Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Oczekujące na wprowadzenie (NowaGra)

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 13-02-12, 23:54   #1
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Arrow Attax proponuje - Nowe Subprofesje

NOWA SUBPROFESJA DODANA - JUBILERSTWO PATRZ STRONA 4
STRONA 7 - REASUMUJĄC
Witam w kolejnej odsłonie moich propozycji, dziś z wielką przyjemnością chciałbym przedstawić kolejny pomysł dotyczący nowych profesji aby ubarwić czy tez urzeczywistnić świat Altaronu. Do setna pierwszą subprofesją która tu omówię jest KOWALSTWO.

1. KOWALSTWO.

Od bardzo długiego czasu ludzie potrafią nadawać metalowi odpowiednie kształty oraz pożądane właściwości dlatego tez uważam ze tej subprofesji brakuje w Altaronie.


Kowalstwo przede wszystkim rozbudowało by gospodarkę oraz uzbrojenie naszych Altarońskich Wojowników - Łuczników. Kowalem mógłby zostać oczywiście rycerz mógłby on rozkładać obecne bronie na specjalne metale potrzebne do wykucia nowych broni, tarcz czy też pancerzy. Ekwipunek przygotowywany przez kowala nie byłby dostępny z potworów a do przygotowania broni potrzebowałby materiałów takich jak metale pozyskiwane z innych broni np upadły miecz - metal czarnej mocy (itp) oraz przedmioty pochodzenia zwierzęcego - do wykonania rękojeści chociażby skóry smoka , czy tez pajęczyny. Do wykonania uzbrojenia mógłby wykorzystywać metal jak i łuski smoka. Cała gospodarka ruszyłaby dzięki takim dodatką chciałbym dodać ze z potworów mogłyby lecieć receptury, które można by odsprzedawać kowalą oczywiście za odpowiednią sumę.

Kowalstwa uczyli by dwaj płatnerze z Neolitu co jest oczywistością oraz nawiązaniem do obecnej fabuły w końcu jeden z płatnerzy poszukuje pracownika do pomocy.


Mniej więcej przedstawiłem swoją wizję tego jakby miało wyglądać kowalstwo, teraz pozwolę sobie przedstawić wam KRAWIECTWO.

2. KRAWIECTWO

Krawiec - no tak w czymś ludzie muszą chodzic , przechowywać przedmioty , dobry krawiec z kawałka materiału potrafi zrobić cudo - i na to cudo zasługuje właśnie czarodziej.

Krawiec w świecie Altaronu mógłby szyć nowe szaty które miałby by specjalne atrybuty magiczne zwiększenie regeneracji many o 5%, plecaki które miałyby więcej miejsc oraz uwaga zmiejszały by ciężar przedmiotu który sie w nim znajduje o pare % jak wiadomo magowie maja problem z udźwigiem, a to wszystko było by wykonywane ze materiałów oraz nici. Nowe nici wypadałyby np z elfów, kapłanów , inkwizycji i innych takich. Krawieć mógłby uszyć nam nowe outfilty na wzorzec tych którzy maja inni (chodzi mi tu oto ze np krawiec uszyłby magowi duchownemu podobną szatę jaką ma mag nekromanta) oczywiście za pewną ilość materiałów , nici , guzików.
EDIT :Wiedzą na temat krawiectwa chętnie podzieliby się z nami miejscowy krawiec ktory siedzi w swoich fachu juz kupe lat :)

Hmm mam nadzieje że jak narazie to nie przynudzam i ktoś to jeszcze czyta. Wiec teraz chciałem zaprezentować cos dla zwiadowców - RUSZNIKARSTWO


3. RUSZNIKARSTWO

Bieganie z kuszą do końca życia mi również nie odpowiada, alchemicy od dawna znają recepturę prochu tworząc przy tym zabójczo niebezpieczne bomby i zapewne odsprzedali by Ci trochę świeżo sporządzonego prochu, my - zwiadowcy potrafili byśmy wykonywać bronie palne , oraz celowniki do już obecnych. Broń wykonana byłaby z metalu przetopionego już wcześniej u kowala, oraz z odpowiedniego drewna, drewno byłoby można pozyskać na parę sposobów np za pomocą siekiery uderzyć w drzewo (im więcej zręczności tym większa szansa na odrąbanie kawałka) oraz oczywiście wypadało by z drzewców , entów. Broń palna zadawała by duży dmg lecz byłaby jeszcze skomplikowana do obsługi dla laików , taka broń wymagała by już pewnego doświadczenia i sprawnego oka zwiadowcy. Amunicja którą byśmy mogli używać była by wszelaka od kamiennych kul , po kule wykonane z elfickiej stali - najlepszej stali pod wschodem Altarońskiego słońca.

EDIT:
Rusznikarstwo CD.
Wykonanywaniem kul zajmowałby sie kowal, proch musiałby być specjalna mieszanina z różnych ziół oraz produktów pochodzenia zwierzęcego np kleiste oczy wpływałyby na prędkość wystrzału, broń palna oczywiście była by silniejsza niż obecne kusze dmg np + 7-10% nie byłoby można tej broni ulepszać oraz czasem potrafiła by sie zacinać wiec trzeba by było nosić przy sobie odpowiedni zestaw narzędzi oraz starą niezawodną kuszę :)

A co Wy o tym sądzicie?
pozdrawiam Attax RR

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 28-03-12 o 15:00 Powód: Rusznikarstwo - cd, krawiectwo cd
Attax jest nieaktywny  
Stare 14-02-12, 17:16   #2
negrula
 
Avatar negrula
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Skąd: Kościan
Postów: 539
Domyślnie

Okey Atti. Przebiłam się przez Twoje wypociny ;p

Szczerze to naprawdę mnie tym hmm.. zaintrygowałeś więc mam parę pytań.

1. Co do tych 3 subprofesji - jak sobie to wyobrażasz, w sensie ja jestem duchowny alchemik i mogę np. kowalstwo wziąć jako 3 specjalizację? Czy ono będzie wchodziło w skład 4 subprofesji i pozostaniemy przy tym, że można mieć tylko 2?
2. Czy będą do nich wymagane jakieś określone wymagania typu lvl itd?
3. Jeśli byłabym kowalem to tworząc, rozkładając mieczyki itd to rośnie mi co w skillach? Alchemia czy zręczność?
4. Odnosząc się do kowalstwa to wg mnie mogliby nimi być tylko alchemicy - w końcu oni posiadają moc ulepszania broni. Czy nie byłoby to krzywdzące w stosunku do innych profesji?
5. Co do rusznikarstwa.. nie jestem do końca przekonana, co do broni palnej. Mamy różdżki, miecze itd. a tu nagle bum! leci kula, pocisk? Troszkę mi to nie pasuje.
6. Jakie skille rosłyby w krawiectwie? Rozumiem, że zręczność.. I krawiectwo dla każdej profesji?

To chyba tyle. Pomysł wg mnie dobry, ale.. czekam na odpowiedzi.
__________________
Dom został z tyłu. Przed Tobą jest świat.
negrula jest nieaktywny  
Stare 14-02-12, 17:21   #3
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Wg. mojej opinii nie byłaby to subprofka, a coś w stylu: idziemy do kowala, krawca, etc. i zostajemy jego czeladnikami, byłby to sposób na dodatkowy zarobek, alternatywa dla uciążliwego bicia potworów w celu zarobku. Czeladnikiem można by było zostać tylko u jednego z mistrzów.
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 14-02-12, 18:32   #4
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Cytat:
Napisał negrula Zobacz post
Okey Atti. Przebiłam się przez Twoje wypociny ;p

Szczerze to naprawdę mnie tym hmm.. zaintrygowałeś więc mam parę pytań.

1. Co do tych 3 subprofesji - jak sobie to wyobrażasz, w sensie ja jestem duchowny alchemik i mogę np. kowalstwo wziąć jako 3 specjalizację? Czy ono będzie wchodziło w skład 4 subprofesji i pozostaniemy przy tym, że można mieć tylko 2?
2. Czy będą do nich wymagane jakieś określone wymagania typu lvl itd?
3. Jeśli byłabym kowalem to tworząc, rozkładając mieczyki itd to rośnie mi co w skillach? Alchemia czy zręczność?
4. Odnosząc się do kowalstwa to wg mnie mogliby nimi być tylko alchemicy - w końcu oni posiadają moc ulepszania broni. Czy nie byłoby to krzywdzące w stosunku do innych profesji?
5. Co do rusznikarstwa.. nie jestem do końca przekonana, co do broni palnej. Mamy różdżki, miecze itd. a tu nagle bum! leci kula, pocisk? Troszkę mi to nie pasuje.
6. Jakie skille rosłyby w krawiectwie? Rozumiem, że zręczność.. I krawiectwo dla każdej profesji?

To chyba tyle. Pomysł wg mnie dobry, ale.. czekam na odpowiedzi.
Samna :

1. Widze to tak ze kazda profesja rycerz, mag , zwiadowca może uczyć sie u swojego "mentora" kolejno Rycerz - Kowalstwo , Mag - Krawiectwo , Zwiadowca - Rusznikarstwo oczywiscie Rycerz mogłby nosić jakies plecaki wykonane przez Krawca ( maga ) czy tez zwiadowca mogłby uzywać zbroi wykonanej przez kowala ( rycerza ) mam nadzieje ze rozumiesz o co chodzi.

2. Ja to widzę tak bez jakiś specjalnych ograniczeń lecz przepisy na wykonanie placaka , zbroi czy tez nowej strzelby wymagały by lvlu oraz od odpowiedniego poziomu umięjetności, a przepisy wypadały by z potworów, lub tez byly by dostępne na odpowiednim lvlu za punkty nauki.

3. Ani to ani to rosło by Ci "Kowalstwo" które byłoby wymagane do tworzenia coraz to lepszych przedmiotów.

4. Alchemicy hmm ja alchemika odbieram tak - Profesja która potrafi robic rózne mikstury. Nie wiem czemu wlasnie alchemicy moga ulepszac bronie w kostce bardziej to by pasowalo do kowala wlasnie np dodanie do broni jakis dodatkowych zębów itp nie uwazasz ze ktoś kto robi wywary z np czerwonych smoczych lusek nagle ulepsza ci broń ? To tak samo jakby nauczyciel chemi mial uczyć jak zabijać wrogów na polu bitwy.

5. Samna tak samo jak bomby? mamy różdzki magie itp a tu nagle bomba? , broń palna nie jest czymś "nowoczesnym" nie mówie tu o karabinach tylko o kawałku rury z kolba i zamkiem z miejscem na wsypanie prochu który i tak przygotowywany byłby wlasnie przez alchemików no i dodałem również ze broń palna mogla by sie zaciąć.

6. Krawiectwo dla magów lecz można byłoby kupować od nich ich wyroby.

@

Może nie jako subprofka ale wlasnie jako zostanie czeladnikiem ale np płatnerz nie chciałby zatrudniać maga ktory cale zycie biega w szatach a miecz to widział tylko u kumpla gdy ten rozpłatał nim smoka na 6 części.

Merv : Dodałbym że mozna zostać tylko u swojego "mistrza" bo jakieś konsekwencje muszą być z gry magiem , rycerzem czy zwiadowcą.
Attax jest nieaktywny  
Stare 14-02-12, 18:35   #5
Palladin
 
Avatar Palladin
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Postów: 19
Domyślnie

Fajny pomysł po mimo tego że nie gram na już altaronie to poczytam takie (dobre)pomysły... Aż miło się robi czytając take propozycje :)
__________________
Był dzień, kiedy to tutejsze strony dorobiły się przyświecających im słów...
Palladin jest nieaktywny  
Stare 14-02-12, 18:39   #6
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

z bólem przeczytałem xD
jak to powiedzieć, pomysł mi się podoba, aczkolwiek podejrzewam że strasznie by to pomieszało... gospodarka by się zawaliła, po za tym tak jak nergula napisała: to miała by być kolejna subprofesja którą każdy mógł by mieć czy wliczała by się do tych 4 aktualnych?
bo jeżeli ta druga opcja to wykluczało by z zabawy osoby z lvl 50+

co do rusznikarstwa... mamy bomby, czyli można było by iść tą drogą... świat idzie do przodu naukowcy namiestnika ciężko pracują nad nową bronią potrzebną do walki z najeźdźcą :)

edit: zastanawiałem się długo zanim napisałem i odpowiedz się tyczyła pierwszego postu :)
jasiek50 jest nieaktywny  
Stare 14-02-12, 18:46   #7
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasiek50 Zobacz post
z bólem przeczytałem xD
jak to powiedzieć, pomysł mi się podoba, aczkolwiek podejrzewam że strasznie by to pomieszało... gospodarka by się zawaliła, po za tym tak jak nergula napisała: to miała by być kolejna subprofesja którą każdy mógł by mieć czy wliczała by się do tych 4 aktualnych?
bo jeżeli ta druga opcja to wykluczało by z zabawy osoby z lvl 50+

co do rusznikarstwa... mamy bomby, czyli można było by iść tą drogą... świat idzie do przodu naukowcy namiestnika ciężko pracują nad nową bronią potrzebną do walki z najeźdźcą :)

edit: zastanawiałem się długo zanim napisałem i odpowiedz się tyczyła pierwszego postu :)
Własnie ten pomysl rozruszałby gospodarke teraz nikt nie skupuje np pajęczny, materiałów innych niż białe, np samoródków złota ktore potrzebne byly by do pozyskania zlotych nici , guzików wszystkie takie "dupelere" zyskaly by na wartosci. Również broń biała zyskała by na wartości spadł ci runiczny miecz? super Rycerz bedzie mógł go przekuć na coś o wiele mocniejszego.

EDIT : Kto z was ma problem ze sprzedaniem nowych toporów np żylety , smoczego tasaku itp. Wasz problem sie tu kończy z tych broni byloby mozna pozyskac cenny metal chociażby lub rzadką rekojeść

Dodałbym jeszcze że Kowal - Rycerz mógłby naostrzyć broń np na 1000 uderzeń dmg + 5% oczywiscie do ostrzenia potrzebny byłby kamień ścierny którego można pozyskać z górskich trolli :)

Ostatnio edytowane przez Attax ; 14-02-12 o 18:58 Powód: kowalstwo
Attax jest nieaktywny  
Stare 14-02-12, 19:08   #8
mario
 
Avatar mario
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 506
Domyślnie

Merv dobrze myśli. Mozna byc pomocnikiem jednego z mistrzów. I mozna byc tylko jednym pomocnikiem. I od lvl mozna tylko byc tym pomocnikiem np. 100lvl
Bardzo mi sie podoba sie ten pomysl. Urozmaicilo by to grę oraz by ułatwiło np dla maga taki plecak który ma mały udźwig.
__________________
Lorem ipsum voluptatis optimis
amicorum ludere simul Augusti
mario jest nieaktywny  
Stare 14-02-12, 19:45   #9
negrula
 
Avatar negrula
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Skąd: Kościan
Postów: 539
Domyślnie

Cytat:
Napisał Attax Zobacz post
Samna :

1. Widze to tak ze kazda profesja rycerz, mag , zwiadowca może uczyć sie u swojego "mentora" kolejno Rycerz - Kowalstwo , Mag - Krawiectwo , Zwiadowca - Rusznikarstwo oczywiscie Rycerz mogłby nosić jakies plecaki wykonane przez Krawca ( maga ) czy tez zwiadowca mogłby uzywać zbroi wykonanej przez kowala ( rycerza ) mam nadzieje ze rozumiesz o co chodzi.

2. Ja to widzę tak bez jakiś specjalnych ograniczeń lecz przepisy na wykonanie placaka , zbroi czy tez nowej strzelby wymagały by lvlu oraz od odpowiedniego poziomu umięjetności, a przepisy wypadały by z potworów, lub tez byly by dostępne na odpowiednim lvlu za punkty nauki.

3. Ani to ani to rosło by Ci "Kowalstwo" które byłoby wymagane do tworzenia coraz to lepszych przedmiotów.

4. Alchemicy hmm ja alchemika odbieram tak - Profesja która potrafi robic rózne mikstury. Nie wiem czemu wlasnie alchemicy moga ulepszac bronie w kostce bardziej to by pasowalo do kowala wlasnie np dodanie do broni jakis dodatkowych zębów itp nie uwazasz ze ktoś kto robi wywary z np czerwonych smoczych lusek nagle ulepsza ci broń ? To tak samo jakby nauczyciel chemi mial uczyć jak zabijać wrogów na polu bitwy.

5. Samna tak samo jak bomby? mamy różdzki magie itp a tu nagle bomba? , broń palna nie jest czymś "nowoczesnym" nie mówie tu o karabinach tylko o kawałku rury z kolba i zamkiem z miejscem na wsypanie prochu który i tak przygotowywany byłby wlasnie przez alchemików no i dodałem również ze broń palna mogla by sie zaciąć.

6. Krawiectwo dla magów lecz można byłoby kupować od nich ich wyroby.

no wszystko rozumiem. :) w sumie masz rację z tymi bombami.. Altaron w końcu nie powinien stać w miejscu tylko się rozwijać, rozwijać, rozwijać, z naciskiem na rozumny rozwój. podoba mi się ten pomysł aczkolwiek tak bym zrobiła jak napisał Merv - czeladnik.

nie wiem co z dołączeniem do skilli Kowalstwa itd - to takie jedno ALE/a znak ?

póki co Attax to chyba jeden z najlepszych Twych pomysłów, widać, że napracowałeś się przy nim, wszystko obmyśliłeś -> bardzo podobało mi się zdanie xD: zgodnie z fabułą gry; na wszystko jak widzę masz odpowiedź.
To tyle ode mnie.

brawo :)
__________________
Dom został z tyłu. Przed Tobą jest świat.
negrula jest nieaktywny  
Stare 14-02-12, 20:43   #10
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

o dobry pomysł z tymi czeladnikami, ale nie od 100lvl (już sobie wyobrażam biegających attax-a i samne i krzyczących: sprzedam powiększone plecaki 50md za sztukę xD)
zrobić kilka zadań sprawdzających niezależnie od lvl.
i przykładowo większy plecak nie tylko by miał kilka miejsc więcej ale i by był lżejszy (nie wiele ale zawsze) i nie wymagał by nieziemskich składników tylko przykładowo szpule nici i 2x skóra Minotaura (bardzo łatwo je pozyskać).


pomysły można wymieniać w nieskończoność lecz czy administracja coś z tym zrobi?
jasiek50 jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:38.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin