Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Aktualności

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 23-09-13, 22:18  
Dzisiejsza łatka
Majkul Majkul jest nieaktywny 23-09-13, 22:18

Drodzy Gracze!

Przeanalizowaliśmy wasze uwagi i sugestie, dziękujemy wam za cenny głos w ankietach. Opinie nie są wyrzucane do kosza, większość z was była zdania że rozgrywkę należy utrudnić. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić pierwsze zmiany które mają na celu spełnienie waszych oczekiwań. Co przygotowaliśmy dla Was?

1) Wszystkie potwory mają teraz 70% właściwej wartości doświadczenia. Jako rekompensatę za to zamierzamy wprowadzać co jakiś czas mniejsze aktualizacje, które będą dodawać zadania pozwalające zdobyć trochę doświadczenia.

2) Co do potworów, szansa i tylko szansa, na zdobycie przedmiotu z potwora będzie wynosić 0,7 aktualnej wartości. Poza tym, jeśli walczycie w drużynie, to za każdego członka ta wartość się podniesie o 0,05. Tym też, w 6 graczy będziecie mieli taką szansę na zdobycie przedmiotu, jak do tej pory w pojedynkę. Nie będzie można przekroczyć wartości 1, pamiętajcie.
Ad. 2) Może to mętnie brzmieć dla niektórych, dltego też dam przykład. Powiedzmy, ze zbroja jest możliwa do zdobycia z potwora z szansą 70%. To jest nasze obecne 1. Jeśli gracz jest sam, wartość 1 spadnie do 0,7. Tym też szansa na zdobycie przedmiotu to 70%*0,7 = 49%. Jeśli w drużynie jest jedna osoba, to będzie to 70%*0,75 = 52,5%, aż do obecnej wartości 70%.

3) Straty po śmierci zostały naprawione i zmienione, oto aktualne wartości*:
Z błogosławieństwem:
1) Od gracza na świecie PvP = 4%,
2) Od potwora na świecie PvP = 3%,
3) Od potwora na świecie nPvp = 3%.

Bez błogosławieństwa =
1) Od gracza na świecie PvP = 6%,
2) Od potwora na świecie PvP = 5%,
3) Od potwora na świecie nPvp = 5%.

*Wartości te mogą się wahać o około 0,2%!
Jednocześnie naprawiliśmy błąd, przez który błogosławieństwo życia chroniło przed stratami ekwipunku.

4) Zmiany cen błogosławieństw. 10 talarów za każde, łącznie 20 talarów. Dodatkowo doszła nowa rzecz. Każde kolejne kupno błogosławieństwa zwiększy jego cenę o 1 talar. Po tygodniu od pierwszego kupna cena wróci do wartości 20 talarów.
Ad. 4) W poniedziałek, 23 kupiłem błogosławieństwa, zapłaciłem 20 talarów. Poległem, kolejne błogosławieństwa będą mnie kosztować już 22 talary. Kolejne 24 talary i tak dalej, aż do kolejnego poniedziałku. Wtedy znowu zapłacę 20 talarów, a cała sytuacja ze wzrostem pieniędzy się powtórzy

5) Jeszcze jedna mała funkcjonalność, mianowicie raportowanie błędów. Teraz CTRL+R wyśle wiadomość na zamknięte forum, dzięki czemu ani Wy, ani my nie musimy siedzieć w grze, by dostać wiadomość.

Zachęcamy również do dalszego czynnego udziału w ankietach, oraz zgłaszania propozycji na forum. Nawet jeżeli nie zawsze odpowiadamy, to każdą czytamy i bierzemy pod uwagę. To tylko początek zmian jakie czekają Altaron. Od tej pory takich mniejszych łatek możecie spodziewać się częściej. Prace nad większą aktualizacją i nowymi terenami wciąż trwają i niedługo pojawią się pierwsze zapowiedzi.

Co więcej, nie są to jeszcze ostateczne zmiany. Do jutra powinniśmy poprawić znacznie sytuację graczy z najniższym poziomem, by początek przygody w Altaronie był dla nich prostszy i ciekawszy.

Życzymy powodzenia w grze.
Ekipa Altaron.pl

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 24-09-13 o 16:07.

Majkul
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 745
Odwiedzin: 47810
Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 10:58   #51
jaskolaa
 
Zarejestrowany: Cze 2013
Postów: 47
Domyślnie

Wbiłem właśnie do gry po "łatce".Wczoraj o 23:00 zaniosłem do nowo nabytego domku około 4 k capa składników i z 1,5 k capa esencji.Niespodzianka bo nie ma nic z tego.I nie , nie zaniosłem tego po 23:30.Miły początek "nowej ery altaronu".
__________________
12:52 Dreazillo [19]: EEE gdzie som krasnoludy bo poszłem w dul od bramy pulnocnej i nie ma
jaskolaa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 11:24   #52
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

Broken masz je w szafie na samej górze szukać trzeba było :D

wszystko może trochę spoko ale exp dupny
600k/h na luzie przed łatką na hydrach
teraz 450k/h ledwo co (biegałem jak debil)
Arkon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 11:33   #53
Kubush
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 19
Domyślnie Seriously ?

Zaznaczę na początku że w grze nie mam dużego lvl na main charze i nie mam milionów talarów. Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ zarówno w ankiecie jak i w wypowiedziach pod ankietą w otwartym temacie na forum ( z którego de facto NIE KORZYSTAJĄ NOWI GRACZE !!! ) wypowiedziały się osoby, które mają wysokie levele i spory zapas tutejszych talarów w banku. Piszę to ponieważ to ma znaczenie dwojakie po pierwsze takie osoby mają już lvl i talary więc nie muszą expić tylko czerpać profity z gry czy też RPG jak wolicie. Po drugie nawet jak obniżycie zdobywanie doświadczenia stary gracz i tak bedzie grał bo nie gra za bardzo dla levelowania tylko dla PvP lub po prostu bo ma sentyment. Podsumowując wg moich obserwacji i znajomości gry i ludzi, którzy w nią grają ankieta nie była obiektywna (głos zabrali starzy gracze, którzy i tak będą tu grali i tak -.-) zmiany nie są ukłonem w stronę nowych graczy (w wypowiedziach pod ankietą ludzie zarzekali się żeby wprowadzić zmiany w DMG potworów większych strat itp ale nie kosztem zmniejszenia expa) więc nasuwa się pytanie skąd ten pomysł. Dodam też że zagłosowało aż 64 osoby !!! Ankieta z tego co się uczyłem na studiach powinna być obiektywna a jak może być obiektywna jeśli próbką są ludzie którzy znają tę grę od podszewki i są starymi wyjadaczami???...pozostawię to bez komentarza bo nie jeden metodyk bo się pochlastał.Jeśli chcieliście tą łatką polepszyć Ekonomię i utrudnić grę to jak najbardziej wam się to udało :) Ale czy ta łatka jest na pewno przysłowiowym "jackpot-em" ??? .

Wg mojej skromnej opinii łatka nie wniosła nic dla przyszłości Altaronu. Zmieniła tylko teraźniejszość.

Ps. Jak zaczynałem grę to namówiłem kolegów do gry i sporo osób grało w tę grę (pewnie jak każdy) i zazwyczaj pocztą pantoflową roznoszą się takie wieści, a po tej łatce nie będą one dobre bo zazwyczaj nowa osoba pyta się o początek gry (czyli exp loot i lvl-e). Jak taki nowy gracz usłyszy słuchaj są typy z lvl-em xxx i mają xxx talarów i xxx ekwipunku wylootowanego a i jeszcze masz mniejszy exp :D.

Do administracji :

- opinie "starych" nie zawsze są trafne...

Ja nie daje odpowiedzi, ja stawiam pytania.
Kubush jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 11:35   #54
sadysta
 
Avatar sadysta
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Bielsko-Biała
Postów: 185
Domyślnie

Naprawione blessy - ok

Poprawiony loot - ok

ale kurwa -30% expa? po 3 latach projektu, popierdoliło Was?
Stwórzcie alternatywny serwer "Hardcore RPG" PvP na tych zasadach(chetnie bym na takim zagrał), a nie wpierdalacie to w serwer który stoi już 3 lata.. :)
__________________
Sucess is my only motherfucking option, failure's not.
sadysta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 11:45   #55
Ellegon
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Nigdzie
Postów: 40
Domyślnie

Ankieta była i baaaaaaardzo duża część osób chciała utrudnienia więc zrobili. Więc przestać płakać i pogodzić się z tym ;).
Ellegon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 11:45   #56
Wicher
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 242
Domyślnie

Wszystko ładnie, pieknie idealnie pasuje do servera non-pvp, jeszcze lepiej poasowaloby do nowego swiata, jednak na pvp to ogromny cios w nowych gracz a takze w nas (obecnie przegrywajacych wojne). Szczerze to nie wyobrazam sobie dalszego jej przebiegu. Nasi przeciwnicy w wiekszosci to 200 lvle, niemozliwoscia bedzie teraz ich doscigniecie. Maja tysiace talarow, wiec beda mogli bez problemu pozwalac sobie na blessy itp. itd. Nie wspominajac juz o tym jak ja teraz zarobie na ta wojne. Zwiadkiem do 150 lvla zarabia sie doslownie grosze. Teraz tak koszt blessa na zycie to 10 talarow + plecak na wojne ktory warty jest kolo 9 talarow = 19 talarow. Przed updatem na godzine(1,5h jesli chodzi o obkupienie dojscie na respa, odlozenie loota etc) na smokach na przeszlosci zarabialem 2-5 talarów * 0,7 = bede zarabiac teraz 1,4-3,5 talara (Usrednijmy to wartosc do 2,5 talara/1,5h). Proste wyliczenie zeby zarobic na deske na wojnie bede musial expic 19:2,5=7,6 7,6 * 1,5 = 11,4h grania. LOL. Oczywiscie idzie czasami zarobic wiecej, z tym sie nie bede kłócil, podalem tylko srednia wartosc zarobku na respie ktory jest dosc dobry na moj lvl (128 zwiad nekro). Nie wiem jak wy, ale ja w tym nie widze najmniejszego sensu. Nie na obecny stan servera PvP.
Wicher jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 11:47   #57
Uwolniona Mysl
 
Avatar Uwolniona Mysl
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Skąd: Askarska Pustynia
Postów: 435
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kr92 Zobacz post
W sumie narzekacie, a starzy gracze chyba zapomnieli, nowi mogą nie wiedzieć, ale jak zacznałem grę nie było łatwo ani o talary ani o exp 100+ rycem mając 200k w banku expiłem na oficerach wyciągając 80-90k/h, jak było do tej pory? rekiny 700k/h + mega profit? proszę Was, przestańcie... Magiem 100~ żeby kiedyś zarobić śmigało się na fanatyki wyciągając 200k/h , a i profit był ledwo co.
Pamiętam, czasy starej dobrej wojny, kiedy na elfy były kolejki na vc, ludzie ustawiali komenty, że wbijają za kilka godzin po tym i tym i tamtym, teraz ten resp stał nieużywany.
Wspominałem to kiedyś, że było do wyboru, albo idziesz na expa i robisz 700k na wrl, albo idziesz na zarobek i męczysz elfy z expem 90k/h. I tak się latało z jednego respa na drugi, blessów nie miał nikt, na akcji wynosiło się po kilka plecaków (miałem blisko zawsze swój balkonik :D) i to była dobra wojna.

Dobrej wojny już tutaj nie będzie nigdy, i nie mówię tutaj, o tym że przegrywamy czy coś, bo dobrej wojny to tutaj już nie ma od dobrego roku.

Kiedyś nikt nie patrzał czy to jest 70 palek, czy to jest 190 palek, po prostu się go lało, i każdy miał rsa, przez parę miesięcy nieprzerywanie miało się rsa...

Ale tamte czasy już nie wrócą, ale tak to jest już ze wszystkim, oglądałem Pitbulla, pierwszy sezon zniszczył mi mózgoczaszkę, kolejne były słabsze, tak samo z Dexterem, pierwszy sezon miazga, każdy kolejny gorszy od poprzedniego. Nie mówiąc już o tibii czy innych grach
Uwolniona Mysl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 11:48   #58
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ellegon Zobacz post
Ankieta była i baaaaaaardzo duża część osób chciała utrudnienia więc zrobili. Więc przestać płakać i pogodzić się z tym ;).
Zdecydowania większość chciała utrudnień typu "Więcej hp i dmg u mobów" A nie takiego zmniejszenia expa. Jeszcze jakby WSZYSTKIM odjąć te 30% expa to ok, a nie nóż w plecy dla nowych graczy...
cewix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 11:52   #59
bebos84
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Postów: 4
Domyślnie

Ja myślę, że to nie miało tak wyglądać. Owszem exp mógłby być zmniejszony ale na wyższym lvlu, jest problem braku graczy a obnizenie expa i lota ich nie zachęci, powinno być od lvla. Reszta ok
bebos84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 12:00   #60
Inhilist
 
Avatar Inhilist
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Skąd: Białystok
Postów: 37
Domyślnie

Cytat:
Napisał sebastianix Zobacz post
2. Straty na non pvp od potwora powinny wynosić z 8%... tam i tak nie ma na czym padać.
Jak Ty to sobie wyobrażasz, padając na 150 lvlu traciłbyś 4,5kk expa, odrobienie przy nowym exp rate zajęło by 6-7 godzin. W altaronie od jakiegoś czasu panują dziwne anomalie i łatwo paść przez niemożność leczenia lub kicki.


Cytat:
Napisał Kr92 Zobacz post
Uważacie za sprawiedliwe obniżenie ogólnego expa o 30%, chciałbym przypomieć, że to głownie chaos ma w zanadrzu nowo wyexpione postacie, na banalnym systemie. Nasze stare dobre chary były tłuczone godzinami (Pamietam Beauty na 130poziomie bijącą wiwerny)
Ale to głównie Collegium ma wyexpionych z 10 postaci 200+, na banalnym systemie, oraz zarobioną dużą ilość talarów. Co za hipokryzja.
Inhilist jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:50.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin