Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 05-02-19, 10:52   #41
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Dobro nowych graczy - zwłaszcza na serwerze Community PVP - leży nam (administracji) na sercu mocno.

Na tyle mocno, że jeżeli po raz kolejny ktoś w Altaronie będzie próbował masowo zniechęcić słabszych graczy do gry (bijąc wszystkich na niskim poziomie bez powodu i masowo), to będziemy czynić zmiany w stronę ograniczenia tego procederu. Kombinować ze zmianami w punktach PVP, w trybie warmode itp.

Jest też wspomniany wcześniej punkt regulaminu IV.10, który będziemy stosować, jeżeli będzie taka konieczność. Na serwerze CPVP niedopuszczalne jest, by jakiś znudzony gracz wylewał swoje żale do świata poprzez masowe zniechęcanie do gry innych graczy. Mechanizmy tego jak to wygląda i działa mamy w Altaronie przećwiczone - jednego dnia może być 50 osób, drugiego 17. Na szczęście serwer CPVP jest na ten moment tak niewielki (nawet przy 200 osobach jest niewielki), że takie ręczne sterowanie jest możliwe. Zwłaszcza, że do tej pory w Altaronie takich sytuacji było może ze 3-4, w większości gracze doskonale radzą sobie z regulowaniem destruktywnych zapędów własnych kolegów.

Taka deklaracja dla serwera CPVP może być dla niektórych oburzająca, ale to też wyraz prostej kalkulacji - wolność jednego rozżalonego gracza, który chce po prostu wszystkim zaszkodzić (i odegrać się na administracji) czy aktywna gra 15-20 innych, którzy ogólnie są zadowoleni.

Niemniej, powyższe założenie czy też deklaracja nijak nie mają zastosowania w przypadku tego konfliktu.

Serwer CPVP to jednak serwer PVP. Zawsze są na nim silniejsi i słabsi, bardziej i mniej doświadczeni, narwani i spokojni, mniej lub bardziej mądrzy. Jest miejsce dla PK, szantaży, niesprawiedliwości, oszustw (legalnych z perspektywy regulaminu) itp. - jak w każdym Community.

Poprzez wzajemny szacunek, umiejętności negocjacji, kombinowania, czasem poświęcenia, a przede wszystkim - zachowanie pokory i rozsądku- do konsensusu można dojść z każdą stroną i w ogromnej większości przypadków da się grać spokojnie, nie popadając w konflikty.

Zwłaszcza teraz, kiedy mamy sytuację, w której nie gra aktywnie właściwie nikt z najbardziej agresywnych graczy serwera... Właściwie są to najspokojniejsze czasy w historii Altaronu, jaką pamiętam.

Jeżeli nawet jesteśmy w konflikcie z jakimś silniejszym graczem i zaczyna na nas polować, to obrażanie go na publicznym forum, zwłaszcza z pozycji lidera gildii, jest nierozsądnym posunięciem i naraża dobro graczy, których ma się pod opieką.

Dogadajcie się, znajdźcie jakieś porozumienie.

Prywatnie, jako gracz, proponuję Wam (Kupcom Neolith) takie rozwiązanie:
- wyrzućcie z gildii graczy, którzy są największym problemem (Sediham i Jedi - żaden z nich nie jest nowym graczem, każdy z nich ma hunta, do tego Jedi jest postacią skazaną na prawdopodobnie wieczną banicję za sharing)
- w kolejnym kroku pogadajcie z Ugim, Fanatykiem i kim tam jeszcze trzeba na temat ugody. Jak znam życie, to zmiany w hierarchii, trochę talarów, parę dobrych słów i problem się rozwiąże.
- alternatywnie jeżeli liderzy gildii się nie zdecydują na takie rozwiązanie, to nie unoście się honorem i wyjdźcie z gildii by założyć własną.

Pozdrawiam,
Catthon
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-02-19, 11:03   #42
Trixis
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 231
Domyślnie

Co ja tu czytam ahahahahahahaha
Trixis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-02-19, 11:47   #43
Medalikarz
 
Avatar Medalikarz
 
Zarejestrowany: Wrz 2018
Postów: 249
Domyślnie

"Uderz w stół, a nożyce się odezwa"

Najśmieszniejsze jest to że większość osób odnosi się tutaj do sytuacji które nie miały miejsce i nie czyta ze zrozumieniem ^^. Petycja wisi po to by kto chce mógł się pod nia podpisać, a nie po to by pod naciskiem paru graczy których to zabolało została zdjęta. Problem jest w tym że pretensje sa o wydumane z palca rzeczy, jeśli odpuszcze i przytakne tym klamstwa to nie bede osoba ktora jestem.
__________________
"Układ który tu panuje, niedorzeczny i spaczony,
może czasem inspiruje, jednak musi być zgładzony."
Medalikarz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-02-19, 12:12   #44
Trixis
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 231
Domyślnie

Ja proponuje dac postacie z serwera sezonowego juz teraz, jedyny sposob na to by na altaronie byl pokój XD
Trixis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-02-19, 12:42   #45
Kierka250799
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 238
Domyślnie

+1 exorenius xD wbilbym z chęcią swoim magiem, stanął obok pomnika, a potem rzucił sd czy dwa, w parę osób uprzykrzających życie biednym ludziom na cpvp. :D cyrki się tam dzieją, z tego co widzę :D
__________________
Napisał Astero
dawać tym "dzbanom" ten sezonowy niech im przeniosą postacie będzie kogo bić przynajmniej -Ugi 2k19
Kierka250799 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-02-19, 13:10   #46
19Fafarafa06
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 182
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do 19Fafarafa06
Domyślnie

Opłaca się czytać ten temat cały ? xD
Zróbcie npvp i po sprawie :D
19Fafarafa06 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-02-19, 13:12   #47
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

Ja go przeczytałem i najmądrzej napisał catthon. Nie byłem zly na ruda dopóki nie przeczytałem tutaj co ma do powiedzenia.
Exoreniusy
spokojnie, wszystko pod kontrola.
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-02-19, 13:53   #48
Maru123
 
Avatar Maru123
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Mielec
Postów: 343
Domyślnie

Temat jest trudny, ale znalazłem bardzo łatwe rozwiązanie. Zbierzmy 10 osobową ekipe, która ma już tam postaci, i zrównajmy "gildie panującą" z ziemią.

Argumenty za:
-W tamtej gildii jest jedna osoba mająca pojęcie o walce.
-Robiłem im kiedyś klasztor więc wiem jak to skillowi boharterowie ;] (Ugi dalej szukasz talarów? :D).
-Dostarczy nam to chwilę dobrej zabawy.
-Pomożemy nowym graczom.

Argumenty przeciw:
-Wiem że szkoda tracić czasu żeby udowodnić dwóm osobnikom jacy są słabi, lecz może to jedyne wyjście?
-Każdy z pewnością gra na innych serverach, ale z pewnością nie zajmie to dużo czasu.

Co wy na to Piterusy i Exoreniusy ?:D
Maru123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-02-19, 15:07   #49
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ememems Zobacz post
Moim zdaniem administracja nie jest potrzebna do wyjaśniania takich sporów i nie powinna angażować się w takie serwerowe wojenki, administracja powinna być bezstronna. Banowanie ludzi za ubijanie graczy w strefie pvp, która właśnie do tego służy to byłby jakiś absurd. Serwer nie jest serwerem non-pvp, gracze bez względu na to czy nowi czy nie muszą być przygotowani na to i wiedzieć o tym, że po wyjściu ze strefy mogą zginąć, czy to ze strony jakichś random pk, czy ze strony osób, które się na nich z jakichś powodów uwzięły. Serwer jest DLA WSZYSTKICH bez względu na to czy są agresywni i biją graczy, czy wolą spokojną grę bez wojen. Jeśli komuś to nie odpowiada i nie chce ginąć to proponuję albo expić w strefie non-pvp albo nie grać w altaron. Są inne gry, inne serwery, bardziej odpowiednie dla osób neutralnych.

...
Wkurwia mnie podejście typu "Jeśli komuś to nie odpowiada i nie chce ginąć to proponuję albo expić w strefie non-pvp albo nie grać w altaron. "
Bo może ktoś che grać właśnie w Altaron i chce grać w spokoju zgłębiając jego fabułę. Serwer non-pvp istniał i jakoś ludzie grali.

Cytat:
Napisał 3373722 Zobacz post
Halo halo żadnych hydr nie lurowałem jedynie pobiegłem was zabić
A w jakim celu pobiegłeś ich zabić. Z nudów czy może przeszkadzało ze expią, a może z braku sympatii.

Nie rozumiem i nigdy nie zrozumie pvp.

Wiem, że w przypadku cwaniaczków może być pomocne ale to przeważnie cwaniaczki wykorzystują swoją przewagę aby psuć gre innym.

Mnie kiedyś zabili "koledzy" tylko dlatego bo stwierdzili że niby przeszkadzam ich koledze. Kolega oczywiście twierdził że nie prosił żeby mnie zabili.
Ekipa wpadła choć mocno nieudolna bo ja który nie byłem przygotowany (nie ustawione hoty, czy ledwo 2 plecaki manasków). Do tego bez jakiejkolwiek umiejętności gry pvp, a mimo to stałem 5 minut zanim mnie zabili a udało im się chyba tylko dlatego że sam się zablokowałem.

Pytałem "kolegów" dlaczego a ci "zero szacunku" po meczu tłumaczyli się że padł wyrok na TS bić/zabić i nikt nie pytał dlaczego i nie było istotne że traktowałem ich wcześniej jak kolegów.

Ogólnie na cpvp jak są zajęte lepsze respy to zero gry. Musisz poprosić ale nawet jak na respie mogłoby się zmieścić więcej jak jedna osoba to i tak nie pozwoli ba nawet nie przeszkadzaj bo cię będą bili (czasem za samo pokazanie sie na respie i próbę rozmowy można leżeć. PVP jest do kitu.
I jak pisałem cpvp jest martwe nie ma możliwości grać i expić bo za samo podejrzenie że masz coś wspólnego z "gildią przeciwną" masz hunta. Nie ważne jakie masz zamiary że chcesz sobie pograć spokojnie i zgłębiać tajemnice Altaronu. Niestety tak to już nie działa.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-02-19, 15:35   #50
5310053
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 129
Domyślnie

Cytat:
Napisał Maru123 Zobacz post
Temat jest trudny, ale znalazłem bardzo łatwe rozwiązanie. Zbierzmy 10 osobową ekipe, która ma już tam postaci, i zrównajmy "gildie panującą" z ziemią.

Argumenty za:
-W tamtej gildii jest jedna osoba mająca pojęcie o walce.
-Robiłem im kiedyś klasztor więc wiem jak to skillowi boharterowie ;] (Ugi dalej szukasz talarów? :D).
-Dostarczy nam to chwilę dobrej zabawy.
-Pomożemy nowym graczom.

Argumenty przeciw:
-Wiem że szkoda tracić czasu żeby udowodnić dwóm osobnikom jacy są słabi, lecz może to jedyne wyjście?
-Każdy z pewnością gra na innych serverach, ale z pewnością nie zajmie to dużo czasu.

Co wy na to Piterusy i Exoreniusy ?:D
ta, już kiedyś próbowałem to zlewka totalna była, nawet się nie trudź
niemniej jednak, jak byś coś uzbierał i to byłby pewnik to mógłbym na pare dni pacca kupić i pomóc łupać towarzystwo ślązaka i spółki
ta cała ich gildia jest śmieszna i przestała by grać po 1 akcji z maczeta na czele
pozdro 600
5310053 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:30.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin