Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 14-02-12, 03:03   #1
konradowalkero
 
Avatar konradowalkero
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 38
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do konradowalkero
Domyślnie DMG Bomb a Alchemik

Z racji tego że bomby są w dużych ilościach wykorzystywane w PvP zauważyłem ich nie dopracowanie. Jeżeli 10 osób stanie na stacku wali combo z bomb 10x400-500 czyli jakies 4-5k w obszar 9 kratek. Dla mnie totalna destrukcja i przesadzona siła. Moją propozycją jest osłabienie bomb na trzy lub wiecej opcji:

Opcja nr 1 która jest najbardziej według mnie sprawiedliwa:

Tylko alchemik może wykorzystywać pełen potencjał bomb. Inne profesje albo zadają około 50% mniej DMG (kwestia dobrania liczb) albo mogą używać tylko zwykłych bomb. Silne bomby mógłby wykorzystywać tylko alchemik.

Opcja nr 2

Rycerz z racji tego że jest profesją która nie powinna zadawać duży DMG (wykorzystując bomby bije po 500 na dystans, troche absurd) powinna mieć kare do wykorzystywania bomb jakies od 30% do 60% (kwestia ustalenia liczb). Jeżeli jest alchemikiem kara ta zmiejsza się o połowe. W efekcie końcowym rycerz nie będący alchemikiem uderzy z silnej bomby około 250. Rycerz który jest alchemikiem uderzy około 350. Profesje paladyn i mag posiadają tylko kare za to że nie są alchemikami. Po dołączeniu do gildii alchemików wykorzystują bomby w 100% bez gildi alchemików uderzają jakieś 10%-15% mniej z silnych bomb.

Lub rycerz może wykorzystywać tylko słabe bomby inne profesje wszystkie bomby.

Opcja nr 3

Osłabić silne bomby aby zadawały DMG nie większy niż 350. Lub dodać więcej składników do ich stworzenia. Lub to i to.

Każda profesja może wykorzystywać bomby. Lub rycerz może tylko słabe a inne profesje wszystkie.

Opcja nr 4

Wasze kombinacje pomysłów przeze mnie podana lub kombinacja moich i waszych pomysłów.


Podsumowanie:

Uważam że silne bomby pomimo nie łatwego sposobu zdobycia są obecnie przesadzone. Zdecydowanie powinny zostać w jakiś sposób zmienione. Rycerz który dokładałby się do comba ze swoim 250 DMG też by wiele swoją osobą zdziałał. Generalnie teraz pvp wygląda tak że gdy dwie bijące gildie stoją na przeciw siebie rozdzieleni magic walami to gdy te znikną lecą bomby i połowy drugiego teamu niema. Walka w ten sposób jest nie atrakcyjna szybko się kończy i nie wymaga myślenia.

Dzięki temu zabiegowi profesja alchemika i pvp stałyby się bardziej atrakcyjne. Kwestia tego aby inne gildie też miały w sobie jakieś urozmaicenia aby gracz miał dylemat którą gildie ma wybrać.

Ostatnio edytowane przez konradowalkero ; 15-02-12 o 00:03
konradowalkero jest nieaktywny  
Stare 14-02-12, 03:54   #2
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

hehe śmieszny jesteś, odebrać wojownikowi jedyną możliwość walki w PVP
a co jeżeli wojownik nie ma przy sobie ani maga ani zwiadowcy?
ma czekać na śmierć? bomba to jedyna możliwość walki solo wojownika z innymi profesjami.
bijąc łapy dużo się nie zwojuje.
jasiek50 jest nieaktywny  
Stare 14-02-12, 05:09   #3
konradowalkero
 
Avatar konradowalkero
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 38
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do konradowalkero
Domyślnie

Przecież przedstawiłem Ci pare możliwycji opcji. Nie skupiłem się TYLKO na rycerzu.
konradowalkero jest nieaktywny  
Stare 14-02-12, 06:01   #4
PrzemeQ
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 38
Domyślnie

Opcja nr 1 :)
A Najlepiej żeby osoby, które nie są alchemikami nie mogły w ogólnie nimi rzucać (przynajmniej silnymi bombami) :)

Ostatnio edytowane przez PrzemeQ ; 14-02-12 o 07:04
PrzemeQ jest nieaktywny  
Stare 14-02-12, 06:37   #5
siwyus
 
Avatar siwyus
 
Zarejestrowany: Paz 2010
Postów: 450
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do siwyus
Domyślnie

BOmby są bardzo kosztowną inwestycją i mają spory rozrzut. Ty bijesz sobie z sd za tyle samo tylko jakims kosztem ? 60 sd=10k (cena zawyżona aby się łatwiej liczyło :p), a taka bomba jest warta kilka tysięcy miedziaków + ogrom czasu jaki trzeba włożyć w jej wytworzenie.
__________________
Dubhenn haern am glandeal, morc'h am fhean aiesin.
Mój błysk przebije ciemności, moja jasność mroki rozproszy.
A.Sapkowski "Sezon Burz"
siwyus jest nieaktywny  
Stare 14-02-12, 07:25   #6
PrzemeQ
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 38
Domyślnie

@UP

Dokładnie, Siwyus,

To PARANOJA, że my alchemicy tak ciężko się staramy aby utworzyć te zacne pociski, to jeszcze ktoś nie alchemik będzie umiał się nimi posługiwać !

Dalej opcja nr 1

Pozdrawiam :)
PrzemeQ jest nieaktywny  
Stare 14-02-12, 07:35   #7
mario
 
Avatar mario
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 506
Domyślnie

Bomba jest dobrze zrobiona... Nie trzeba zmian co do niej. I tak potrzeba duzo składników aby ja zrobic... Napewno wyrobienie bp bomb zajmie wiecej czasu i pieniędzy niz bp sd.
__________________
Lorem ipsum voluptatis optimis
amicorum ludere simul Augusti
mario jest nieaktywny  
Stare 14-02-12, 08:29   #8
daarko88
 
Avatar daarko88
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Płock
Postów: 96
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do daarko88
Domyślnie

Nie popieram żadnych z pomysłów. Wg mnie PvP jest teraz dobre. Woj bez bomby na PVP byłby zbędny. Więc odpada. To tak jakby zabrali magowi teraz Nutki.

Pozdrawiam
Daarko
__________________
Dream your Dream... This is the Destination... You alive this Sound... Listen,Feel,Enjoy...

Ostatnio edytowane przez daarko88 ; 14-02-12 o 09:00
daarko88 jest nieaktywny  
Stare 14-02-12, 08:40   #9
voagar
 
Avatar voagar
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Opole/Wrocław
Postów: 166
Domyślnie

Za duzo bomb dostajecie na OB czy jak?
__________________
"i z tej historii moral jest taki ze teraz w kraju kroluja buraki i przepychaja sie lokciami w czasach powszechnej chlopomanii kazdy z nich mysli o sukcesie w polytyce i w byznesie kazdy wydyma cie za pare centow bo teraz w kraju kroluje potejto"
voagar jest nieaktywny  
Stare 14-02-12, 08:56   #10
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Dla każdego bomba musi być taka sama. Jak w rl ja rzucę granatem, to wybuchnie mocniej, niż jak Ty rzucisz? No chyba nie.
Uiop jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:17.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin