Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Luźne pogaduchy > Strefa twórcza

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Co sądzisz o tych wszystkich jakże licznych pracach?
No cóż... Nic dodać nic ująć :D Oby tak dalej! 146 66.36%
Lubię twoje prace, ale zdecydowanie wolę widzieć outfity! 39 17.73%
Outfity są fajne, jednak tak naprawdę powinieneś robić meble! 11 5.00%
Średnio mi się to wszystko podoba... 8 3.64%
Nie widzę w tym nic ciekawego! 16 7.27%
Głosujących: 220. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 05-07-12, 17:40   #341
Tisaya
 
Avatar Tisaya
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 455
Domyślnie

Hę? A po co mialam ciągnąć dalej temat pajączka? Chciałam się wypowiedzieć odnośnie WSZYSTKICH Twoich grafik, włączając w to outfity. Slythia dobrze wytłumaczyła co miałam na myśli mówiąc, że są gumowe. Tyle ode mnie.
__________________
Aż do końca od początku, zawsze z tymi, co w porządku.
Tisaya jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-12, 17:43   #342
Shikate
 
Avatar Shikate
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 258
Domyślnie

Tak, wytłumaczyła świetnie o co chodzi. Że futerka, o których ja nie wiem, wyglądają jak zbroja, a ona jak lodowy kijek. Który kijek? Tisaya, faktycznie, świetnie wytłumaczyła ;)
Shikate jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-12, 17:44   #343
Tisaya
 
Avatar Tisaya
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 455
Domyślnie

Tisaya by napisała to samo, a jeśli nie zrozumiałeś Slythii, to znaczy, że słoneczko już mogłoby przestać tak grzać w Twoich stronach. Bez obrazy ofc.
Są gumowe i tyle. Moim zdaniem
__________________
Aż do końca od początku, zawsze z tymi, co w porządku.
Tisaya jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-12, 17:46   #344
Shikate
 
Avatar Shikate
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 258
Domyślnie

Guma – rozciągliwy materiał, elastomer chemicznie zbudowany z alifatycznych łańcuchów polimerowych (np. poliolefin), które są w stosunkowo niewielkim stopniu usieciowane w procesie wulkanizacji. W przemyśle, terminem "guma" obejmuje się czasami w uproszczeniu wszystkie rodzaje stałych elastomerów.

Tisaya, gumowe oznacza metaliczne. Czy co?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Guma

Trochę więcej możesz poczytać o tym.
Shikate jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-12, 17:47   #345
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Prosiłbym o zaprzestanie tej jałowej dyskusji bo ten temat raczej nie temu ma służyć.
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-12, 17:48   #346
negrula
 
Avatar negrula
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Skąd: Kościan
Postów: 539
Domyślnie

Hmmm.. a ja się z Wami nie zgodzę. Shikate to jedna z tych osób, która potrafi przyjąć do siebie krytykę, jeśli jest ona obiektywna i konstruktywna.
Nie ubliżając Drakon'owi, to wytyczenie 6 odnóży pająka było, de facto, niczym szukanie przysłowiowej igły w stogu siana. I na pewno nie była to krytyka konstruktywna.
Oczywiście, prace Shikate nie muszą się wszystkim podobać i on sam zapewne jest tego świadomy.

Nie rozumiem dlaczego wszyscy zrobili wokół tego taką aferę.
__________________
Dom został z tyłu. Przed Tobą jest świat.
negrula jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-12, 17:49   #347
Tisaya
 
Avatar Tisaya
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 455
Domyślnie

Slythia napisala. Tzn, ze cieniujesz tak, jak Ci ładnie wygląda, ale nie zwracasz uwagi na materiał. Wszystko tak samo cieniowane, czy to zbroja, czy "futerko", czy "lodowa pałka". Nie zwracasz też uwagi na z góry ustalony kąt padania światła. A uwierz, to by Ci pomogło w cieniowaniu, choć nie jest tak źle:)

Marek, autor sam zdecydował się na tę dyskusję.
__________________
Aż do końca od początku, zawsze z tymi, co w porządku.
Tisaya jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-12, 17:50   #348
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Shikate Zobacz post
^UP

Twój komentarz całkowicie rozumiem. Mówisz konkretnie o co chodzi(nie wiem, czy w ironii czy nie). Nie wiem, po co się w ogóle czepiać anatomii pająka. Tak jak to mówi Slythia, świat Tolkiena rozumiemy, bo jeśli pajęczyca tam jest ogromnych rozmiarów i wygląda co najmniej nienormalnie to jest dobrze, ale sześć odnóży pająka to niewybaczalny błąd i nikt nie zrozumie wtedy świata.

Chcę przy tym przypomnieć Slythi, że kiedyś powiedziałaś, że zostawiasz ten temat. Jak widać kłopoty z pamięcią w tym wieku. Pewnie, spodziewałem się, że czytając mój powyższy komentarz zrozumiecie o co mi chodziło i jeśli już zaczniecie hejcić, to podobnie jak Cinkiwonsz - napisał jeszcze co uważa o grafikach, żebym nie mógł mu nic powiedzieć. A Slythia i Tisaya oczywiście całkowicie o innym temacie, o tym, że nie mogę przyjąć krytyki, choć ją słyszę na co dzień w ekipie itd. No i oczywiście jak zwykle ekipa Altaronu doczepiła się, spoko, ale nie tego co trzeba ;)

@EDIT
A ty Slythia naucz się wreszcie rozumieć komentarze i mówić prawdę, jeśli już coś mówisz. Chyba, że komentarz: ,,Lecz zgodnie z prośbą - zbieram swe zabawki i wychodzę z Twej piaskownicy. Życzę powodzenia w dążeniu do 40 strony nawet w moim przypadku.''
Oznaczał, że wrócisz zabawkami jak zacznę zarzucać coś Altaronowi. No cóż... Lodowej laski nie robiłem, nie wiem gdzie ją widzisz, problemy ze wzrokiem? O które futerko Ci chodzi, które wygląda jak zbroja.

Chyba zrobię nową ankietę, czy futerka(które podobno robię) wyglądają jak zbroje.
Dorabianie sobie ideologii do moich postów naprawdę nie przejdzie. Wzięłam zabawki, poszłam sobie trzaskając drzwiami. Nie wykluczyłam przecież powrotu.

Jesteś tak inteligentny czy specjalnie takiego udajesz? Naprawdę*mam w nosie, czy to jest różdżka, kijek, sukienka czy niebiesko zielony kwiat i kolce. Nie w tym jest rzecz. Chodziło mi o wyjaśnienie zasady, nie zaś domniemaniu co szanowny Pan Shikate narysował.

Lecz skoro dalej nie rozumiesz. Zacznijmy od tego czegoś złotego w niebieskiej sukience. Złoty kolor ma tutaj zbroja, można przypuszczać, że jest wykonana z jakiegoś stopu metalu. Metalowe elementy są najczęściej gładkie, odbijają pewną część światła. Niebieska sukienka jest zaś wykonana z jakiegoś w miarę normalnego materiału, co widać poprzez jej miękkie zagięcia. Tego typu tkanina niczym nie przypomina metalu i na dobrej pracy powinno być to zaznaczone. Przyjrzyj się rysunkom odręcznym w internecie - na pierwszy rzut oka jesteś w stanie po rodzaju kreski, po walorze określić z czego wykonany jest dany element nawet nie widząc jego kształtu. Tego u ciebie nie ma, wszystkie są*idealnie gładkie, równomierne i w ten sam sposób odbijają światło. Porównaj sobie niebieskie elementy zbroi i sukienki - są identyczne, a (chyba) są wykonane zupełnie z czegoś innego.

Futerko, skóra - właśnie tego u ciebie nie widać. Wszystko jest identyczne. Pancerz pająka jest identyczny jak skóra ogra, ona zaś - jak metalowa zbroja pana w czapeczce.

Właśnie dlatego wiele osób rezygnuje z oceniania twoich prac - ja pojęłam słowa Tisayi w parę sekund, tobie zaś musiałam napisać wypracowanie niemal na stronę. W dodatku zamiast pojąć sens wypowiedzi przyczepiłeś*się do słów, które miały służyć jedynie za przykład.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 05-07-12 o 17:57
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-12, 17:56   #349
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Dyskusja miała być o grafikach, nie o przygrzewającym słoneczku, czy też składzie chemicznym gumy. Te posty były pozbawione jakiejkolwiek wartości merytorycznej dla tematu dlatego poprosiłem o zaprzestanie tego. Co z tego, że osiągnięte zostanie 50 stron jak 10 ostatnich będzie stanowił spam? I nie, nie cała ekipa się czepia Twoich prac, mi się one bardzo podobają z perspektywy osoby, która nie zajmuje się tworzeniem tego typu rzeczy, więc nie ocenia ich w sposób profesjonalny. Jedyne co mi się nie spodobało to jak już napisałem przebrany tibijski troll. A czy ogr ma krzywe nogi się czepiać nie można - dlaczego? Możliwe, że będzie to NPC, który kuleje z powodu wady anatomicznej. Możliwym również jest, że pajączek miał 8 odnóży, ale 2 stracił podczas walki, albo był bardzo głodny i musiał je sobie zjeść (istnieją takie przypadki wśród pająków!).
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-12, 17:58   #350
Shikate
 
Avatar Shikate
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 258
Domyślnie

Dobrze, jednak jeśli ekipa Altaronu pozostanie w tym temacie, to ja się nie powstrzymam od śmiechu czego konsekwencją jest napisanie komentarza. Także najlepszy kompromis: Nie piszcie tu nic jeśli macie stosować cenzurę jak ZSRR: gumowe.

PS: Zamiast się kłócić popracowalibyście nad tym obiecanym update. No ale cóż, widać co jest dla Was priorytetem.
Shikate jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:19.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin