Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 23-09-17, 01:39   #1
ezzak
 
Zarejestrowany: Maj 2015
Postów: 126
Domyślnie Zbiór propozycji

Hej, pisałem na discordzie, napiszę i tu. Mały zbiór propozycji, które wpadły mi do głowy, postaram się, aby jak najmniej moich pomysłów dotyczyło balansu, raczej chodzi mi o atrakcyjność rozgrywki.

1) Leczenie

Wolniejsze skalowanie czaru "Tawis" dla mniejszych poziomów magicznych, szybsze przy wyższych. Leczenie na Altaronie jest wciąż mocno przesadzone na małych poziomach, które w przypadku zwykłego "Tawis" leczy w okolicach ~100 już po chwili spamowania czaru, z wyjątkiem wojownika, wyłącznie przez jego blokady poziomu magicznego. Maksymalną wartość leczenia osiąga się właściwie zaraz po kupieniu czaru.

Przywrócenie czaru "Wrek Tawis" (leczenie wojownika duchownego). Kiedy zaczynaliśmy pierwsze polowania z Legkanem, często decydowaliśmy, że to on będzie "blokerem", mimo iż gra magiem, ponieważ jego leczenie było ponad dwukrotnie mocniejsze, przy tym samym koszcie. Trend ten utrzymuje się przez dość długi czas, dlatego warto dla rycerza duchownego wprowadzić osobny czar leczący, przystosowany do jego blokad poziomu magicznego, jak i możliwości innych profesji.

2) Różdżki i obrażenia czarów

Mam propozycję, aby obrażenia czarów maga zależały nie tylko od poziomu magicznego, ale także od noszonej różdżki. Jestem złośliwym cebulakiem i denerwuje mnie, że pozostałe profesje muszą poświęcić najpierw długie godziny na zdobycie ekwipunku i umiejętności, a dopiero później mogą zacząć expić. Niech te skurczybyki też się męczą, skoro ja się męczę!

3) Potwory i łupy

W ramach aktualizacji zostały wzmocnione wszystkie potwory, łupy wielu z nich dostosowano do zmiany. Wciąż jednak są expowiska, na myśl o których wolę iść poskillować/zbierać miody/łowić/robić misje/... byleby się tam nie wybierać. Warto według mnie przyglądnąć się miejscom, które są omijane szerokim łukiem przez większość graczy, szczególnie jeśli nawet spora liczba online nie jest w stanie zachęcić nikogo do polowań na nich.

4) ManaTrain, MagicShop

Poniekąd sytuacja zmusza nowych adeptów gildii magów do wczesnego inwestowania punktów nauki w umiejętności, ponieważ nie posiadają środków, które mogliby przerobić na runy do późniejszego użytku. Rozwiązanie jest już w grze, jednak nie funkcjonuje, oto mój pomysł:

NPC Skupuje runy po cenie okazyjnej dla tworzącego (wychodzi na 0).
NPC Posiada domyślnie 0 run każdego rodzaju, może je nabyć tylko od graczy
Cena skupu/sprzedaży danej runy zależy od stanu posiadanego przez NPC
NPC Sprzedaje runy z marżą na poziomie 10-15%
Stan NPC nie zeruje się poprzez server-save i tym podobne


Zaczęłoby się opłacać sprzedawać/kupować runy, obecnie pewnie mało kto wie/pamięta o tej funkcji NPC.

5) Zamiana miejscami

Czary Odes Rago i Rago Tote powinny zostać zamienione wymaganiami poziomowymi (moje zdanie)


6) Zbieranie roślin


Gracz w zależności od poziomu zręczności powinien nie tylko częściej zebrać roślinę, również ilość powinna wzrastać, tak aby zbieractwo stało się sposobem na dodatkowy zarobek, a nie koniecznością na potrzeby kilku misji. Zdecydowanie obecny system jest nieatrakcyjny i pełni tylko funkcję kosmetyczną.
ezzak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-09-17, 02:17   #2
Goferczarnegozla
 
Zarejestrowany: Gru 2016
Postów: 35
Domyślnie

Zgadzam sie ze wszystkim co jest tu napisane co do expowisk to testowalismy drzewce/enty zywiolaki wody/energi/ziemi wyverny

Drzewce/enty respy i na bekalelu i na ankardii za wolno sie respia jest za duzo drzewcow a za malo entow profit jest nie ma tragedii ale imo zmniejszylbym im czestotliwosc ssania many (potrafia co ture ssac lepiej niz lekgan zydom) lub chociaz ilosc ssanej many

Zywiolaki ziemi sa strasznie mocne bija do 250 z lapy i do 150 z kamienia wylatuja po 3-4 bija kamyczkiem srednio co 2 tury wiec majac ponizej 450hp magiem gdy wyleca Ci 4 szansa ze zabija Cie z konca ekranu na combo jest kurewsko duza drop z nich jest taki sobie a resp maja strasznie ogromny (z 4 osoby by sie pomiescily) mysle ze spowolnienie ich predkosci zmniejszenie dmg z kamieni do 50-70 hitem i lapy do 150-200 jednoczesnie NIE RUSZAJAC dropu moglby przyczynic sie do tego zeby zachecic graczy na polowanie na nie

Zywiolaki wody z tego co slyszalem po zwiekszeniu hp exp jest tragiczny moze zrobic z nich profitowe moby? Sa strasznie daleko zacheciloby to nowych do zwiedzania mapy zamiast lazenia ciagle na oficery

Zywiolaki energii tutaj idzie sie tylko i wylacznie po exp jest to jedno z najlepszych expowisk od 35lv do ~45-50 dla magow i zwiadowcow nekromantow i tylko dla nich (utana vid) waste zawsze bylo teraz pewnie jest jeszcze wieksze mlotki absorbujace sa useless na poprzedniej edycji mialem 3 i nie byly nikomu nigdy potrzebne moznaby dodac je do sklepu (o ile nie sa juz) za 10-20k ea na sell wtedy szansa ze wyjdziemy na 0 bylaby znacznie wieksza

Wyverny kiedys pamietam bylo to czeso odwiedzane expowisko bo blisko bo duzo na raz i kiedys byl profit bijac z gfb/wave/odes rago teraz ciezko zeby tam kogos spotkac moznaby pomyslec o tym zeby NIE UCIEKALY na redzie (zacheciloby rycerzy do bicia na exori) magow do bicia z efo owli (nie sa jakies mocne w melee jedynie wave jest silne) nie wiem jakby tu zwiada zachecic do bicia ich sa szybkie i takie powinny byc aaa no i z wyvern mimo fajnych sakiewek w dalszym ciagu jest waste (chyba ze masz mega farta do berdyszy na poprzedniej edycji wbilem jakos 3/4 expa od 20 do 40lv na zmiane z oficerami i max 6 berdyszy moze pech mysle ze dodanie do nich time ringow byloby dobrym pomyslem z mniejsza szansa niz na berdysz)
Goferczarnegozla jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-09-17, 03:08   #3
sokoskiii
 
Zarejestrowany: Lip 2017
Postów: 155
Domyślnie

Dmg z runa kuli ognia

02:27 Zadajesz 311 punktów obrażeń ognia do Renegat.
02:27 Zadajesz 311 punktów obrażeń ognia do Renegat.
02:27 Zadajesz 311 punktów obrażeń ognia do Renegat.
02:27 Zadajesz 305 punktów obrażeń ognia do Renegat.
02:27 Zadajesz 305 punktów obrażeń ognia do Renegat.
02:27 Zadajesz 277 punktów obrażeń ognia do Renegat.

Pocisk mroku max 350 w dodatku mam nekromante czyli mag ele bije praktycznie tyle samo z gfb co nekro z pocisku. Uważam ze troche to za duzo bije na małym lvlu.

Co do pomysłow ezzaka dobre z wyjątkiem leczenia.
sokoskiii jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-09-17, 08:09   #4
mikeleplacido
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Skąd: Lublin
Postów: 279
Domyślnie

Cytat:
Napisał sokoskiii Zobacz post
Dmg z runa kuli ognia

02:27 Zadajesz 311 punktów obrażeń ognia do Renegat.
02:27 Zadajesz 311 punktów obrażeń ognia do Renegat.
02:27 Zadajesz 311 punktów obrażeń ognia do Renegat.
02:27 Zadajesz 305 punktów obrażeń ognia do Renegat.
02:27 Zadajesz 305 punktów obrażeń ognia do Renegat.
02:27 Zadajesz 277 punktów obrażeń ognia do Renegat.

Pocisk mroku max 350 w dodatku mam nekromante czyli mag ele bije praktycznie tyle samo z gfb co nekro z pocisku. Uważam ze troche to za duzo bije na małym lvlu.

Co do pomysłow ezzaka dobre z wyjątkiem leczenia.
Też podobają mi się wszystkie pomysły z wyjątkiem leczenia.
Z tego co wiem, głównym atutem maga nekromanty miały być duże obrażania punktowe, zaś maga elementalisty - duże obrażenia od obszarowych czarów żywiołów. Jeśli się nie mylę, to w późniejszej fazie gry różnica w dmg staje się bardziej widoczna.
Trzeba też zauważyć, że gdy nekromanta bije z gfb a elementalista z pocisków, to ich dmg jest podobny do tego, gdy z pocisku bije nekromanta, a z runy obszarowej - elementalista. W mojej opinii nie ma problemu, skoro dmg ele < dmg nekro (bo mimo wszystko jest mniejszy), wraz ze wzrostem poziomu nagicznego różnica w obrażeniach rośnie + na wyższym poziomie nekromanta może używać także run pocisku śmierci.

Dodam jeszcze tylko, że przecież nie zawsze każda profesja czy subprofesja musi "rozkrecać się" tak samo. Tutaj Selbo wypowiada się o łuczniku, ale właściwie można to odnieść także do maga nekromanty:
https://forum.altaron.pl/showpost.ph...8&postcount=10

Ostatnio edytowane przez mikeleplacido ; 23-09-17 o 08:17
mikeleplacido jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-09-17, 10:16   #5
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Cytat:
Napisał ezzak Zobacz post

5) Zamiana miejscami

Czary Odes Rago i Rago Tote powinny zostać zamienione wymaganiami poziomowymi (moje zdanie)

.



O TO TO TO TOTOTO TOTOTOTOTOTO
TOTOTOTO
+++++++++++++

To jest naprawdę potrzebne,
jaki 30 knight zbierze sobie grupke 4-6-8 mobów na których może lajtowo stać i bić w nie z odes rago?

Obecnie odes rago biorą osoby które mają pieniążki, dużo pieniążków.

-Po co nam czar który uniemożliwia leczenie (bierze całą manę)
-Musimy wziąć grupkę mobów, grupkę która każe nam najczęściej spamić manasami byleby wystać i walnąć odes rago, czar niepotrzebny na tym poziomie.
-rago tote > odes rago

turbosprężarka.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-09-17, 16:20   #6
Goferczarnegozla
 
Zarejestrowany: Gru 2016
Postów: 35
Domyślnie

To rago tote i odes rago to powinno byc zmienione asap expienie rycerzem na 30lvlu staloby sie przyjemnie i pewnie profitowe bo majac maly hp pool i brak hape tawisa wypgowanie nekromanty ryca na 30lvlu to... xD
Goferczarnegozla jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-09-17, 16:31   #7
Bass1
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 102
Domyślnie

To nie ma być łatwiejsze i ulepszenie dla wojownika , woj ma lepiej teraz niż zwiad w expieniu więc nie ma nad czym płakać.
Bass1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-09-17, 16:38   #8
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Chętnie wymienie mojego knajta za zwiada/maga.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-09-17, 18:31   #9
Goferczarnegozla
 
Zarejestrowany: Gru 2016
Postów: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bass1 Zobacz post
To nie ma być łatwiejsze i ulepszenie dla wojownika , woj ma lepiej teraz niż zwiad w expieniu więc nie ma nad czym płakać.
Na poprzedniej edycji wielu rycerzy kupowalo talary za rl hajs lub sprzedawalo statusy i nie zaleznie czy byli to duchowni czy nekro obaj czarowali bron na swiatlo i bili raindar z odes rago na full waste bo albo 25k/h na czerwiach i krasnalach albo 100k/h z odes rago na full waste a bic hoxe alp i lapy nic sie nie oplaca
Goferczarnegozla jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-09-17, 18:50   #10
Bass1
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 102
Domyślnie

Na poprzedniej edycji grałem rycerzem 2h nekro alch i duchownym i nie pisz mi że było gorzej jak się zarabiało grubo kasy bez żadnego sprzedawania ss. Grać nie umiesz to tak jest proste w temacie. Na tej edycji aktualnie rycerz też kasę zarabia więc nie ma przeszkód, problem masz głównie ty że nie możesz sobie szybko teraz expic jak byś chciał że wlecisz sobie na smoki 20 lvl i expisz bo wszystko teraz pochłania więcej czasu.
Bass1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:15.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin