Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 06-11-17, 02:30   #1
mialemcos
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 7
Domyślnie Elementalista Alchemik

Witam,

jestem jedynym takim debilem co gra magiem ele alchemikiem. :D wiem..

Ale jak zaczynałem grę byłem przekonany, że jest stara tabelka. 135% z obszarowych.

A teraz, nie mam nutek, nie mam parala, nie mam niewidki, nie moge bić z sd.

Mam tylko możliwość stakowania sobie run sam, bo mam kostkę.
Mam też bonus do mikstur.
Więcej pomysłow nie mam. Do pvp nie nadaje sie ta postać.

Ale gdyby miała jakiś wiekszy bonus do obszarowych. 120%? 125%?
Teraz jest różnica 4% względem nekro ele..tylko.

Coś jest nei tak, jakby ta kombinacja była zbędna. Na starej tabelce gdzie było 135% to jeszcze jakoś to by może było. Ale teraz jest na prawde lipa.

Z punktowych ele alch bije to samo co nekro ele, których jest masa.

Wydaje mi się, że ele alch nie wyróżnia się niczym.

Skoro , nekro ele, nekro alch, jest dobry do exp i pvp a ele alch tylko exp. To moze dodać troche bonusu do obrażeń.

Byłbym wdzięczny jakbyście przemyśleli kombinację elementalista alchemik. Bo i wtedy jakby te obszarowe miały jakiś wyróżniający się bonus to i rycerz bylby fajna opcją, choć ryzykowną bo nie ma leczenia dobrego. Ale coś za coś. Dużo z odes rago by bił ale może paść bo nie ma hape tawis, musialby robić sam mikstury wyzdrowienai albo kupić uhy.

2. Byłem też na respie smoków na północ od neo i można by dodać tam troche więcej smoków. Więcej chodzenia jak zabijania. Nikt chyba tam nie expi.
mialemcos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-11-17, 09:40   #2
witos9911
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 78
Domyślnie

Zgadzam się. Zwiększcie mu obrażenia obszarowe.

Po co być ele/alch czy duch/alch skoro to praktycznie nic nie daje???

Jeśli chcemy robić alchemie wystarczy zrobić drugą postać wbić 20poziom i zrobić alchemika. Te połączone subprofy powinny też mieć jakiś ciekawy bonusik.
witos9911 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-11-17, 10:37   #3
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał witos9911 Zobacz post
Zgadzam się. Zwiększcie mu obrażenia obszarowe.

Po co być ele/alch czy duch/alch skoro to praktycznie nic nie daje???

Jeśli chcemy robić alchemie wystarczy zrobić drugą postać wbić 20poziom i zrobić alchemika. Te połączone subprofy powinny też mieć jakiś ciekawy bonusik.
Alchemik na 20 poziomie nic nie daje, są blokady na alchemię. Zastanawia mnie co stoi za argumentem tworzenia duchów-alchów, którzy ostatnio się pojawili i zdobyli rynek.



@Temat
1. Nekro-ele ma 6% różnicy do ele-alchem. To jednak całkiem sporo, zwłaszcza, że większość magów ostatnio poluje przy pomocy obszarówek typu GFB (poprawcie mnie jeśli się mylę).

2. Ele-alch ma także całkiem przyzwoity dmg punktowy (4% mniejszy niż nekro-alch, 1% mniejszy niż nekro-ele.

3. Nie sądzę, by zmiana do 120% dmg obszarowego to był dobry pomysł. Obecnie robi się tym najwięcej exp, to by była zbyt duża przewaga. Może podwyższyć kombinacji alch-ele umiejętność wykorzystywania mikstur o kolejne 5% bazowo?
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-11-17, 10:45   #4
mialemcos
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 7
uśmiech

Duch alchemik może expić na 3 respach, które są opłacalne jeśli chodzi o rycka. Jezeli jest 1h to potem w team jako bloker i tak zyskuje exp także jest przydatny. Duch ele mag? Tego chyba nie ma.

Po co wbijać ten 20 poziom alch? Ja mam mieć tu 3 postacie żeby grać jakoś? Mam główną,która jako alchemik daje samowystarczalność, bo sam robie runy żywiołów i sam moge robić mikstury. Ale bije jak reszta nekro ele z tym , że ele alch NIE MA NIEWIDKI< NUTEK< PARALI<NIE MOZE SD dlatego chociaż obszarowe żeby biły kozacko jakoś może.

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
2. Ele-alch ma także całkiem przyzwoity dmg punktowy (4% mniejszy niż nekro-alch, 1% mniejszy niż nekro-ele.

3. Nie sądzę, by zmiana do 120% dmg obszarowego to był dobry pomysł. Obecnie robi się tym najwięcej exp, to by była zbyt duża przewaga. Może podwyższyć kombinacji alch-ele umiejętność wykorzystywania mikstur o kolejne 5% bazowo?
2. No właśnie w tym problem. Nie dość, że nie ma niewidki parala sd i nutek to sam mowisz ze mniejszy ma dmg punktowy. Nie nadaje sie do pvp to moze niech ma ten bonus przy expieniu chociaż. To mam na mysli. Chcesz expić? Ele alchemik, chcesz sie bic, nekro kombinacja. A tak to dupa nie mag z tej postaci, EXPI TAK SAMO JAK INNE PRAWIE, te 4% to jest coś w stylu ja jebne 1000 z pocisku ognia a te 4% to 1040. Różnica ogromna prawda?

3. Zbyt duza przewaga wedlug Ciebie na expie? A jak mi wleci mag nekro ele z nutek ktorych nie mam to wedlug Ciebie dobre? Bo ja czym go jebne? Nawet sd nie mam .

Dlatego chcialbym zeby moze te expienie ele alch bylo o wiele lepsze latwiejsze skoro nie moze uzywac tylu rzeczy co nekro ele .
mialemcos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-11-17, 11:30   #5
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Nie mówię, że to dobra kombinacja - moim zdaniem to najgorsza kombinacja na świecie pvp, ale na non pvp bardzo są sobie chwaliłem.

Jest to najgorsza kombinacja dla maga od zawsze, ponieważ traci się użyteczne czary. Moim zdaniem jeżeli to zmieniać, to poprawiając istniejące czary, a nie podwyższając dmg.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-11-17, 12:37   #6
mialemcos
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 7
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
poprawiając istniejące czary, a nie podwyższając dmg.
Masło maślane, zobaczymy, napisałem to w nocy. Wypowie się klika osób, burza myśli, może coś wyjdzie.

Ale skoro w pvp nie jest kozak moim zdaniem powinien być kozak na expie, nie mowię , że ma robić 2kk expa ale jak ktoś robi 250k/h to taki ele alch z gfb jakby mocniej bił o kilka procent to by zrobił na przykład 400k/h.

Lub jak mówisz jakieś czary które nie jak oflando trzeba biegać jakieś układy dziwne, tylko może z lodu, że zamraża na 3 sekundy przeciwnika. Lub możliwość rzucenia pocisku podwójnego kosztem czegoś tam. Albo coś w stylu energi, że biegnąc postać co drugą kratkę staje na chwile w sumie przez 9 kratek. Tak na szybko takie pomysły wchodzą mi do głowy.

Albo jakieś nuty ale ogniste albo te chmurki co gfb energii. Nekro ok z mroku ale elementalista też JEST MAGIEM!
mialemcos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-11-17, 12:51   #7
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

1. No nie masło maślane, tylko zupełnie inna sprawa...

2. W pvp też sobie radzi w zadawaniu dmg, więc to niespecjalnie uzasadnia przewagę rzędu kurna 40% prędkości zdobywania doświadczenia. Masz może jakieś dane na temat tego ile więcej expa robisz swoim ele alchemem z gfb, w porównaniu do innego maga na tym samym respie?

3. Jeśli masz jakieś propozycje dot. czaru, to zaproponuj konkret. Propozycje typu: "może jakieś coś co paff i puff ale nie jak piff, tylko 3 razy paff przez 9 kratek chyba że środa" nie są zbyt czytelne i cieżko z nich coś zrobić.

Nuty mają masakryczny dmg, to bardzo duża zaleta nekro. Czary oparte na żywiołach, z 2x mniejszym dmg, byłyby może akceptowalne.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-11-17, 13:14   #8
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Cytat:
Napisał mialemcos Zobacz post
Witam,

jestem jedynym takim debilem co gra magiem ele alchemikiem. :D wiem..
10 lvli temu byłeś zadowolony, że bijesz lepiej z obszarówek, jesteś samowystarczalny, a pvp Cię nie interesuje, dlatego wybrałeś taką postać.
__________________
Niech Licor spłonie!
Uiop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-11-17, 13:32   #9
mialemcos
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 7
Domyślnie

Uiop to nie tak, ja sie na 50 jakos dowiedziałem że tabelka jest wogole inna -.- a bije przecież tyle samo z obszarówek co inni przecież. te 6% to jest nic!
mialemcos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-11-17, 13:37   #10
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Też bym lekko zboostował ele alchemika, ale nie mam sensownego pomysłu, a robienie z niego odpowiednika nekro nie jest dobrym pomysłem.

Masz racje, że temat wymaga przedyskutowania.
__________________
Niech Licor spłonie!
Uiop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:10.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin