Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Co sądzisz o tej propozycji?
Ogólnie to jestem na tak 13 81.25%
Nie, bo nie jest to rpg 1 6.25%
Nie mam zdania/sprawdzam wyniki 2 12.50%
Głosujących: 16. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 11-07-22, 22:47   #1
mexiunio
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 610
Domyślnie Luźna i szybka propozycja do wykonania, która utrzyma ludzi na serwerze

Z racji tego, że ludzie lubią promocje i szkoda im też przepuścić okazji, gdy coś jest limitowane, to proponuję wprowadzić weekendowe eventy, podobnie jak na tibii (dalej na tym forum demonizuje się wszystko co tibijskie?), od piątkowego ssa do poniedziałkowego ssa niewłącznie.

Na shakes&fidget aktualnie jest z 20 eventów weekendowych, więc można byłoby pójść za ich przykładem, gdzie w weekend jest naraz kilka różnych aktywnych pomniejszych eventów, więc nie jest to aż tak powtarzalne, proponuję, żeby losowały się po 2-3 eventy z puli (losowo) i żeby wszystko ogarniał system automatycznie, bo jak coś jest odpalane na tym serwerze ręcznie (patrz Syfon, rajdy), to po pewnym czasie przestaje się pojawiać.

Kilka takich przykładowych eventów, jakie jestem w stanie zaproponować do takiej hipotetycznej puli:
- bonus łóżkowy daje 75%, zamiast 25% przez weekend i po zapisie serwera jest zawsze pełen, podczas trwania eventu,
- sakiewki x1,5/x2,
- exp x1,5,
- wszystkie potwory biją 20% mniej,
- gracze biją w potwory 20% więcej,
- czary i runy leczące leczą 20% więcej,
- podwójne bossy, (respią się w ciągu eventu codziennie po 2 na licorze, po 4 słabe, po 2 średnie, po 2 duże),
- czas respawnu potworów zredukowany do 66% ich podstawowej wartości,
- loot x1,1/x1,2,
- gwarantowany 1 pn za każdą dzienną wykonaną podczas trwania eventu,
- zwiększona szansa na złowienie ryby, nie łowią się szprotki i łowi się mniej śmieci,
- zbieractwo i wycinanie daje x5 więcej itemów,
- mikstury alchemiczne leczą/manasują 25% więcej i dają x więcej skilla, itd.

Zamysł jaki jest - wiadomy. Przykładowe evenciki proponowane przeze mnie nie są jakieś przesadzone, ale jak wiadomo, trzeba byłoby siąść nad takim czymś i ewentualnie wprowadzić, a z tym jest na altaronie zawsze problem. Można by poszczególne wydarzenia jakoś rpg ponazywać (jak w sf) i potem zapowiadać je botem na Discordzie i w krótkiej wiadomości na forum.

Ankietę pozostawiam do waszej dyspozycji - co sądzicie o takiej propozycji? Myślicie, że serwer by przez to choć lekko ożył przez takie zmiany, czy jesteście grajkami 7.6, więc nie jesteście za tą propozycją, bo za waszych czasów żadnych eventów nie było? Zapraszam do głosowania.
__________________
To do list:
x 200 lvl na abitańcach
x 400 lvl na legionistach
mexiunio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-07-22, 05:50   #2
trup5831
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 28
Domyślnie

Fajna propozycja jakby dawno temu to było, ale dla samych eventow ludzi nie stanie się więcej.
trup5831 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-07-22, 07:42   #3
Dinoo20
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 462
Domyślnie

Zupełnie nie podoba mi się pomysł nagród codziennych i mam nadzieję, że nigdy nic takiego nie zostanie wprowadzone. Co to doda do rozgrywki? Ktoś nie robiąc nic będzie zbierał przedmioty.
Ruszyć tyłki z depo i pobiegać trochę po mapie, takie składniki zbiera się w kilka minut.
Co do eventów to już prędzej, ale na pewno nie częściej niż raz na miesiąc. Dodatkowo dodałbym też negatywne eventy jak np. potwory biją 10-15% więcej, albo tylko wybrany potwór staje się mocniejszy ale także zostawia więcej łupów.
Kolejny negatywny event to zmniejszenie leczenia graczy o 20%, zmniejszenie prędkości chodzenia wszystkich o 30% itp.
Bo niby dlaczego eventy mają dawać tylko boosta?
__________________
"There is no force on Earth more powerful than the will to live"
Dinoo20 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-07-22, 20:02   #4
mexiunio
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 610
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ememems Zobacz post
Fajny pomysł, ale wg mnie raz w tygodniu to za dużo. Raz na miesiąc byłoby ok.
Nikt nie będzie trzymał pacca, by raz w miesiącu przypomnieć sobie o altaronie.


Cytat:
Ja bym chętnie zobaczyła coś w rodzaju dziennych nagród. Jeśli nie odbierzemy danego dnia między zapisami serwera to nagroda z danego dnia przepada. Mogłoby to wyglądać np. tak:

Dzienne nagrody dla konta darmowego | ze statusem szlacheckim:
poniedziałek - 4|8 sztuki losowego produktu zwierzęcego
wtorek - 2|4 sztuki losowego tworzywa/materiału
środa - 2|4 sztuki losowej rośliny
czwartek - 4|8 sztuk losowej kosztowności (biała perła/czarna perła/diament/rubin/szafir/szmaragd/topaz/ametyst)
piątek - 5|10 ryb do wyboru (leszcze/liny/łososie/okoń/płoć/pstrąg/sandacz/sum/szczupak)
sobota - losowy zwój przemiany|losowy błogosławiony zwój przemiany
niedziela - 5|10 mikstur w plecaku do wyboru (mikstury leczące/uzdrowiciela/wyzdrowienia/many/mocy/maga)
I znowu - nikt po takie śmieci nie będzie logował.

Cytat:
Napisał Dinoo20 Zobacz post
Kolejny negatywny event to zmniejszenie leczenia graczy o 20%, zmniejszenie prędkości chodzenia wszystkich o 30% itp.
Bo niby dlaczego eventy mają dawać tylko boosta?
No nie wiem, być może dlatego, że gracze omijaliby takie "eventy" i tym bardziej nie logowali?
__________________
To do list:
x 200 lvl na abitańcach
x 400 lvl na legionistach
mexiunio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-07-22, 20:29   #5
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Witam, pomyślę o powrocie do grania w Altaron chociażby raz w tygodniu i expieniu, jeżeli będą cotygodniowe bonusy, takie jak te napisane w tym temacie.
Pozdrawiam cieplutko, bardzo mi się podoba ta propozycja.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-07-22, 12:45   #6
brunonbane
 
Zarejestrowany: Kwi 2014
Skąd: Budapeszt
Postów: 3
Domyślnie

Ja jestem na nie.

Moja przygoda z takimi eventami wyglądała w taki sposób, że POZA takimi eventami nie chciało mi się grać, a podczas takich eventów czułem się pod presją wyciskania tyle, ile fizycznie możliwe do porzygu.

W efekcie szybko się wypalałem.

To co bym zaproponował w miejsce takiego eventu to globalny boost na jakieś potwory (więcej HP, większy dmg, szybszy respawn, zwiększony XP, może plus dodatkowy specjalny loot - tak jak z nieumarłymi), albo jakieś okazjonalne eventy - jak miejscówki, które są dostępne tylko raz na jakiś czas. Choć wiadomo, że to wymagałoby o wiele więcej pracy.

A nawiązując do samej kwestii problemu, czyli retencji graczy, to wg. mnie trzeba by się zastanowić nad długoterminowymi celami i planami dla graczy, którzy już teraz grają.

Przykładem może tu być zaimplementowanie misji dających rangi oraz specjalne (wartościowe) nagrody za poszczególną rangę.
brunonbane jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-07-22, 14:13   #7
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Cytat:
Napisał brunonbane Zobacz post
Ja jestem na nie.

Moja przygoda z takimi eventami wyglądała w taki sposób, że POZA takimi eventami nie chciało mi się grać, a podczas takich eventów czułem się pod presją wyciskania tyle, ile fizycznie możliwe do porzygu.

W efekcie szybko się wypalałem.

To co bym zaproponował w miejsce takiego eventu to globalny boost na jakieś potwory (więcej HP, większy dmg, szybszy respawn, zwiększony XP, może plus dodatkowy specjalny loot - tak jak z nieumarłymi), albo jakieś okazjonalne eventy - jak miejscówki, które są dostępne tylko raz na jakiś czas. Choć wiadomo, że to wymagałoby o wiele więcej pracy.

A nawiązując do samej kwestii problemu, czyli retencji graczy, to wg. mnie trzeba by się zastanowić nad długoterminowymi celami i planami dla graczy, którzy już teraz grają.

Przykładem może tu być zaimplementowanie misji dających rangi oraz specjalne (wartościowe) nagrody za poszczególną rangę.

Bez kappy powbijałbym jakieś rangi jak na (przykład) gnomission albo rathleton.
+1
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-07-22, 14:57   #8
Shrime
Doradca
 
Avatar Shrime
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: J-Bie Zdr.
Postów: 230
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ememems Zobacz post
Powiem tak, ludzie mają rodziny, mają pracę, niektórzy pracują w weekendy lub mogą nie mieć z różnych innych powodów czasu, żeby wtedy wejść na grę i expić w te dni. Taka propozycja z Twojej strony to cios wymierzony w te wszystkie osoby i w mojej skromnej opinii jest to niesprawiedliwe, bo to faworyzuję tą grupkę graczy, którzy nie mają życia lub mają wolne weekendy.
[...]

Altaron ma być trudny. Przynajmniej dla tych wyższych lvli. Bo dla takich 10-20 lvli będzie to jakaś forma rozrywki i zarobku i z pewnością to co Ty nazywasz śmieciami, będzie dla nich w jakiś sposób przydatne. I może pomoże im się zaaklimatyzować.
Nigdy nie dogodzisz wszystkim, ewentualnie eventy nie muszą być zawsze w weekend.

Altaron nie jest trudny na początku, jeśli się wie jak w niego grać - przynajmniej takie odnoszę wrażenie.

Dla tych wyższych leveli jest śmiesznie prosty, bo nie licząc bossów i kilku potworów mogą bić wszystko, kwestia opłacalności i xp/h ;-)
__________________
"Memories, they seem to show up so quick but they leave you far too soon "
Shrime jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:04.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin