Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Aktualności

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 11-04-14, 19:58  
Zapowiedź I
Altrel Altrel jest nieaktywny 11-04-14, 19:58

Witajcie drodzy Gracze!

Nadszedł czas na pierwszą zapowiedź zbliżającej się wielkimi krokami aktualizacji!
Dzisiejszym tematem przewodnim będą nowe wyzwania, które dla Was przygotowaliśmy.
W zadaniach, nad którymi pracowaliśmy, duży nacisk położyliśmy na opis fabuły, w jakiej znajduje się Gracz. Podczas rozmów z NPC będziecie mogli dowiedzieć się wiele interesujących faktów na temat historii Królestwa jak i o wydarzeniach z czasów dzisiejszych. Chcieliśmy również, by wyzwania były długie i wymagające, a nagrody, które będziecie mogli uzyskać - satysfakcjonujące nawet dla najbardziej wybrednych.

Cytat:
Służba w szeregach Smoczych Jeźdźców wymaga poświęceń. Szczególnie, gdy podszywamy się pod inną osobę i stąpamy po kruchym lodzie... Czy w chwili próby podołasz wyzwaniu, które narzuca Ci los? Czy stawisz czoła złu, jakiego dotąd nie widziały te ziemie? Jaką drogę wybierzesz? Mroku? Światła? A może jeszcze inną? Zdołasz rozwikłać misterne intrygi i spiski? Zdobędziesz się na odwagę i stawisz krok do przodu?
Od Twoich decyzji zależeć będzie los tego świata...

Spotkasz tych, których wolałbyś nie spotkać...


Zobaczysz to, czego wolałbyś nie widzieć...


Kto wie? Może nawet uda Ci się wzbić w powietrze na jednym ze smoków!


Przeciwnicy będą podstępni i silni!


Od tego, jaką ścieżkę wybierzesz będzie zależało kogo (lub co) spotkasz na swojej drodze.

Cytat:
Po raz kolejny wojna, która nas otacza, daje się we znaki. Zapasy się kurczą, a ochotników z Archipelagu Licor wciąż przybywa. Nie dopuść do kryzysu i przyczyń się do uratowania gospodarki w Królestwie!

Praca dla armii nie polega jedynie na walce z najeźdźcą. Równie ważne są zapasy, o które trzeba dbać.


Weź udział w szeregu interesujących misji, które rzucą światło na wiele intrygujących spraw.

Cytat:
W ciemnej głuszy, gdzie matka natura może odetchnąć, pewien badacz pracuje nad dziełem swojego życia. Człowiek ten zwiedził niemalże cały świat i ma wiele ciekawych historii do opowiedzenia, lecz najpierw musisz zapracować na jego szacunek. Odkryj tajemnice, które skrywa starzec i zmierz się z siłą czystej natury!

Edmund niechętnie powie coś więcej dla młodzieniaszków, których nawet nie zna...

Czy to wszystko? Oczywiście, że nie! Nie zdradzimy Wam jednak wszystkich misji, które będą tylko czekać na odkrycie!
Mamy nadzieję, że szereg nowych wyzwań, przed którymi staniecie, zaspokoi Waszą chęć doświadczania przygód w Altaronie na dłuższą chwilę!

Następnej zapowiedzi, w której poruszymy tematy nowinek i usprawnień technicznych możecie spodziewać się już w nadchodzącym tygodniu!

Administracja Altaron.pl

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z1.png
Wyświetleń:	6193
Rozmiar:	278.7 KB
ID:	2528   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z2.png
Wyświetleń:	6106
Rozmiar:	286.2 KB
ID:	2529   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z3.png
Wyświetleń:	6163
Rozmiar:	340.6 KB
ID:	2530   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z4.png
Wyświetleń:	6108
Rozmiar:	339.7 KB
ID:	2531   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z5.png
Wyświetleń:	84566
Rozmiar:	316.0 KB
ID:	2532  

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z6.png
Wyświetleń:	6088
Rozmiar:	324.6 KB
ID:	2533   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z7.png
Wyświetleń:	5949
Rozmiar:	315.2 KB
ID:	2534   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z8.png
Wyświetleń:	84738
Rozmiar:	419.5 KB
ID:	2535  


Ostatnio edytowane przez Altrel ; 12-04-14 o 13:52.

Altrel
Mistrz Gry
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Odwiedzin: 18205
Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-04-14, 14:08   #31
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Kael, rzecz w tym, że 'krytykujesz' wszystko, co się z tą grą dzieje. Gdyby wprowadzili jakieś nowe rozwiązanie, to Twoją jedyną odpowiedzią byłoby: tak, ale nie ruszyliście starych błędów. Weźcie się najpierw za to, co popsute, a potem dopiero za robienie nowych rzeczy.

Budowanie na wadliwych fundamentach to nie rozwiązanie. Póki co administracja więcej sił włożyła właśnie w naprawianie fundamentów i, moim zdaniem, bardzo dobrze.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-04-14, 15:44   #32
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Cytat:
O widzisz, temat z nazwami mixów profesji też jest na tapecie. Tylko akurat w tej kwestii połowie by się nowe spodobały połowie nie i mixy z alchemikiem są dość kłopotliwe, a dodanie wszędzie przedrostka "Uczony" jest słabe. :P
Tu się zgodzę, że to wcale nie jest do zrobienia w pięć minut, ale temat wisi dwa lata, a do pomocy można zaciągnąć graczy. 5 osób robiących update może nie wpaść na wszystkie możliwości, ale jak pomoże tych 10 graczy którzy zostali przy Altaronach, to już może na coś wspólnie wpadną. ^^
Zawsze można sięgnąć po etymologię alchemii albo słowotwórstwo.

Cytat:
Forma zapowiedzi taka, a nie inna bo to zapowiedź tematyczna o questach. ;< Za tydzień będziesz miał ciekawszą.
Pewnie tak, ale mi nie podoba się forma rozbijania na piętnaście zapowiedzi, a każda o maluteńkim kawałeczku całego update'u. Nie wiem jak u innych, ale ja od razu myślę o pawiu albo rozdymce. Próba udawania większego, niż się jest. I takie odczucia mam tutaj. Zamiast jeden, konkretny temat, po którym się mówi "łał", jest 10 głodowych racji, w odstępach czasowych, aby wydawało się, że jest więcej, niż naprawdę. Ale. To moja osobista opinia, odczucie. Po prostu miałem nadzieję, że skoro zmienia się administracja, to i zmieni się cała otoczka.

Cytat:
Kael, rzecz w tym, że 'krytykujesz' wszystko, co się z tą grą dzieje. Gdyby wprowadzili jakieś nowe rozwiązanie, to Twoją jedyną odpowiedzią byłoby: tak, ale nie ruszyliście starych błędów. Weźcie się najpierw za to, co popsute, a potem dopiero za robienie nowych rzeczy.
Gdyby, byłoby. Też mam pogdybać? Nie, ja nie lubię, bo to dość śmiesznie wygląda. Jest wiele rzeczy, na które nie narzekałem, narzekać zamiaru nie mam i nie będę. Może dlatego tak to wygląda, bo rzadko gram, a jeszcze rzadziej wypowiadam się na forum?
A może to celowa hiperbola, aby zrobić ze mnie takiego mega złego i tym samym zdyskredytować moją opinię, żeby przypadkiem ktoś inny nie mógł mieć podobnej?
Potrzeba głaskania po główkach, mówienia, że coś jest dobre? Jak Drakonno prezentował nowe efekty czarów, jak robił lepszy "trailer", to było mnóstwo pochwał i zachwytów. Taka drobna sugestia. ;)

EDIT:

Tak mnie naszło. Nikt nawet nie spyta: "A jakbyś widział ciekawszą zapowiedź? A co byś w niej chciał?". Jedynie dość ofensywna defensywa, w postaci ogłaszania, że HEJT.
__________________
14:24 Grejpfrut [151]: nie poradzisz nic bracie mój gdy na tronie siedzi ....
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-04-14, 16:59   #33
pregusia
niby admin
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Postów: 1,017
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wicked Zobacz post
Tak mnie naszło. Nikt nawet nie spyta: "A jakbyś widział ciekawszą zapowiedź? A co byś w niej chciał?".
To jak byś ją widział ?
pregusia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-04-14, 17:50   #34
ReeZo
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Skąd: Poznań
Postów: 574
Domyślnie

Myślę, że jakby administracja miała pytać się każdego z osobna o zdanie to by to trwało jeszcze dłużej. Jest forum, są propozycje :) wiem, że nie każde są wprowadzane ale tam można się wypowiedzieć :)
__________________
Potrzebujesz pomocy? Napisz w grze.
ReeZo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-04-14, 17:58   #35
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Propozycji będzie parę, mogłoby być więcej, ale chodzi o przykłady i pokazanie, że można. Fakt, mnie się by one podobały, nie znaczy, że każdemu... ;)

1. Jeżeli zostawić w obecnej lub zbliżonej formie, bo tak wygodniej, bo tak się przyjęło, to zrobić jedną zapowiedź. Nie mówię o wypisywaniu każdej zmiany, każdego nowego potwora itp, itd, ale przestać rozbijać na mini zapowiedzi, po których i tak człowiek wie niewiele. Wyróżnić bardziej to, z czego administracja jest wyjątkowo dumna/zadowolona albo co uznają za najciekawsze. Wrzucanie zapowiedzi o tym, że będą nowe zadania jest trochę jak zapowiadanie, że bedzie update. To już wiemy i to dość oczywiste. Albo po prostu zrobić samą galerię, bez podpisów, dzielenia tematycznego i POKAZAĆ to, czym się administrejszyn chwali.

2. W formie mini-eventu. Oburzyło ostatnio ludzi, że nagrody były niefajne, to zrobić event z "pytaniami" jako nagrodę. Przykładowo, "Alojzy Brzęczymucha potrzebuje 20 desek do swojego tajnego projektu. Dostarcz mu je, a będziesz mógł zadać mu jedno pytanie." albo "Ze świątyni Dugiona skradziono zapiski odnośnie sekretnego miejsca kultu XXX. Złodziej tak się śpieszył, że nie tylko zgubił buty, ale i część stronnic! Ojciec Kalasanty grzmi z ambony, że złodzieja spotka sroga pomsta, a tego, kto tej pomsty dokona, Dugion obdarzy wiedzą!"
Mnożyć przykładów można bez liku, a zamiast paru screenów na forum, będziemy mieć inicjatywę graczy odnośnie tego, czego się chcą dowiedzieć i czy wiedzą się podzielą, czy też może zachowają tylko dla siebie, niczym małe, nikczemne chomiki.

3. Dodać "przecieki" do gry. Tak, jak magiczne kule pokazują czasem respiące się bossy, tak jakiś item (albo ten sam) mógłby okazyjnie zdradzać jakieś sekreciki odnośnie tego, co nadchodzi. Wpleść to w grę, tak, by miało to jakąś ciągłość. Tak, wymagałoby to częstszych aktualizacji, ale to chyba nie problem dla ludzi, aby ściągnąć raz na tydzień ulepszony już klient czy tylko plik. Podobnie jak wyżej, ale bez eventowania tego, a po prostu wpleść w grę. Skoro i tak musi być test server, bo zakładam, że musi być, czemu nie zrobić tego w grze?
"Konstanty ulepszył swój portal. Jeżeli z nim porozmawiasz, może będzie w stanie przenieść cię nie tylko z powrotem do twojego czasu, ale i trochę w przyszłość?" i lądujemy w arenopodobnej lokacji, gdzie możemy samemu posprawdzać trochę featursów, nie tylko ganiając po teście, ale zwyczajnie sobie grając. Nie mówię tu o looceniu przedmiotów z nadchodzącego update'a na stałe, czy zdradzaniu wszystkich tajemnic zawczasu, ale i tak server testowy i inne takie rzeczy sprawiają, że z reguły przy okazji update'u ludzie jeszcze przed jego oficjalnym wypuszczeniem znają już wszystkie detale.

To tylko szkice, a nie dokładnie spisane propozycje. Wszystko wymyślone na poczekaniu przez jedną osobę. Od mniej więcej 17:20 do 17:56, kiedy kończę to pisać. I jak pisałem, niekoniecznie będzie się to podobać każdemu, ale ci, którzy chcą wiedzieć więcej i pomóc, będą mieli okazję przynajmniej.
__________________
14:24 Grejpfrut [151]: nie poradzisz nic bracie mój gdy na tronie siedzi ....
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-04-14, 19:02   #36
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

Dlaczego to ma być wplecione w grę? skąd taki pomysł. Jeśli wpleść zapowiedzi Upa w grę, to na stronie głównej by jeszcze bardziej nic się nie działo. 1 propozycja to chyba najlepsze z Twoich rozwiązań, ale mi nie przeszkadzają takie zapowiedzi jakie są.
dla Altarończyka to nawet zapowiedź źle wygląda... takie tu mamy wybredne osoby już ;o
altarony... i nie ogarniesz!
Arkon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-04-14, 19:10   #37
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Mi też jakoś nie przeszkadzają takie zapowiedzi. Co jest złego w tym, że raz na tydzień gracze otrzymują pakiet informacji o upie? Chyba że serio wolicie dostawać jedną, dużą zapowiedź update na tydzień przed wprowadzeniem, no ale wtedy będzie płacz, że nic się nie dzieje, nikt nic nie robi, nie ma informacji.
__________________
Cytat:
Napisał piniovsky Zobacz post
a ty eletrix zdradliwa ku*wo morda . jestes taki cwaniak to zapraszam w rl na ustawke piz*o
tomakeo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-04-14, 21:43   #38
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Ja zawsze wolałem cykliczne zapowiedzi, ponieważ widzę wtedy, że jest na co czekać i administracja coś w związku z aktualizacją robi. Właściwie, to wolałbym, by zapowiedzi były jeszcze częstsze, np. po dopięciu jakiegoś ważnego elementu, by także nowi gracze widzieli, że 'Altaron w budowie' jest non stop.

Kiedyś myślałem o 'cynkach' z kryształowych kul. W sumie, jeśli te cynki będą enigmatyczne i np. prosto z serwera testowego, to jest to całkiem niezły pomysł.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-04-14, 23:27   #39
cinkiwonsz
 
Zarejestrowany: Sie 2011
Skąd: Óć
Postów: 545
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do cinkiwonsz
Domyślnie

Ja osobiście uważam, że :Kael jest mądry facet; wie, co pisze i zawsze opiera się na jakichś podstawach. Ale (bo zawsze jakieś ale być musi) metafora pawia i rozdymki może i byłaby trafna przy zapowiedziach poprzednich aktualizacji. Tam pokazane było wszystko jak najpiękniej, a wychodziło... No, moim zdaniem nie najgorzej, ale każdy może mieć własne zdanie na ten temat.
Tutaj pokazano naprawdę niewiele. W przygotowaniu jest naprawdę masa rzeczy. Dotyczy to tak poprawek, jak i modernizacji, czy nowości.
Przyzwyczajono nas wszystkich do tego, że proponując pewne modyfikacje, bądź usprawnienia w rozgrywce, doczekujemy się odpowiedzi "nie da się/silnik nie pozwala". Nie wiem, czy ktoś zauważył, że niektóre tematy, które w ostatnich tygodniach doczekały się odpowiedzi, mają na koncie powyżej dwóch lat oczekiwania. Czy to dlatego, że zmieniła się administracja? Czy też dla tego, że w ekipie technicznej pojawiły się nowe siły? Nie wiem i niewiele ma to dla mnie znaczenia. Ważne, że ruszyło, że dawne błędy nie są już "nie do naprawienia."
Jeśli chodzi o nadchodzącą aktualizację, to mogę obiecać w moim własnym imieniu, że będzie największą, jeśli chodzi o podwaliny, o poprawę starych niedociągnięć.
Wiem, że wszyscy chcecie nowości. Zadań, map, misji, balansu profesji itd. Tego nie obiecam, bo nie ja dad tym pracuję, ale jestem dobrej myśli. Bo wszystko jest teraz traktowane na serio w takim samym stopniu.
__________________
Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Tym tępym jesteś Ty...
cinkiwonsz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-04-14, 17:45   #40
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

Moim skromnym zdaniem marnujecie swój czas na pisanie postów dotyczących newsów o aktualizacji... Weźcie się chłopy ogarnijcie bo marudzicie już jak stare babska spod balkonu na typowym blokowisku. Jednemu nie pasuje, że za krótko, innemu, że za często a powinno być rzadziej. A kolor czcionki się podoba chociaż? Chłopaki z administracji wykonują robotę to dajcie im pracować.
Veliothe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:49.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin