Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Przeniesienie postaci z SPVP na CPVP odbędzie się wg następujących parametrów:
Przeniesienie EXP 100%, wyzerowanie ekwipunku i umiejętności, 11 pn x lvl, talar x lvl, zostają misje i złota rybka 45 43.27%
Przeniesienie EXP 50%, wyzerowanie ekwipunku i umiejętności, 11 pn x lvl, talar x lvl, zostają misje i złota rybka 14 13.46%
Przeniesienie EXP 100%, wyzerowanie ekwipunku i umiejętności, 10 pn x lvl, talar x lvl, zostają misje 7 6.73%
Przeniesienie EXP 50%, wyzerowanie ekwipunku i umiejętności, 10 pn x lvl, talar x lvl. zostają misje 7 6.73%
Żadna z powyższych 31 29.81%
Głosujących: 104. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 27-01-22, 21:21   #41
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Od poczatku mowilem, ze na cpvp wbilibysmy szybciej 200 niz na spvp.

Gotowe sety, tony talarów i siema :].
A na spvp wszystko od zera, bicie złotych szkieletów 10h po 200k/h zeby miec na expienie.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-01-22, 16:26   #42
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

Cytat:
Napisał keroseforP Zobacz post
ale ty zdajesz sobie sprawe ze na cpvp obecnie na x1 nie robi sie az tak duzo mniej expa co na sezonowym x2?

trud tez raczej wiekszy biegajac w mosieznych itemach na 103lvlu jak to robilem wczesniej albo do 147 ze smoczym a teraz w bitewniaku na uwaga uwaga 269 levelu


najlepsze bylo jak ludzie z cpvp przychodzili i mowili "tu sie robi tyle a tyle expa na godzine" a potem sie okazuje ze ledwo wykrecamy 70% tego co mowili bo swoj xp pomnozyli razy 2 bo przeciez x2 rate nie? XD chuj w to ze sety, bronie oraz levele inne
No to jest prawda, ekonomia starego serwera po prostu ułatwia rozgrywke. Dlatego nowy serwer niesie ze sobą więcej frajdy, wyzwań. Ale nie wiem czy 200% ekspa i jednoczesne 2x skillrate nie daje więcej. Ciężko to ze sobą porównywać.
Nie bede robił dymu o to że administracja zaproponowała przenoszenie postaci 100% ekspa i zyskało to najwięcej poparcia. Ale widze że niektórzy tutaj wręcz wygrażają bo chcą jeszcze eq i niewiadomo co jeszcze (nie pije z tym do Ciebie).
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-01-22, 21:50   #43
keroseforP
 
Zarejestrowany: Gru 2021
Postów: 213
Domyślnie

Musisz spojrzec na to z takiej perspektywy obecnie nawet 1 przekletego setu nie ma nawet jakby ludzie przeniesli te itemy czy talary czym jest dorobek 3 miesieczny na serverze gdzie przez ponad miesiac trwala kosztowna wojna do dorobku ludzi ktorzy grali 5 lat na pustym servie i nie musieli sie nawet bic?

W sensie fajnie ze altrel napisal ze jest tylko 8x wiecej talarow na cpvp niz na sezonowym ale porownajmy ile osob obecnie gra na spvp a ile na cpvp + ja np teraz mam 60 talarow w banku i jakies ~400-500 w loocie ktorego ruszam raz na tydzien i w sytuacji jakbym mial full seta i eq (czyli wiekszosc graczy cpvp) moj bank to bylby ~300 talarow moze 400 a reszta gromadzona w domku i nie sprzedawana etc xD wiec no tak naprawde to co zostaloby przeniesione z spvp to jest naprawde nic
keroseforP jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-01-22, 05:01   #44
Waka
 
Zarejestrowany: Sty 2013
Postów: 43
Domyślnie

Szczerze powiedziawszy jestem trochę zdumiony, że propozycja 100% expa przeniesione znalazła się na ankiecie. Moim zdaniem jest to kompletnie niesprawiedliwe dla graczy z c-pvp.

Wypowiedzi profesorka i rahliuxa o wartości expa są mocno niereprezentatywne, ponieważ zakładają że każdy gracz c-pvp to milioner mający 30 setów 16% i nie doceniają jak gigantycznym bonusem do expa jest 2x, aby nie być gołosłownym podam wartości z mojej postaci, która nie jest ani ultramocną profesja do robienia prawdziwego giga-expa ani ja nie jestem bogiem tibi.

Gram zwiadem nekro-ele i naprawdę nie rozumiem stanowisk o tym, że te 2x to jest jak 30% bo hurr durr sety i talary. Ja na 90 levelu w mosiężnym secie i jastrzębiu robiłem 1.4kk na staminie na górskich orkach. I teraz przyjrzyjmy się tej wartości (1 i 4) KK to panowie jest milion czterysta tysięcy punktów doświadczenia na godzinę na 90 levelu w śmieciowych itemach w postacią w rękach rpg-grajka.

Wartości na serwerze sezonowym są po prostu chore ludzie 90% graczy serwera cpvp nie widziało expa większego niż 2.5kk na godzinę w życiu na oczy i ktoś tupet pisać, że to jest 30% więcej tylko?
Inne wartości z sezonowego:

Węże wodne kogar dla magów 170+ 3kk+ na godzinę solo.
Nowe pokutniki dla magów 180+ na większym levelu do 4kk+ solo.
Nawet zwykłe mysmenie ofertują na sezonowym nawet ponad 1.5kk+ na godzinę w zależności od profesji.
Piraci dla magów 2.5kk+ solo.
Dzisiaj na bagiennych hydrach z chłopakami mieliśmy 4kk na godzinę jak by to moi koledzy 7.4 tibia grajkowie powiedzieli orshaball-ots.

(W woli ścisłości nie jestem fanem nerfów na którykolwiek z tych respów na serwerze 1x nie będą dawały takich wartości).

Po 2 tygodniach sezonowego ludzie już wbili sety i level aby iść na spawny na których kręcą exp niespotykany na 1x serwerze i to nie jest kwestia tylko nowych respów. Dla porównania 1.4kk na cpvp na godzinę to ja kręcę magiem 180 levelem w secie chaosu 16% na mrok na górskich trollach i to jest max, bo dalej spawn nie wyrabia i jedynym lepszym spawnem dla mnie są węże wodne na przeszłości, gdzie zrobię koło 1.7kk na full odpalę.

Argument, że serwer trwa krótko jest kompletnie bez sensu, bo po pierwszych 2 tygodniach jak ludzie wbili 100 level i mieli chociaż mosiężny set to już i tak zyskiwali na bonusie expa czyli w 90% czasu istnienia tego serwera mieli gigantyczny bonus do expa.

Podsumowując sam mam teraz postać w top 20 sezonowego i wspaniale by było jak by była przeniesiona z takim levelem jak mam, ale bądźmy szczerzy jest to po prostu nie sprawiedliwe dla innych graczy. Moim zdaniem maksymalna dopuszczalna wartość to koło 60% expa. Na miejscu administracji bym nie brał wyniku ankiety na poważnie, bo ludzie głosujący na 100% expa to gracze sezonowego którzy są teraz najbardziej aktywni i oczywiście wybierają opcje najbardziej im przychylną nie patrząc czy jest to sprawiedliwe dla innych grających.

Ostatnio edytowane przez Waka ; 29-01-22 o 05:11
Waka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-01-22, 11:30   #45
keroseforP
 
Zarejestrowany: Gru 2021
Postów: 213
Domyślnie

Nie wiem czy zajebales dlugi piekny post zeby poddymic bo co innego mowiles przez pierwsze 2 miesiace sezonowego


Ale duzo macie takich nowych graczy na tym cpvp? czy raczej sa to osoby ktore robia alty/koledzy grajacych tam osob? Raczej to drugie

1.4kk/h na bonusie robiles 90 kapciem jeszcze jak stare orki byly super abusing jak wiekszosc graczy wbilo tam 120lvle ktore to odpowiadaja 20kk-30kk total expa wbitego niesamowite xD gamebreaking jak huj na cpvp chyba dla ludzi co loguja raz na tydzien zrobic dzienna i 1 hunta no to faktycznie jak masz gameplay rzedu 10 godzin/miesiac to nie uczciwe fest jest ze cie chlopaczek grajacy aktywnie 2 miesiace przegonil


Potem porownujesz exp krecony magow na 200 lvlu gdzie mag to jest rozjebana postac na h-lvlu przez ktora nerfione sa spoty dla ryca no i taki charek robi 4kk/h na bonusie na pokutnikach ktore powinny byc fixed 24h po dodaniu ich juz np na innych respach robil 3.3kk/h na bonusie gdzie potem sami spece z cpvp mowia ze magi robia na bonusie na 1x 1.4kk-1.7kk/h wiec tak jak ktos expi cale zycie weze wodne/pokutniki to faktycznie jest x2 exp

TYLE ZE masz takie bagienne hydry gdzie juz np rycerz ktory ma przeklety set i biegnie na full pizdzie na respie z shooterami z setami kreci np 75% tego co my krecimy na x2 bez takiego starter packa i jest to exp lepszy niz pokutniki czy weze wodne


W najlepszym przypadku 3 miesiace sezonowego beda rowne ~5 miesiacom na cpvp dla ludzi ktorzy sie bili na starcie mysle ze nawet 4.5 miesiaca tak bardzo was to boli ze wbije wam na server prawdopodobnie ~15-20 casuali na 150lvlach-180lvlach bo watpie ze ktos z top 20 bedzie dalej grac na cpvp i expic raczej char do testow jak to ma miejsce obecnie


O wlasnie sobie casualowo gwander przebija th na bagiennych solo biegajac magiem nekro po praojcach bez setu 16% na mrok i majac tylko 240lvl ciekawe jakie smigielko bedzie na 300lvlu

Ostatnio edytowane przez keroseforP ; 29-01-22 o 11:36
keroseforP jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-01-22, 11:52   #46
kwadrat
 
Zarejestrowany: Gru 2021
Postów: 9
Domyślnie

100% exp, EQ, skille talar x lvl, bez depo - jedyne słuszne przeniesienie
kwadrat jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-01-22, 15:54   #47
Waka
 
Zarejestrowany: Sty 2013
Postów: 43
Domyślnie

Cytat:
Napisał keroseforP Zobacz post
Nie wiem czy zajebales dlugi piekny post zeby poddymic bo co innego mowiles przez pierwsze 2 miesiace sezonowego


Ale duzo macie takich nowych graczy na tym cpvp? czy raczej sa to osoby ktore robia alty/koledzy grajacych tam osob? Raczej to drugie

1.4kk/h na bonusie robiles 90 kapciem jeszcze jak stare orki byly super abusing jak wiekszosc graczy wbilo tam 120lvle ktore to odpowiadaja 20kk-30kk total expa wbitego niesamowite xD gamebreaking jak huj na cpvp chyba dla ludzi co loguja raz na tydzien zrobic dzienna i 1 hunta no to faktycznie jak masz gameplay rzedu 10 godzin/miesiac to nie uczciwe fest jest ze cie chlopaczek grajacy aktywnie 2 miesiace przegonil


Potem porownujesz exp krecony magow na 200 lvlu gdzie mag to jest rozjebana postac na h-lvlu przez ktora nerfione sa spoty dla ryca no i taki charek robi 4kk/h na bonusie na pokutnikach ktore powinny byc fixed 24h po dodaniu ich juz np na innych respach robil 3.3kk/h na bonusie gdzie potem sami spece z cpvp mowia ze magi robia na bonusie na 1x 1.4kk-1.7kk/h wiec tak jak ktos expi cale zycie weze wodne/pokutniki to faktycznie jest x2 exp

TYLE ZE masz takie bagienne hydry gdzie juz np rycerz ktory ma przeklety set i biegnie na full pizdzie na respie z shooterami z setami kreci np 75% tego co my krecimy na x2 bez takiego starter packa i jest to exp lepszy niz pokutniki czy weze wodne


W najlepszym przypadku 3 miesiace sezonowego beda rowne ~5 miesiacom na cpvp dla ludzi ktorzy sie bili na starcie mysle ze nawet 4.5 miesiaca tak bardzo was to boli ze wbije wam na server prawdopodobnie ~15-20 casuali na 150lvlach-180lvlach bo watpie ze ktos z top 20 bedzie dalej grac na cpvp i expic raczej char do testow jak to ma miejsce obecnie


O wlasnie sobie casualowo gwander przebija th na bagiennych solo biegajac magiem nekro po praojcach bez setu 16% na mrok i majac tylko 240lvl ciekawe jakie smigielko bedzie na 300lvlu
Zmieniłem trochę zdanie, bo zalogowałem na cpvp i w depo stoją sobie jakieś 80 levele i generalnie kilka ludzi biega po tym serwerze. Uważam więc że to jest mega niesprawiedliwe po prostu i to nie jest kwestia mojej twojej czy kogokolwiek postaci tylko konceptu, że gra nie powinna scamować własnych graczy, którzy jakąś pracę włożyli.

Dalej sobie trochę przemyślałem jak zobaczyłem stałe 4kk na liczniku na 190 levelu i stwierdziłem, że nie jest to do końca ok z perspektywy ogólnej a nie pojedynczego gracza sezonowego.

I w pełni rozumiem czemu ludzie chcą 100% bo tak po prostu tracą najmniej, ale dla mnie to nie jest ok mimo tego, że nie jestem jakimś stałym grajkiem c-pvp. Pomysł tego, aby przenieść ticki skilli podzielone przez 2 jest dobry. Do tego 50-60% expa i będzie w miarę sprawiedliwie dla obu stron.

W kwestii talarów nie mam zadania a co do itemów to nie jestem fanem przenoszenia nowych setów.
Waka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-01-22, 16:32   #48
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

:HMM

W sumie jak tak Altrel napisał o tych skillach sprzed wydanych PNów to czy w takim razie istnieje uniwersum w którym użyją tego na wszystkich postaciach w altaronie i oddadzą im pny za wydane skille + dadzą czyste skille jakie by były wbite przez ich cały gameplay?
Tym samym zrobią by wydawane PN'y działały jako bonus do skilla a nie jako wbicie go?
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-01-22, 16:37   #49
keroseforP
 
Zarejestrowany: Gru 2021
Postów: 213
Domyślnie

no stale 4kk/h na magu nie kazda profesja tyle kreci(bo kurwa nie ma nawet przekletego seta calego dalej) + polowe tego (albo i wiecej) kreci sie na cpvp przez 5 lat czyli 60 miesiecy a nie trzy

nie dziwie sie ze balans na altaronie jest jaki jest


zgodnie z takim mysleniem mam nadzieje ze jak wejdzie kogar na altaron i sie okaze ze np zamiast 1.7kk/h robisz magiem 2kk/h exp na lepszym spocie to ta roznica zostanie w jakis sposob wyliczona i przyznana osobom ktore graly ostatnie 5 lat na cpvp bo to jest nie sprawiedliwe xDD

no i to jest nie sprawiedliwe ze gwander robi 3x tyle expa co ja to moze wyrownanko jakies??

Ostatnio edytowane przez keroseforP ; 29-01-22 o 16:55
keroseforP jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-01-22, 18:43   #50
Waka
 
Zarejestrowany: Sty 2013
Postów: 43
Domyślnie

Cytat:
Napisał keroseforP Zobacz post
no stale 4kk/h na magu nie kazda profesja tyle kreci(bo kurwa nie ma nawet przekletego seta calego dalej) + polowe tego (albo i wiecej) kreci sie na cpvp przez 5 lat czyli 60 miesiecy a nie trzy

nie dziwie sie ze balans na altaronie jest jaki jest


zgodnie z takim mysleniem mam nadzieje ze jak wejdzie kogar na altaron i sie okaze ze np zamiast 1.7kk/h robisz magiem 2kk/h exp na lepszym spocie to ta roznica zostanie w jakis sposob wyliczona i przyznana osobom ktore graly ostatnie 5 lat na cpvp bo to jest nie sprawiedliwe xDD

no i to jest nie sprawiedliwe ze gwander robi 3x tyle expa co ja to moze wyrownanko jakies??

Wydaje mi się, że nie rozumiesz do końca o co mi chodzi.
Ja nie mam problemu z tym, że wraz z rozwojem gry exp na godzinę postaci rośnie. Są lepsze spoty nowe skille większy level. Nie jestem tym gościem co płacze ze jest dodany nowy resp a on kiedyś na dwarfach robił 30k na godzinę i kiedyś to było.

Tutaj mamy po prostu testowy serwer z ratio expa 2x to jest zupełnie inna sytuacja. Respy są "testowe" czasami za słabe czasami za mocne, ale trzon gry pozostał taki sam rpg grajek bierze królewski set i kolczatkę i bije mysmenie 600k na godzinę a na sezonowym robi to samo robiąc 1.2kk. To jest po prostu podniesione ratio expa a nie zmiany w grze.

Dlatego nie uważam aby przeniesienie expa 1 do 1 było fer dla wszystkich graczy.
Waka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:09.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin