Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Altaron, na którym chcę grać to
Polska Tibia (OTS RPG) 29 53.70%
Nowa gra RPG 25 46.30%
Głosujących: 54. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 30-01-15, 21:44   #1
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie Altaron

Ankieta stworzona, by poznać Wasze preferencje odnośnie kształtu serwera. Wiele osób narzeka, że ciągle pisze się o "nowej grze". Chcecie polskiej tibii, nowej gry, czy czego, a może nowa gra powinna powstać niezależnie od tego serwera (2 projekty)?

PS. Ankieta nie jest tworzona przez Administrację i nie ma charakteru decyzyjnego.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame

Ostatnio edytowane przez Mervakis ; 30-01-15 o 22:13
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 31-01-15, 00:13   #2
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

jeśli byłby OTS'em, nadal plany przetłumaczenia na język Angielski... są realne?
__________________
Akrą Siocher
Arkon jest nieaktywny  
Stare 31-01-15, 00:29   #3
corkarypto
 
Avatar corkarypto
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
(2 projekty)?
Nie sądzę aby administracja tutaj podołała, z jednym jest problem a co dopiero z dwoma projektami. Wydaje mi się że Altaron jako polski OTS ma spore szanse jeżeli ludzie którzy nad tym by pracowali mieli by z tego realne pieniądze i traktowali by to naprawdę na serio.
__________________
Kiedy byłem już na dnie ...
... usłyszałem pukanie od spodu.
corkarypto jest nieaktywny  
Stare 31-01-15, 01:00   #4
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Cytat:
Napisał corkarypto Zobacz post
Nie sądzę aby administracja tutaj podołała, z jednym jest problem a co dopiero z dwoma projektami. Wydaje mi się że Altaron jako polski OTS ma spore szanse jeżeli ludzie którzy nad tym by pracowali mieli by z tego realne pieniądze i traktowali by to naprawdę na serio.
Administracja obecnego Altaronu (pierwotna) od dawna nie jest aktywna/odeszła.

Ludzie, którzy obecnie pilnują tutaj porządku i uporządkowali błędy tworzą nowy Altaron, więc stwierdzenie, że sobie nie radzą, nie jest prawdziwe.

Chodziło mi o to czy ten obecny serwer powinien zostać zreanimowany i wyznaczyć ludzi do zajęcia się nim czy pozostawić go tak jak jest aż do startu nowej gry (tak jak to się odbywa aktualnie).
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 31-01-15, 01:09   #5
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

więc lepiej obrać że Altaron ma zostać OTSem, bo nie każdemu może się spodobać nowa gra, nie wiadomo co nas czeka : >. wtedy macie OTS i nową grę potem ; o
__________________
Akrą Siocher
Arkon jest nieaktywny  
Stare 31-01-15, 01:25   #6
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Będzie pr0 balans, ots może istnieć. Inaczej? Nie ma sensu

Altaron ots może nawet być dochodowy, ale trzeba by w niego zainwestować.
Po 1, jak juz wspomniano wyżej, język angielski(inaczej będzie pusto)
Po 2, nowy balans, eventy, no i w miarę regularne akutalizacje(jakieś proste questy, questy skrzynkowe(takie jak PoI też)
Po 3, większa mapa, obecna(ta dostępna dla graczy) jest zdecydowanie za mała dla porządnego otsa na którym mają być setki graczy
__________________
Niech Licor spłonie!

Ostatnio edytowane przez Uiop ; 31-01-15 o 01:36
Uiop jest nieaktywny  
Stare 31-01-15, 04:36   #7
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

Ciężko mi podjąć decyzję nie widząc 'nowej gry'. Na prawdę nie można uchylić, choć rąbka tajemnicy? Nie muszą to być screeny gotowej gry, któa będzie piękna, nie muszą to być czerwone kwadraty (niegotowe grafiki). Wystarczy siatka mapy, zarys interfejsu i tym podobne. Chodzi tylko o taką podstawę mechaniki tego, co nazywamy 'nowej gry'.

Cóż... W podjęciu decyzji na pewno pomoże mi ogólne przemyślenie tego, czego oczekiwałem (i oczekuję) od nowej gry.

Od dawna wiele ambitnych propozycji było odrzucanych ze względu na to, że silnik na wiele nie pozwalał. Nawet głupi licznik PNów jest ograniczony do maksymalnego SOUL'a.

Balans profesji i subprofesji, który poszedł dobrą myślą, lecz strasznie różnymi wartościami [temu za dużo, temu za mało].

Przywrócenie duchownych do gry (nieważne czy to większa potrzeba sioherów na expie, czy to stosowne zmniejszenie obrażeń nekromanty, czy to nawet wprowadzanie tych pieczęci z propozycji). Najlepiej, by sprawa leczenia była jakoś ambitnie rozwiązana.

Wyczyszczenie gry z owoców nieprzemyślanych decyzji i błędnie dobranego team'u administracji. Itemy to nie jedyny problem...

Mechanika i interfejs... do tego już gracze się przyzwyczaili. Jeżeli z altaronu miałaby powstać gra przypominająca jakieś Metiny - zrezygnowałbym z niej bardzo szybko. To jest gra na której chciałem rozpocząć rozgrywkę.

Czym więc jest przełom, któego tak oczekuję? Naprawą. Nie resetem, by samemu się w to wszystko obłowic, lecz... zwyczajnym utrudnieniem rozgrywi. Utrudnieniem jest już nawet to, że itemy zamiast do urbana - będą trafiały do graczy, właśnie, chce graczy... Nie chce expić na pustym serverze, bo wielokrotnie nawet nie ma chęci. Czy reset jest jedynym rozwiązaniem? Być może, a może proporcjonalne, lecz radykalne zmniejszenie wszystkiego co gracze dotychczas osiągneli i zadbanie, by owoce nieprzemyślanych decyzji uległy rozkładowi? Skasowanie itemów? Osłabienie obecnych postaci? To prawie jak zresetowanie servera, lecz myślę, że z ukłonem dla dotychczasowych graczy (osłabienie, lecz proporcjonalne do obecnych osiągnięć). Jeżeli gram w grę to nie chcę, by występowały w niej takie zjawiska jakie przytrafiały się w przypadku altaronu. Jeżeli coś dodajemy - testujemy, nawet parę miesięcy, by tylko wszystko było dopracowane. Efekt? W wielu przypadkach stratęwielu godzin, które można było przeznaczyć na tworzenie czegoś innego, lecz... pewność, że Nasze decyzje nie zrujnują tego co dotychczas osiągnięto!
Do tego wielojęzyczny klient gry, wybór języka zarówno interfejsu jak i wypowiedzi NPC! Bez zagranicznych graczy altaron nigdy nie będzie wielki, tibia upada, otsy upadają, altaron musi ich przekonać, że można w to grać nieco inaczej! Projekt różni się od tibii w sposób wystarczający, nie trzeba zmieniać jego podstaw pod unikatową grę, gdyż wielu graczy będzie patrzyło na nią równie niechętnie co na te wszystkie gry z bannerów internetowych! Cyckową polityką mają tutaj przyjść gracze? Chyba ten projekt jest nieco poważniejszy, nie?
Pełną listę problemów, które dotykają ten server - każdy zna. Brak graczy, brak handlu, brak zastosowania dla słabszych itemów (no chyba, że mają wnęki, bo wtedy przebijają te "lepsze"), wyliczać mogę do oporu o ile kogokolwiek to zainteresuje.
Czy chcę nową grę? Nie, chce ten altaron, lecz traktowany równie poważnie przez administrację co "Nowa Gra" oraz wyczyszczony z tego całego syfu, którym został zalany jak i efektów tego co dzięki tym śmiecią udało się większości osiągnąć + stałej administracji składającej się z ludzi, którzy ten projekt będą prowadzili na tyle poważnie, by "krąg wybrańców" przestał być potrzebny.

I czekam na to:


Na wschodzie czuję kolejny kontynent...

Wszyscy płaczą, że itemy ze wszystkiego są za słabe, że bossy kija zostawiają... czemu ze smoka leci mistyczny miecz? Niech z mobów lecą jakieś materiały, a oręż, pancerze i inne tego podobne przedmioty będą tworzone przez gracza! Niech powsatanie złożony crafting itemów, który będzie opierałsię na czymś więcej niż zbierz->zrób. Niech będzie przynajmniej: zbierz->przerób->złóż w elementy->zrób, a stworzenie dobrego pancerza, niech wymaga dłuższej przygody! z pobłogosławionych elementów wysokiej jakości możnaby stworzyć świętą zbroje!

Czego chcę? Nowego silnika, który da więcej możliwości, lecz gry tej samej.
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.

Ostatnio edytowane przez Windykator ; 31-01-15 o 04:45
Windykator jest nieaktywny  
Stare 31-01-15, 09:59   #8
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Moim zdaniem większość osób która tutaj była grała po to, żeby pograć w TIBIE inną niż rl, odkrywać coś nowego, Altaron miał wielkie predyspozycje na początku. Gra straciła sens gdy gracze byli również w administracji. Różne bugi także zniszczyły grę, ludzie którzy mieli informacje przed updatem o zmianach zniechęciły osoby które o tym nie wiedziały i były stratne. Moim zdaniem gdyby Altaron był taki jaki jest i go po prostu rozszerzyć (mapa, questy, fabuła) to miałby wielką popularność, bo jednak jest to Tibia, ale jest inny i ma swój klimat. Ostatnie aktualizajce także zabiły klimat gry, gdzie wprowadzone zostały bonusy od suprofesji.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny  
Stare 31-01-15, 10:00   #9
corkarypto
 
Avatar corkarypto
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 177
Domyślnie

Jak widać ludzie szukają starego systemu walk dlatego retro pvp ma taką popularność, taki tibianic to potwierdza. Znam wielu ludzi którzy by pograliby na jakimś fajnym OTS serverze gdzie nie ma botów. Na Altaronie to dosyć dobrze wychodziło jeśli chodzi o boty. Co prawda kilku graczy używała elfbota do walk ale szkodliwość tego była tak mała jak społeczność Altaronu. Altaron przed łatka z tabelką był naprawdę pięknym OTS'em, i naprawdę wtedy niewiele brakowało do prawie idealnego balansu. Altaron OTS może spokojnie zdobyć cała rzesze graczy pod warunkiem że ściągniecie sporo graczy z zagranicy bez tego nawet nasi rodacy w to nie pograją.
__________________
Kiedy byłem już na dnie ...
... usłyszałem pukanie od spodu.
corkarypto jest nieaktywny  
Stare 31-01-15, 12:13   #10
bilsom
 
Avatar bilsom
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 120
Domyślnie

nikt nie wie co to coś, co tam się tworzy ma przynieść i jak ma to wyglądać, a może to będzie kolejny gniot na kolejne 4 lata, więc wybieram polski ots XD oczywiście poprawiony z ANGIELSKIM językiem i jak uiop wyżej się wypowiedział QUESTY SKRZYNKOWE!!!!
bilsom jest nieaktywny  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:43.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin