Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Czy pomysł uważasz za słuszny?
tak 6 46.15%
nie 7 53.85%
Głosujących: 13. Nie możesz głosować w tej sondzie

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 17-07-12, 15:30   #1
MrMavado
 
Avatar MrMavado
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Skąd: Ziemia Dobrzyńska
Postów: 52
Domyślnie Poszukiwani gracze (listy gończe)

Moja propozycja polega na tym, że możliwe będzie wystawianie listów gończych (nazwa pasuje raczej średnio) na innych graczy.
W mieście pojawi się odpowiedni NPC np. szeryf, z którym przeprowadziłby z nami rozmowę. Nie jestem zbyt dobry w układaniu dialogów :confused: . W każdym razie moglibyśmy dowiedzieć się, że szeryf łapie złoczyńców lub przekazuje to zadanie swoim zastępcom za odpowiednią opłatą. Mówiąc w czasie rozmowy:
- list gończy
- czy ktoś sprawił Ci kłopoty? Może mógłbym się tym zająć? Jak się zwie ów niegodziwiec?
- (nazwa gracza)
- Z chęcią zajmę się tą sprawą yhym... za odpowiednią opłatą. Jak wiele jesteś w stanie dać za pomoc najlepszych specjalistów w Neolith?
- (ilość pieniędzy w miedziakach)
- Tak, tak to sprawa warta szczególnej uwagi. Dam Ci znać kiedy coś osiągniemy.

Po takiej rozmowie na tablicy znajdującej się w budynku pojawiałby się nick poszukiwanego gracza z jego poziomem i nagrodą. Nagroda wynosiłaby co najmniej 10 srebrników.
Rzecz jasna jak wyżej wspomniano szeryf musi zarabiać więc 25% przeznaczonych na nagrodę pieniędzy zabierałby on.
Teraz sprawa jak zdobyć nagrodę za gracza? Należałoby go zabić. Po tym otrzymywałoby się zielony komunikat: "Za zabicie gracza xxx otrzymałeś nagrodę w wysokości xxx!", a na naszym koncie w banku pojawiałaby się suma nagrody. Wystawiający nagrodę otrzyma list o tym, iż ktoś wziął wystawioną nagrodę.

Nagrodę możliwe byłoby wystawić na gracza o poziomie wyższym o maksymalnie o 20 poziomów jeżeli gracz ten ma 50 poziom, a wystawiający list ma 30 poziom lub wyższy.

Mówicie, proszę, co się podoba, a co nie ma sensu (o ile cały pomysł w ogóle ma sens).

Ostatnio edytowane przez MrMavado ; 17-07-12 o 18:09
MrMavado jest nieaktywny  
Stare 17-07-12, 16:57   #2
beta2468
 
Avatar beta2468
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 681
Domyślnie

Pomysł dość ciekawy, ale czy to by nie doprowadziło do kolejnego płaczu na forum? I co, mogłabym od tak sobie napisać że ktoś ma być poszukiwany i można go zabijać? Od tak.... Nie podoba mi się to, myśle, że osoby, za którymi poszedłby list będą zbyt poszkodowane... W mieście jest dużo osób, które chętnie przyjmą ofertę zabicia kogoś, nawet bez opłaty... Nie konieczny jest do tego npc.
Lepszym rozwiązaniem dla niesfornych graczy byłoby kiedyś proponowane więzienie.
Bo tutaj by trzeba ustalić jakieś ściśle określone reguły, kiedy mogę donieść na kogoś, co on mi zrobił, że chce mu załatwić list gończy.... Bo od tak pisanie byłoby bez sensu i każdy by donosił na siebie, np. Collegium na Exorit bo ich zabijają podczas wojny xD Trochę to śmieszne.
beta2468 jest nieaktywny  
Stare 17-07-12, 18:12   #3
MrMavado
 
Avatar MrMavado
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Skąd: Ziemia Dobrzyńska
Postów: 52
Domyślnie

No cóż. Nie wiem jak bogaci są gracze ale skoro twierdzisz, że częstą rzeczą będzie płacenie za 1 deda przeciwnika aż 3 talary to zmienię tak, że nie będzie bezkarności w zabijaniu nawet jak zapłaci się tak wiele. Może nie będzie się mogło zrobić listu gończego jeżeli ktoś ta osoba nas nie zabije?
Tu nadal przeszkadzałby system wojen, który wg. mnie jest bardzo niedopracowany.
MrMavado jest nieaktywny  
Stare 17-07-12, 18:48   #4
kanapa
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 61
Domyślnie

bo ty akurat wiesz duzo o tym systemie wojny na altaronie
kanapa jest nieaktywny  
Stare 17-07-12, 19:20   #5
MrMavado
 
Avatar MrMavado
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Skąd: Ziemia Dobrzyńska
Postów: 52
Domyślnie

Tak czy owak omawiamy tutaj konkretny temat, a szanuję zdanie innych i jedynie wyraziłem krótkie zdanie na podstawie dostępnych mi informacji. Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam.
MrMavado jest nieaktywny  
Stare 17-07-12, 19:53   #6
beta2468
 
Avatar beta2468
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 681
Domyślnie

Myślę, że nie ma tu nikogo za co przepraszać bo na razie tylko rzuciłeś pomysł :) Szczerze, to nie umiem sobie tego wyobrazić, nie wiem jak inni.... Ten pomysł wymagałby szczególnego dopracowania i ścisłych zasad... Nie wiem czy komuś by się chciało nad tym pracować, czy to by było warte poświęconego czasu.
beta2468 jest nieaktywny  
Stare 17-07-12, 22:19   #7
jakub00s
 
Avatar jakub00s
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Lbn
Postów: 175
Domyślnie

https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=3815

Déjà vu?

Pomysł ciekawy, ale gra nie ta.

Pssst. Szukasz szeryfa? Napisz ;)
jakub00s jest nieaktywny  
Stare 17-07-12, 22:20   #8
miszcz
 
Avatar miszcz
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Chorzów
Postów: 65
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do miszcz
Domyślnie

To po co coś gadasz jak nie wiesz o tym nic ;d
__________________
Pozdrawiam !;)
miszcz jest nieaktywny  
Stare 17-07-12, 23:01   #9
crunchips
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Łódź,Bielsko-Biała,Kraków
Postów: 50
Domyślnie

Cytat:
Napisał MrMavado Zobacz post
aż 3 talary
3 talary to można w 30 min zarobić a jak się ma farta to nawet w 10 min

Pamiętam że już był taki pomysł bardzo podobny
__________________
WYTRWAŁYM BYĆ MUSISZ BY NIECHCIEJSTWO POKONAĆ W SOBIE
ABY BYĆ NAJLEPSZYM MUSISZ POKONAĆ NAJLEPSZYCH
crunchips jest nieaktywny  
Stare 18-07-12, 02:17   #10
Kuzyn
 
Avatar Kuzyn
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 177
Domyślnie

Ograniczenie lvlowe bez sensu. Jak ktoś kogoś z hunci zanić bo wyniknie to z czystego PA i bedzie miał 80 lvli więcej odemnie to mam zatrudniać kogoś na czarno? :D

Swoją drogą pomysł nie taki zły gdyby osoba, która kogoś chce zabić musi np. kliknąć w tablicę i wtedy aktywuje mu się zlecneie, żeby nie było, że ktoś przypadkiem kase zgarnie.

No i oczywiście przydałby się SMS SHOP, w którym niskolvlowy gracz mógłby sobie kupić za 3,66 troche kaski i miał czym nagrodzić pomocnika w zemście.
Kuzyn jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:00.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin