Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 05-08-18, 13:50   #81
Figovsky
 
Avatar Figovsky
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 470
Domyślnie

A ja popieram Selbo żeby zrobić serwer dwa w jednym. To znaczy, zrobić go tak, żeby i gracze z non-pvp i gracze z pvp chcieli na nim grać. Przełączanie trybu non-pvp na pvp i odwrotnie jest calkiem ciekawą sprawą.


Szkoda, że nie możemy niczego potestować bo chciałbym zobaczyć jak wpłynie na rozgrywkę zmiana wszystkich hp potworów o powiedzmy najpierw o 1000%, exp również o 1000% i częstotliwość wypadania loota w tym przypadku o 10 razy.
Wtedy gierka na pewno stawiałaby na grę zespołową :)
Niemniej jednak wydaję się to szalone.
Figovsky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-08-18, 14:09   #82
5310053
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 129
Domyślnie

ty to wszystko poprzesz co selbo pisze, byleby zaczac od nowa znowu, czy to na tym czy na nowym serwerze.
5310053 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-08-18, 14:30   #83
Figovsky
 
Avatar Figovsky
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 470
Domyślnie

To mi teraz pocisnąłeś charloverku. Jak tam wojna z Bla Bla i Zakład Pogrzebowy Radość? Widzę, że rookujecie swoich enemy, bardzo dobrzy z was przeciwnicy muszą być :/ A tu kolejna wojna oczekuje, tym razem z Eclipse. Jak ich zrookujesz, to jaki bedziesz miał level?

Dziwisz mi się, że nie chce wrócić do tego syfu?
Figovsky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-08-18, 14:34   #84
5310053
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 129
Domyślnie

Cytat:
Napisał Figovsky Zobacz post
To mi teraz pocisnąłeś charloverku. Jak tam wojna z Bla Bla i Zakład Pogrzebowy Radość? Widzę, że rookujecie swoich enemy, bardzo dobrzy z was przeciwnicy muszą być :/ A tu kolejna wojna oczekuje, tym razem z Eclipse. Jak ich zrookujesz, to jaki bedziesz miał level?

Dziwisz mi się, że nie chce wrócić do tego syfu?
ani 1 lvla nie wbilem na warmodzie jesli chcialbys wiedziec dziku
poza tym, jeśli ten system miałby zostać, to na następnej edycji, czy na nowym serwerze będzie się działo to samo
5310053 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-08-18, 15:06   #85
Nehoslav
 
Avatar Nehoslav
 
Zarejestrowany: Lut 2013
Postów: 12
Domyślnie

Cytat:
Napisał Figovsky Zobacz post
Przełączanie trybu non-pvp na pvp i odwrotnie jest calkiem ciekawą sprawą.
Grałem kiedyś na serwerze gdzie istniało coś takiego. Był jeden serwer, jednak można było wybrać czy chce się być graczem pvp czy dać sobie ochronkę non-pvp.
Jeżeli wprowadzić by coś takiego na obecny Altaron, to idąc za klimatem można by to nazwać immunitetem dyplomatycznym. Neolith zdaje sobie sprawę, że w obecnych czasach szlaki są dość niebezpieczne i immunitet taki nie uchroni przed zbójami ale może uchronić przed rozróbami (czyt: pvp). Na liste dyplomatów można by się zapisać w urzędzie do którego idziemy zaraz po opuszczeniu Archipelagu. W każdej chwili lub co 3 dni można się z niego skreślić/zapisać ponownie, czyli przełączyć postać na tryb pvp/non-pvp
Nehoslav jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-08-18, 15:21   #86
Figovsky
 
Avatar Figovsky
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 470
Domyślnie

@Nehoslav

I jak taki server się trzymał?
Figovsky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-08-18, 15:30   #87
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Systemy gdzie można sobie wybrać czy się jest n-pvp czy pvp wprowadzają więcej zamętu niż dobrego, między innymi dlatego, że podczas wojen gracze n-pvp mogą bezkarnie przeszkadzać w konfliktach, stąd miast ich mamy strefy, które uważam, że spisują się na prawdę dobrze i tak na prawdę jeszcze nie padł argument, który mógłby to podważyć.

Zresztą... czy na prawdę istnieje taki problem z tym pvp? Wydaje mi się, że zwolennicy n-pvp wyolbrzymiają i miałem nadzieję, że przez ten cały okres od startu serwera zauważą, że obecny serwer wcale ich nie krzywdzi - mogą spokojnie grać i włos im nie spadł z głowy oprócz sporadycznych przypadków. Tęsknicie raczej za robieniem chorego pg i milionach talarów w depo - a to nie wróci.

Pojawiły się również głosy, by zrobić serwer n-pvp na starych zasadach - absurd. Przecież wtedy wracamy do punktu wyjścia. Właśnie dlatego ten serwer został zamknięty, bo miał inny silnik niż pvp. Przenosin postaci bez strat w przedmiotach również być nie może - to po prostu niewykonalne.

Skupmy się proszę jednak na zmianach, które można by wprowadzić wraz z aktualizacją miast kolejny raz wywracać wszystko do góry nogami - nie mam na to ani czasu ani chęci.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-08-18, 15:42   #88
ciaparek
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 86
Domyślnie

Skoro "nie zmieniamy" nic to po co nowy serwer na tych samych zasadach ;D
Na CPVP już wszystko jest zapraszam chętnych :)

PG też zachęca do gry, lepsze to niż mordowanie tego samego tylko dłużej ale to moje subiektywne zdanie chętnie poznam waszą wizję czy jest w ogóle sens interesowania się dalej tym projektem co to planujecie zrobić :)

Ostatnio edytowane przez ciaparek ; 05-08-18 o 15:47
ciaparek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-08-18, 16:02   #89
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

@selbo
Dokładnie, a myslalem, ze tylko ja tak uwazam
@topic
Co do zmian nie mam zbyt wyszukanego zdania, poniewaz gram magiem nekro alchiem na "mage ots", takze jak dla mnie wszystko jest pieknie, jedno jedyne, co powinno byc zmienione i mnie osobiście irytuje są tereny. Naprawde brakuje czegoś nowego, odkrywania terenow, questow, nie chce mi sie juz doszukiwac kto to pisal, ale ktos wspomnial nawet o pustych terenach (pustynie?), jakis malutkich gowno-questów(nawet bez pnow, minimum expa, dziennych), zeby tylko mozna bylo cos poodkrywac. Niekoniecznie mam na mysli jakis ogromny obszar, ale chociażby doklejanie fragmentów planszy lub wrzucanie pojedynczych npc, zeby w jakis sposob umilic czas oczekiwania na ten wielki apdejt.
A co do bossow resp jest optymalny jesli ta gra ma tak wygladac jak wyglada, tj. nie bedzie resetu co rok to kazdy bos raz na miesiac jest zajebiscie. Rar to musi byc byc rar.

Ostatnio edytowane przez hejhop ; 05-08-18 o 16:20
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-08-18, 16:20   #90
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Cytat:
Napisał hejhop Zobacz post
@selbo
Dokładnie, a myslalem, ze tylko ja tak uwazam
@topic
Co do zmian nie mam zbyt wyszukanego zdania, poniewaz gram magiem nekro alchiem na "mage ots", takze jak dla mnie wszystko jest pieknie, jedno jedyne, co powinno byc zmienione i mnie osobiście irytuje są tereny. Naprawde brakuje czegoś nowego, odkrywania terenow, questow, nie chce mi sie juz doszukiwac kto to pisal, ale ktos wspomnial nawet o pustych terenach (pustynie?), jakis malutkich gowno-questów(nawet bez pnow, minimum expa, dziennych), zeby tylko mozna bylo cos poodkrywac. Niekoniecznie mam na mysli jakis ogromny obszar, ale chociażby doklejanie fragmentów planszy lub wrzucanie pojedynczych npc, zeby w jakis sposob umilic czas oczekiwania na ten wielki apdejt.
Przecież właśnie po to powstaje aktualizacja - nowe tereny, przedmioty, misje, potwory... Nie da się dodać tego po części, ale jak widzicie na obrazku nowy teren jest ogromny (zwróćcie uwagę na skale - w prawym górnym rogu macie obóz drwali i cały zachodni Raindar - a to tylko powierzchnia - do tego dochodzą ogromne podziemia i wyżyny). Dlatego oczywistości nie musicie pisać - oczekuję raczej sugestii na temat zmian w profesjach, potworkach.



Cytat:
Napisał Zjadek Zobacz post
Selbo, czy Ty wogóle czytasz to co ludzie piszą?

Nikt nie podważył spisywanie się stref argumentami? Dla graczy z non-pvp jest to jakiś żart, gdyż obejmują miasta. W miastach da się expic? Chyba na dziennych... No jest resp smoków, ok jest 1!!!! resp, smoki są idealne na exp dla wyższego poziomu. (sarkazm) Nawet dla niższych poziomów te strefy to syf, bo tak jak ktoś napisał, na krasnaach nie ma stref.

Jeśli chodzi o stare zasady na non-pvp to ja tęskie co najwyżej za sposobem expienia i zdobywania doświadczenia i nowych przedmiotów. Talary zacząłem zwiadem zarabiać około 200lvla. Wcześniej miałem pustki w banku. Nie sądzę, żeby ktokolwiek tęsknił za talarami bo co za nie kupować?
Jak mówisz o chorym pg to jakie expy masz na myśli? Pamiętam jak 200lvlem zwiadem robiłem około 1,1kk na profanach. Wiem, że rycerze 2h i magowie robili znacznie wieksze. Trudno tu wszystkich równac poniewaz ktos niezbierając loota robił pg i wrzucał ss na forum i był to zazwyczaj jakiś mag lub rycerz 2h. Reasumując czy na 200lvlu ponad 1kk/h to tak duzo? Powiedz ile wg. Ciebie to duże PG.

Co do serwera non-pvp osobiście wolałbym, żeby stał jak stał i nie było na nim aktualizacji niz to co dzieje sie aktualnie, czyli brak jednego i drugiego. Zresztą po co tak wcześnie został ten serwer usunięty, jeżeli aktualizacji nie widać i nie słychać? ( i nie mam na myśli fotek map)
Strefy n-pvp są stworzone przede wszystkim dla nowych graczy - takie było założenie od początku, więc tutaj mylisz pewne kwestie. Gracze n-pvp, tak bardzo bojący się o własny tyłek oczywiście również na tym skorzystali, ale ich ciągle staram się przekonać argumentami, a raczej pytaniem:

"Jak bardzo ucierpiałeś na tym, że grasz na serwerze pvp, hm? Ile razy zginąłeś "bez powodu"? Raz? Dwa? I to w trakcie nudy "po-wojennej", która trwa tydzień?"

Straszne rzeczy, faktycznie. Nie da się spokojnie grać. A może zwróćmy uwagę na plusy? Serwer bądź co bądź jest bardziej żywy, wojna napędza gospodarkę, coś się dzieje? Nie, pal licho w to. Trzymajmy się w swojej bańce informacyjnej i bądźmy głusi na słowa rozsądku.
Zresztą strefy są jedną z rzeczy do dyskusji o czym wspomniałem kilka postów wyżej - masz jakieś sugestie - słucham. Może strefy na powierzchni krasnali to nie jest zły pomysł, dlaczego by nie?

Skoro do 200 poziomu nie zarabiałeś talarów to nie mam pojęcia: a - jak zdobyłeś taki poziom, b - jak bardzo nieumiejętnie grasz (z całym szacunkiem). Nikt mi nie wmówi, że w Altaronie nadal jest ciężko z pieniędzmi, no nie dam się przekonać, gdyż widzę depozyty bankowe setek ludzi na każdym poziomie i każdej profesji. Pieprzysz Pan - tyle powiem.

Temat opóźnień aktualizacji wyjaśniałem i przepraszałem - wyszło niefortunnie, masz rację, niemniej jak pomożesz to się szybciej uwinę.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.

Ostatnio edytowane przez Obles ; 05-08-18 o 16:35
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:14.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin