Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 29-07-15, 13:22   #1
szymongal
 
Avatar szymongal
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Postów: 151
Domyślnie Mikstury Mocy, a Poty Maga

Do wytworzenia jednej porcji mikstur maga(5) potrzeba nam:
1 rybiej oście, 4 piórek, 4 stokrotki(do kupienia), 5 prawdziwków(do kupienia).
Rybie ości są łatwe do zdobycia/kupienia. Szybko się je zdobywa i nie potrzeba ich dużo, piórka również można czasem kupić, a zbieranie ich też nie jest bardzo czasochłonne, chyba nie muszę rozpisywać się dlaczego.

Tymczasem jedna porcja mikstur mocy(5) wymaga:
4 bukowych liści(do kupienia),3 skrzydeł nietoperza, 2 czerwonych róż, 2 czerwich gruczołów.
Chyba coś jest nie tak. Na miksturę niższego kręgu potrzebujemy aż 3 składników które nie są dostępne u npc i o ile skrzydła nietoperza są łatwo dostępne, to czerwone róże i czerwie gruczoły są prawie nie do zdobycia w dużych ilościach. Ktoś może mieć 100-200 róż bo expił na raindarze lub renegatach. Ale więcej ich nie zbiera, bo expi gdzie indziej. Nikt aktywnie nie zbiera ich do sprzedaży/mikstur. A gruczoły czerwia to istna fantazja. Na czerwiach można expić od 10 do 20 lvl, zbierze się wtedy 100 gruczołów? Przy czym mało kto wogóle je zbiera, są trudne do zdobycia w takich ilościach, aby regularnie wytwarzać miktury. Może ktoś uzbiera składniki i zrobi jeden mbp i to wszystko, bo składniki są nie do kupienia, a zbieranie ich to masochizm. Z czerwia czasem poleci gruczoł, rzadko 2.

Wydaje mi się, że to trochę nieproporcjonalne.
szymongal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-07-15, 13:56   #2
MrMavado
 
Avatar MrMavado
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Skąd: Ziemia Dobrzyńska
Postów: 52
Domyślnie

Jeżeli chodzi o gruczoły, to sądzę, że każdy lekko ogarnięty początkujący gracz je zbiera, bo z czerwi nic innego do sprzedania nie leci. Czerwonych róży początkujący (szczególnie duchowni) zbierają na Raindarze, bo lecą ze szkieletów.
Rybie ości wypadają z silniejszych potworów, więc powinny być składnikiem silniejszej mikstury.
Sam nie jestem obeznany w alchemii, lecz wystarczy spojrzeć na przepisy, aby zobaczyć, że mało jest składników, które wypadają z potworów będących częstym celem polowań.
Sądzę, że np. jeżeli na x poziomie potrzebuję jakiejś mikstury, to powinno się ją robić ze składników wypadających z potworów, na które poluje się na tym x poziomie. Wówczas idę expić, zbieram składniki i idę do alchemika, a on robi mi mikstury, których mi trzeba.
__________________
Stonoga rzeczna tududu tududu jest niebezpieczna tududu tududu
MrMavado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-07-15, 15:45   #3
paaaprikos96
 
Avatar paaaprikos96
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Białystok
Postów: 637
Domyślnie

Zauważ, że wielokrotnie idąc na grupowe hubty wysokimi poziomami bierzr się właśnie nir mikstury maga tylko mocy, bo są o wiele bardziej opłacalne. W związku z tym przedmioty potrzebne do wytworzenia mikstur według mnie powinny być dopasowane raczej względem dostępności, nir łatwości zdobywania. Spójrzmy: kto będzie szedł na czerwie aby wyloocić dużą ilość gruczołów, skoro w tym samym czasie zarobi więcej pieniędzy i będzie mógł kupić więcej mikstur, niż by zrobił za te zrobione z gruczołów etc.? Sam dawniej będąc alchemikiem nawet nie bawiłem się w tworzenie mikstur mocy. Samo zebranie czerwonych róż w dużych ilościach było katorgą, zebrałem ich na prawdę niewiele expiac na rene/gward na prawdę dużo (20-30 poziomów).
__________________
paaaprikos96 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:14.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin