Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 21-06-22, 18:21   #1
Ememems
Gość
 
Postów: n/a
Domyślnie Oświetlenie w grze

Do usunięcia.

Ostatnio edytowane przez Ememems ; 07-05-23 o 03:58
  Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-06-22, 19:28   #2
Heralder
Pomocny
 
Zarejestrowany: Cze 2010
Postów: 29
Domyślnie

Fabularnie się to wszystko klei i mi się podoba.

Pomysł na nowe miksturki - bomba! Uważam, że alchemia jest jednym z najbardziej klimatycznych aspektów Altaronu i warto ją rozwijać. Tym bardziej że nie trzeba by co dłuższą chwilę spalać many na zaklęty płomień. Mam jednak kilka uwag:
1. Nie wiem, jak sprawa wygląda z technicznego punktu widzenia, to znaczy czy możliwe jest wprowadzenie światła, które byłoby widzialne tylko z perspektywy gracza, który jest pod wpływem mikstury/buffa. Rozumiem, że chodzi o zakres widzialności rodem z lighthacka? Pokusiłbym się jednak o jakieś lekkie urozmaicenie graficzne - może widzenie w nieco innych odcieniach, bądź lekka poświata widzialnych stworzeń? Bardzo mi się to kojarzy z infrawizją rodem z cRPGów oprartych o system AD&D.
2. W kwestii składników zamieniłbym je na te rzadziej wykorzystywane w obecnych przepisach. Chociażby czerwone róże i skrzydła nietoperza potrzebne są do potek uzdrowiciela i many. Tu trzeba by dokonać analizy, jakie składniki obecnie najczęściej schodzą na istniejące mikstury i wypełnić lukę na podstawie ingredientów mniej popularnych.
3. Zaproponowany interwał trwania efektu mikstur jest moim zdaniem z góry przesadzony, gdyż w ten sposób schodziłaby nam tylko jedna mikstura dziennie. Poza tym jedna z najdłużej działających mikstur (sycąca) ma czas trwania tylko/aż 20 minut. Wobec tego skróciłbym podane czasy czterokrotnie: do 30 min/1h/2h. Dzięki temu zwiększy się zapotrzebowanie na rynku na potki oraz składniki alchemiczne.

Pierścień:
1. Quest na zdobycie pierścienia - bomba, jednak pokusiłbym się o rozbicie go na kilka części/składników, porozsiewanych po krańcach mapy (rodem z Diablo II), ew. do wycraftowania podobnie, jak w mechanicznej rezydencji.
2. Przywilej stworzenia funkcjonalnego pierścienia z poszczególnych elementów przerzuciłbym z magów na krasnoludy. Wszak te drążą tunele, korzystając z blasku lamp oliwnych, więc też mieliby w tym interes. Poza tym fabularnie zyskaliby na znaczeniu, bo póki co nikt ich nie odwiedza poza walką z Ideą, eskortą karawan i handlem.
3. Wymieniłbym elementy do ładowania na coś innego, niż składniki alchemiczne, gdyż te już mają wystarczająco wiele zastosowań. Chyba że znów wykorzystamy lukę, opierając się o mniej popularne ingredienty. Nie zapominajmy, że są też inne przedmioty, jak chociażby węgiel, który chyba nie ma praktycznego zastosowania. I skoro już mówimy o 12 godzinach działania, to niech trud włożony w naładowanie pierścienia będzie adekwatny do wygody korzystania z niego, gdyż zaproponowana ilość składników to krótki spacerek po respach.

Task - jakoś do mnie nie przemawia ta forma. Mikstury i pierścień to i tak wystarczająco liczne i dobre alternatywy. Wszak zawsze można też korzystać z podstawowych źródeł światła, tj. zaklęcia czy lampy. Osobiście nie wyobrażam sobie gry bez źródeł światła. Kiedy stary klient miał lighthacka na stałe i nikt nie wiedział, jak temu zaradzić, to byłem gorącym zwolennikiem jego zepsucia, aby zwiedzać lochy po staremu i czuć ten dreszczyk emocji, kiedy nie wiem co czai się za rogiem w ciemnościach.

Ostatnio edytowane przez Heralder ; 21-06-22 o 19:38
Heralder jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-06-22, 10:16   #3
xerber5831
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 11
Domyślnie

Jak ty grasz na lighthacku tylko co nowy client musisz odnowa zrobić są od tego czary jak i itemy co dają światło

Ostatnio edytowane przez xerber5831 ; 22-06-22 o 10:24
xerber5831 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-06-22, 17:48   #4
mexiunio
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 610
Domyślnie

przywroccie lighthacka lepiej
__________________
To do list:
x 200 lvl na abitańcach
x 400 lvl na legionistach
mexiunio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-06-22, 22:04   #5
Xaderon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 87
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ememems Zobacz post

Efekt jest widoczny jedynie u gracza, który wypił miksturę.
To jest to co mi sie w tej propozycji bardzo podoba. Logiczne ze uzycie mikstury daje efekt tylko temu kto ja wypil.

1. Podoba mi sie, jestem na tak, zawsze to cos dodatkowego dla alchemika, niby kosmetyczne ale jednak. Tylko ja bym tu pozmienial co nie co.

Czas i zasieg. Ja widze tutaj 2 opcje.

Pierwsza, wszystkie mikstury maja taki sam zasieg, tylko nie na caly ekran a prawie caly ekran, roznia sie czasem, male 30 min, srednie 1h, duze 2h tak jak to zaproponowal Heralder.

Druga, wszystkie mikstury maja taki sam czas trwania, mysle tu o 1h, chyba najbardziej odpowiedni timer ale roznia sie zasiegiem, male jak hoxe eamo, srednie o 1 sqm wiecej, duze o 2 sqm wiecej.

Mi chyba bardziej pasowalaby opcja druga.

Co do skladnikow. W sredniej czerwone roze zamienilbym na blekitne a w duzej zamiast blekitnych dalbym zolte. Ogolem pozmienialbym na takie rzadziej uzywane. Oto moje propozycje:

Mikstura Migotu
Składniki: 2 rumianki pospolite, 3 oczu owada, 2 platki huminii

Mikstura Błysku
Składniki: 2 blekitne roze, 2 borowiki, 3 owoce glogu, 1 czerwi gruczol

Mikstura Blasku
Składniki: 1 zolta roza, 1 kleiste oczy, 2 jaja gryfa, 3 szalwie, 4 paprocie

2. Ladowalny swiecacy pierscionek z krysztalem? Brzmi niezle ale jestem na nie. Mamy kostury swiatla. Jednak chetnie zobaczylbym takze alternatywe dla kostura swiatla w postaci pierscienia, ktory dawalby nam swiatlo i mial okreslony czas dzialania bez mozliwosci ladowania go jezeli bylby to pierscionek dropiacy z potworkow czy np owy pierscionek z krysztalem. Taki ladowalny pierscien w sumie moglby byc ale to musialaby byc jakas nagroda z cyklicznego eventu czy cos i ladowanie odbywaloby sie za jakiegos talara czy jakis konkretny przedmiot a nie skladniki, to nie alchemia.

3. Jestem na nie. Dziwna propozycja.

PS Bardzo fajne ikonki mikstur, sama robilas? Ja bym takich nie zrobil.

PS2 Ale twoja propozycja odnosnie kolorowych swietlistych krysztalow bardzo mi sie podobala, chetnie bym to zobaczyl w grze, mogliby zrobic zeby co roku w owym evencie mozna bylo dostac inny wybrany lub losowo kolor.
Xaderon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-06-22, 13:24   #6
Nexe
 
Zarejestrowany: Mar 2021
Postów: 8
Domyślnie

Bardzo podoba mi się pomysł na te potki i pierścień. Czas jest duży i to tez jest + jak dla mnie bo nie trzeba pić potki co 30minut na przykład. Światło jest dużym problemem w tej grze
Nexe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:36.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin