrzebny bo i tak sie nie przyjmie
Może się przyjąć, bo jest to wykonalne.

Ostatnio edytowane przez Attax ; 02-08-13 o 08:42
Attax jest nieaktywny  
Stare 02-08-13, 08:47   #7
Gargulec21
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Skąd: Koszalin
Postów: 1
Domyślnie

Attax wybacz, ale zaraz coś ze mnie wystrzeli... Kusze z kości? Naprawdę? -.-".
Nie masz w takim razie pojęcia jak działa kusza.
1. Kości nie są giętkie to raz.
2.Kości nie są wytrzymałe.

Kusze - te gorsze robiło się z odpowiednik gatunków drewna wcześnie odpowiednio spreparowanych. Odpowiednio giętkich a aby uzyskać taki efekt, trzeba było je moczyć (drewno), suszyć,moczyć,suszyć uważać na sęki (słabe punkty w konstrukcji)
Te lepsze - były z elementów drewnianych i stalowych a stal także odpowiednio spreparowana być musiała, bo taka łot zwykła blaszka się nie nadawała. Ew mogły być zdobione szlachetnymi kamieniami.

Kości zaraz by się połamały i pokruszyły. Za dużo kolego fantastyki czytamy a za mało (prawdopodobnie w ogóle) podań na temat średniowiecza, traktatów i kronik.

Pomysł sam w sobie nie wiem, czy dobry bo nie miałem nigdy tutaj tak wysokiego lvl, ale twoja wypowiedź na temat kościanych kusz w średniowieczu zakuła mnie w oczy i mój zmysł wiedzy.
Gargulec21 jest nieaktywny  
Stare 02-08-13, 08:50   #8
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gargulec21 Zobacz post
Attax wybacz, ale zaraz coś ze mnie wystrzeli... Kusze z kości? Naprawdę? -.-".
Nie masz w takim razie pojęcia jak działa kusza.
1. Kości nie są giętkie to raz.
2.Kości nie są wytrzymałe.

Kusze - te gorsze robiło się z odpowiednik gatunków drewna wcześnie odpowiednio spreparowanych. Odpowiednio giętkich a aby uzyskać taki efekt, trzeba było je moczyć (drewno), suszyć,moczyć,suszyć uważać na sęki (słabe punkty w konstrukcji)
Te lepsze - były z elementów drewnianych i stalowych a stal także odpowiednio spreparowana być musiała, bo taka łot zwykła blaszka się nie nadawała. Ew mogły być zdobione szlachetnymi kamieniami.

Kości zaraz by się połamały i pokruszyły. Za dużo kolego fantastyki czytamy a za mało (prawdopodobnie w ogóle) podań na temat średniowiecza, traktatów i kronik.

Pomysł sam w sobie nie wiem, czy dobry bo nie miałem nigdy tutaj tak wysokiego lvl, ale twoja wypowiedź na temat kościanych kusz w średniowieczu zakuła mnie w oczy i mój zmysł wiedzy.
Nie będę teraz tutaj się wywodził na temat kusz z kości w średniowieczu. Dam Ci przykład : były noże z kości - nie ostrze kościane tylko rękojeść.

http://alejka.pl/dawna-historyczna-k...iowieczna.html

masz tu panie profesorze replikę hiszpańskiej kuszy średniowiecznej.
Attax jest nieaktywny  
Stare 02-08-13, 09:06   #9
frodo1
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gargulec21 Zobacz post
Attax wybacz, ale zaraz coś ze mnie wystrzeli... Kusze z kości? Naprawdę? -.-".
Nie masz w takim razie pojęcia jak działa kusza.
1. Kości nie są giętkie to raz.
2.Kości nie są wytrzymałe.

Kusze - te gorsze robiło się z odpowiednik gatunków drewna wcześnie odpowiednio spreparowanych. Odpowiednio giętkich a aby uzyskać taki efekt, trzeba było je moczyć (drewno), suszyć,moczyć,suszyć uważać na sęki (słabe punkty w konstrukcji)
Te lepsze - były z elementów drewnianych i stalowych a stal także odpowiednio spreparowana być musiała, bo taka łot zwykła blaszka się nie nadawała. Ew mogły być zdobione szlachetnymi kamieniami.

Kości zaraz by się połamały i pokruszyły. Za dużo kolego fantastyki czytamy a za mało (prawdopodobnie w ogóle) podań na temat średniowiecza, traktatów i kronik.

Pomysł sam w sobie nie wiem, czy dobry bo nie miałem nigdy tutaj tak wysokiego lvl, ale twoja wypowiedź na temat kościanych kusz w średniowieczu zakuła mnie w oczy i mój zmysł wiedzy.

cały czas każdy próbuje porównywać altaron do świata rzeczywistego, a ja sie pytam po co? to że w realu nie było takich kusz to nie znaczy że tutaj ich być nie może, przecież to jest tylko gra którą sami sobie próbujemy urozmaicić poprzez proponowanie różnych nowych rzeczy ponieważ administracja nie zawsze ma czas aby wszystko samemu wymyślić
frodo1 jest nieaktywny  
Stare 02-08-13, 09:12   #10
Gargulec21
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Skąd: Koszalin
Postów: 1
Domyślnie

Attax nie nie jestem profesorem. Jestem członkiem bractwa rycerskiego jakich w Polsce wiele.

,,WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRZE.

WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODZIWU I ZAZDROŚCI MINY TWOICH ZNAJOMYCH."
REPLIKA - możesz ją sobie na ścianie powiesić to raz. Noże? A i owszem. Rękojeść nie musi być giętka łuczywo i łożysko kuszy ? A i owszem inaczej nie wytrzyma wielu kilogramów naciągu.
Znajdź mi traktat , źródło historyczne które traktuje o kuszy z kości o.0. I nie, nie że ma jakiś tam zupełnie zbędny element z tego materiału, ale kuszę z kości jak to się wyraziłeś w tamtym poście. Czy jeżeli do lodów czekoladowych dodam malinkę na spód to są lody z malin? Czy z czekolady z małym dodatkiem maliny?

Frodo nieee sam pomysł jest fajny w końcu altaron to świat fantasy. Ale Attax wyraził się o średniowieczu.
Gargulec21 jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:57.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin