Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: co myslisz o odswiezeni regulaminu gry?
Za zmiana w regulaminie (w komentarzu sugerowany taryfikator) 25 64.10%
Przeciw zmiana (aktualne kary sa dostatecznie krotkie/nalezy je zwiekszyc) 5 12.82%
Nie kompromituj się Legkan i wyjazd z forumka 9 23.08%
Głosujących: 39. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 05-06-22, 02:59   #11
Anquaz
 
Zarejestrowany: Gru 2021
Postów: 9
Domyślnie

Powiem szczerze, 7mego czerwca wrzucę podcasta na temat altaronu. Regulamin do tego czasu się nie zmieni (bo nie została propozycja przedstawiona mocy sprawczej), a sam nie boję się o swoją reputację, by przedstawić jak aktualne zmiany wpłynęły na konsekwencję naginania regulaminu przez administracje (niczym parodia hasła wyborczego PO sprzed lat ("by żyło się lepiej, wszystkim [z rodziny])(film nagrany z opcją TrustVideo, więc zrobienie wiarygodnych screenów nie jest problemem, także zabranie praw/edycja czegokolwiek niczego nie zmieni). Skoro aktualna administracja nie rozumie subtelnych sygnałów i chęci wprowadzenia korzystnych zmian (wliczając opinie ich obozu) to nie widzę przeciwskazań, by (niczym rebeliant) zaatakować.

Ostatnio edytowane przez Anquaz ; 05-06-22 o 03:19
Anquaz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-06-22, 04:55   #12
Noratl
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 144
Domyślnie

Jeśli jest pewne, że ktoś używa "wspomagaczy", to usunięcie konta, zero litości dla oszustów. Dwa bufory do perma bana, tylko zachęcają do oszukiwania. Administracja ma problem żeby kogoś przyłapać, zbiera dowody przez miesiąc a później ban na 7 dni? Przecież to śmieszne. Usuwać, może się nauczą, a jak nie to przynajmniej inni się dwa razy zastanowią.
Jak się komuś nie chce grać i musi to robić za niego program, to niech administracja go wspomoże i usunie mu konto, niech się nie męczy.
Noratl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-06-22, 11:26   #13
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Z mojej perspektywy - nigdy nie rozumiałem potrzeby sharowania konta. W sensie serio, o co chodzi, to nie jest trudne - korzystaj z własnego konta, zamiast dzielić je z kumplem. Poproś by przesłal Ci rzeczy. Wbijaj postacią kilka poziomów mniej dziennie, na równi z innymi graczami.

Zmniejszenie bana za korzystanie z nielegalnego oprogramowania? Oznacza tylko tyle, że ktoś chce korzystać z botów możliwie niskim kosztem. Równie dobrze można to zalegalizować. Proponują to osoby, które też wiele razy były na tym przyłapywane.

Teleport? Legalizacja teleportu doprowadziłaby do takich akcji, jak na sezonie. Ekipa biegnie po kogoś na respie, tamten ktoś się teleportuje im na plecy, teleport elementem rozgrywki.

Pomysł przedawniania się banów lub nieprzenoszenia pomiędzy postaciami/serwerami jest idiotyczny. Oznacza bowiem tylko tyle, że ktoś musi sobie dobrze planować gdzie i ile banów może jeszcze dostać.

Kwestie stopniowania kar za dane przewinienie zostały wprowadzone, wydaje mi się, z jednego względu: ktoś może nie zdawać sobie sprawy z tego, że za dane przewinienie grozi kara. Dostanie ją raz - wie, że za kolejne będzie dużo gorzej. Nie ma wtedy uzasadnienia dla przewinienia w stylu "nie wiedziałem", wykroczenie popełniane jest z pełną premedytacją.

Autorze drogi, jak Cię lubię, tak uważam, że Ty za każde przewinienie w Altaronie powinieneś mieć z automatu kasowaną postać, bo znasz regulamin na wylot, a nadal starasz się go łamać, by uzyskać niesprawiedliwą przewagę nad innymi graczami. I nie wiem po co.

Osobiście wolałbym grać na serwerze, gdzie jest mało graczy, niż dużo botów i dzielonych kont, z którymi nie mam szans dysponując ilością czasu jednego gracza.

No, na wszelki wypadek dodam, że to perspektywa byłego MG, który teraz nie ma ani pozycji, ani czasu na Altarony.

PS: Angua, jestem bardzo ciekaw tematu "naginania regulaminu" przez administrację.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-06-22, 16:28   #14
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

Nie Anqua tylko Legkan, nie z tego konta napisalem, och, samych z mainami miałbym tyle co edycji.
Perma ban z miejsca za bota doprowadzi do sytuacji, gdzie administracja będzie musiała mieć czarno na białym, że ktoś używa wspomagania i bardzo ciężko będzie udowodnić komukolwiek jakiekolwiek programy zewnętrzne, nie mówiąc o tym, że nie ma zdefiniowanego czym jest bot, a czym nie - dla mnie nawet sekwencja klawiszy na manasa+hapetawis+kostelnar to juz bot, bo wykonuje więcej niż jedną akcję na kliknięcie.
Ustawienie delate za pierwszego bot bana sprawi, że przy niejasnych dowodach będzie można czasami kogoś odstrzelić, dla zasady, a jeżeli mamy 2/3 stopniowy taryfikator to już podejrzanie będzie, że strażnik 2x zbanował te samą osobę w niejasnych okolicznościach.

Co do sharowania - widełki blokady sprawiają, że nikt nie będzie sharował postaci, by wbijać nią więcej expa, a raczej taka jest idea tego punktu regulaminu.

Znam regulamin na wylot, ale go nie popieram. Gdyby wymagać przestrzegania go to zbyt wiele osób miałoby poblokowane postacie. Miał być temat na forum - jest temat na forum, wisi najprostsza możliwa propozycja x dni i do niczego konstruktywnego nie potrafimy tutaj dojść nawet w tak błahej sprawie jak zmniejszenie kary za zalogowanie w domu kumpla, względem kary za boty.

Catthon, skoro Asto ustrzelił Jediego na 7 dni za bota/makro, to komu Ty dałeś 7 dni w prezencie?
I nie mówcie mi, że 30 dni zbieraliście dowody na to, że jakiś chłop łowi rybki.
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.

Ostatnio edytowane przez Windykator ; 05-06-22 o 16:39
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-06-22, 17:29   #15
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Windykator Zobacz post
Nie Anqua tylko Legkan, nie z tego konta napisalem, och, samych z mainami miałbym tyle co edycji.
Perma ban z miejsca za bota doprowadzi do sytuacji, gdzie administracja będzie musiała mieć czarno na białym, że ktoś używa wspomagania i bardzo ciężko będzie udowodnić komukolwiek jakiekolwiek programy zewnętrzne, nie mówiąc o tym, że nie ma zdefiniowanego czym jest bot, a czym nie - dla mnie nawet sekwencja klawiszy na manasa+hapetawis+kostelnar to juz bot, bo wykonuje więcej niż jedną akcję na kliknięcie.
Ustawienie delate za pierwszego bot bana sprawi, że przy niejasnych dowodach będzie można czasami kogoś odstrzelić, dla zasady, a jeżeli mamy 2/3 stopniowy taryfikator to już podejrzanie będzie, że strażnik 2x zbanował te samą osobę w niejasnych okolicznościach.

Co do sharowania - widełki blokady sprawiają, że nikt nie będzie sharował postaci, by wbijać nią więcej expa, a raczej taka jest idea tego punktu regulaminu.

Znam regulamin na wylot, ale go nie popieram. Gdyby wymagać przestrzegania go to zbyt wiele osób miałoby poblokowane postacie. Miał być temat na forum - jest temat na forum, wisi najprostsza możliwa propozycja x dni i do niczego konstruktywnego nie potrafimy tutaj dojść nawet w tak błahej sprawie jak zmniejszenie kary za zalogowanie w domu kumpla, względem kary za boty.

Catthon, skoro Asto ustrzelił Jediego na 7 dni za bota/makro, to komu Ty dałeś 7 dni w prezencie?
I nie mówcie mi, że 30 dni zbieraliście dowody na to, że jakiś chłop łowi rybki.
Nie rozumiem, komu miałem dać cokolwiek w prezencie?

Nie proponuję bana z miejsca. Jednak są progi.

Pokaż mi kogoś, kto dostał bana za zalogowanie w domu kumpla. Wiarygodnie. Dla zasady też nikt nikogo nie ustrzelił w ostatnich latach. Poważnym zarzutem może być to, że banów po prostu było za mało - bo po pierwsze rzadko ktoś coś zgłaszał, a po drugie trudno jest jednoznacznie ustalić winę. Z tym jednak chyba nie da się nic zrobić.

Ja się dorzucam do konstruktywnej dyskusji :)
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-06-22, 18:41   #16
g34yt43hg4h645hyu
 
Zarejestrowany: Gru 2021
Postów: 11
Domyślnie

Botowanie i przylapanie na full afk = insta delete
Botowanie / macro gdy ktos jest semi afk i po pewnym czasie zareaguje = miesiac bana, a nastepny insta delete bez przedawnien kar

Sharing i teleport mam mieszane uczucia. Z jednak strony tak, z drugiej gdyby bylo to naduzywane strasznie uprzykrzyloby gre
g34yt43hg4h645hyu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-06-22, 20:00   #17
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

No, dokladnie, wam tez w posladki.
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-06-22, 20:15   #18
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Cytat:
Napisał Windykator Zobacz post
No, dokladnie, wam tez w posladki.
ale co, napisali Ci bys zrobil temat na forum, wiekszosc wyrazila zgode graczy i teraz ignoruja temat?
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-06-22, 22:17   #19
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

Tak, chyba kazdy sobie zdanie moze wyrobic sam czy to smieci czy jeszcze ludzie.
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:27.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin