Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Pytania i Odpowiedzi

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 26-07-14, 22:41   #1
Siupek
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 132
zdziwiony Questy - Zabijanie mobów w drużynie

Witam serdecznie dawno mnie nie było, ale wróciłem i zacząłem grać od nowa, tym razem magiem, tak więc dzień dobry :P.

Pytanie moje będzie dotyczyć kwestii poruszonej już w tytule a mianowicie zabijania mobów w drużynie (questy). Zawsze ubijałem szczury, czerwie itp. ze znajomymi w drużynie, bo było szybciej i sympatyczniej. Teraz chciałem zrobić to samo...lecz niestety pomimo tego, że ze znajomym zadajemy potworkom po tyle samo obrażeń (i mamy takie same poziomy), to i tak ubitego mobka licznik zalicza tylko osobie, która zadała ostatni cios. Czy to jest jakiś błąd czy tak ma być?

Jeśli tak ma być to trochę głupia sprawa, bo lepiej jest i bić potwory samemu (przynajmniej te słabe), bo większy profit a i mniej ich trzeba będzie ubić, np. bijąc 300 czerwii każdy z nas musi ubić po 300 a zatem wspólnie trzeba zabić ich 600. Altaron, z tego co wiem, miał być nastawiony na grę drużynową, więc taka zmiana jest dość dziwna. Pamiętam, że wcześniej zawsze robiłem te zadania z kimś i wystarczyło uderzyć mobka raz (albo zadać połowę obrażeń) aby licznik go zaliczył. Wtedy grając w drużynie było łatwiej no i zdecydowanie przyjemniej...

Skąd taka zmiana? Nikomu to nie przeszkadza?

Pozdrawiam :)
Siupek jest nieaktywny  
Stare 26-07-14, 22:47   #2
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

masz całkowitą racje kolego. Teraz te misje są katorgą! i trudno dobić jako ostatni w 3-5 osobowej drużynie... tworzą się konflikty nawet o to, że teraz był mój mob do dobicia, a ktoś mi dobił.. jest to kolejne udupienie gry (wcale nie utrudnienie) kolejny - zamiast + do gry drużynowej. gra ma dawać frajdę przede wszystkim.
__________________
Akrą Siocher
Arkon jest nieaktywny  
Stare 27-07-14, 10:48   #3
Siupek
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 132
Domyślnie

Czyli z tego wynika, że Arkon podał kolejną słabość obecnego systemu dotyczącego wyżej omawianej kwestii. Jako, że jest to gra MMORPG to moim zdaniem jest to krok w tył jeśli chodzi o frajdę z rozgrywki i tzw. uspołecznianie graczy. Może zatem dobrym pomysłem byłoby przywrócenie systemu, w którym moby z questów zaliczane są każdemu atakującemu członkowi drużyny? Nie byłoby wtedy sytuacji, które Arkon i ja opisaliśmy powyżej.

Jeśli mógłbym prosić o jakieś stanowisko administracji w tej sprawie to bardzo poproszę. Kiedyś, gdy działało to tak jak opisałem w pierwszym poście było o wiele lepiej, więc dlaczego zostało to zmienione?

Swoją drogą teraz zadanie z krasnalami jawi mi się w naprawdę czarnych barwach...
Siupek jest nieaktywny  
Stare 27-07-14, 11:16   #4
kaos
 
Avatar kaos
 
Zarejestrowany: Gru 2011
Postów: 123
Domyślnie

Mi się wydaje, że to chyba bug... Bo jak można w MMORPGu ograniczać w tak rażący sposób możliwość grania w drużynie...? Ciekaw jestem jakie jest stanowisko administracji i Mistrzów Gry w tej sprawie...
kaos jest nieaktywny  
Stare 27-07-14, 12:07   #5
Masterglocker
 
Zarejestrowany: Kwi 2013
Postów: 76
Domyślnie

w sumie dobry pomysł, bo nie ma z tego tyle expa żeby high lvle robiły questa dla dużo słabszych kolegów
Masterglocker jest nieaktywny  
Stare 27-07-14, 12:21   #6
Rayo
 
Avatar Rayo
 
Zarejestrowany: Lut 2013
Postów: 196
Domyślnie

Niestety, teraz tak jest. Aż nie chce się z kimkolwiek chodzić takie questy robić. To samo dotyczy zbierania mikstur do jednego z questów, też trzeba je zdobyć samemu z potworków, nie wystarczy bić z kimś w party, bo nie wiadomo komu miksturę przydzieli system. Tzn. wiadomo, ostatniemu co dobił moba.
Ale jaki w tym sens, to już tylko "góra" pewnie wie.
Rayo jest nieaktywny  
Stare 27-07-14, 13:46   #7
Cannabis
 
Zarejestrowany: Gru 2013
Skąd: Białystok
Postów: 65
Domyślnie

Czyli jak to ma wyglądać z misją np. na jedną z run na Przeszłość - runa światła, czyli zabicie Ignawiusa? Nie wiem, czy teraz jest tak samo, ale kiedyś trzeba było przynajmniej raz uderzyć Ignawiusa i już była zaliczana misja, kiedy zginął. Idąc tym tropem: jeśli ma być tak, jak jest teraz, to aby przejść do samego Ignawiusa, to trzeba na prawdę silnej drużyny składającej się z niemałej liczby osób wysokopoziomowych, i każda musiałaby zadać ostatnie uderzenie Ignawiusowi, czyli Ignawius musiałby zostać zabity tyle razy, ile jest osób w drużynie, czyż nie?

I jeszcze raz apeluję do administracji: odezwijcie się w końcu do cholery, za przeproszeniem, bo to tak nie może być, że na forum jest poruszany ważny temat a administracja nawet nie przykłada do tego ręki, "ma to w d*pie" :v
Cannabis jest nieaktywny  
Stare 27-07-14, 13:48   #8
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

To celowe nie jest, jak wgrywali nowy system przypisywania loota żeby dostawał ten co zada najwięcej dmgu wgrali go wszędzie, nawet w bossach zalicza 1 osobie. Dlatego we wcześniejszym systemie loota przypisywało komukolwiek (losowo) bo każdy był liczony jako owner, dlatego że walnął, więc naprawienie buga spowodowało zaistnienie utrudnienia, które bugiem nie jest (w przypadku potworków, w bossach nie jest fajne).
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 27-07-14, 14:43   #9
Bubsko
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 134
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
To celowe nie jest, jak wgrywali nowy system przypisywania loota żeby dostawał ten co zada najwięcej dmgu wgrali go wszędzie, nawet w bossach zalicza 1 osobie. Dlatego we wcześniejszym systemie loota przypisywało komukolwiek (losowo) bo każdy był liczony jako owner, dlatego że walnął, więc naprawienie buga spowodowało zaistnienie utrudnienia, które bugiem nie jest (w przypadku potworków, w bossach nie jest fajne).
Ale w jakim to jest celu,zeby tylko jednej osobie zaliczalo?Rozumiem,ze zalozenie bylo takie,aby misja byla przez to trudna i nie zrobili jej ludzie w kilka dni.
W takim wypadku nie lepiej bylo ustawic jakas kosmiczna ilosc do oddania,typu 5k ale zeby mozna bylo robic te misje w grupie?
Przez takie dzialanie zabijacie granie druzynowe,ktore bylo super sprawa.
Bubsko jest nieaktywny  
Stare 27-07-14, 15:26   #10
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

-powinno być bez pt ten co zada najwięcej dmgu
-zaś w pt powinno być przypisanie loota każdemu w drużynie/zaliczanie moba do tasków

praojce to parodia, krasnale to samo.

w ogóle jak można było takie coś nie sprawdzić skoro to nie jest celowe?! fuck logic.
edit. z najnowszych informacji wiem, że ignawius działa normalnie, lecz bękart wojny jest podejrzany.
__________________
Akrą Siocher

Ostatnio edytowane przez Arkon ; 27-07-14 o 16:05
Arkon jest nieaktywny  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:42.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin