Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Błędy i problemy > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 16-06-15, 16:52   #11
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał Natchnienie Zobacz post
Pierwszy dzisiejszy wypad - co najmniej 47 pudeł na 1400 sztuk amunicji.
(ponad 3,36% nietrafień)
Drugi dzisiejszy wypad - co najmniej 37 pudeł na 1100 sztuk amunicji.
(ponad 3,36% nietrafień)

Powyższe "zestawienie pudeł" jest z odległości. Było również kilkanaście z bliska lecz ich już nie wliczałem, bo starałem się zachować dystans, choć nie jest to możliwe w 100%, więc nietrafień z daleka byłoby jeszcze więcej.

Dochodzi do tego pewien błąd, a mianowicie - po zabiciu potwora, baaaardzo często mimo wszystko leci jeszcze 1 bełt (nie wliczałem ich), lecz wyszło ich kilkadziesiąt.

Jest jeszcze jedna kwestia - zdarzyły sie 2 nietrafienia z rzędu (prawdopodobnie zwykły strzał + strzał z hape odes kpiro, albo po prostu 2x z hape odes kpiro), czy to prawidłowe? Hape Odes Kpiro nie powinno mieć przypadkiem 100% trafień?

Reasumując - tracę łącznie około 9% całkowitej amunicji na pudła (prawie 3.5% z samych nietrafień + 5,5% strzał lecących nawet po śmierci potwora),

Dodatkowo, troche straszne jest to, że na prawdę nie można dodać czegoś w rodzaju bonusu od skilla - mając 100 zręczności np 0.5% celności / a 200 zręczności 1% celności), tak samo z dystansem by 100 dystansu dawało 0.5% celności, a 200 dystansu 1%. - 200 skilla to jest nie lada wyczyn i tylko kilka osób kiedykolwiek tyle zdobędzie, moim zdaniem ten 1% celności powinien być nagrodą.

Ewentualnie zamiast całkowitego zabrania możliwości dodania bonusu do Krytycznych obrażeń do kuszy, dać nam możliwość włożenia 2% celności. Choć zdaje mi się, że najciekawszą opcją byłaby możliwość wyboru 2 bonusów (tak jakby 2 pkt, które można wykorzystać na prędkość ataku, krytyk bądź celność)

Którąś z tych opcji może nawet okrojoną czy jeszcze bardziej zaostrzoną można by wprowadzić.
1. To, że bełty wylatują po śmierci potwora nie jest do końca prawdą. Hape odes kpiro ma niewielkie odstępy w wystrzeliwaniu kolejnych pocisków, tak więc wystrzeliwuje je póki potwór jest zaznaczony, tutaj nic się nie zmieniło, zawsze tak było. Czasami zdarzy się tak, że pierwszy bełt wystrzelony z hape odes kpiro zabije potwora, ale zanim to się stanie lecą już 2 kolejne, nie jest to błąd. Gdybyśmy chcieli to zniwelować trzeba by wydłużyć czas wystrzeliwania każdego z bełtów przy użyciu hape odes kpiro, a wtedy zajmowałoby to 2x więcej czasu.

2. Oczywiście, że jest to uzależnione od poziomu walki dystansowej. Na początku każdy zwiadowca ma 50% na trafienie, wraz z rozwojem umiejętności walki dystansowej osiąga 92,5% co jest wartością maksymalną.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 16-06-15, 20:44   #12
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Słucham 50% szansy na trafienie?? Walka dystansowa wpływa na celność?? Dlaczego tego nie potraficie napisać od razu przy zmianach?? Tylko piszecie dopiero o tym, gdy wam ktoś coś zarzuci lub zaproponuje?? Czy tak ciężko napisać czarno na białym jak to działa?? Z tego co można było wywnioskować w łatce, to celność zwiadowców została ustalona na 92,5%, i można ją zwiększyć tylko po przez bonusy szczęścia jak i celności w kuszach/łukach.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny  
Stare 16-06-15, 20:51   #13
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Ponieważ każdy zwiadowca doskonale wie, że gdy zdobywa doświadczenie z łuku na niskich poziomach to wraz ze wzrostem umiejętności rzadziej pudłuje. Nie dokonywaliśmy tu żadnych zmian, zawsze zaczynało się od 50%, a potem ta wartość rosła. Zmieniono tylko maksymalną wartość dla wszystkich rodzajów bełtów ze 100 -> 92,5, tak więc poinformowaliśmy o tym co uległo zmianie.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 16-06-15, 22:18   #14
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Dalej formujcie swoje wypowiedzi w taki sposób, że ch** wie o co chodzi i trzeba albo się domyślać, albo zapytać kogoś z administracji poprzez zarzut lub propozycje tego w inny sposób, bo nikt o tym nie wie.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny  
Stare 16-06-15, 22:41   #15
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał CySiO Zobacz post
Dalej formujcie swoje wypowiedzi w taki sposób, że ch** wie o co chodzi i trzeba albo się domyślać, albo zapytać kogoś z administracji poprzez zarzut lub propozycje tego w inny sposób, bo nikt o tym nie wie.
Jak już wspomniałem system celności jest zaimplementowany w grze od zawsze, nie ma sensu opisywać go całego od podstaw za każdym razem w momencie, gdy zmieniany jest wyłącznie jeden element.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 19-06-15, 20:05   #16
Natchnienie
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 16
Domyślnie

Czy jest szansa, że zostanie wprowadzone 94% za posiadanie 200 walki dystansowej?
i tak statystycznie wychodzi znacznie więcej pudeł - przy mojej 98% celności pudło występuje co 25 - 33 bełtów (1 raz naliczyłem aż 36 bełtów pomiędzy pudłami), a nie jak to być powinno, że co 50.Wielokrotnie sprawdzane. Rozumiem wystrzelone bełty dopóki potwór jest zaznaczony, ale to też jest dodatkowe waste aumunicji.
Po prostu, sumując faktyczną liczbę marnowanej aumicji, na prawdę możnaby zwiększyć o ten 1% czy 1.5% celność przy 200 walki dystansowej. Powstanie jakaś teoretyczna równowaga, która by zadowoliła zapewne wielu z nas :) Cały czas czuję jakąś niedoróbkę widząc ile nietrafień leci i że tak ciężko wynegocjować 1%.

Postanowiłem doskillować do 170 zręczności.. zrobić set na zręczność i jakimś cudem włożyć w 3 itemy te 3% szczęścia (1 item zostanie mi na coś innego) :)
o 2wnękowym nawet nie myśle, bo do 144 lvl tylko 1 mi taki spadł, już nie mówiąc o tym by go zrobić za 1 razem :) a już całkowicie pomijając to że ktokolwiek sprzedałby młotek abso, których jest tak mało
Poza tym zauważyłem mega znerfienie klejnotów, zwłaszcza czerwonych - ok. Teraz białymi perłami będzie sie robiło, tylko tak.. 166 zręczności i na 11 wnęk wyszło: 4x -2% hp, 3x -1%hp, 3x +1%hp i 1x 2% hp. Szok. Powodzenia w zachęcaniu kogokolwiek do łowienia ryb do 180 zręczności :) Fajnie że Altaron jest trudny, ale czy nie za ostro? Robić 100 prób by zrobić przedmiot 2wnękowy na 4% hp ?
Może gdyby coś poprawić... mianowicie - w bekalelu jest masa czarnych punktów jeśli chodzi o wode (kratki w których NIGDY nie ma ryby), na przeszłości podobnie, choć nieco mniej, ale też mi sie zdarza kliknąć bezsensownie w kratkę gdzie i tak nic nie złowie.. Nie wiem czy to jest zamierzone, ale troche czuje niesmak, jak ktoś wpadł na pomysł by szybciej skillować zręczność, to trzeba pamiętać wszystkie czarne punkty i je pomijać w klikaniu. Jest to co najmniej mało logiczne i sensowne. I tak potrzeba niesamowicie dużo czasu by doskillować powiedzmy te 170 czy nawet 180 zręczności :s
Marzy mi się wędka z bonusem do zmniejszenia wyławianych śmieci, albo zwiększenia szansy na rybkę. Taką wędkę trudno dostępną, ale żeby ich było choć kilka na serwerze :) Łowienie nabrałoby sensu.
Natchnienie jest nieaktywny  
Stare 19-06-15, 21:14   #17
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Niech się Pan chwilowo wstrzyma w robieniem nowych zestawów, aktualnie modyfikujemy system, by sumował najpierw %, w takiej sytuacji Pańskie bonusy będą wystarczające.

Ryby nie są dodane do kilku ID wody, z tego co ustaliłem 'celowo', ale jaki był cel nie udało mi się ustalić. Pewnie animacje węża wodnego.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 19-06-15, 22:34   #18
Shakyo
 
Avatar Shakyo
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 57
Domyślnie

Natchnienie ty masz czas na liczenie tych bełtów, pudeł i innych ? Ja nie zwracam na to w ogóle uwagi, po prostu idę i expię. Ciągle tylko płacz i lament o tą celność, jak się komuś nie podoba to proszę bardzo zmiana profesji i już. Dziękuję, dobranoc.
Shakyo jest nieaktywny  
Stare 19-06-15, 23:53   #19
Natchnienie
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 16
Domyślnie

pięknie ! zdążyłem uśmiać się jeszcze przed spaniem :D
tak oczywiście, jutro robię maga albo rycerza ! "bo celność" :)

a tak dla Twojego uogólniania ludzi, to napiszę specjalnie dla Ciebie, że nawet jeśli nie poprawią celności tak by działała prawidłowo, to i tak będę pykać zwiadowcą :)

Po prostu wypatrzyłem coś i można by to poprawić. Czemu nie, czyż nie?



---------
Dziękuję za odpowiedź Altrel.
Natchnienie jest nieaktywny  
Stare 20-06-15, 21:56   #20
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

Cytat:
Napisał Shakyo Zobacz post
Natchnienie ty masz czas na liczenie tych bełtów, pudeł i innych ? Ja nie zwracam na to w ogóle uwagi, po prostu idę i expię. Ciągle tylko płacz i lament o tą celność, jak się komuś nie podoba to proszę bardzo zmiana profesji i już. Dziękuję, dobranoc.
mylisz się kolego, altaron działa tak, że czasem coś naprawią, czasem powiedzą, że nie naprawią, a i tak naprawią, może nawet buff poleci i okaże się, że expiłeś kolejną postać niepotrzebnie, mało tego, że postać którą wyexpiłeś, bo 'była najlepsza' nagle okazuje się być najgorszą. Zmarnowany czas, status, nerwy. Trzeba pisać co jest nie tak.
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.
Windykator jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:02.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin